Jump to content

Menu w PS4 się przycina oraz spadki fps'ów w grach.

Recommended Posts

Witam, zakupiłem 3 miesiące temu nową ps4 Slim, od początku posiadam problem z przycinaniem się w menu, występuję ono praktycznie zawsze przy szybkim przełączaniu się pomiędzy ikonami, w grach które posiadam można również zauważyć spadki fps'ów, właśnie z tym przychodzę do was z pytaniem, czy jest to normalne w tej konsoli ? Dodam również, że przesiadam się z pc.

• Replies 10
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

• 2 months later...

mam podobny problem, kurde nie wiedziałem, że jest "defragmentacja" na ps4 :O

Na moim ps4 slim na serwerach 64slotowych to się grać nie da... A na powyższym filmiku widzę, że koleś ma stałe ~40-50fps
Jeszcze biegać koło punktu gdzie nikogo nie ma to ujdzie, ale jak jest "akcja" to mam wrażenie, że jest 20fps :/
Najpierw zrobię defragmentację, a jeśli to nie pomoże to co mi radzicie?

Najpierw zrobić całkowity format systemu czy najpierw zmienić pastę?
Nie wiem dokładnie ile ta konsola ma lat, chyba jest z 2016 (jest napisane CUH-2016)
Da się sprawdzić ile godzin przechodziła?
Grałem tylko ja i brat, tak strzelam, że gdzieś z 600godzin to max ma przegrane więc raczej niewiele, ale z tego co czytałem te pasty od sony są lipne.

Zamówiłem już pastę, termopady, torksy więc może najpierw pasta, a potem ewentualnie format?

Oczywiście save'y z gier singleplayer są w chmurze jakiejś tak?

Mam jeszcze jedno pytanie

Tam zadałem, ale nikt nie odpowiada, nie macie jakiegoś PL poradnika jak zmienić pastę?
Do pr0siaka i fata jest pełno, a do slima nic nie widzę :/

Miłego dnia.

1 godzinę temu, Fanek napisał:

Jak ma sie naprawde duzo gier, to lepiej czesc ukryc, jest ta opcja ukrywania malo uzywanych w optionsach.

A po co ukryć? Nie lepiej skasować? Przejść i skasować - polecam. Ukrywanie za dużo nie daje, bo te gigabajty danych i tak są na dysku. Obecnie używam zewnetrznego dysku, ale staram się poprzechodzic te „większe” gry i siedzieć tylko na wewnętrznej pamięci, ponieważ na twardzielu jest czasem spory spadek szybkości przy odczytywaniu.

" mam podobny problem, kurde nie wiedziałem, że jest "defragmentacja" na ps4 :O "

Nie ma żadnej defragmentacji w menu... UFS2 choć rzecz jasna takowej podlega to jest całkiem ok zarządzany (przynajmniej na PS3, ale podejrzewam że port na PS4 nie jest gorszy). Zapewne chodzi Ci o odbudowę baz danych. I to jest już gunwo, więc czasem warto przeprowadzić (wszystkie elementy, które pojawiają się w menu są w bazach SQL, które z czasem się zaśmiecają). Rzecz jasna to nie może być przyczyną jeśli piszesz że miałeś tak od nowości konsoli... Największymi oraczami w OrbisOS są PlayStation Store i daemon, który ciągle nagrywa te przeklęte filmy w tle - a więc dysk twardy jest dosłownie zajeżdżany jak w serwerowni. Na Twoim miejscu bym go wyjął i sprawdził S.M.A.R.T na PC, tylko nie rób tego na Windowsie bo może nadpisać GPT i będziesz musiał formatować po powrocie do konsoli (czyli wszystko stracisz).

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam!

Na konsoli gram głównie online w BFV. Tryby po 32 graczy bo im więcej graczy tym bardziej mi przycina, a na zwykłym DM bywają spadki fps. Myślałem, że to normalne bo gra jest stosunkowo nowa więc ma wymagania + gram przez internet. Okazało się, że innym działa płynnie i nie mam mowy o żadnym klatkowaniu. Internet mam chyba w porządku bo ping w granicach 30-35. Zrobiłem inicjację systemu ale nic to nie dało. Zastanawiam się nad zrobieniem renowacji w miejscowym Komputroniku ale czy to pomoże? Chciałbym jeszcze zapytać czy jest możliwość sprawdzenia fps w trakcie grania? Dzięki za odpowiedzi.

Edited by Mat5