Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

155819_960722587299029_70667502530397409

 

Dziękuję Pan Bloodborne.

 

Cóż mogę powiedzieć, Bloodborne wskoczyło do mojej topki gier życia. Chyba jedyny tytuł, który mógłbym przechodzić cały czas i nie znudzi mi się nigdy. Kupiłem w sierpniu, grałem do teraz. Lochy były na ogół proste; Ognisty Piesek za drugim padł (po pijaku XD), Amy za pierwszym, bezgłowa Bloodletting Beast po znalezieniu dobrej taktyki za trzecim. Jedynie mi Laurence został do wyciśnięcia z gry wszelkich soków. 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dla mnie to jest niestety gra na jeden raz. W odróżnieniu do DkS, gdzie miałem 5-6 postaci tutaj nie ciągnie mnie ani do PvP ani do kolejnego przechodzenia gry.

 

Też w tych lochach spodziewałem się nie wiem jakich hardkorów a problemy sprawiła mi tylko Amy. Oczywiscie nie sprawdzałem cursed/defiled na piątym poziomie bo i po co.

 

Niemniej BB jak na 3 przejscia zapewniło mi masę swietnej zabawy. Fajny emo klimat i przygnębiająca historia. Gdybym był trochę bardziej rozwichrzony psychicznie pociąłbym sobie żyły.

 

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Wczoraj ~1 h bujałem się z romem.

 

Powiem tak walka jest banalna ale przez s(pipi)oną kamerę jak zaczynamy go w 3 fazie naparzać to albo po chwili widzimy na ekranie jego owłosioną kwiatkami dupę (wtedy nie widząc nic instant kill od pajączków) albo on zaczyna się miotać i też ze względu na to że nic nie widać zgon. Udało mi się go zmęczyć ognistym papierem za chyba 7 razem :> Trochę irytujące jest że nie mogę tego przejść przez brak skilla/za niski level tylko przez z(pipi)aną kamerę.

 

 

Mam pytanie odnośnie broni - teraz jestem po romie i mam

miecz ludwiga + 6

saw cleaver + 6

 

I teraz pytanie czy pakować w ten miecz bo póki co mimo większego dammage niż cleaver jest jakoś chyba wolniejszy i do tego skaluje się z str lepiej a u mnie z tym słabo. Czekać na coś lepszego?

Odnośnik do komentarza

Wróciłem do gry po przerwie z zamiarem skończenia dodatku. Została Sierotka, Bestia i jakieś pojedyncze bronie.

Na dobry początek Rakuyo. Po kilku próbach udało się zatłuc żabo-rekino-hgw-co (ze sporą pomocą kościanego sztyletu szamana).

Kilka podejść do sierotki- wydaje się do ogarnięcia chociaż 1 błąd i potrafi zatłuc w kilka sekund. Kilka razy doszedłem do Super Sierotki i jakbym dostał tirem po twarzy- większe to to, szybsze i strasznie ciężko spierdzielić, żeby się uleczyć. 

Ostatecznie zadzwoniłem dzwonkiem, przyszło 2 gości i dało radę go ubić (tak wiem, że noob lama i tak dalej ;-))

Fajny musiałem mieć wyraz twarzy kiedy przy 30% życia bossa pojawił się napis "Poziom naładowania kontrolera jest niski"

 

Teraz męczę się z Ognistą Bestią. Jakieś wskazówki? Trochę nie ogarniam jak go ugryźć. 

Jak blisko niego to da rade uniknąć większości mocnych ataków, da radę go bić, ale i tak zawsze czymś trafi i zgon.

Z daleka to samo tylko nie da się go bić ;-)

 

Gdzie można w miarę łatwo i szybko wyfarmić 3 poziom krwawych kamieni? Tych do poziomów 7 8 9.

Edytowane przez Ptasiek
Odnośnik do komentarza

(pipi)a ten kutasiarz

 

z końcówki questa eileen w katedrze to jakaś masakra... ludwig na lvl 7 i nie daję mu rady.

 

 

Jakieś tipsy?

 

chodzi o gościa z chikage?

Ja go zatłukłem zdaje się ostrzem pogrzebowym krótkim.

Z tego co pamiętam to nie sprawił mi jakiś dużych problemów. 

Spróbuj wziąć jakąś szybszą broń i nie staraj się wpakować w niego całego paska staminy na raz.

 

Edytowane przez Ptasiek
Odnośnik do komentarza

(pipi)a ten kutasiarz

 

z końcówki questa eileen w katedrze to jakaś masakra... ludwig na lvl 7 i nie daję mu rady.

 

 

Jakieś tipsy?

Zwab go na schody (tak na srodek ich wysokosci). Jak przejdzie w tryb dwuręczny katana zacznie mu zabierać życie. Ty wtedy uciekasz na dół a on zaczyna się cofać do góry po czym zdycha kiedy skończy mu się energia.

Odnośnik do komentarza

(pipi)a ten kutasiarz

 

z końcówki questa eileen w katedrze to jakaś masakra... ludwig na lvl 7 i nie daję mu rady.

 

 

Jakieś tipsy?

 

rozłożony hunter axe charge attack pod R2, jak mu zjedziesz wachę do połowy rzuć w niego numbling mist

2xL2 rozłożonym hunter axe też daje radę go zgarnąć w półdystansie

Odnośnik do komentarza

Zwab go na schody (tak na srodek ich wysokosci). Jak przejdzie w tryb dwuręczny katana zacznie mu zabierać życie. Ty wtedy uciekasz na dół a on zaczyna się cofać do góry po czym zdycha kiedy skończy mu się energia.

 

Spatchowano to jakiś czas temu, gdy życie schodzi mu do około 1/3, przestaje używać transformed Chikago.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

jestem po 3 bossach, narazie mam mniej problemów niż w soulsach.

ten włochaty pierwszy boss na moście padł za pierwszym razem, gaskoin i blood-sarved beast za drugim razem (chociaż przy pierwszym podejsciu zostało im pare cm paska)

 

 

nie wiem co tak łatwo, oczywiście napewno potem bedzie trudniej, ale kurde, wczoraj doszedłem do old yarham będąc  kompletnie pijanym, nawet nie pamiętałem że grałem, a dziś rano patrze "o gdzie ja jesterm?"

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Swoją drogą skończyłem DLC i jestem zadowolony z tego, co dostałem. Co prawda za 84zł liczyłem na trochę więcej niż tak naprawdę 3 lokacje, ale ilość contentu dodatkowego (bronie, beast/kin mode, ubranka) to wynagradza. Same bossfighty były naprawdę niezłe, nawet przeciwnik typu "będzie nas coraz więcej z mijającym czasem" nie był bullshitowy. Dla kogoś zainteresowanego BB zakup dodatku to raczej konieczność.

Odnośnik do komentarza

Ornit rób parry i visceral attack, jak zaczniesz dobrze czuć timing, to żaden łowca nie będzie stanowił dla Ciebie problemu (czy to w dlc czy to w questach od Eileen).
Generalnie nawet jest za łatwo, Lady Maria przy użyciu tej taktyki padła za pierwszym razem na ng+ (jak drugi raz przchodziłem dlc na ng++, to już walczyłem z nią bez użycia parry i visceral attack, bo tak to zero wyzwania, a Lady M to mój ulubiony boss w całej grze;)).

Edytowane przez raf1ki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...