Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Sanryu

 

i7 920

Gigabyte GA-EX58-UD4P

Crucial Ballistix Tracer 3x2 1600 CL8 (drożej i w Twoim przypadku raczej zbędne ale wrzucam jako ciekawostkę) /// Patriot Viper Series 3x1 1333 CL9 (taniej)

Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Zotac GTX285 (taniej) // 4870x2 (drożej)

Coolermaster Dominator

 

---------------------------------------------

 

basbot11

 

c2d e5200

Gigabyte EP31-DS3L // Abit IP35 (używana)

OCZ Reaper 2x1 800 CL4

Pentagram SilentForce 460/430

HD 4850

WD 640 AAKS

 

Dzieki wielkie greah :)

Moglbys zapodac bezposredni link gdzie sprzedaja te "Pamiec"? Jakos nie moge znalesc albo gubie sie w tych oznaczeniach(bardzo prawdopodobne).

Edytowane przez Sanryu
Odnośnik do komentarza
basbot11

 

c2d e5200

Gigabyte EP31-DS3L // Abit IP35 (używana)

OCZ Reaper 2x1 800 CL4

Pentagram SilentForce 460/430

HD 4850

WD 640 AAKS

 

hehe, kilka miechów temu składałem kumplowi niemalże identyczny konfig. Wszystko śmiga elegancko [poza gta ofkoz ;P ]

Odnośnik do komentarza

Jestem kilka miesięcy do tyłu ze sprzętowymi nowinkami, a nadszedł czas na zmianę komputera... Budżet do 3500 zł. Jak to zwykle bywa - ma być najlepszy w granicach ceny. Zastosowanie głównie pod komfort pracy (nie chcę wysłuchiwać kolejnej "kosiarki"), filmy HD (dojdzie monitor Full HD; zastanawiam się nad napędem Blu-ray) i rozsądną wydajność w grach. Wystarczy żeby Diablo III hulał płynnie na najwyższych detalach. ;)

Odnośnik do komentarza

seagateow gratulujemy dysków z serii 7000.11. czy innych maxtorow diamondmax 22. Jesli macie podobne dyski to lepiej poczytajcie o nich troche. Ja raz zrobiłem błąd i uwierzyłem w tę firmę, a teraz na świeta jestem bez dysku i 500GB danych. W tym światecznej rozrywki i bardzo ważnych dokumentów z pracy.

 

 

Odnośnik do komentarza

witam zamiar kupić nowy PC mam na wydanie 1500zł na skrzyneczkę myślę o 4gb ram i karcie geforce 9800GT 1GB DDR3 550 zł kosztuje czy ktoś może polecić jakiś preocek do tego no i czy zmieszczę się w 1500 co prawda mam ps3 ale jednak chciałbym zobaczyc co nieco w crisis i innych gierkach jeśli znacie jakieś dobre configi proszę sie podzielić pozdro

Odnośnik do komentarza
seagateow gratulujemy dysków z serii 7000.11. czy innych maxtorow diamondmax 22. Jesli macie podobne dyski to lepiej poczytajcie o nich troche. Ja raz zrobiłem błąd i uwierzyłem w tę firmę, a teraz na świeta jestem bez dysku i 500GB danych. W tym światecznej rozrywki i bardzo ważnych dokumentów z pracy.

wgraj poprawiony firmware i wszystko wróci do normy

Odnośnik do komentarza
witam zamiar kupić nowy PC mam na wydanie 1500zł na skrzyneczkę myślę o 4gb ram i karcie geforce 9800GT 1GB DDR3 550 zł kosztuje czy ktoś może polecić jakiś preocek do tego no i czy zmieszczę się w 1500 co prawda mam ps3 ale jednak chciałbym zobaczyc co nieco w crisis i innych gierkach jeśli znacie jakieś dobre configi proszę sie podzielić pozdro

 

Ja bym brał:

 

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/

Płyta główna: Gigabyte EP31-DS3L /intel P31/

Pamięć RAM: OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0

Dysk twardy: Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

Karta graficzna: Gainward GeForce 9600GT 512MB DDRIII /256bit/ HDTV DVI

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223Q SATA LightScribe (black)

