Skocz do zawartości

Dirt 4


Ryuk

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest ten sam model jazdy, ale nie zgodzę się z tymi, którzy twierdzą że jest to arcade. Pewne aspekty modelu jazdy zostały usprawnione w stosunku do Dirt Rally: lepsza jest aerodynamika, ciężar aut, bardziej realistyczne zachowanie samochodu przy hamowaniu. Z negatywów to niestety zbyt duża przyczepność tylnej osi, przez co auta nie chcą wchodzić w nadsterowność, a jak już wejdą, to zazwyczaj szybko z niej wychodzą. Ten problem jest jednak naprawdę widoczny tylko w przypadku samochodów na tylną oś oraz niektórych klas. Z kolei przednionapędówki oraz samochody R5 i N4 prowadzi się moim zdaniem tak jak należy. 

 

Samochód łatwiej utrzymać na trasie w stosunku do D:R, ale jest to spowodowane charakterystyką proce.duralnie generowanych odcinków, które są po prostu łatwiejsze.

 

Pisałem o trybie symulacji, trybu casualowego nie tykam. Pozdrawiam!

Edytowane przez _White_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...

Skończyłem ostatnio Dirt 4. Trochę późno, ale jakoś tak wyszło, nie było czasu. Platyna niby wbita, ale mam mieszane odczucia. Jakoś mnie nudziła ta gra. Mam wrażenie, że głównym jej problemem są nudne trasy, nie ma w nich prawie wcale charakterystycznych miejsc, a większość zakrętów jest podobna do siebie. Poskładane są z fragmentów tak jak można sobie samemu ustawić jakąś randomową trasę. Grałem w Dirt Rally i po pewnym czasie zapamiętywałem przebieg odcinka, pamiętałem charakterystyczne miejsca, jakieś drzewa, pola czy miejsca z kibicami. Pamiętałem jak mniej więcej można wejść w zakręt i spróbować zrobić to jak najlepiej. W Dirt 4 wszystkie odcinki były bardzo podobne do siebie, a niektóre elementy jak watersplashe potrafiły pojawić się dwa razy w jednym odcinku w identycznej konfiguracji. Nudne to i monotonne. Do tego dochodzą same miejscówki. W Dirt Rally były według mnie fajniejsze. Dobrze, że przynajmniej została Walia i Szwecja, Australia też tragiczna nie jest, ale USA i Hiszpanię to bym wywalił z miejsca. Na tych asfaltach czułem się jakbym grał w słabe WRC 4. Kiepsko to wygląda, a same odcinki też są nudne (powtarzający się jeden i ten sam nawrót). Rajd Niemiec z Dirt Rally był duuuuuuużo lepszy.  Sam model jazdy podobny do Dirt Rally, ale zauważyłem większą nadsterowność aut (nawet tych 4x4, wspomagacze wyłączone oprócz ABS'u na 2 ;)). Musiałem się do tego przyzwyczaić. Na duży plus Rallycross - więcej torów. Wyścigi ciężarówek bez rewelacji, ale na szczęście dużo tego nie było więc jakoś przebrnąłem ;) Wybór aut spory, nie ma niestety WRC 2010, ale za to jest klasa R5. 

Do tego dochodzi spory problem z wbiciem pucharków za multi bo ono... nie działa, a dokładniej mówiąc matchmaking nie działa. Odpalasz odcinek w aucie na dany dzień i czekasz na innych graczy, a po 15 minutach........nadal czekasz. Coś jest skopane i najczęściej gra nie dobiera ludzi. Podobno to jest z tym problem bo chętni są. Pewnego pięknego dnia miałem ogromnego farta bo matchmaking zadziałał, auto przypasowało i zdobyłem wymagane punkty. 

Niedawno poszła plotka o Dirt Rally 2. Czekam niecierpliwe na koniec września bo podobno wtedy pojawią się jakieś konkretne informacje. O Dirt 4 już zapominam, wyleciał z dysku natychmiast po wpadnięciu platyny. W Dirt 3 bawiłem się lepiej, a w Dirt Rally tłukłem przez ponad rok. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.