Skocz do zawartości

Poprawność polityczna w świecie filmu i seriali


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co straci. Moze pol widowni? A moze 3/4? A moze nic. Cholera wie.

 

Pytasz co straci, ja sie pytalem co zyska i tez nie dostalem odpowiedzi na to. Pisalem dlaczego moim zdaniem batman nie moglby byc czarny a czemu moglby. Mysle, ze tu nie ma juz nic wiecej do dodania.

 

Oczywiscie nie ma zadnego problemu zeby w gacka wcielil sie aktor czarnego koloru skory. Mysle, ze zagralby rownie dobrze jak bialy, czerwony czy zolty o ile bylby dobrym aktorem. Bo jesli o to pytasz to batmana moglaby zagrac nawet 5 letnia dziewczynka w teatrzyku szkolnym. Tylko czy tutaj dyskusja jest o tym jak graja biali aktorzy a jak czarni? Czy moze raczej o to jaki wydzwiek i odbior bylby na swiecie jesli ikoniczna postac bruce'a wayna zagralby murzyn.

Odnośnik do komentarza

pajgi, jeśli mógłbym nieco uściślić: mnie po prostu przeszkadza zmiana postaci (i nie ważne czy z białego na Afroamerykanina czy Azjatę albo na odwrót) względem oryginału, który obowiązywał przez dekady, a która wynika tylko z faktu, iż wydawcy chcą wejść w dupsko nowej grupie odbiorczej bo piniondze. Jak już uczynili z postaci np. Afroamerykanina nie wyjaśnią jak, skąd, po co? Np. alternatywna Ziemia albo syn poprzedniego bohatera (jak z Nickiem Fury, Jr.).

Niby inny kolor skóry to tylko geny ale rasizm powstał i wciąż jest obecny. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co straci. Moze pol widowni? A moze 3/4? A moze nic. Cholera wie.

 

Pytasz co straci, ja sie pytalem co zyska i tez nie dostalem odpowiedzi na to. Pisalem dlaczego moim zdaniem batman nie moglby byc czarny a czemu moglby. Mysle, ze tu nie ma juz nic wiecej do dodania.

 

Oczywiscie nie ma zadnego problemu zeby w gacka wcielil sie aktor czarnego koloru skory. Mysle, ze zagralby rownie dobrze jak bialy, czerwony czy zolty o ile bylby dobrym aktorem. Bo jesli o to pytasz to batmana moglaby zagrac nawet 5 letnia dziewczynka w teatrzyku szkolnym. Tylko czy tutaj dyskusja jest o tym jak graja biali aktorzy a jak czarni? Czy moze raczej o to jaki wydzwiek i odbior bylby na swiecie jesli ikoniczna postac bruce'a wayna zagralby murzyn.

 

Skoro odpowiedzią na pytanie jest pytanie... Ok. Bale i Keaton, da się zauważyć, że ich role zdecydowanie się od siebie różnią, zupełnie inne podejście do postaci Batmana. Czy Batman coś zyskał? Raczej nie mamy co do tego wątpliwości. Czy gdyby zagrał go czarny aktor, to by oznaczało, że nie może zyskać? Nie mamy

ku takiemu myśleniu podstaw (przynajmniej nie zostały określone). Co? To konkretnie zależy od aktora, a nie od koloru jego skóry (no chyba, że jednak?). Dokładnie tak samo jak w wypadku dotychczasowych białych odtwórców tej roli, za każdym razem Batman, Wayne był inny.

 

Oczywiście, że to nie jest dyskusja o umiejętnościach aktorskich, ale też nie pisałem nigdzie o tym, że rozchodzi mi się o społeczny wydźwięk czy politykę. Dosyć jasno pisałem o co mi chodzi, natomiast to, że doszukujesz się w tym takich treści, to już nie moja wina.

 

Farmer- rozumiem, ale dobrze wiesz, że moja obecność w tej dyskusji sprowadza się do dosyć ciekawego z mojej perspektywy stwierdzenia:

 

 

Powiedzmy sobie szczerze: zmiana koloru skóry, choć kuriozalna mogłoby się wydawać, zmienia całą postać. Gdyby wszyscy ludzie, niezależnie od ukierunkowania genetycznego, posiadali te same cechy nie byłoby podziałów rasowych.

Rozumiem, że jesteś zboczony w kwestii superbohaterów itd., ale do tego się nie odnoszę.

 

Masorz-

 

Jak już pytamy co straci (pomijając uwarunkowania kulturowo-genetyczne)

No i znowu...

 

 

to po prostu biały Batman wygląda dużo bardziej cool niż czarny (bo mało kto w ogóle odważył się narysować Batmana jako murzyna, a już chyba nikt z tych znanych rysowników).

Acha

Odnośnik do komentarza

Ostatnie co bym się doczepił u Ciebie Paweł to błędy ortograficzne, poza tym byłoby zaskakujące, po tylu aktualizacjach posta, polerowaniu każdego słowa by jeszcze takowe się tam znalazły.

