Skocz do zawartości

Batman TTG


Colin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Przeszedłem 4 epizody w tydzień (promocja na xbox live) więc się wypowiem o grze.  Ostatnia gra tt która mi się podobała to ta o złym wilku :)  . Borderlandsy i gre o tron mimo wykupienia season passa po pierwszym odcinku nie wróciłem do tego. Nudno i kompletnie nie dla mnie. Tutaj jak przysiadłem do epizodu 1 to skończyłem przy jednym posiedzeniu. Tak każdy epizod 1 dziennie ok 2,5 h. Gra strasznie chrupie w niektórych miejscach jak to gry tt mają w zwyczaju. Przeważnie zaraz po loadingu chapteru czy innego otoczenia jest kilka mocnych chrupnięć fps. Gra jak wszystkie gry tt to techniczna s(pipi)ina. Za to fabularnie i klimatycznie na wysokim poziomie. Ja nie znam uniwersum batmana za dobrze ale według mnie pingwin czy harvey dent mają tutaj troszkę inne role. Gra mi się podoba ale 4 epizod wyraźnie krótszy od wcześniejszych (1 h i 40 min dokładnie) za to pojawia się tam najlepsza postać John Doe  :banderas:

 

Fajne zwroty akcji i szczególnie 3 i 4 epizod na dużym plusie. Widać formę zwyżkowa jeżeli chodzi o fabułę za to technicznie z odcinka na odcinek gorzej :D . Rzadko mnie zwroty akcji w giereczkach zaskakują ale tutaj w epizodzie 3 dzieją się takie rzeczy że szczękę miałem na podłodze.  Czekam na zakończenie historii bo to co się w 4 odcinku na końcu dzieje to o ja (pipi)e  

 

 

Na razie całośc oceniam na 7/10. Tylko tyle bo 2 oczka w dół za techniczne aspekty. 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skończyłem i .....  No nie wiem . Bez spoilerów tak w skrócie to jestem zawiedziony. Pewnie dla niektórych finał goty ale dla mnie wszystko było już jasne po 4 epizodzie. 0 Zaskoczeń a już na pewno nic poziomu końća 3 epizodu.  A no i jest nie furtka ale wręcz brama otwarta dla kontynuacji. Ostatnia scena mówi wszystko. To będzie wspaniały przeciwnik.  Druga rzecz odcinek znowu króciutki bo 1h 30 min.

 

Całego Batmana czy polecać ? Tak osobom takim jak masorz czy inni forumowi fani komiksów i gacka, pasować też powinno wielbicielom walking dead od tt. Nawet jednak te osoby powinny kupić jak ja na przecenie. 50 zł za całość to maks :)   Cała reszta niech nawet tego nie rusza. To interaktywny film mocno chrupiący i nie trzymający fps.  Można się zirytować jak oni tak non stop partaczą te gry. Walking dead 3 na pewno kupię kiedyś jak michonne i batmana czyli na wyprzedaży :D   Niestety ale tt mimo fabularnie równego poziomu to technicznie coraz gorzej no i epizody krótsze.

Odnośnik do komentarza

dla mnie najsłabsza gra od Telltale, tym bardziej jestem wkurzony bo uwielbiam Batmana. W sumie pierwszy odcinek dawał nadzieję na coś dobrego, a potem już było coraz gorzej. Wieloma fragmentami takie to jakieś bez klimatu, główny przeciwnik to trochę kupa tym bardziej że pokazano kilka postaci które bardziej dawały radę, a potem wszystkich olano.

Pierwszy też raz miałem gdzieś wybory, nie były one dla mnie jakieś trudne i specjalnie nie zastanawiałem się nad konsekwencjami ( nie tak jak w WD czy GoT ), rekonstrukcja wydarzeń która pojawia się chyba w każdym odc (!) nie pozwala na jakąkolwiek swobodę czy pomyłkę.

 

A już największy fuck do Telltale leci za to jak ta gra "płynnie" działa, jak można wypuścić takie coś kuźwa.

ehh szkoda, nie wiem czy oni mają za dużo projektów i robią je za szybko zamiast dopracować historię i silnik, ale Batman im nie wyszedł, dla mnie nawet tak hejtowana Gra o Tron była o wiele wiele ciekawsza.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Post drozdu troche zmartwił bo czekałem na cały sezon i bardzo chciałem w to zagrać. Blantman strone wcześniej pisał, że daje rade.

