Skocz do zawartości

Black Desert Online MMO


Gość Soul

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem w to na PC jak miało premierę. System walki bardzo ok, zróznicowane klasy mogą się podobać. Gra nastawiona na grind, jest rozbudowany system craftingu, wojny gildii, rozbudowany mocno handel, zaleznie od wersji jest (lub niema) open world PVP. Kazdy znajdzie coś dla siebie. Ale najpierw trzeba się polubić z MMO ;)

Odnośnik do komentarza

Sredni system walki, brak balansu klas. Pvp o pietruszke, bo nie ma zadnych kar za zgon. Na pc gra zabita przez boty. 


Brak typowego podzialu na klasy, kazdy jest DD. Raid bossy zabijaja postacie walczace w zwarciu na hita, jak ktos chce dropa to tylko postacie dystansowe sie licza. 

 

 

Z plusow co mi przychodzi do glowy, to jedynie to, ze jest sporo pobocznych aktywnosci i questow. Nie ma tez duzego cisnienia na party, mozna duzo zdzialac solo. 

Edytowane przez Shen
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest b2p + sklep premium. Ostatnio dokładają do sklepiku rzeczy, które dla części (zwłaszcza dla tych, którzy nie grają) wyglądają na p2w, chociaz jak gadam z graczami, którzy dalej w tym siedzą (ja niestety nie mam czasu na MMO), to mówią, ze praktycznie nie mają one większego znaczenia dla rozgrywki.  

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Premiera za chwile, zainteresowałem się tematem . Na xox podobno fajnie płynnie i to najlepszy moment żeby właśnie zacząć teraz przygodę . Ponoć na zwykłym x tez chodzi płynne .

 

co do samej gry nie grałem ale po gameplayach wyglada zacnie a bardzo lubię mmo, tyle ze wow  już nie kręci a tez PC stary dosyć (laptop) innych mmo nie uciągnie wiec szukam czegoś dobrego na konsola . Osobiście biorę wersje ultimate zaryzykuje 

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Bonanza a grałeś Ty kiedyś dłużej w jakieś MMO i Ci siadło? Pytam bo nie wiem czy pojęcie grindu jest identyczne dla konsolowca i PC-towca.

 

Najdluzej gralem jakies 3-4 lata w Lineage 2, a jak sprzedalem postac to bylo mnie stac na nowe PS3 i 360tke jakos w 2008 roku chyba. :Coolface:

 

Wtedy tez przeskoczylem bardziej na konsolowe granie.

 

Swoja droga jak patrze na najnowsza wersje L2 to az mi sie serce kraja, co oni zrobili z ta gra xd

Odnośnik do komentarza

Kazde koreanskie mmo to grind i tu nie jest inaczej. BDO to najladniejsze mmo z najlepszym systemem walki i najlepszym kreatorem postaci. Pytacie ale gdzie jest haczyk? No wlasnie, wspominany przez wszystkich grind, do ktorego osobiscie nie doszedlem bo nawet nie wbilem max levelu. W grze jest pelno rzeczy do roboty: tamowanie koni, standardowe lowienie ryb,  handel, jakas zabawa w ekonomie ktorych nie ogarnalem. Jest tego sporo i potrzeba duzo czasu, zeby to wszystko ogarnac wiec jest duza szansa, ze do samego grindu nigdy nie dojdziecie tak jak ja. Endgame wyglada tak, ze wszyscy afkuja na lowieniu ryb i maja gre schowana na pasku, nie wiem jak to ma wygladac na konsoli chyba ze odpalicie sobie jakies m jak milosc na telewizorze. Dla mnie zabraklo contentu pve, nie ma zadnych dungeonow tylko world bossy a pvp nie nalezy do najlepszych a po to sie wlasnie grinduje tysiace godzin. Ale to nie to przestalem grac, chce kiedys zbudowac lodz i poplynac na piracka wyspe. 

 

Jak wczesniej gra nie byla za bardzo pay to win to jakos po aktualizacji w pazdzierniku ludzie zaczeli sie strasznie rzucac, na steamie sa recenzje ludzi co maja 7-10k godzin i pluja strasznie na ta firme ze ich oszukali. Rozchodzi sie o to, ze teraz chyba mozna przetopic wszystko ze sklepu na black essence czy inny wuj. Mysle, ze tylko najwieksze ultrasy na to narzekaja bo nagle kazdy moze kupic cos co farmia 24h na dobe nabijajac babce rachunek za prad zamiast pojsc do pracy. 

 

 

Edytowane przez Chewie
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Można przerobić przedmioty kosmetyczne ze sklepu na itemki do upgradeowania geara, podobno 30$ = 10 godzin grindu. Sam do tego nie doszedlem bo uzywalem tego co mi wypadalo a rzadkich itemkow mi bylo szkoda i trzymalem na pozniej. Za samo granie się dostaje value packi i są ciągle jakieś eventy więc nie miałem tak, żebym grał bez aktywnego value packa albo xp boosta, dostałem też jakąś zbroję i itemki. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
W dniu 25.02.2019 o 15:09, Chewie napisał:

Kazde koreanskie mmo to grind i tu nie jest inaczej. BDO to najladniejsze mmo z najlepszym systemem walki i najlepszym kreatorem postaci. Pytacie ale gdzie jest haczyk? No wlasnie, wspominany przez wszystkich grind, do ktorego osobiscie nie doszedlem bo nawet nie wbilem max levelu. W grze jest pelno rzeczy do roboty: tamowanie koni, standardowe lowienie ryb,  handel, jakas zabawa w ekonomie ktorych nie ogarnalem. Jest tego sporo i potrzeba duzo czasu, zeby to wszystko ogarnac wiec jest duza szansa, ze do samego grindu nigdy nie dojdziecie tak jak ja. Endgame wyglada tak, ze wszyscy afkuja na lowieniu ryb i maja gre schowana na pasku, nie wiem jak to ma wygladac na konsoli chyba ze odpalicie sobie jakies m jak milosc na telewizorze. Dla mnie zabraklo contentu pve, nie ma zadnych dungeonow tylko world bossy a pvp nie nalezy do najlepszych a po to sie wlasnie grinduje tysiace godzin. Ale to nie to przestalem grac, chce kiedys zbudowac lodz i poplynac na piracka wyspe. 

 

Jak wczesniej gra nie byla za bardzo pay to win to jakos po aktualizacji w pazdzierniku ludzie zaczeli sie strasznie rzucac, na steamie sa recenzje ludzi co maja 7-10k godzin i pluja strasznie na ta firme ze ich oszukali. Rozchodzi sie o to, ze teraz chyba mozna przetopic wszystko ze sklepu na black essence czy inny wuj. Mysle, ze tylko najwieksze ultrasy na to narzekaja bo nagle kazdy moze kupic cos co farmia 24h na dobe nabijajac babce rachunek za prad zamiast pojsc do pracy. 

 

 

Ile spędziłeś h z gra? na gameplayach gra wyglada rewelacyjnie, nie musze mieć maks levelu, na iloe te PVE starcza?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...