Skocz do zawartości

Numery archiwalne


Rekomendowane odpowiedzi

Jak sobie pomyślę, za jakie grosze w okolicach 2010-2014 można było kupić różne takie retro rzeczy (stare gierki, konsole, numery PE) i ile to jest warte teraz, to aż mnie skręca, że nie wykorzystałem tych okoliczności na maksa. Wspomniany już w tym temacie jegomość sprzedawał na allegro archiwalia PE w stanie miętowym chyba w normalnej cenie pisma, całe szczęście skusiłem się na kilka numerów, ale i tak żałuję, że nie wziąłem więcej.

Na giełdzie/w sklepikach growych też swego czasu walało się tego pełno.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

No dokładnie. Jak poczytałem po ile te stare numery teraz chodzą, to zacząłem przeglądać archiwa i pakować do folii jakieś starsze okazy. :D Nic szczególnego nie mam niestety, najstarszy szmatlawiec to #10, do tego kilka sztuk z okolic #20-50.

CDA za to mam pełne roczniki 1999-2005 około, plus jakies pojedyncze sztuki z 1998. 

 

Fundusz emerytalny. :yao:

Odnośnik do komentarza

No to i tak niezłe zbiory. Ja niestety póki nie "dojrzałem" do dbania o głupie gazetki, to parę lat minęło, przez co numery ~40-60 (nie mówiąc o Neo Plusach, które kupowałem wcześniej) mam w większości w opłakanym stanie (inna sprawa, że papier był wtedy słaby, okładki miękkie, a szycie jakieś takie mało solidne), natomiast później zacząłem je ładować do folii i tak już do dziś niemal wszystkie są we wzorowym stanie.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, kotlet_schabowy napisał:

No to i tak niezłe zbiory. Ja niestety póki nie "dojrzałem" do dbania o głupie gazetki, to parę lat minęło, przez co numery ~40-60 (nie mówiąc o Neo Plusach, które kupowałem wcześniej) mam w większości w opłakanym stanie (inna sprawa, że papier był wtedy słaby, okładki miękkie, a szycie jakieś takie mało solidne), natomiast później zacząłem je ładować do folii i tak już do dziś niemal wszystkie są we wzorowym stanie.

 

Prawda, stare Szmatlawce słabo się trzymają. Numer 10 mam niby w calosci, w koszulce, ale jest wątły jak jakies egipskie staropisy sprzed tysiecy lat. :DMam wrazenie, ze sie kiedys rozsypie w rekach.

Z CDA jest trochę lepiej, ale niestety jest za gruby i nie wchodzi do koszulki. Muszę wykombinować jakieś inne zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza

O, dzięki. A właśnie, zastanawiałem się przy pakowaniu ich czy lepiej trzymać je w pionie czy w poziomie, jeden na drugim? Są jakieś ewidentne plusy i minusy każdego rozwiązania? Bo jak je mam w pionie to się boję że mi się gdzieś zawiną i zagną. Zaś jak są jeden na drugim to ciśnie je spory ciężar, więc te ze spodu są pewnie nieźle sprasowane.

 

#problemy_kolekcjonera :yao:

Odnośnik do komentarza

To ze się ścisną jeden na drugim to nic, gorzej wtedy z wyciąganiem w celu przejrzenia :). Wcześniej również trzymałem w pionie, tyle ze korzystałem z takich podpórek na książki. I pod ciężarem strasznie sie wyginaly, wiec było słabe. Teraz z tymi pojemnikami jesy chyba idealnie, bierzesz rocznik który chcesz i nic się nie ściska, przesuwa, gniecie itp :) 

FE6BE857-30F9-4F2A-B6A0-0D5666076119.jpeg

Foto trochę nieaktualne, bo doszły gazetki na dolna polke.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, darkos napisał:

Panowie mam takie pytanie.

Pisałem kiedyś list do PSX Extreme, nie pamiętam numeru w którym się ukazał dlatego pomyślałem że przejrzę sobie pierwsze 50 numerów magazynu ale nie mam do nich dostępu. Więc pytanie, czy są one gdzieś do znalezienia w formie zeskanowanej? 

Dla patronów są zeskanowane numery 1-30

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś potrzebuje starsze numery archiwalne, służę pomocą. Mam dostępne numery wypisane poniżej, co do ceny się normalnie dogadamy a nie za miliony jak u spekulantów na allegro i OLX :devil: 

 

Oczywiście wiem że grono zaglądających tutaj jest małe, ale wolę sprzedać tanio dla fana który wchodzi na forum niż przez olx. Za jakieś parę dni pewnie wystawię też tam.

 

Poradniki: numery 1, 3, 11

2000: 34, 39, 40

2001: 48, 50

2002: 57, 2x58, 59, 60

2003: 66, 69, 70, 2x71, 72, 2x74, 75, 76

2004: 78, 79, 80, 81, 82, 83, 85, 2x86

2005: 89, 90, 91, 92, 93, 94, 2x95, 2x96, 97, 98, 100

2006: 102

2007: 118, 123

2009: 138, 148

2010: 149, 153

2012: 173, 181 (15 lat)

2014: 204

2017: 240

2019: 260, 266, 267, 268

2020: 269, 270, 271, 273, 274, 279, 280

2021: 281, 282, 283, 284

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W piątek pakowałem rzeczy do przeprowadzki i niestety musiałem pozbyć się kolekcji "extrimów", a także NEO PLUS i kilku innych "szmatławców" (a nawet wydań specjalnych, poradników itp).

Strasznie dużo ten szajs ważył i stwierdziłem, że muszę się z tym rozstać.

Wyrzucić na śmietnik było żal, w sprzedaże bawić mi się nie chciało, całe szczęście, że mam sąsiada-konsolomaniaka, więc mu to sprezentowałem.

Trzy wypakowane siaty IKEA, po 30kg prasy gierkowej każda :obama:

20220722_183900.jpg

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie rozumiem takich typów co wystawiają kolekcje za kilka tysięcy i myślą ze ktoś to kupi (chociaż #1 CDA poszedł za 1400 zł w tym roku). 
Jak komuś brakuje kilka numerów to nie będzie wywalał 2 klocków czy więcej (kolekcje cda widziałem za 3500). 
Także ja bym wolał mieć swoje numery z tamtych lat i tylko te brakujące dokupić a na uj mi 100 numerów?

 

 

jak tylko siedem pierwszych jest zniszczone  :/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...