Jump to content

Hendrix

Premium Member
 • Content Count

  3774
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Hendrix last won the day on April 30 2018

Hendrix had the most liked content!

Community Reputation

1664 Nie-random

About Hendrix

Informacje o profilu

 • Płeć:
  mężczyzna
 • Skąd:
  Łódź
 • PSN ID:
  Hendrix877

Recent Profile Visitors

13614 profile views
 1. Fun Fact z devkitami: na serio ludzie kładą devkity jeden na drugim (*najwięcej widziałem 4 tak ułożone :v), nie dziwi mnie więc projekt, który zapobiega przegrzewaniu w takich wypadkach, tym bardziej, że do finalnego silikonu to jeszcze trochę czasu zostało. Edit: * - no, ale w sumie to było na chwilę ułożone, zwykle tak się nie stawia, żeby nie było. Devkity to drogie zabawki, mniejsi devowie raczej dbają o sprzęt, hehe.
 2. Będą. Ale drobne różnice także będą - chociaż obydwie firmy "kupują" w tym samym sklepie, z tą samą technologią. No i to nie devsi first party są z tego zadowoleni, tylko third party, ci pierwsi zawsze będą najlepiej znali maszyny, tym drugim zawsze na rękę pracowanie na podobnych specyfikacjach. No, a rywalizują to głównie fanboye na forach - devsi raczej lubią się dzielić technologią. O tym zadecydują też przede wszystkim budżety, pipeliny produkcyjne związane z assetami, niezmordowane Q&A i tysiąc innych rzeczy Ale tak jest od zarania dziejów (czyli od startu przemysłu robiącego gierki), nowa generacja nic tu nie zmieni.
 3. Znaczy tak, lightbar i touchpad są na 100% w DS5 (jeśli tak będzie się nazywał), więc to nie jest kwestia czy, tylko jak są zaimplementowane.
 4. Hendrix

