Skocz do zawartości

Numery archiwalne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Poszukuję magazynu z tekstem mego autorstwa - ASHFIELD - POLE POPIOŁU... ,
jestem w posiadaniu sporej ilości wiekowych egzemplarzy, ale wyrywkowo jakoś nie rzucił się w oczy.
Wystarczy mi podanie nr, może egzemplarz mam, a jeśli nie, to wtedy z chęcią odkupię lub wymienię na inny 

Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc i z góry :thanks:

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, AiszA napisał:

Poszukuję magazynu z tekstem mego autorstwa - ASHFIELD - POLE POPIOŁU... ,
jestem w posiadaniu sporej ilości wiekowych egzemplarzy, ale wyrywkowo jakoś nie rzucił się w oczy.
Wystarczy mi podanie nr, może egzemplarz mam, a jeśli nie, to wtedy z chęcią odkupię lub wymienię na inny 

Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc i z góry :thanks:

 

Wychodzi na to, że ten https://www.ppe.pl/psx-extreme/2008/5.html

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
55 minut temu, grzybiarz napisał:

@worseySzukaj od numeru 27 https://gracz.2ap.pl/spis/psx-extreme-027/, gdzie była recka, odsyłam do swojego blogaska, gdzie masz okładki - może coś znajdziesz odnośnie konkursu.

Mitra, w temacie o Verbatimkach przecie są redakcyjne sprawy, a nie opis poszczególnych numerów.

Tak wiem, ale były tam linki do archiwalnych numerów wrzucone.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Drodzy fani Szmatławca!

Młody ze mnie byczek, ale fanem gazety jestem od młodości. Pierwszy numer który kupiłem to 128 (miałem z 11 lat), kupowałem do 169, a potem od 200 aż do dzisiaj.

 

Z 10 lat temu byłem bardzo wdzięczny mamie że kazała mi wyrzucić śmieci - znalazłem tam koło 30 bardzo starych numerów w dobrym stanie, najstarszy był numer 13. Nie mogłem uwierzyć.

 

Parę lat temu kupiłem numer 1 od Pana Tadeusza Oczko, z tego co rozumiem powiązanego z naszym pierwszym naczelnym Ajem, i uzyskałem nawet od Aja dedykację!

 

Teraz jako dorosły niezależny człowiek stwierdziłem że dozbieram kolekcję. Pełną. Udało się upolować w normalnych cenach bardzo dużo numerów od dobrych ziomków na Allegro i OLX. Ciekawostka - parę numerów na OLX sprzedała mi pewna Pani Magdalena Ścierska hehe. Jeszcze tylko coś kupię od Butchera i Rogera i będzie komplet RedNaczy xD

 

Plagą aktualnie są wielcy KOLEKCJONERZY którzy sprzedają stare numery za chore pieniądze. Nie wydam 150 złoty za żaden pojedynczy numer, za dużo.

 

Jak oceniacie szanse na uzbieranie kolekcji do pełna? Może ktoś może ma jakieś rady, może pomóc? Brakuje mi numerów:

2-10, 14-15, 17, 19-23/24, 25, 27, 30, 54 oraz poradników '98, 1, 6, 8-10.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

elo, może gość z posta wyżej cośjeszcze posiada. Jest temat ogólny o starych gazetkach:

Sam zbieram stare gazetki i szukam na olx i allegro, także na fejsie na grupkach retro. Ustaw powiadomienie na maila z wynikami wyszukiwania w Allegro/olx, to dostaniesz rano maila o nowych ofertach. Stare numery raczej ciężko, albo w chorych cenach: brakujący CD-Action z 1996 gość mi sprzedał za chyba 320 zł... 

Sam dubli PE nie posiadam.

Poradnik widzę najtańszy 19 zł, to nie jest dużo jak za pisemko z małym nakładem.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/encyklopedia-psx-poradnik-psx-extreme tutaj kogos pojebao :)

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Szanowni Państwo,

zabrałem się niedawno za uzupełnianie kolekcji i łowiectwo starszych numerów. Idzie nie najgorzej, problem się pojawia przy numerach 1 - 50; ceny na aukcjach są zabójcze. Jaki w tej chwili jest status starego wydawcy (Grupa69?) i czy istnieje jakaś realna szansa na dodruki w sensownej cenie?

