Skocz do zawartości

Marketplace


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem świeżo upieczonym posiadaczem klocka, mam kilka pytań. Najpierw miałem lokalizację ustawioną jako Polska, zmieniłem na US i trochę pomogło to z obsługą Store (pojawiła się m.in. sekcja Gry F2P, której "w Polandzie" nie było), ale ogólnie szału nie ma. Nie sądziłem, że to powiem, ale przy Xbox Store sklep PlayStation to przejrzystość, poezja i błyskawiczne działanie. Nie na to liczyłem kupując ostatniego current gena. No ale dość już smętów, trzeba wyciągnąć z tej konsoli tyle ile się da, bo kupiłem ją przecież dla gier, a nie siedzenia w dashu.

 

No właśnie, konsolę kupiłem dla gier, ale kupienie gier z poziomu konsoli już takie łatwe nie jest. Pomożecie?

 

1. Gdzie z poziomu konsoli znajdę zakładkę "gry z X360"? A jeśli z www to z jakiego dokładnie adresu, bo MS ma przynajmniej dwa sklepy, których zawartości się nie pokrywają. -- Ok, znalazłem info, że tylko przez stronę www, póki co. Ale gdy klikam, to każe mi płącić 9,99$ za Castle Storm, zamiast pozwolić za darmo ją ściągnąć. O co chodzi jakby?

 

2. Czy jeśli kupię na allegro kod na Shadow Complex (czy coś innego) to zadziałą mi i pozwoli na ściągnięcie tej gry na Xone?

 

3. O co chodzi z brakiem ceny i informacją Tylko Pakiet? Czytałem, że jedni mają takie coś, inni nie, ale nie wiem od czego to zależy i, co najwa zniejsze, jak ominąć i po prostu kupić grę?

 

4. Gdzie z poziomu konsoli znajdę Deals With Gold? W polskiej wersji mam 3 kafelek po prawej stronie (na Stronie Domowej) oznaczony jako Gold, ale on odsyła do filmików o promocji, a nie samych promocji.

 

Na razie to tyle, dzięki za pomoc.

Edytowane przez petergriffin
Odnośnik do komentarza

1. Nie ma jeszcze. Podobno MS pracuje nad tym. Kiedyś może będzie. Jeśli chodzi o www.xbox.com to szukaj po tytule, jednak w wynikach wybieraj gry w sekcji X360 a nie xone. Ja mam gratis przy CasleStorm. Masz w ogóle golda? Bo tylko dla kont gold gra jest gratis...

2. Kod możesz zrealizować przez www ( https://account.xbox.com/pl-PL/PaymentAndBilling/RedeemCode?xr=shellnav) Po wszystkim jeśli dana gra jest w kompatybilności wstecznej, znajdziesz ją w xone w sekcji do pobrania.

3. Patrz punkt 1.

4. Chyba nigdzie, Ja zawsze szukam przez www, zdecydowanie prostsze i bardziej przejrzyste. A najlepiej, to sprawdzaj blog majora nelsona. Co tydzień wyszczególnia wszystkie tytuły z promocji w postaci tabeli. Czasami po kliknięciu pokazują się głupoty, ale zawsze wtedy możesz przeszukać www samemu, bo wiesz czego szukać. Możesz też sprawdzić stronę ( http://www.xbox.com/pl-PL/live/deals-with-gold). Niestety często brakuje tam contentu, który jest przeceniony.

Edytowane przez JeDaj
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Nieporadność konsolomaniaków nie przestaje mnie zadziwiać.

 

- na stronie Xbox.com masz dwa sklepiki, jeden x360 drugi Xone. Tylko pakiet oznacza, że chcesz kupić Np. Grę z x360 w sklepie Xone, musisz przejść do sklepu X360

- przecież w tym kaflu Gold w dasho masz wszystkie deals with gold, wystarczy zrobić magiczną sztuczkę i zjechać gałką w dół

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

1. Nie ma jeszcze. Podobno MS pracuje nad tym. Kiedyś może będzie. Jeśli chodzi o www.xbox.com to szukaj po tytule, jednak w wynikach wybieraj gry w sekcji X360 a nie xone. Ja mam gratis przy CasleStorm. Masz w ogóle golda? Bo tylko dla kont gold gra jest gratis...

2. Kod możesz zrealizować przez www ( https://account.xbox.com/pl-PL/PaymentAndBilling/RedeemCode?xr=shellnav) Po wszystkim jeśli dana gra jest w kompatybilności wstecznej, znajdziesz ją w xone w sekcji do pobrania.