Kwestie techniczne jeszcze dam rade przeżyć bo to gra samograj, ale fabularnie naprawde jest tak słabo?

ktoś może jeszcze ograł

Odnośnik do komentarza

Ograłem na razie 2 odcinki i jest bardzo dobrze. Powiedziałbym, że pod tym względem TTG nie wydaje nic słabego, ale jest TWD Michonne.

 

Najlepsze w tym roku co TTG zrobiło to 3 sezon The Walking Dead, ale Batman jest zaraz za. Podoba mi się podejście do uniwersum jaki obrali. Trochę mieszają pochodzenie/relacje bohaterów z komiksów. Takiego Pingwina nie znacie. Tylko ten nowy bad guy - kto to ku.rw.a jest? Znam uniwersum Gacka bardzo dobrze, wychowałem się na nim i albo kompletnie typa nie rozpoznaje i jest to ktoś nowy albo namieszali z jakąś znaną postacią i okaże się nią

Joker jak w Arkham Origins :)

 

 

Dzisiaj lecę z 3 odcinkiem i zobaczymy jak historia potoczy się dalej. Warto odnotować, że mamy najlepszą Catwoman w grach (hail to Laura Bailey!)

 

Ale jedno słowo ostrzeżenia - to najgorsza gra pod względem technicznym od Telltale. Oni nigdy nie opanują tego silnika, który wydaje się tak prosty żeby chodził płynnie. Dropy są jak zawsze, ale tutaj 2 razy na odcinek zdarzały mi się zwiechy i na wszystkich platformach jest to gra z najniższą rozdzielczością. Mówiąc o dropach nie mam na myśli siania paniki jak w innych tematach gdzie z 60 animacja spada do 48 i puryści wznoszą larmo. Nie jestem przeczulony na tym punkcie, ale tutaj spadki są z gry płynnej do 2/3 klatek na sekunde. Takie spowolnienia potrafią trwać dobre kilka sekund.

Edytowane przez Voytec
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja po przejściu drugiego odcinka jestem bardzo zadowolony z zakupu, z tymże jestem psychofanem Batmana :) O dziwo ani razu do tej pory nie miałem rwania się grafiki i chrupania, z tymże miałem inny bug - jak ukończyłem każdy odcinek grała muzyczka i był czarny ekran i musiałem resetować grę oraz nie widziałem swoich wyborów przez pryzmat wyborów innych graczy.

 

Natomiast sama gra jak to gra od Telltale - bardziej film z okazjonalnym wciskaniem przycisków i QTE. Bardziej pasują mi gadki i klimaty Bruce'a Wayne'a niż popylanie w stroju Batmana, bo się już trochę przejadłem obijaniem ryjów w częściach od Arkham Asylum w górę, które i tak są dla mnie jednymi z najlepszych gier w historii branży. A zatem na razie wszystko jest jak należy i za cenę 59zł dla fanów Batmana pozycja obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

No to chyba jesteś ślepy. Ja skończyłem pierwszy i tam są cinematic spadki do 20 fpsow jak nie niżej.

 

 

Co jest dziwne bo w wakacje gralem jeszcze raz w Wilka, który na XO chodzi w 60 fpsach

Odnośnik do komentarza

Tak, jak gierka ma bugi, to też każdemu wyskakują i musi resetować konsolę, bo np. ludek nagle zaczyna latać? :D Otóż te legendarnie zabugowane, jak np. Skyrim, czy ostatnio Mafia nigdy mi nie zrobiły przykrej niespodzianki, więc wypada się tylko cieszyć. Batman poza czarnym ekranem na koniec każdego epizodu i niemożliwością sprawdzenia statystyk oraz przymusem odpalenia gry od nowa, by zacząć kolejny epizod chodzi płynnie i najlepiej spośród dotychczasowych gier Telltale :lapka: Najgorszej było w Wilku, tam szczególnie w dynamicznych scenach był dramat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.