Skocz do zawartości

Everest


Shago

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie widziałem, ale chyba w każdym filmie o wchodzeniu na górę jest w którymś momencie smutno.

 

No i niespecjalnie mogą zmieniać historię Krakauera. Po sukcesie książki tym bardziej (chociaż akurat w tym filmie są spore różnice względem niej). Swoją drogą to nie jest pierwsze spotkanie kina z tą historią. Była już adaptacja telewizyjna i kilka dokumentów.

Odnośnik do komentarza

 

Nie widziałem, ale chyba w każdym filmie o wchodzeniu na górę jest w którymś momencie smutno.

No i niespecjalnie mogą zmieniać historię Krakauera. Po sukcesie książki tym bardziej (chociaż akurat w tym filmie są spore różnice względem niej). Swoją drogą to nie jest pierwsze spotkanie kina z tą historią. Była już adaptacja telewizyjna i kilka dokumentów.

 

 

niespecjalnie wszyscy muszą znać tą historię

 

inaczej się ogląda film, kiedy kibicujesz bohaterom, ekscytujesz się ich losem, a trochę inaczej, kiedy wiesz, że wszyscy zginą na końcu <spoiler>. typ wisi nad przepaścią, a ty krzyczysz juken duit bro....      

Odnośnik do komentarza

Nie no wiem, spoilery są zmorą internetu i generalnie nie cierpię jak ktoś je wrzuca. W tym temacie jednak, aż tak mocnych nie było (aby narzekać na nie), dramat katastroficzny rządzi się przecież swoimi prawami.

Wyprawa więc nie mogła pójść idealnie. Oczywiście to też nie jest tak, że wszyscy giną, jednak sam typ filmu sugeruje prawdopodobną śmierć, któregoś z bohaterów.

 

Odnośnik do komentarza

Post poddałem edycji, bo być może faktycznie napisałem za dużo, natomiast dla nieznających historii nie powinno to zepsuć seansu, co napisałem. Dobrze, ze ten film będzie w Imax jeszcze tydzień, bo jestem niemal zdecydowany na powtórne obejrzenie. Bardzo mi się podoba to, że odpowiednio dobrano czas projekcji, 1h to przygotowania do wyprawy, kolejna godzina to zdobywanie szczytu z mocarnymi zdjęciami i efektami specjalnymi. Nie widzę rywala do konkurencji pod tym względem w walce o Oscara.

Odnośnik do komentarza

Polecam zobaczyć w kinie ale nie dam więcej niż 6/10. Efekty robią wrażenie szczególnie zdjęcia. GRa aktorska co najwyżej średnia. Film źle wyreżyserowany. Taki na raz do kina prawie 0 emocji wywołuje a powinien. 

 

Po młodości i Sicario to nie mogłem wstać z fotela w kinie a na tym już pod koniec myślałem czy iść jeszcze do sklepu tego czy tego oraz że z psem musze wyjść ...

Odnośnik do komentarza

 

efekty specjalne ? jakikolwiek inny film zdobywający za nie statuetkę oznacza ostateczny koniec tej kategorii

inny niż mad max oczywiście

Może i bym w to uwierzył, gdybym nie widział jednego i drugiego. Ale przed chwilą specjalnie jeszcze obejrzałem Mad Maxa na blu-ray i nie, nie ma startu do Everest.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...