Jump to content

Hendrix

Premium Member
 • Content Count

  3999
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Hendrix last won the day on March 21

Hendrix had the most liked content!

Community Reputation

2061 Diamentowy Pies

About Hendrix

 • Birthday 01/07/1987

Informacje o profilu

 • Płeć:
  mężczyzna
 • Skąd:
  Łódź
 • PSN ID:
  Hendrix877

Recent Profile Visitors

14042 profile views
 1. Good, czekałem na to, może część ludzi wczyta się i mniej trollingu w sieci będzie (wiem, mało realne :V)
 2. O dużo rzeczach jeszcze nie wiemy jeśli chodzi o pamięć i przepustowość (np. jaki jest cache w nowych konsolach, co oczywiście w przypadku wykorzystania CPU jest ważne). Tak jak nie wiemy dokładnie ile przepustowości CPU zabierze, na Ps5 możemy spodziewać się ok 48 GB/s (z dość dużym prawdopodobieństwem), a na XSX więcej, mimo podobnych zadań i wydajności (przez szynę 320bit, wyjdzie pewnie ok 80GB/s). Ostatecznie spodziewam się, że w PS4 będzie to 39.1 GB/s per TF, w przypadku XSX 39.7 GB/s per TF lub 46 GB/s per TF (w tej drugiej opcji, CPU nie korzysta z szybszej części pamięci - jeszcze 100% nie wiemy jak to wszystko będzie działać, więc podaję obydwie opcje, obie są prawdopodobne). XSX tak czy tak będzie miał lekką przewagę, ale to nie jest duża przewaga, a Sony/MS wybrały rozwiązania, które najbardziej im pasują do reszty projektu własnej konsoli (w wyznaczonym TDP/cenie/wydajności) Gdyby nie usprawnione I/O to przepustowość i generalnie pamięć, mogłyby zostać największym bottleneckiem obydwu konsol, ale obydwie firmy mocno pracowały, żeby tego nie było (przynajmniej na razie)
 3. Hendrix