3. Patrz punkt 1.

4. Chyba nigdzie, Ja zawsze szukam przez www, zdecydowanie prostsze i bardziej przejrzyste. A najlepiej, to sprawdzaj blog majora nelsona. Co tydzień wyszczególnia wszystkie tytuły z promocji w postaci tabeli. Czasami po kliknięciu pokazują się głupoty, ale zawsze wtedy możesz przeszukać www samemu, bo wiesz czego szukać. Możesz też sprawdzić stronę ( http://www.xbox.com/pl-PL/live/deals-with-gold). Niestety często brakuje tam contentu, który jest przeceniony.

Ad. 1. Tak, mam teraz miesięcznego triala, któremu anulowałem przedłużanie z automatu. Potem mam jakieś zdrapki. Może z tądarmowość Castle Storm jest kwestia różnić w rejestrowaniu kont na kraje? Konto, którego używam na Xboxie rejestrowałęm sto lat temu (mając X360) na UK, Teraz w konsoli próbowałem ustawień na PL, UK, USA, ale żadne nie pozwoliło mi na pobranie gry gratis. Pozostałe dwie gry na XOne w Goldzie pobrały się bez problemu.

 

Dzięki za pozostałe odpowiedzi. Jakie to wszystko mało intuicyjne. Wydaje się że tak niedawno Sony uczyło się od MS tego, jak zaprojektować Sklep, a teraz MS jest sto lat w tyle :-(

Nieporadność konsolomaniaków nie przestaje mnie zadziwiać.

 

- na stronie Xbox.com masz dwa sklepiki, jeden x360 drugi Xone. Tylko pakiet oznacza, że chcesz kupić Np. Grę z x360 w sklepie Xone, musisz przejść do sklepu X360

- przecież w tym kaflu Gold w dasho masz wszystkie deals with gold, wystarczy zrobić magiczną sztuczkę i zjechać gałką w dół

I po co te docinki? Jakby to było intuicyjne i dobrze zaprojektowane to bym nie pytał. Jakby było łatwe do rozwiązania to pewnie znalazłbym odpowiedź w sieci przed zadaniem pytania. Albo udzieliła by mi jej babka z MS czata (która swoją drogą nie wie, jak bardzo polski Store różni się od normalnego, amerykańskiego).

 

W moim dashu w zakładce gold są dwie gry - obie na XOne. I co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Nie wiem o co Ci chodzi. Najpierw pytasz się o deals with gold, czyli promocje, to Ci powiedziałem. Teraz mówisz o grach. Może sam do końca nie wiesz o czym mówisz?

 

Gier z X360 nie ma w dashu Xone. Dodaje sie je do ściągania na Xbox.com albo z poziomu x360.

 

Nie wiem czego tu można nie rozumieć.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Nie wiem o co Ci chodzi. Najpierw pytasz się o deals with gold, czyli promocje, to Ci powiedziałem. Teraz mówisz o grach. Może sam do końca nie wiesz o czym mówisz?

 

Gier z X360 nie ma w dashu Xone. Dodaje sie je do ściągania na Xbox.com albo z poziomu x360.

 

Nie wiem czego tu można nie rozumieć.

Pytam o deals with gold i o gry z 360 na xone. Jak masz ochote się czepiać to idź gdzie indziej., Ja proszę o pomoc. Jak cię to przerasta, albo nie wiesz jak pomóc to po prostu nie pisz. Geeez.

Odnośnik do komentarza

https://www.youtube.com/watch?v=XLcNQNLTOGU

od 22 grudnia największa wyprzedaż gier w historii XO, obniżki o 40-60% do 50-80% z Goldem, ponad 200 obniżek :o

 

Jak dobrze pójdzie to np:

 

Rare Replay  30zł

Halo5            110zł

GOW:UE       50zł

FM6              110zł

TR                 110zł

Ori                 20zł

Alien Iso.       60zł

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza

od 22 grudnia największa wyprzedaż gier w historii XO, obniżki o 40-60% do 50-80% z Goldem, ponad 200 obniżek :o

 

Jak dobrze pójdzie to np:

 

Rare Replay 30zł

Halo5 110zł

GOW:UE 50zł

FM6 110zł

TR 110zł

Ori 20zł

Alien Iso. 60zł

Hahaha! Dobre. Gearsy bym wziął za tyle, ale nie wierzę.

Odnośnik do komentarza

http://www.ppe.pl/news/40778/znamy-gry-oraz-ceny-z-najwiekszej-cyfrowej-wyprzedazy-w-historii-microsoft-zaprasza-na-zakupy.html

 

średnio, z ciekawszych ofert to dobre są:

wiedzmin 3 - 103zł

forza6 + forza horizon 2 - 220zł

titanfall LE 25zł

nowy NFS 113zł

 

Jeszcze trochę gier dojdzie do listy.

Edytowane przez Daddy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...