 

Bardziej chodziło mi o ten styl "Acha", za który ma się ochotę komuś dać z laczka w potylicę.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że jeśli dla kogoś "no ten styl acha" to szczyt umiejętności wyrażenia myśli precyzyjnie w swoim rodzimym języku, to pewnie często się w życiu czuje nieuzasadnioną agresję.

 

(przegląda forum)

 

Tak.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

generalnie nie lubię się utożsamiać zbytnio z nacją, rasą czy tym podobnymi wymysłami, które na celu mają mącenie ludziom w głowach żeby łatwiej nimi maniuplować

 

Ludzie rodza sie biali lub czarni, zeby manipulowac innymi.  :dafuq:

Odnośnik do komentarza

 

Nie wiem co straci. Moze pol widowni? A moze 3/4? A moze nic. Cholera wie.

 

Pytasz co straci, ja sie pytalem co zyska i tez nie dostalem odpowiedzi na to. Pisalem dlaczego moim zdaniem batman nie moglby byc czarny a czemu moglby. Mysle, ze tu nie ma juz nic wiecej do dodania.

 

Oczywiscie nie ma zadnego problemu zeby w gacka wcielil sie aktor czarnego koloru skory. Mysle, ze zagralby rownie dobrze jak bialy, czerwony czy zolty o ile bylby dobrym aktorem. Bo jesli o to pytasz to batmana moglaby zagrac nawet 5 letnia dziewczynka w teatrzyku szkolnym. Tylko czy tutaj dyskusja jest o tym jak graja biali aktorzy a jak czarni? Czy moze raczej o to jaki wydzwiek i odbior bylby na swiecie jesli ikoniczna postac bruce'a wayna zagralby murzyn.

 

Skoro odpowiedzią na pytanie jest pytanie... Ok. Bale i Keaton, da się zauważyć, że ich role zdecydowanie się od siebie różnią, zupełnie inne podejście do postaci Batmana. Czy Batman coś zyskał? Raczej nie mamy co do tego wątpliwości. Czy gdyby zagrał go czarny aktor, to by oznaczało, że nie może zyskać? Nie mamy

ku takiemu myśleniu podstaw (przynajmniej nie zostały określone). Co? To konkretnie zależy od aktora, a nie od koloru jego skóry (no chyba, że jednak?). Dokładnie tak samo jak w wypadku dotychczasowych białych odtwórców tej roli, za każdym razem Batman, Wayne był inny.

 

Oczywiście, że to nie jest dyskusja o umiejętnościach aktorskich, ale też nie pisałem nigdzie o tym, że rozchodzi mi się o społeczny wydźwięk czy politykę. Dosyć jasno pisałem o co mi chodzi, natomiast to, że doszukujesz się w tym takich treści, to już nie moja wina.

 

Ok, jesli pytasz czy czarny aktor moglby zagrac batmana to odpowiedz jest - oczywiscie. Mialby czarnych, zabitych rodzicow i czarnego lokaja (no chyba nie bialego, juz bez przesady). Czy cos batman zyska na tym? Absolutnie nic. Czy straci? Nie. Rola to rola. Skoro wojewodzki moze odgrywac Allena to czemu czarny mialby nie grac batmana? W koncu to tylko umownosc i rola a kolor skory nie wplywa na aktorstwo, co udowodnilo sie w sumie samo, bo mamy na tej planecie swietnych aktorow bialych i swietnych aktorow czarnych.

 

Ja w swoich wypowiedziach pominalem jednak te filozoficzne rozwazania i poszedlem krok dalej, zastanawiajac sie i wyrazajac swoje zdanie o celowosci takiego zabiegu (czyli malowania batmana na czarno). Argumentow nie bede przytaczal bo nie ma juz sensu. W skrocie, jesli o mnie idzie to BW lepiej mi lezy bialy. Masorzowi chyba tez. Farmer z tego co czytam woli zachowywac zgodnosc z komiksowym oryginalem 1:1.

 

 

Czy znajdujesz w tym poscie odpowiedzi na twoje pytania czy jeszcze cos jest niejasne?

Odnośnik do komentarza

 

Ok, jesli pytasz czy czarny aktor moglby zagrac batmana to odpowiedz jest - oczywiscie. Mialby czarnych, zabitych rodzicow i czarnego lokaja (no chyba nie bialego, juz bez przesady). Czy cos batman zyska na tym? Absolutnie nic. Czy straci? Nie. Rola to rola. Skoro wojewodzki moze odgrywac Allena to czemu czarny mialby nie grac batmana? W koncu to tylko umownosc i rola a kolor skory nie wplywa na aktorstwo, co udowodnilo sie w sumie samo, bo mamy na tej planecie swietnych aktorow bialych i swietnych aktorow czarnych.

 

 

Czy znajdujesz w tym poscie odpowiedzi na twoje pytania czy jeszcze cos jest niejasne?

 

Tak, dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...