Jump to content

Persona 5 Dancing Star Night i Persona 3 Dancing Moon Night


ireniqs

Recommended Posts

Oficjalnie zapowiedziano dwie gry muzyczne z serii Persona. Nie wiem czy się cieszyć, bo 4 była taka sobie, ale może chociaż utwory dadzą radę? No zobaczymy.

Data premiery ogólnikowa: wiosna 2018.
Platformy: PS4 i Vita.

----

m3AdIzt.jpg

----

FM8Fni3.jpg

eaowKv6.jpg

----

3ysyeLV.jpg

1TMPRoj.jpg

Edited by ireniqs
  • Upvote 3
Link to comment

 

 

Ja tam P4D wyplatynowałem i w sumie grało mi się dobrze. Spoko system i przystępny poziom trudności. Minus fabuła. Ta była męcząca nawet w przewijaniu. Muzyka spoko, dużo fajnych remiksów. Potańcówkę P3 chętnie ogram, gdyż też może pojawić się sporo niezłych utworków. P5 w sumie nie wiem, bo nadal "przechodzę" główną grę i jakoś żadna muzyka z wokalem na razie mnie nie powaliła, ale kto wie.

 

Heh, a pamiętam parę lat temu nabijałem się, że P5 będzie tak wałkowana, że też dostanie potańcówkę. Tylko, że tamto było w żarcie...

Link to comment

No to wygląda na to, że w nowych grach jej nie będzie - http://www.siliconera.com/2017/08/08/persona-3-persona-5-dancing-will-run-60fps-ps4-new-songs-elements/

 

I dobrze. W P4D była ona durna, naiwna, niepotrzebna i męcząca nawet w przewijaniu, a trzeba było ją przebrnąć, żeby wszystko odblokować. Nie widzę potrzeby dorzucania jej na siłę do P3 i P5. Niech się skupia na muzyce, bo w sumie sam gameplay P4D był spoko.

 

Wersje PS4 będą w 60fps, więc wnioskuję Vita niestety nie. No trudno. Ale przyznam, że o ile nie będzie jakiegoś dobrego bundla/pakietu, to P3D pewnie kupię na premierę.

Link to comment

To samo w sumie można powiedzieć o spinnofach Arena. Fabuła była tam zbędna. Ja raczej zakupię i tą grę i tą, bo generalnie muzyki z Person nigdy nie mam dość. W P4D męczyły mnie tylko niektóre kawałki, które były zbyt mocno zmiksowane. Jeżeli ma być funk/jazz to ma być. Nie jakaś durna techniawa czy coś podobnego.

Link to comment

Muzyka w takich tytułach zawsze będzie kwestią gustu. Ja właśnie w grach rytmicznych preferuję żywsze utworki, nawet zalatujące techniawą, niż jazz. Ten można posłuchać, ale jeśli chodzi o klepanie przycisków, to wolę coś bardziej dynamicznego. Nawet, jeśli nie przypomina to oryginału.

 

Ale chyba się zgodzimy, że najgorszy był utworek z Junes... Prawda...?

Link to comment

Ale chyba się zgodzimy, że najgorszy był utworek z Junes... Prawda...?

No raczej.

 

Bardzo podobał mi się za to ten z napisów końcowych.

 

Zdaję sobie sprawę że musi tam być jakiś rytm, no ale gust podpowiadał mi co innego. :D

Link to comment
  • 4 months later...
  • 1 month later...

 

 

Chciałem kupić obie gierki, ale naprawdę mało który utwór P5D mi do tej pory przypadł do gustu na ten moment. OST P3 zdecydowanie lepszy do potańcówki. Może w praktyce nie będzie tak źle, ale zobaczę, jak będą się prezentować edycje zachodnie i się zadecyduje, bo portem P4D na PS4 też bym nie pogardził przy okazji zakupu.

  • Upvote 1
Link to comment

Ciekawe co tam dadzą w zamian za story mode, mam nadzieję, że coś konkretnego. W każdym razie wywalenie story mode to imo nie jest rozwiązanie. Niech po prostu napiszą ciekawy scenariusz, bo ten w P4: DAN rzeczywiście trochę przemęczyłem.

Mam nadzieję, że czas do wbicia platyny będzie tak ze dwa razy dłuższy niż w poprzedniczce, bo w niej wskoczyła mi o wiele za szybko. Nie zgodzę się, że "czwórka" była taka sobie, bo nie licząc fabuły, gamepalay to rewelacja - soczyste, melodyjne kawałki, no i sam system wciskania guziorów rozwiązany bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o kawałki, też mam wątpliwości jak nowe odsłony poradzą sobie w porównaniu z P4: DAN, która przecież miała idealną bazę muzyczną. Kolejna sprawa to osobno wersja pod Ps4 i Vitę - tutaj widziałbym nośnik fizyczny + kod na drugą platformę, w zależności od wersji. Szkoda, że się o to nie pokusili, bo rozumiem, że cena będzie "pełna", a przecież już nie jedna gra była wydana w takim układzie.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.