Skocz do zawartości

Firewatch


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Majteczki, staniczki, liczyłem na więcej. :) Koniec na dziś, jutro dzień 2 a potem kolejne, będę jeden dzień zaliczał delektując się powoli. 

will see :>

 

Ok Edycja bo zobaczyłem napisy końcowe. Ok 5 h i to tylko dlatego że błądziłem troszkę. Gra dobra i warta tych 40 zł ale nie więcej. Jak gracie na ps4 poczekajcie na przecenę. Gra nigdy nie dostarcza tego napięcia które obiecuje po 2 dniu. Jest to nieśpieszna historia o osobie która po prostu chciała uciec a w sumie o osobach które chciały uciec od problemów. Fabularnie jest lepiej niż dobrze, voice acting rządzi, graficznie niczego sobie i technicznie 0 problemów i spadków. Polecam tylko tym co lubią walking simulators. Reszta może sobie darować .

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Dziś skończyłem,  fajna historia z lekkim straszeniem - bardzo mnie ciekawiło jak to się rozwinie. Szkoda że niektóre dni przedstawione są w formie krótkich chapterów w których tylko rozmawiamy z D, bo spodobało mi się łażenie po lesie. :) 
Jak ktoś szuka nie za długiej gierki z dobrą fabułą i za(pipi)iście napisanymi dialogami i nie jest uprzedzony co do symulatorów chodzenia to niech śmiało sprawdza (mam porównanie z Rapture i Firewatch jest bardziej rozbudowane pod tym względem - np. motyw cykania zdjęć i interakcji z różnymi przedmiotami plus opcjonalne gadki przez walkietalkie.) Ze zdjęciami co robimy też jest fajny patent przy napisach przy końcu, a i polecam obejrzeć je do końca bo poza lajtowym kawałkiem to pojawiają się zdjęcia 

zrobione przez wcześniejszego właściciela aparatu

Jak ktoś nie ma ciśnienia to dobrze będzie poczekać na jakiś sale, no i może do tego momentu wyjdzie jakaś łatka poprawiająca działanie gry - na PS4 jest słabo z tym, i jak dla mnie to jedyny minus. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy Ci to pomoże ale znalazłem jedną deskę zwiedzając teren za jaskinią na północ od naszej wieży, było to w dniu wcześniej i mając zadanie z naprawą tego okna myślałem że będę musiał tam dymać. Była chyba w cacheboxie koło tej spalonej budki albo w tym dalszym koło lokacji gdzie można znaleźć żółwia.

Odnośnik do komentarza

Ok dzięki, poszukam jej tam. 

 

Nie wiem czy to jest związane z tym że koleś ponosi deskę następnie pakuję ją do plecaka. Ja za każdym razem jak znajdywałem deskę niosłem ją do okna i przybijałem. A widziałem jak na YT ktoś znajduje po kolei deski a potem przybija jedną po drugiej.

 

No nic dymam po deskę. 

Odnośnik do komentarza

 

ja żółwia utopiłem hihi

 

Mój wypadł z wieży, ale później znalazłem nowego. 

 

Tamta deska o której pisze Henry brał do łapy, może jak jest takie zadanie to wpakuje ją do plecaka. 

 

 

 

Znalazłem tą deskę o której pisałeś ale też nic to nie pomogło. Pomimo że nie ma już desek wokół wieży to nie mogę przybić tej ostatniej. Musiałem powtarzać 2 godziny gry, nic straconego ale teraz wiem że gra jest zbugowana bardziej niż mi się wydawało i Dropy animacji to nie jedyna zmora graczy. Poczytałem fora i dopóki nie wyjdzie patch do FireWatch zdecydowanie nie polecam. Może się zdarzyć tak że pod koniec gry dalszy progres nie będzie możliwy. Od tej chwili będę robił po kilka save game na wszelki wypadek. 

Odnośnik do komentarza

Gra zdecydowanie zbyt krótka. Warta 50% swojej ceny. Pozostawia niedosyt i to duży. Wszechobecny backtracking bez żadnych zaskoczeń. 80 dni to pic na wodę, gra do skończenia w jeden wieczór. Owszem są momenty, ale w ogólnym rozrachunku wieje nudą. Dobry początek i sama końcówka, środek ktoś fachowo spi... sał na straty. Brak sekretów, ukrytych miejscówek, można za to trafić okrutne dropy animacji, niedoczytywanie się tekstur i przy intensywnej eksploracji terenu wypadnie poza mapę. Najmocniejszy element to dialogi. Dla miłośników widoczków bardzo przyjemna dla oka, dla przyjaciół zwierząt wielkie rozczarowanie (serio?! gdzie jest niedźwiedź?). Napaliłem się jak szczerbaty na suchary. Przed odpaleniem 5/5 po skończeniu i ochłonięciu 3/5.

Odnośnik do komentarza

Na pc nie mialem zupelnie zadnych problemow ani bugow o jakich wspominacie. Co do grafy to trudno mowic o widoczkach, grafa cel shadowa raczej umowna, prosta i surowa i nie ma za duzo do podziwiania.

 

Srodek rzeczywiscie troche nudnawy, sama koncowka tez nie porywa no i rzeczywiscie jest krotko. No i generalnie wszystkie opcje dialogowe tak naprawde nie maja zadnego znaczenia na dluzsza mete bo na koncu i tak wszystko idzie jednym torem, liczylem na to ze wybor dialogow bedzie mial jakis grubszy wplyw na rozgrywke, ale od polowy gry to odnioslem wrazenie, ze tylko klikamy aby odtworzyc voice acting z jakiegos playera.


No i glos Henryka brzmi bardzo znajomo, popatrzylem na voice actorow a to typ z Mad Men.

Odnośnik do komentarza

Dość szybko nadrobiłem ten moment gdzie mnie zacięło, tym razem zebrałem wszystkie deski (5) i udało się, typ przybił jedna za drugą. Uffff. 

 

Edit / 

 

No i skończyłem. Fajna gra ale jak koledzy piszą, nie za ponad 70 zł. Poczekajcie na obniżki. 

Edytowane przez u55r
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Również zakończyłem swoją przygodę z tą nietuzinkową grą, z jednej strony unikatowy klimat budowany niesamowitymi dialogami pomiędzy postaciami, a z drugiej (pomimo patcha) momenty czkawkowe (nawet na napisach końcowych :/ ) oraz końcówka która nie jest dla mnie po tych wszystkich wydarzeniach,ciekawym budowaniu klimatu satysfakcjonująca . Dla mnie  6/10, jak poprawią całkowicie płynność w grze to będzie 7.

Edytowane przez Cottage
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.