  Death Stranding

  @YETI To konto twitterowe jest kontem satyrycznym/dla żartu, więc nie brałbym tych wpisów na serio :v
 5. Hah, zaręczam, gdyby MS i Sony mogły upchnąć to co chcą w granicach 460-500$ i nie było taryf, to cena wyniosłaby 400-449$. Obydwu firmom zależy na jak najniższej cenie, szybka adopcja = większe zyski z gier, usług etc.. Tak jak pisałem, ja przygotowuję się na 499$/499 Euro/2199-2299 zł.
 6. Nie spodziewam się też jakiejś dużej ilości SKU, może na start dwie, jeśli będzie różnica w wielkości SSD. Większa ilość SKU, to zwykle większe wydatki dla producentów, a tego chce się uniknąć na sam start, gdy straty są największe.
 7. 1) Nie wiem skąd te ceny bierzecie. 3 tys. zł to ~699 euro, cena zdecydowanie poza granicą produktu przeznaczonego na rynek masowy, cena, na którą nie pozwoli sobie ani Sony, ani MS, ani ktokolwiek (nawet Apple jeśli weszłoby na ten rynek, konsole to nie produkt lifestyle'owy). 2) Wielokrotnie, dosłownie każdy wysoko postawiony człowiek w SIE, wypowiadał się, że nigdy nie powtórzą ceny PS3 ( w samym tym roku Jim Ryan, czy nawet szef Sony Kenichiro Yoshida) - w firmie PS3 jest uznawana - zresztą słusznie - za największą porażkę, ludzi odpowiedzialnych za konsolę już nie ma. 3) Porównanie konsol do smartphone'ów nie ma sensu, mimo, że to nadal szeroko pojęta elektronika - to za równo finasowanie/marże (przy telefonach bardzo duże, przy konsolach minimalne, na początku zerowe), tendencje zakupowe klientów, status produktu (smarthpone to elektronika lifestyle'owo/użytkowa, konsole to elektronika użytkowa) - jest zupełnie różne. Na koniec, wątpię aby cena przekroczyła 499 euro, gdyby nie widmo taryf Trumpa, to obstawiałbym jeszcze niżej. edit: Bonusowo informacje od Sony, dlaczego warto tracić w pierwszych latach na samej konsoli: średnia wydanych pieniędzy przez ludzi, którzy kupili konsole w pierwszym roku to 1600$, średnia ogólna konsumentów to 700$ (informacja jest z podsumowania poprzedniego roku fiskalnego, raportu za Q4FY2018)
 8. A jak o Antonionim, to warto też o Viscontim czy De Sice, światowe kino bez neorealizmu włoskiego byłoby znacznie uboższe. No, w takiej sztafecie poleceń mogę brać udział :v
 9. Co do gier: w pierwszych latach PS5 oprócz devów first party, obstawiam gierki od Remedy/Housemarque - obydwa studia były wizytowane przez Shuheia Yoshidę, Housemarque pracuje nad swoją pierwszą grą AAA i sporo zatrudniają, więc oczywiście muszą mieć finansowanie dużego wydawcy. Obstawiam też większe inwestycje Sony w rejonie Azji (Malezja, Chiny, Korea), gdzie branża mocno się rozwija. Btw. - z Tiduxa żaden insider, serio. W zasadzie nigdy nie ma racji, chyba że powiela informacje z innych źródeł. W tym wypadku pewnie się opiera na wpisie Schreiera z resetery i ostatniej informacji, że następna gra Bluepoint będzie na PS5.
 10. Nic nie wiadomo, oprócz tego, że dużo starej ekipy odpowiedzialnej za Bioshocka wróciło do Take 2 i tego "sekretnego" studia (Ken Levine za to dłubie chyba ciągle nad tą swoją mniejszą gierką), prace trwają prawdopodobnie od 2018, więc jest szansa, że w 2020-2021 zobaczymy co tam wykombinują, w sumie czekam. Raczej nie będzie sytuacji jak z Infinite, gdzie pomysły Levine'a i moc PS3/X360 nie szły w parze :v
 11. Jeśli gra na dość wczesnym etapie chodzi w granicach 25-30 k/s, to jest to świetna wiadomość - optymalizacja odbywa się zwykle dużo później. No i widzę, że post K.Lee z resetery robi już falę po portalach xDDD Chociaż jestem zdziwiony, że nawet wccftech za źródło bierze post na forum.
 12. Wystarczy, że ilość klatek, mimo ograniczenia V-synciem, nadal nie jest równa: dajmy na to Division 2 - beta na konsolach miała niestabilną ilość klatek, co powodowało dość mocny screen tearing (mimo posiadania V-sync, które w przypadku tej gry, blokuje na poziomie 30 k/s) Do wystąpienia screen tearingu wystarczy każdy spadek klatek poniżej granicy blokowanej V-synciem, w tej generacji spadki są mniejsze i rzadsze, więc i screen tearing jest mniej zauważalny oraz rzadziej występujący. Na PC w ogóle sprawa jest dość jasna: bez V-sync, gry bardzo często mają wahania kilkunastu, kilkudziesięciu fps, więc screen tearing jest bardzo zauważalny i bywa gigantyczny (PC ma też więcej opcji do zwalczania screen tearingu po stronie użytkownika).
 13. Jeśli projekt wypali, możliwe, że Warner kupi IOI - Warner prawdopodobnie jest jednym z wydawców, który będzie chciał poszerzyć portfolio teamów developerskich. W sumie już o sporej ilości projektów na przyszłą generację wiemy: Square: Nowe IP od Luminous Studio, gra od teamu Yoshidy (prawdopodobnie FFXVI), Guardians of the Galaxy od Eidos Montreal Bethesda: Ghostwire Tokyo, Deathloop, Starfield i TES VI (to na 2023-2024 rok) Warner: Projekt Rocksteady, IOI, Harry Potter od Avalanche Take 2: gra od Hangar 13, nowy Bioshock od nowego, jeszcze nie ujawnionego studia i utworzenie kolejnego studia (w okół Michaela Condreya) do gier AAA. EA: Open World Star Wars, jeśli jeszcze nie skasowali xDDDD, DA4 (za lat kilka xDDD) Capcom: Resident Evil 8 (i kilka innych niepotwierdzonych gier) Ubisoft: BG&E 2 - w sumie gigantyczny projekt, nowy AC z wikingami (cross gen) xDD To tak z pamięci i tylko u dużych wydawców :v Tym razem sytuacja jest daleko lepsza niż w 2012 roku.
 14. Hendrix

  Doom Eternal

  @Orzeszek No zdarza się, nie poprawiam ze złośliwości, tylko dla porządku, więc no hard feelings :V
 15. Hendrix

  Doom Eternal

  No po pierwsze Doom został przesunięty na 20 marca, nie na 22 marca - nie wiem w ogóle skąd wziąłeś datę. Firmy USA operują w systemie, który podałem. Jeśli wiesz, że rok fiskalny ZeniMax kończy się 22-go, to bardzo chciałbym poznać skąd masz takie informacje, gdyż byłaby to nietypowa data, nie tyle co na przykładzie samych Stanów, ale również światowym.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.