Obudowa: Tacens Prior (92mm Fan, bez zasilacza)

Zasilacz: ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC

 

W sumie: 1531,- w esc.pl

 

W tej cenie nie ma mowy o 4GB i 9800GT. Crysis na 1024 na High powinien działać bardzo dobrze. Procesor na zwykłym wentylatorze wykręcisz do tych 3.4-3.5Ghz, zawsze będzie trochę klatek więcej. Niby dokładając 30zł możesz mieć 4GB GoodRam PC800 CL5 zamiast tych OCZ, ale będą wolniejsze i podkręcanie im się na pewno nie spodoba. Nie warto.

Odnośnik do komentarza
seagateow gratulujemy dysków z serii 7000.11. czy innych maxtorow diamondmax 22. Jesli macie podobne dyski to lepiej poczytajcie o nich troche. Ja raz zrobiłem błąd i uwierzyłem w tę firmę, a teraz na świeta jestem bez dysku i 500GB danych. W tym światecznej rozrywki i bardzo ważnych dokumentów z pracy.

wgraj poprawiony firmware i wszystko wróci do normy

Wgranie firmwaru jest zabezpieczeniem tylko, nie naprawia problemu podobnie jak przekładanie elektroniki. Jak już dysk raz padnie i nie wykrywa go w biosie trzeba przeliczać transaltor i grzebać w s.m.a.r.t.cie. A jak sie nie ma o tym bladego pojecia to można rownie dorze samemu skasować dane. Oczywiście gwarancja jest ważna ale dysk wraca z USA nowy , bez danych i to po 3 miesiącach.

 

 

Odnośnik do komentarza

Co sądzicie o takim zestawie?

 

Intel Core 2 Duo E7400 /2.80GHz, 3MB, 1066MHz, BOX/

AsRock P45TS /intel P45/

G.Skill 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 PK

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1 [HD322HJ]

Gainward GeForce GTX 260 Limited Edit 216SP 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

Pioneer DVR-216D SATA (black)

Cooler Master Elite 332 (Black)

Pentagram 460W Silent Force PSF-460-P12S

 

Z esc.pl za 2465,-.

Odnośnik do komentarza

Skąd wiedziałeś, że chcę go brać? ;]

320 to dla mnie aż nadto - gry, filmy, seriale zazwyczaj usuwam po przejściu/oglądnięciu, ew. zachowuję perełki, zostawiam wyłącznie muzykę, a zboczeńcem, który musi musi mieć wszystko we .FLAC'u nie jestem. Wersja HJ tego Samsunga to natomiast odpowiednia kultura pracy i bezawaryjność, tylko 1 telerz i 2 głowice danych, prawda? W razie doskwierającego braku miejsca drugi taki 320 w RAID0 i system dosaje potężnego kopa. Ale do tego chyba trzeba mieć odpowiednią płytę? Poza tym, jest jeszcze ten Pioneer.

Najbardziej mnie zastanawia płyta właśnie. Jest stosunkowo nowa i dostała rekomendację PcLab'u, ale jakoś średnio jestem do niej przekonany. Jest jakaś ciekawa alternatywa dla niej do 300,-?

Do ilu na box'ie podkręcę tego C2D?

Opłaca się brać ramy 1066Mhz?

Zasilacz temu wszystkiemu da rade?

Edytowane przez Royal
Odnośnik do komentarza

Ja mam Evga nforce 650i ultra i jest si tylko ma minusik taki że ma tylko 4SATA ;/

Co do tego GB nie wiem.

 

Zasilacz spokojnie da radę.

 

Ja mam rzeczone 640 razy 2 w raid0 :D Dają radę ..choć słychać je przy dużym mieleniu ;/

 

Boxa troszku słychać, kup sobie karakoruma , wykręcisz wtedy proca do oporu.

Odnośnik do komentarza

Procesora imo sie nie opłaca, biorąc pod uwagę, że gdybyś chciał go podkręcać to i tak musisz kupić chłodzenie.

