Skocz do zawartości

Dźwięk 5.1 a Switch


chrno-x

Rekomendowane odpowiedzi

Witka,

 

na wstępie może podam dla szanownej moderki, dlaczego założyłem taki temat.

 

Jak wiadomo Nintendo w końcu choć trochę ogarnęło się w kwestii audio i gry śmigają w systemie 5.1 LPCM. 

Niestety jak się okazuje nie zawsze uruchomienie dźwięku 5.1 jest tak proste jak się wydaje. Po to ma być ten temat. 

 

Pomyślałem, że warto by było aby osoby, które korzystają z tego systemu opisywały jakich sprzętów używają (jaka marka i model), które działają w parze ze Switchem w systemie dźwiękowym 5.1. Dodatkowym plusem będzie jeżeli użytkownicy opiszą dokładniej czy musieli kupować do swoich systemów jakieś przejściówki i inne dodatkowe ustrojstwa. 

 

 

Ja ze swojego researchu wiem, że da radę podłączyć Switch pod sprzęt 5.1 bez wejść hdmi, jak chociażby zestaw Logitech Z906 pomimo, że Switch nie ma optyka. Niestety nie otrzymamy tutaj dźwięku 5.1 tylko dalej będzie to stereo i dźwięk będzie leciał ze wszystkich głośników jednocześnie. 

 

Wiem również, że chyba prawie wszystkie Soundbary również nie będą działać ze Switchem w systemie 5.1 (aczkolwiek XO i PS4 nie mają z tym problemu). 

 

W niektórych przypadkach czytałem, że ludzie podpinają kable do wejść AUX i ARC wraz z dołączeniem do tego konwertera audio (pod HDMI - link poniżej) sprawi, że usłyszymy dźwięk 5.1 jak należy ale sam niestety nie mogę tego potwierdzić, ponieważ dopiero szukam dla siebie takowego zestawu w systemie 5.1. 

 

 

 

https://www.amazon.com/ViewHD-Extractor-Optical-Toslink-Converter/dp/B00KBHX072

 

https://www.amazon.com/Digital-Converter-Support-Output-Blue-Ray/dp/B019RF7ZVA

 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ustawiłem surround w Switchu. Tylko. W tv nic nie zmieniałem (kiedyś, jeszcze jak byłem na starym systemie audio) ustawiłem tylko żeby tv dawał dźwięk na "system audio" i tyle. Żadnych więcej opcji w tv z dźwiękiem nie zmieniałem. Reszta jest na Onkyo.

@nadol90 tylko hdmi.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, nadol90 napisał:

To trzeba kablem Hdmi podłączyć konsole do wzmacniacza ? Nie ma możliwości samym kablem AUX  ?  Cholera ja mam starszy model wzmacniacza pod gramofon kupiony myślałem, że AUX wystarczy.

 

Wiem, że dzięki odpowiednim konwerterom podłączysz swój sprzęt pod Switcha ale musisz wyłapać konkretny konwerter analaogowy na cyfrowy z wyjściami AUX i umożliwieniem puszczenia dźwięku 5.1. W moim pierwszym poście masz przykładowe egzemplarze pod HDMI ale bez wejśc HDMI z ew. optykiem i samymi wejściami AUX również są. Jeżeli kupisz zwykły konwerter na dwa wejścia to oczywistym będzie, że uzyskasz tylko dźwięk stereo, tak więc musisz szukać takiego gdzie w 100% podłączysz sygnał ze wszystkich głośników. 

Edytowane przez chrno-x
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chłopaki, pierwszy link z brzegu: https://en.community.sonos.com/wireless-speakers-228992/how-to-use-5-1-with-nintendo-switch-6766969

 

Switch w trybie dock przekazuje przez hdmi wyłącznie pcm 5.1 - dziwięk bez żadnej kompresji. Jeśli macie amplituner do 4-5 lat wstecz to na 99% obsługuje ten format i macie surround. Jak macie inne głośniki, które obsługują np tylko standard Dolby przez optyka, to tylko wtedy się musicie bawić w jakieś tam przejściówki.

 

Robiąc research musicie sprawdzić jaki format przyjmuje wasze urządzenie i szukać przejściówki z wejściem hdmi i usługą pcm do waszego formatu. 

 

Nie wiem czy taniej nie wyjdzie jak macie zwykle głośniki zakup amplitunera prostego. Nie są takie drogie jak weźmiecie bez bajerów a przejściówka przyda się wam pewnie tylko do switcha. 

Odnośnik do komentarza

No właśnie czytałem wcześniej, że problemem są tutaj soundbary. Jest bardzo wiele tematów na necie, gdzie ludzie nie mogą na Soundbarach odpalić 5.1 ze Switcha, choć na konkurencyjnych platformach nie ma problemu. Dlaczego to już nie pamiętam ale najczęściej osoby z normalnym 5.1 nie zgłaszają problemów. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.