Skocz do zawartości

Kupno PS Vita pod koniec 2017


Horban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem PS Vita. Kiedyś posiadałem PSP drugą serię i fajnie wspominam te czasy...Pytanie czy jeszcze warto pod koniec 2017 roku... Na Amazon można dostać jeszcze nowe konsole, ceny powiedzmy są do przemyślenia, na Allegro są same używki niestety. Którą wersję lepiej wybrać, starszą z ekranem OLED czy nowszą z LCD? Rozważam zakup wersji z WiFi bez SIM, oprócz grania w gry na tą platformę chciałbym pograć zdalnie w gry z mojej PS4 będąc poza domem. Teraz jestem dość często poza domem więc przydała by się konsolka, tak wiem... Gry w telefonie też są ale to nie to samo. Zdalna komunikacja po WiFi lub po udostępnieniu łącza z telefonu, ale jeśli będzie dostępna nowa z SIM TO też rozważam jej zakup, no chyba że już nie warto kupować PS Vita pod koniec 2017 roku...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

absolutnie nie kupuj nowki bo sa w chorych cenach, uzywke w spoko stanie z memorka wyrwiesz za 300-400zl, tym bardziej ze sprzet praktycznie bezawaryjny

 

oled - lepszy ekran, lcd - gorszy ekran ale lepsza ergonomia i ciut dluzej zyje bateria

 

czy warto kupowac? gierki dosc tanie, duzo promocji na psn, pamietaj jednak, ze to juz martwy system wiec jestes zdany na granie w to co wyszlo, a praktycznie wszystko co na vite wyszlo jest do ogrania gdzie indziej, najlepiej odpal metacritic, daj najwyzej oceniane gry w historii vity i zrob rachunek sumienia w co chcialbys zagrac lub ograles na innym sprzecie lub mozesz kupic na inny sprzet

 

chomikowales gierki z plusa na vite? jesli tak to masz jakas tam biblioteke, tym bardziej ze pare lat temu dawali w tej ofercie spoko pozycje na ta konsole

 

remote play - poza domem w ps4 po wifi z komorki jako hotspot bym sie nie napalal, rwie i laguje, pamietaj tez ze to sprzet bez l3,r3, l2 i r2 wiec przyjemnosc z grania z gier co z tego nalogowo korzystaja jest mizerna (mapowanie przez tylki panel jest slabe)

Odnośnik do komentarza

Raczej zdecyduje się na nowszy model że względu na ciut lepszą baterię. Co do Remote Play to zapomniałem o braku tych klawiszy w Vita i rzeczywiście tutaj to nie jest tak super...
Co do nowej i jej ceny to widziałem nowe w granicach 600-700zł to dużo ale musze to rozważyć. Jednak nowe to nowe...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

O remote play w konkretnych tytułach trzeba poczytać, bo niektóre gry mają inaczej dostosowane sterowanie na Vicie. Przykładem jest Destiny, które nie obsługuje *2 i *3 z tyłu, tylko są obszary, gdzie wciska się przedni ekran. Działa to bardzo przyjemnie, więc warto sprawdzić czy dany tytuł nie ma specjalnego sterowania dla Vity w remote play.

Zresztą korzystanie z przycisków *2 nie jest takie upierdliwe na Vicie. Ja sobie remote play akurat chwalę. Ma swoją inną obsługę w porównaniu z PS4, ale ja nie liczyłem na to, że wszystko będzie identycznie. Najbardziej widać rozbieżności w strzelankach, a szczególnie pvp, bo liczy się szybka reakcja, ale to też zależy jaką sieć wewnętrzną ma się w domu i jak daleko jesteśmy od anteny z Vitą.

Odnośnik do komentarza

Tylko OLED. 

9 godzin temu, MYSZa7 napisał:

Ja też rozmyślam o kupnie Vity, ale głównie w kategoriach Remote Play.  Gierki bym traktował jako dodatek. Kwestia tego by jakoś dostosować sterowanie do tytułów z PS4, jednak @Ficuś trochę zaraził pesymizmem w tej kwestii :(

 

Remote play to gó.wno, bez r2 i l2 w postaci fizycznej gra się po prostu beznadziejnie. 

Odnośnik do komentarza

Na co zwracać uwagę jeśli bym się zdecydował na kupno używki? Czy np. baterię można bez problemu dostać jako część zamienną? Jak z jej ewentualną wymianą? Czy poza baterią, ekranem LCD i nowszym wyglądem w nowszej PS Vita są jakieś inne zmiany, np. lepszy soft czy szukać starszej wersji z ekranem OLED? Starsza wersja bardziej mi przypomina moje dawne PSP

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza

Kwestia przyzwyczajenia, ja na vicie grałem w destiny i ukończyłem kilka strików.

Wiadomo, że to nie to samo, ale idzie nawet jakoś pograć.

Co do wyboru wersji, no to uważam tak samo jak poprzednicy, tylko oled. Godzina gry więcej na LCD to mała rekompensata, kiedy gry na oledzie wyglądają przepięknie, w czasach powerbanków bym się nie zastanawiał.

Gier jest dużo, sporo multiplatform, no ale jak 3ds cie nie kręci, to lepszej konsoli przenośnej nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza

300-400 zł za tyle chodzą w bardzo dobrym stanie oledy 

39 minut temu, MYSZa7 napisał:

_Be_ Powiedz to posiadaczom Switcha :potter:

No strzał w płot bo nie dość, że Switch to hybryda to jeszcze ma większy ekran i normalnie przyciski R2 L2

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...