Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje malej porady co dokupic zeby troche pograc :

 

RAM - GoodRam (2x1GB) PC800 CL5

Mobo - Gigabyte 73PVM-S2 /GeForce 7100/

Zasilacz - Tacens VALEO 460W rev.2

Proc - Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/

HDD - Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

 

 

Rozgladam sie za jakas karta graficzna ktora moglbym dokupic do tego zestawu, nie ma dla mnie roznicy czy Nvidia czy Ati, bardziej liczy sie cena i max jaki moge wylozyc to 400 zl. Rozwazam tez wieksza inwestycje tylko problem z tym czy zasilka pociagnie mocne karty, czy bede musial krecic procek i dokupic ramu ? Moze podpowiecie jaka najmocniejsza karte moge kupic i taka zeby wszystko ze soba gralo (proc nie ograniczal karty itd.). Myslalem nad GeForcem 9600GT 1GB lub 9800GT 512MB, cenowo byly by idealne, nie wiem jak z osiagami. Gry w ktore planuje pograc to mniej wiecej :

 

1. jakies MMORPG (WoW, Aion)

2. CoD : Modern Warfare 2

3. Prince of Presia

4. Dragon Age - Poczatek

5. Tomb Rider Underworld

6. Dead Space

7. Assassins Creed 2

 

Monitor to Benq 24 cale czyli rozdzialka 1920x1200 i w takiej chce wlasnie grac, jakosc grafiki ma znaczenie drugorzedne, ma byc w miare plynnie, 30 klatek by mnie zadowalalo.

Odnośnik do komentarza

Plyta glowna jest wyjatkowo bez rewelacji tak samo jak mozliwosci OC, wiec ja osobiscie radze, mimo ze NQ od G.Skilla jest dobre, to lepiej kupic najtanszego Goodrama 2x2gb albo jakas A-Date bo i tak cudow nie narobi na tym sprzecie.

 

Tutaj to powinien byc minimum Gigabyte P31 DS3L i wtedy mozna by fajnie pokrecic pamieci i procesor.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Tutaj to powinien byc minimum Gigabyte P31 DS3L i wtedy mozna by fajnie pokrecic pamieci i procesor.

 

Na mine chlopaka wsadzisz. Ten szmelc ma kilka wad :

-limit ramow, wsadzic moze albo 4x1, albo 2x2. Plyta wymaga kosci jednostronnych w 4 stickach, albo dwusronnych w 2 stickach. Nie dolozy sobie wiecej ramow. Dodatkowo kupujac ramy bedzie musial sprawdzac jakie to pamieci.

-ma problemy z bootem po oc

-bios potrafi nie trzymac ustawien oc

 

Nie kupilbym tego czegos. Jesli juz mam brac cos taniego, tak kupilbym pewniaka za podobne pieniadze na 965, ktore nie mialy problemow z ramami, z trzymaniem ustawien po oc itd.

 

HDD - Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

 

 

Rozgladam sie za jakas karta graficzna ktora moglbym dokupic do tego zestawu, nie ma dla mnie roznicy czy Nvidia czy Ati, bardziej liczy sie cena i max jaki moge wylozyc to 400 zl. Rozwazam tez wieksza inwestycje tylko problem z tym czy zasilka pociagnie mocne karty, czy bede musial krecic procek i dokupic ramu ? Moze podpowiecie jaka najmocniejsza karte moge kupic i taka zeby wszystko ze soba gralo (proc nie ograniczal karty itd.). Myslalem nad GeForcem 9600GT 1GB lub 9800GT 512MB, cenowo byly by idealne, nie wiem jak z osiagami. Gry w ktore planuje pograc to mniej wiecej :

 

Nie Samsung 640GB,, a WD z serii Blue, AAKS640GB to najszybszy dysk w tej pojemnosci. Jesli chcesz mniejsza to 500GB Samsungi F3 lub (o czym TYLKO informuje...) sa Sigejty z serii 12.

 

Majac 400 zl powalcz na Allegro o referenta 4870* z 512 ramu. To jest i szybsze od tych co podales, i wydajniejsze od 4850, a i nie trzeba bawic sie w czyszczenie chlodzenia. Jesli dobrze pamietam cenniki ze skapca itd. to XFX 4870 nowy kosztuje do 450 zl, drozej sa wersje 1GB. Wg. mnie bez problemow kupisz.

 

*jaki masz zasilacz? 400W Amacrox to niby ciagnal u mnie.

 

4850 na jakimś innym niż stockowe chłodzeniu, 2x1 sprzedaj i kup 2x2 (polecam serię NQ od G.Skill) i cpu najwyżej jak się da (powyżej 3GHz przestanie dusić 4850). Jeśli gpu nie będzie kręcone to psu pociągnie ten zestaw bez większych problemów

 

Kupujac kazdego innego Radka niz referent moze nadziac sie na mine w postaci przegrzeania sie VRM i plynacej z tego niestabilnosci. Wada refow jest to, ze trzeba czyscic karte, ale przynajmniej ma chlodzona i sekcje, ale i pamieci...

