Skocz do zawartości

Co wybrać - okiem laika?


Autheable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Na wstępie dodam, że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o świat konsol. W listopadzie/początek grudnia zamierzam zakupić swoją pierwszą konsolę ( czekam na jakieś ciekawe zestawy świąteczne ) i tu pojawia się problem. Przez te nowe wersje jestem w totalnej rozsypce. Z jednej strony Xbox One / One S i to, co mnie ciągnie do tej konsoli - Forza Horizon 3, z drugiej strony PS4 /Slim/Pro, które jest bardziej popularne w naszym pięknym kraju. Wiem, że możliwość grania przez internet na jednej jak i drugiej konsoli to ten sam koszt  w skali roku, wiem, że jeśli Forza to Xbox, Noah ( czy jakoś tak ) to PS 4.... Pytanie teraz jest następujące - jeżeli nie mam TV, który obsługuje 4k i HDR i raczej przez najbliższe 3-4 lata nie zamienię obecnego modelu na nowszy to opłaca się dopłacać do PS4 pro / Xbox One S ( VR jakoś mnie zbytnio nie obchodzi )? Dodam, że interesują mnie też gry, z którymi pogram razem z moją narzeczoną ( choć głównie to ja będę używał konsoli ). Może złotym środkiem będzie PS4 Slim? Ehh - widzicie, sam już nie wiem...

 

PS

 

Jeżeli założyłem temat w złym miejscu to prosiłbym o przeniesienie go do odpowiedniego działu i nie usuwanie tego. Używałem opcji szukaj i nie wyskoczyły mi tematy/miejsca, w których mógłbym założyć ów temat. Z góry przepraszam.

 

Pozdrawiam,

BP

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pewnie beda swiateczne wyprzedaze PS4 Fat zeby sie miejsce w magazynie na slimke zrobilo, takze poczekaj troche i kup zwykle PS4, slimki moim zdaniem nie warto brac bo nic sie w niej nie zmienia, a cena pewnie bedzie odrobine wieksza od tego ile kosztuja obecnie faty, takze lepiej wziac tanszego fata albo dolozyc i kupic PRO, ale skoro jestes laikiem no to nie wiem czy PRO bedzie ci potrzebne do szczescia, tym bardziej ze nie planujesz zakupu TV4k.

Odnośnik do komentarza

Dla laika - najlepszy wybór to poprzednia generacja. Konsole tanie, gry też. No i jest ich cała masa i to świetnych produkcji.

Ewentualnie gruby XO i ciągle rosnąca biblioteka gier z X360 w ramach wstecznej kompatybilności. Miałby upieczone dwie pieczenie na jednym ogniu, No i FH3 o którym pisał jako jeden z argumentów przy wyborze sprzętu. :sorcerer:

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

dla laika... moim skromnym zdaniem Xbox byłby najbardziej przystepny. I tez raczej najnowsza wersja tzn S.

z drugiej strony, fajnym plusem gier od sony jest to, ze polski oddział sony faktycznie jakos tam dba o ten rynek i gierki wychodzą w polskiej wersji.. inna sprawa,ze exy na obie platformy to praktycznie ten sam porównywalny szajs ;) 

 

gdybym stał przed takim wyborem, to przeleciałbym listę gier na obie platformy i na tej zasadzie zdecydował - tak by było po prostu najprościej. 

Odnośnik do komentarza

Dla kogos kto nie mial konsoli?

Moim zdaniem xbone s najlepsza opcja. Najwieksza zaleta to wsteczna kompatybilnosc i mozliwosc ogrania poprzedniej generacji za grosze. Do tego teraz sa fajne bundle z grami.

Przed zakupem moze jeszcze sprawdz, jakie gry wychodza na obie konsole w najblizszym czasie i ktore bardziej trafiaja w twoj gust.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wy myślicie że laik jak sam się nazwał ma ochote slash czas odgrywać tytuły z poprzedniej generacji? Skoro do tej pory tego nie zrobił to pewnie nie interesują go stare gry.

A to jest różnica, biorąc pod uwagę ilość "remasterów", jaka wychodzi na obecną generację?

 

Ja tam nie rozumiem dylematu w kwestii samej konsoli. Moim zdaniem wpierw trzeba spojrzeć na gry i ocenić, gdzie jest więcej pozycji daną osobę interesujących, albo bardziej przystępnych do gry ze wspomnianą narzeczoną. Równie dobrze wybór mógłby się skończyć na Wii U...

 

Wybór PC przemilczę, ale jak już kilka osób wspomniało - najlepiej spojrzeć na exclusive'y. Jeśli ktoś choćby w minimalnym stopniu jest przychylny grom z Japonii, to PS4 na pewno powinien wziąć priorytet nad Xbone.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...