Ja bym kupił E5200 (mam takiego obecnie, spokojnie chodzi ponad 3ghz bez zmiany napięcia), a zaoszczędzoną kasę przeznaczył na grafę.

 

Co do zasilacza, gość na frazpc http://www.frazpc.pl/b/236022 sprzedaje Delta 700W i jest to z pewnością lepszy wybór niż ten pentagram. W linku co podałem jest tylko oferta, ale po postach dojdziesz, że jest opublikowany test tej zasiłki.

 

Ramy 800 są ok, ale pamiętaj, że firma nie ma wielkiego znaczenia jeśli nie będziesz ekstremalnie podkręcał całość. Więc jeśli są tańsze, to imo nie warto przepłacać.

 

Aha, no i jeśli jednak kupisz tego proca E7400 (nie warto), to przydayby się jednak inne pamięci.

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie chcę żadnego karkołomnego OC, jedynie delikatne do tych 3.2Ghz, żeby nie było wąskiego gardła dla tego Gainward'a. Sama szyna z 266 na 305Mhz bez zmiany mnożnika i napięcia i będzie ok. Box da radę, tym bardziej, że procek jest 45nm. ArcticSilver5 też powinien pomóc.

Te G.Skille to bardzo dobre pamięci i nawet na 1:1 będą stabilne na tych ~920Mhz, o to się nie boję.

E5200 ma megabajt keszu mniej, wysokim taktowaniem tego nie nadrobisz. Niby ten E7400 to też kastrat, pod względem L2 w stosunku do serii E8xxx nie umywa się zupełnie, ale 50% tej pamięci więcej względem E5xxx robi różnicę, mimo wszystko. Na E8xxx niestety nie mam sałaty.

Poza tym, jak wyglądałoby branie procka, którego polecasz i lepszej grafiki? Biorę GTX'a260-216 (Radeona nie chcę), następny w kolejce jest GTX275, któy ma jedynie wyższą przepustowość pamięci, a jest przy tym sporo droższy. Na GTX'a280 natomiast raz, że nie mam pieniędzy, dwa, że łączenie go z E5200 to żart.

700W zasilacz to naprawdę zbytek łaski do części, które chcę zamówić.

Najbardziej boję się płyty głównej.

Odnośnik do komentarza

1. Zobacz testy w grach czy prostych aplikacjach jak cache wpływa na wydajność.

2. Procesor zawsze będzie wąskim gardłem, no chyba że masz kase na quada.

3. Dobry procesor ze słabą kartą graficzną ZAWSZE będzie miał gorszą wydajność niż słabszy, podkręcony procesor z dobrą kartą graficzną.

4. Powodzenia przy kręceniu na Boxie - widziałeś jakie boxy teraz dokładają do procesorów?

5. Zasilacz 700W nigdy nie wykorzysta swoich kolosalnych możliwości, ale będzie miał ogromny zapas. Głównie na linii 12V. Tym bardziej, że cena taka sama!

6. Nigdy nie kupiłbym Asrocka.

Odnośnik do komentarza
Co do zasilacza, gość na frazpc http://www.frazpc.pl/b/236022 sprzedaje Delta 700W i jest to z pewnością lepszy wybór niż ten pentagram. W linku co podałem jest tylko oferta, ale po postach dojdziesz, że jest opublikowany test tej zasiłki.

 

 

Raczysz żartować? Może od razu 1000W ? -_-'

 

1. Zobacz testy w grach czy prostych aplikacjach jak cache wpływa na wydajność. - kilka procent zawsze jest.

2. Procesor zawsze będzie wąskim gardłem, no chyba że masz kase na quada. -nie zawsze.

3. Dobry procesor ze słabą kartą graficzną ZAWSZE będzie miał gorszą wydajność niż słabszy, podkręcony procesor z dobrą kartą graficzną. - sam procesor nie będzie miał gorszej wydajności ;) Ale rozumiem że chodzi Ci o tandem :)

4. Powodzenia przy kręceniu na Boxie - widziałeś jakie boxy teraz dokładają do procesorów? - intele złych boxów nie mają i da się wyciągnąć na nich 3GHz

5. Zasilacz 700W nigdy nie wykorzysta swoich kolosalnych możliwości, ale będzie miał ogromny zapas. Głównie na linii 12V. Tym bardziej, że cena taka sama! - nie chce mi się czytać o tej delcie więc nic nie mówię ;)

6. Nigdy nie kupiłbym Asrocka. - ostatnio zaczęli się brać nie tylko za budżetówki, z tego co pamiętam mają parę dobrych płyt.

