Jump to content

Yaiba: Ninja Gaiden Z


Hubert249

Recommended Posts

Yaiba: Ninja Gaiden Z to utrzymany w cel-shadingowej stylistyce slasher, nad którym pracuje m.in. sam Keiji Inafune. W odróżnieniu od serii Ninja Gaiden, w Yaiba Ryu Hayabusa zmienia się w antagonistę odpowiedzialnego za śmierć bohatera.

 

 

Yaiba: Ninja Gaiden Z ma być produktem na wskroś nowym: nowy system, nowy bohater, nowy styl graficzny. Ryu Hayabusa, główny bohater kanonicznych odsłon Ninja Gaiden, tym razem wystąpi w roli głównego bossa. Nowy bohater, a konkretnie tytułowy Yaiba, to jedna z ofiar Hayabusy - przywrócony do życia psycho-zombie-cyber-ninja, który oczywiście motywowany jest chęcią zemsty.

 

Komiksowy styl z cel-shadingiem na pierwszym planie, hordy przeciwników i tryskająca na wszystkie strony posoka (w tym fruwające kończyny), to cechy charakterystyczne tego tytułu. Tajemnicą nie są też cybernetyczne atrybuty głównego bohatera (czerwone, złowieszczo łypiące oko. Według autorów fani Ninja Gaiden odnajdą się w temacie bez trudu, choć sam przebieg rozgrywki ma być znacząco różny od tego, do czego przyzwyczaiła nas seria.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
  • 1 month later...

Gdzie hajp?! Slasherek z fabułą o polewie czarnej komedii i błyskające kolory - wychodzi za tydzień. Będzie dobra giera, lubię takie konsolowe tytuły, bez poważnej fabuły, czysty fun :]

 

PS3_Cover_G_front.jpg

 

 

 

tu macie jedną część playthrough:

 

https://www.youtube.com/watch?v=AWP9VQkFBwg

 

te filmiki xD love it

Link to comment

Ja pykam i jest świetnie - kwestia kto co lubi, jakie ma oczekiwania i jakie ma poczucie humoru. Myślę, że ci recenzenci nawet nie odpalili poziomu hard nie mówiąc już nic o tym dwa razy wyższym od hard. W system walki w tej grze trzeba się wczuć, a nie tylko maszować kwadrat, kółko i trójkąt by zrecenzować grę na szybko. W dzisiejszych czasach pogoni za kasą  i dużej ilości gier nie ma czasu na rzetelne recenzje. Tą grę można przejść wciskając kwadrat, ale można też eksperymentować i wymyślać różne kombinacje wybijania przeciwników i to jest jej atut.

Link to comment
Guest mate5

Oglądałem kiedyś te speedruny i nie podoba mi się, że używają power upów do walk z bossami. Wiadomo, że o to chodzi, żeby przejść najszybciej, ale chciałbym zobaczyć speed run tylko z mieczem.

Link to comment
Guest mate5

 

<3 Miałem kiedyś wymasterowany ten stage i przechodziłem go bez draśnięcia.

 

A ta Yaiba to kwintesencja konsolowej gry.

Edited by mate5
Link to comment
Guest mate5

O chu.j Edge dał 2/10. Zabieram się za lekturę.

 

"It takes us two dozen retries to decide to forget everything we’ve learned in the past decade of Ninja Gaiden games. We stop learning attack patterns, looking for openings, or respecting our opponent. We get up close, mashing the same four-hit combo over and over, dodging his AOE attack before resuming our tedious assault, and we win. Hayabusa is, here as ever, elegant, powerful and precise. Yaiba is dumb."

Edited by mate5
Link to comment
Guest mate5

No bo to slasher z efektowna fabula dla styranych zyciem starych fanow Ninja Gaiden i z checia zagraja. xD

 

Tylko w recenzjach piszą, że to jest button-masher z zerowym poziomem trudności.

Link to comment

Tylko w recenzjach piszą, że to jest button-masher z zerowym poziomem trudności.

 

 

Ja bym chciał zobaczyć tego recenzenta, który to napisał i zaliczył Arcade Mode na 100% - raczej nie przeszedł nawet pierwszego poziomu. Ten tryb jest naprawdę bardzo trudny i na coś takiego jak platyna w tej grze to tylko nieliczni będą mogli sobie pozwolić.

 

Mashować to sobie możecie na poziomie normal - na wyższych poziomach to nic nie da i będziecie padać jak muchy przy takim stylu grania.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...