Jump to content

Mario & Luigi's Superstar Saga + Bowser's Minions


Recommended Posts

Superstar Saga to pierwsza odsłona serii, jeszcze z GBA. Przeza(pipi)ista gra i polecam z całego serca, geniusz, mam nadzieję, że klimat nie uleci w remake'u. 

 

w tym remake'u dodają coś nowego w postaci tego bowsers minions. 

Edited by Rayos
Link to comment

Super że to wydają, to najlepsza część serii i na dodatek ciężka do zdobycia na fizycznym nośniku. Z przyjemnością kupię i postawię obok wersji GBA. Europejska okładka świetna, nawiązuje do oryginału, poza tym bracia na białym tle są już nudni. A ja lubię napaćkane kolorem okładki Nintendo :)

 

BYFscf1.jpg

  • Upvote 1
Link to comment

Znalazłem taki ranking RPG ów z Mario. Chciałem lecieć po kolei, gram w 7th star ale myślę, czy nie polecieć od najsłabszego do najlepszego. Zgadzacie się z tym rankingiem? 7th star jest spoko ale jakoś tyłka nie urywa. Lepiej grać chronologicznie? Pomusz forumku!

Link to comment

'oryginalna' trylogia Mario & Luigi, tj Superstar Saga, Partners in Time, Bowser Inside Story to sztos ponad sztosy, gdzie każda kolejna część przebijała poprzednie. Niestety, Dream Team już nudne, Paper Jam się trochę odkuło. 

 

IMO nie ma co łączyć tych serii gier w jakiś jeden ciąg, Paper Mario to Paper Mario, Mario RPG to Mario RPG, Mario & Luigi to... Mario & Luigi. Trzy osobne serie, trzy osobne byty. 

 

Jeszcze nie wiemy jak będzie z jakością tego remastera SSS na 3DSa, a oryginał na GBA jest prześwietny i jak dla mnie, ten oryginalny styl graficzny jest ni do podrobienai i gorzej wygląda w szacie Dream Team/Paper Jam. Jak masz okazję, to ograj oryginał z GBA :) 

Link to comment

Wiadomo, że gry w tych seriach budują w swoim obrębie i dodają do już poznanych elementów nowe, niektóre rzeczy przebiegają w nich szybciej niż w poprzednich itp., więc granie najpierw w sequel będzie trochę niezręczne - kwestia gustu, ale mi się teraz już raczej nie chce grać w stare gry. Zresztą to nawet widać na tej liście, autor nie grał w serię "jak wychodziła" i to ma wpływ... Jeśli serio masz czas i chęć i tak przejść 10 gier, to raczej sens ma chronologicznie...

 

Ta lista jest też specyficzna, koleś sam zaznacza, że najczęściej ulubiona gra to Paper Mario na Gacka, a najmniej lubiana - Sticker Star.

 

 

Głównie ma to jednak znaczenie w obrębie danej serii. Super Mario RPG to oryginał, przez wielu do dziś uważany za najlepszy - bo to najbliżej faktycznego RPG-a (ale dziś jest oczywiście mocno archaiczny w rozgrywce). Serie Paper Mario oraz Mario & Luigi rozwijają pomysły tej gry i dodają własne elementy zręcznościowe na zupełnie własny sposób. Są to odmienne serie. Dodatkowo Paper Mario to dwie części dość podobne do RPG, ale następne (od tej na Wii) to już bardziej platformówko-eksploracyjno-łamigłówkowe gierki, które nie mają wiele wspólnego z Paper Mario jeśli chodzi o rozgrywkę (ale mają podobnie napisane, zabawne historyjki).

 

Jak dla mnie 10 gier z rzędu o podobnej treści to dużo, to nie są gry typu że samo chodzenie jest tak fajne, może po jednej z każdej serii na zmianę...

Edited by ogqozo
  • Upvote 1
Link to comment

Wiesz co, nie gram nigdy tylko w jedną grę. Seria mnie intryguje i zastanawiam się czy zostawić sobie Superstar Saga na koniec.

 

Teraz pytanie niecodzienne - będę szukał tej gry ale i tak nie mam urządzenia do ogrywania wersji z Karta, stąd będę grał ALBO na emu GBA na telefonie, albo na CFW na 3DS. Pytanie - czy w tej grze jest dużo elementów zręcznościowych? Czy dam radę grać w to tylko na ekranie dotykowym? Teraz 7th Star ze SNESa ogrywam na telefonie i może z 1 przydałby mi się krzyżak, tak nie mam z graniem większych problemów. Pytanie, czy trzeba będzie skakać dużo w Superstar Saga. Ktoś coś? 

Link to comment
Guest ragus

egzekucja ataków/unikanie opiera się na naciskaniu odpowiednich przycisków w odpowiednim momencie, to samo jakieś tam minigierki w trakcie gry, jak np. skakanka

Link to comment

Jak chcesz przejść wszystkie części to nie grałbym w pierwszą na koniec, no może i jest lepsza w sensie konsystencji jakości, ale następne dodają więcej do niej, nieco dziwne wracać.

 

Wersja na 3DS z tego co widzę doda nieco usprawnień, uwygodnień (np. przyciski często używanych rzeczy na drugim ekranie), choć raczej nic zmieniającego specjalnie istotę gry. 

 

 

 

Fakt, że cała ta seria trochę klepie i cycka pierwszą część, jakże wtedy pomysłową i oryginlaną. Jak dla mnie fajnie by było, by dać wreszcie temu studiu do zrobienia jakąś grę nie z Mario, no normalnie coś z innym pomysłem... A robią ten remake. 

Link to comment

Superstar Saga to akurat dosyć łatwo znaleźć w sensownej cenie - oczywiście na tle innych gierek Nintendo na GBA.

 

Racja, pomyliło mi się z Metroidami. Sagi jest zawsze sporo na eBeju i ceny też znośne.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.