  NIER

  No i szkoda, że nie będzie dwóch wersji (wolę Gestalta).
 4. Nie ma w tym urywku nic, czego nie zobaczymy w dużo lepszej jakości na PS5/XSX (mówiąc o technikaliach).
 5. Jest absolwentem Tokyo University of Arts i przed game devem starał się wyżyć z bycia artystą (jego kierunkiem na studiach była Sztuka Abstrakcyjna, nomen omen bardzo widoczna w jego stylu po dziś dzień) - zresztą swój pierwszy sprzęt komputerowy kupił dopiero po skończeniu studiów (Amigę kupił, w sumie okazało się to szczęśliwym wyborem) - ostatecznie bezskutecznie, więc zaczął dorabiać jako grafik CG (i miał farta, bo akurat w Osace firma poszukiwała grafika, z umiejętnością obsługi Amigi (i nie miała de facto pracy dla niego xDD, więc dorabiał robiąc CG dla telewizji i wolnych chwilach pracując nad własnym projektem do portfolio. Portfolio (a dokładnie krótki film CG) wysłał do WRAP (wtedy nowej firmie, która zaczęła robić szum na rynku w JP, jeśli chodzi o gry) i został w gamedevie już na stałe, przeszedł też przez tonę stanowisk, ale zaczął brylować w designie i delikatnie mówiąc programowanie nie było jego mocną stroną. Reszta jest już historią (trafił do Sony, bo zakładając Playstation i Studio Japan, po prostu rekrutowali dużo młodych zdolnych). Jest kilka fajnych wywiadów z nim, w sumie nie dziwię się, że nie pasuje do normalnego cyklu wydawniczego :v
 6. Odszedł od Sony w 2011 roku, i tak, robienie gry i bycie odpowiedzialnym za kilkadziesiąt osób jest dość stresogennym zajęciem (a prace nad LG skończył na długo przed tym jak ta gra wyszła przecież). Trzeba pamiętać też sam Ueda ma też trochę innych background niż większość devów i do gier trafił trochę z przymusu/przypadku.
 7. Ueda rozstał się w dobrej komitywie z Sony (z tego co się orientuję, nadal prowadzi warsztaty związane z Playstation w JP), odszedł, bo był wyczerpany stresem związanym z tradycyjnym modelem robienia gier. Stąd w ogóle pomysł na GenDesign - bo to nie jest tradycyjne studio developerskie, tylko ekipa, która zajmują się projektowaniem/produkcją gier, nie aktywnym developingiem (przynajmniej w dotychczasowym zamyśle firmy, może coś się zmieni/zmieniło - zobaczymy jak będzie wyglądać to przy tej grze dla Epica). Coś trochę jak Mistwalker, które miało robić to samo, a Sakaguchiemu wreszcie pozwolić na spokojne surfowanie
 8. Tak, też się spodziewałem Epica - swoją drogą to druga firma związana z Tencentem, która będzie wydawała multiplatformowe gry (Riot też został wydawcą w końcu), a ciężko nie wspomnieć o innych inwestycjach jak chociażby te poczynione w PlatinumGames.
 9. Spodziewałbym się jednak nowego IP, przynajmniej pełne oświadczenie to sugeruje, sugeruje też zachowanie praw do owego IP (dlatego raczej nie jest to AW, do tej marki prawa już mają). Mało firm pozwala na zatrzymanie własności intelektualnej, więc liczba wydawców jest mocno ograniczona, ciekawe z kim ostatecznie podpisali.
 10. W ogóle jest kilka nietypowych gier w bibliotece gier pod tym względem (Killzone:SF i szybkie wczytywanie np.) - ale brak było odgórnego standardu, no i naturalnie teraz OS i jego funkcje, będą miały dostęp do mocniejszych zasobów. A wracając do pudełek: one prędko nie znikną (szczególnie w przypadku Sony, które ma dobrą sprzedaż w rejonach gdzie nośnik fizyczny >>> cyfra), nawet MS nie może sobie w 100% pozwolić na pełne przejście na rynek digital - chociaż byłoby to wygodne rozwiązanie dla bardzo dużej części użytkowników - oddaliby wiele rynków bez walki, zresztą tutaj wchodzi ich "koń trojański" czyli gamepass, dzięki, któremu jednak zwiększają przejście użytkowników na wersje cyfrowe, więc rezygnacja z opcji pudełkowej byłaby bez sensu.
 11. Bardzo dobrze, kibicuję Remedy, żeby jak najdłużej zostali multiplatformowym studiem.
 12. @balon No, ale to już po prostu uroki gier na fizycznym nośniku (czy czegokolwiek w namacalnej formie, na Kindle'u wchodzę w bibliotekę i czytam następny tytuł, w przypadku papieru, idę do regału odkładam czytaną książkę i sięgam po następną :V ) - no tego nie przeskoczysz, nawet zmieniarka płyt tego nie zmieniłaby, bo zamiast użytkownika, to maszyna zrobiłaby tą fizyczną czynność jak ów zmiana płyty, hehe. edit: no i Kyo dobry przykład podał też
 13. Na instalację, tak czy tak musisz czekać (w przypadku cyfry, zależnie od prędkości łącza+prędkości zapisu na dysku, w przypadku płyty od prędkości kopiowania z płyty+prędkości dysku, dzięki SSD wielokrotna duplikacja będzie wyeliminowana np, a prędkość zapisu będzie dużo szybsza niż obecnie - obecnie, czasy trwania instalacji są windowane kompresją, potrzebą wielokrotnej duplikacji danego elementu i naturalnie wolnymi HDD). No i w porównaniu do Netflixa nie chodzi raczej o dosłowne podobieństwo między usługami, a o prostotę i natychmiastowość dostępu do niej. Zresztą przykład: lubicie tryb multi w danej grze, gra siedzi sobie na dysku: obecnie musicie, wejść w daną aplikację <loading>, wybrać tryb <loading>, czekać na matchmaking <loading>, w przyszłości (jak znajdę patent to wrzucę, bo to ogólnodostępne informacje) na PS5: wchodzisz na kafalek aplikacji (automatycznie wyświetla twój najczęściej grany tryb, kliknięciem od razu jesteś w matchmakingu), to samo w grze SP, bezpośrednio z kafelka, zaczynasz tam gdzie skończyłeś (a to tylko najbardziej podstawowe funkcje). Dostęp do gier będzie dużo bardziej spersonalizowany niż obecnie.
 14. No i ten, tego, to tyczy się też gier pudełkowych, to po prostu funkcje, które są już (i będą dalej) integrowane w OS nowej konsoli - na serio, ciągle mam wrażenie, że ludzie absolutnie nie spodziewają się jak gigantycznych zmian doświadczymy w QoL, na obydwu konsolach naturalnie. Na marketing takich rzeczy pewnie jeszcze jest trochę za wcześnie, ale damn - obecne czasy będą wydawać się średniowieczem.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.