Skocz do zawartości

Londyn - co warto zobaczyć/spróbować?


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra właśnie wrociłem. Bardzo intensywne 3 dni:) raz jeszcze dzięki za wszystkie rady.

To może ja się "odwdzięczę" teraz. Na "deptaku" przed O2 jest bardzo dobra restauracja Japońska - Wagamama (w UK ma chyba kilka knajp). Byłem tam 3 razy. Co mają ramen z kaczką to mała  bania. Bardzo polecam. 

Aaaa co roku po meczu idziemy do  5 guys w O2. Co o tym junk foodzie sądzicie? Wzorowo mi wchodzi na dużym głodzie, po znaczanej ilości browara.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Hej,

 

być moze będę w UK kilka dni i z Nottingham myślałem by skoczyć do Londynu na 2/3 noce.

 

Co polecacie/czego unikać w przypadku noclegu przez Air BnB? Lecę sam, więc łatwiej o nocleg, aczkolwiek chciałbym uniknąć niebezpiecznych dzielnic itp : )

Znalazłem pokoik za 200 pln/noc pomiędzy Kentish a Camden Town.

 

 

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

A co chcesz tam robic? Co do metra bardziej oplaca ci sie klupic visitor oyster i zaladowac za £20:

 

https://tfl.gov.uk/travel-information/visiting-london/visitor-oyster-card

 

Zwykla oyster (z poprzedniej wizyty Ogqozo) posiada £5 depozytu, ktory mozesz odzyskac oddajac plastik spowrotem do okienka. Bilety papierowe z zasady sa drozsze, wiec opcja z linka powyzej jest imo najlepsza. Z Camden uwazaj, bo tam duzo cpunow i czesto dochodzi do wlaman, ale mozliwe ze jestem przeczulony. A tak to jak Killabien napisal, miejscowka bardzo dobra. Od razu bedzie mogl sobie zwiedzic Camden Town.
 

London Eye tez juz lepiej zarezerwuj online, jak chcesz sie przejechac. Kiedy bedziesz tak w ogole? Zawsze mozna razem polazic po miescie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

@Maus Teraz tak średnio mogę o tym pisać, ale w Londynie byłbym czysto rekreacyjnie : ) I tam chciałbym zobaczyć, pozwiedzać.. Żadnej imprezy. London Eye też mnie nie pociąga, skoro piszecie o tłumach i zaklepywaniu wejściówek. Lubię raczej zwiedzać miasta z perspektywy zwykłego mieszańca, a z atrakcji czysto turystycznych to muzea/galerie sztuki.

Planuję tak na 12-14 Londyn.

 

Odnośnik do komentarza

To polecam Tate. Mozesz sie wbic na 9 pietro i podziwiac widoki, a sama galeria sztuki wspolczesnej to jeden z lepszych miejsc do zwiedzania w Londynie. Znam prawie na pamiec. <3 14-15 lipca jestem w New Forest i probuje sie w astrofotografii niestety.

 

Musisz sprawdzic Camden Town w takim razie, Tate Modern, Aldgate (zwlaszcza tunel z graffitti), South Bank, Old Brewery. Mysle nad podobnymi miejscami w Londynie, duzo punktow widokowych (o ktorych nie wie zwykly smiertelnik) jest przy St Paul's. Moze ogarnalbym cos 13 lipca chociaz pol dnia, zeby sie razem powloczyc gdybys chcial. Zaczynam sie czuc jak przewodnik po Londynie powoli, bedziesz juz chyba 6 osoba i 3 z forum. :v

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dziękuje za chęc spotkania się, bardzo fajnie! Tylko ja teraz nie mam czasu nawet się nad tym wszystkim zastanowić, wiem jedynie, że 11 w Nottingham musiałbym się pojawić, a przed tym dniem lub po mógłbym do Londynu pojechać. Kombinuje z lotami, pociągami. Tylko nie miałem jeszcze czasu przysiąść do tego konkretnie. Jeśli sie uda to na bank chętnie się spotkam, przede wszystkim by się nie zgubic w "wielkim świecie" :)

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wybieram się na 7 dni do UK i planuję odwiedzić Manchester lub Liverpool + jakieś mniejsze miasto. Myślałem o York albo Chester. Liverpool już mi Siara na statusach wybijał z głowy, ale może ktoś ma inne zdanie?
W Londynie nigdy nie byłem ale jakoś bardziej do mnie przemawia ten Manchester, w sumie sam nie jestem pewien dlaczego :lapka:  Chyba trochę przerażają mnie te tłumy turystów w Londynie. taknieco?

Za wszelkie tipy z góry dziękuję :) 

 

Edytowane przez maciucha
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.