Odnośnik do komentarza

Czy Wy w ogóle wiecie jak działają zasilacze?

 

stona - dasz link do testu, gdzie procesor przy takim samym zegarze, z wiekszą ilością cache jest kilka procent szybszy?

 

A o to box z E7400 - http://img210.imageshack.us/img210/8916/ss850544.jpg

powodzenia przy podkręcaniu :lol:

 

Jeszcze szybka edycja.

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-260-review/4

"A GeForce GTX 260 requires you to have a 500 Watt power supply unit at minimum if you use it in a high-end system. That power supply needs to have (in total accumulated) at least 38 Amps available on the 12 volts rails."

Edytowane przez grykom
Odnośnik do komentarza
Czy Wy w ogóle wiecie jak działają zasilacze?

 

stona - dasz link do testu, gdzie procesor przy takim samym zegarze, z wiekszą ilością cache jest kilka procent szybszy?

 

A o to box z E7400 - http://img210.imageshack.us/img210/8916/ss850544.jpg

powodzenia przy podkręcaniu :lol:

 

Jeszcze szybka edycja.

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-260-review/4

"A GeForce GTX 260 requires you to have a 500 Watt power supply unit at minimum if you use it in a high-end system. That power supply needs to have (in total accumulated) at least 38 Amps available on the 12 volts rails."

 

Te 500 W to rozumiem , ze bylo przytoczone w ramach dow(pipi)u :) Bo taka karte to markowa 380-400 pociagnie, a te 500 to na jakiegos crapiastego codegena czy inny produkt zasilaczopodobny jest liczone.

 

Odnośnik do komentarza

Zalecaną moc zasilaczy podaje się przez pryzmat złomów, których sprawność wynosi 60%. Poczytałem trochę i ten Pentagram nawet się nie spoci.

Poza tym, w tym linku, maksymalne obciążenie u kolesia, podczas grania, wyniosło 302W, a typ od tak poleca sobie do GTX'a260 500W. Gdzie tu logika?

Jak taką subiektywną opinię pierwszego lepszego Seweryna, który dostąpił zaszczytu testowania tej karty, traktować jako autorytet, jak?

 

Zamówiłem ten PC, ale nie obyło się bez zmian.

Uciułałem 200 pieniędzy więcej i zrezygnowałem z tego półśrodka E7400, wziąłem E8400, który powinien miażdżyć.

Oprócz tego, dostałem telefon z esc.pl, że nie ma tego Gainwarda, w zamian zaoferował mi człowiek tego samego, tylko w wersji Golden Sample.

Zgodziłem się, ale teraz tak się zastanawiam. Jest to w praktyce ta sama karta - pytałem, czy posiada 216 jednostek. Cośtam pogrzebał, poszukał, poklikał na kompie i powiedział, że posiada! Ma do tego niereferencyjne chłodzenie, 2 wiatraki na pokładzie. Poza tym, dysponuje podkręconymi fabrycznie zegarami, zgadza się, ale cena karty jest taka sama jak wersji bez podkręconych zegarów. Jest tu gdzieś jakiś haczyk? Czy te wiatraki będą głośne? Spotkałem się z dwoma różnymi modelami tychże kart. Jak sprawdzić, czy nie chcą mnie wyruchać i wcisnąć mi wersji ze 192SP? Jak wyślą mi słabszą kartę mogę rządać zamiany?

W praktyce wygląda to tak, że zamieniłem >>TĄ<< na >>TĄ<<!

W tej pierwszej jest wyraźnie napisane, że posiada 216SP.

Tego drugiego modelu są wersje 192SP i 216SP, sprawdzałem.

Jak to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...