 

Odnośnik do komentarza

Niedawno te najstarsze numery były wypuszczone w PDF dla patronów, ale jak to się ma do technicznej możliwości druku? Pamiętam, że była chyba mowa o tym, że te stare numery trzeba było odzyskiwać w formie skanów, bo pliki cyfrowe na których były przygotowywane już są nie do odczytania we współczesnych programach. Więc nie wiem, ale pewnie marne szanse. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, LeifErikson napisał:

Niedawno te najstarsze numery były wypuszczone w PDF dla patronów

to nie są pdfy jakie dostajesz przy dzisiejszej prenumeracie - tylko zwykłe skany. Myślę że dziś dodruk jest nierealny, bo nie ma "ładnych" PDFów. Roger ma płytki z tymi plikami, ale jak było to składane na Windowsie 1995, to wątpię że uda się odpalić: te programy i powiązać ścieżki. Sam bym chętnie się tym zajął, Roger pamiętasz? :)

Odnośnik do komentarza

Drodzy najwięksi fani Szmatlawca naszego kochanego. Mam ofertę żeby kupić 3 numery z lat 97-98, ostatnie które mi brakuje do kolekcji, za 400 złotych. Cena wydaje mi się absolutnie kosmiczna, szczególnie że te pierwsze numery są na marnym papierze.

 

Resztę kolekcji udało mi się dorwać w normalnych cenach, i zastanawiam się czy wyłożyć kasę i zakończyć temat bez złudzeń że uda się taniej, czy czekać na normalniejszą ofertę?

 

A może ktoś może ma te numery których mi brakuje? Dokładniej 3,4,7.

Edytowane przez juzer7k7
Typo, literówka
Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, grzybiarz said:

Ja za psm czy cda - jeden numer płaciłem jakoś 350 zł ale mam już całość… Zapisz się na grupkach na fejsie, o retro czy starych gazetach. 
Moze tam coś się trafi. U mnie numery 1-7 niestety „mokre” i pomarszczone od zalania :/

A te zalane numery to na sprzedaż, czy po prostu masz jedyne w swojej kolekcji tylko po przejściach? :D

Odnośnik do komentarza
19 minutes ago, LeifErikson said:

W jakim są stanie? Zapakowane w jakąś folie dla zabezpieczenia? No cena zaporowa, ale sam widzisz jaki jest rynek - alternatywy brak. Inna sprawa że taki "handlarz nostalgią" też pewnie rzadko ma zainteresowanych zakupem, więc jak już się do niego zglosisz to coś ponegocjujesz? 

Właśnie kwota już po negocjacji. Gazety są w stanie dobrym, na pewno nic więcej. Ale taki stan jest dla mnie akceptowalny. Jak by były w stanie kolekcjonerskim, idealnym... To cena byłaby ok.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, juzer7k7 napisał:

A te zalane numery to na sprzedaż, czy po prostu masz jedyne w swojej kolekcji tylko po przejściach? :D

No niestety to moje prywatne. Ułożyłem kiedyś w piwnicy wysoką wieże z extrimow, kładąc numery chronologicznie od dołu. No i rurka z wodąposzła, ze 20 numerów jest po zalaniu, ale później kupiłem od typa numery 8-20. Wiec zostało te siedem pierwszych… ale już tego nie planuje wymienić 

Odnośnik do komentarza

Przykro mi że cię coś takiego spotkało. Ale lepiej mieć zalane, niż żadne :) Jak by co zdecydowałem się jednak nie kupować od tego gościa, z oferty z olx - pisałem z nim, ciężko się dogadać jakkolwiek, a gazetki w jakości dalekiej od ideału. To już chyba sobie te 3 brakujące numery wydrukuję z PDF w punkcie ksero czy coś. A jak Roger kiedyś załatwi jakiś dodruk czy coś, to... Shut up and take my money :D

Odnośnik do komentarza

Ja jestem gazetkowym świrem (tak mi się wydaje), robiłem jakieś filmiki o PE (historie stu numerów w skrócie, czy recenzje z pierwszych numerów w formie wideo), zająłem się skanami, ale takimi jak remastery HD, czyli kolorowane, kadrowane, usuwane wgniecenia, bruzdy, tyle że PlayStation Magazyn: https://gracz.2ap.pl/skany-czasopism/ zrobiłem pierwszy i ostatni numer, do obczajenia.

Z PSX Extreme chciałbym zrobić to samo, ale mam pomarszczone strony, więc jak ktoś ma czas, chęci, skaner i PE#1 w stanie mint, to proszę pisać :) 

Myślałem też, żeby może próbować odtworzyć numer z plików. Roger ma takie płytki, ale w '97 to królował Windows 1995, więc ciężko z kompatybilnością. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...