Edytowane przez Firekage
Odnośnik do komentarza

Tutaj to powinien byc minimum Gigabyte P31 DS3L i wtedy mozna by fajnie pokrecic pamieci i procesor.

 

Na mine chlopaka wsadzisz. Ten szmelc ma kilka wad :

-limit ramow, wsadzic moze albo 4x1, albo 2x2. Plyta wymaga kosci jednostronnych w 4 stickach, albo dwusronnych w 2 stickach. Nie dolozy sobie wiecej ramow. Dodatkowo kupujac ramy bedzie musial sprawdzac jakie to pamieci.

-ma problemy z bootem po oc

-bios potrafi nie trzymac ustawien oc

 

Nie kupilbym tego czegos. Jesli juz mam brac cos taniego, tak kupilbym pewniaka za podobne pieniadze na 965, ktore nie mialy problemow z ramami, z trzymaniem ustawien po oc itd.

 

 

Zlozylem dwa zestawy na tym gigabajcie, e2140 na 3.0ghz, pamieci na 900mhz i przez rok nie bylo zadnych problemow.

Odnośnik do komentarza

Tutaj to powinien byc minimum Gigabyte P31 DS3L i wtedy mozna by fajnie pokrecic pamieci i procesor.

 

Na mine chlopaka wsadzisz. Ten szmelc ma kilka wad :

-limit ramow, wsadzic moze albo 4x1, albo 2x2. Plyta wymaga kosci jednostronnych w 4 stickach, albo dwusronnych w 2 stickach. Nie dolozy sobie wiecej ramow. Dodatkowo kupujac ramy bedzie musial sprawdzac jakie to pamieci.

-ma problemy z bootem po oc

-bios potrafi nie trzymac ustawien oc

 

Nie kupilbym tego czegos. Jesli juz mam brac cos taniego, tak kupilbym pewniaka za podobne pieniadze na 965, ktore nie mialy problemow z ramami, z trzymaniem ustawien po oc itd.

 

 

Zlozylem dwa zestawy na tym gigabajcie, e2140 na 3.0ghz, pamieci na 900mhz i przez rok nie bylo zadnych problemow.

 

U Ciebie. Popatrz co pisza o niej np. na ppc.

Odnośnik do komentarza

Tutaj to powinien byc minimum Gigabyte P31 DS3L i wtedy mozna by fajnie pokrecic pamieci i procesor.

 

Na mine chlopaka wsadzisz. Ten szmelc ma kilka wad :

-limit ramow, wsadzic moze albo 4x1, albo 2x2. Plyta wymaga kosci jednostronnych w 4 stickach, albo dwusronnych w 2 stickach. Nie dolozy sobie wiecej ramow. Dodatkowo kupujac ramy bedzie musial sprawdzac jakie to pamieci.

-ma problemy z bootem po oc

-bios potrafi nie trzymac ustawien oc

 

Nie kupilbym tego czegos. Jesli juz mam brac cos taniego, tak kupilbym pewniaka za podobne pieniadze na 965, ktore nie mialy problemow z ramami, z trzymaniem ustawien po oc itd.

 

 

 

Zlozylem dwa zestawy na tym gigabajcie, e2140 na 3.0ghz, pamieci na 900mhz i przez rok nie bylo zadnych problemow.

 

U Ciebie. Popatrz co pisza o niej np. na ppc.

 

Ano roznie pisza. Nie mam zamiaru licytowac sie czy 157 opinie potwierdza niestabilnosc a 134 potwierdza stabilnosc. Wiele osob kupilo ta plyte i jest zadowolona. Nie ma co straszyc bo to nie jest poziom loterii ze "moze fuksem trafie na ta dobra".

Odnośnik do komentarza

Mega kłeszczyn - 800 zł mam na to by zmodernizować kompa i monitor.

 

 

 

 

Mój komp to Pentium D, dwa dyski western digital kawiarki no i zasilacz cziftek 350. Reszta w tym wypadku nie istotna, bo mój niecny plan wygląda tak:

 

 

 

 

-Kupuje nową płytę z pci-e

 

 

 

 

-kartę na pci-e (radeon 4650?)

 

 

 

 

-ramy

 

 

 

 

-300 zł na monitor jakiś NOWY, nie ważne czy gó.wno. czy nie tak musi być, no może 400 zł, dobra niech (pipi)a będzie 400 zł na monitor

 

 

 

 

Ramy to wiadomo, że se wybiorę jakieś za 150 zł 2gb (2x 1gb), ale co z płytą? Szukam se czegoś najtańszego na esc.pl i znalazłem to:

 

http://www.asus.com/...8c0CULpvP1ZM9kT

 

 

 

 

Ale czy to obsłuży mojego Pentium D 2.8 ghz? Już nie wiem bo tam w specyfikacjach napisane, że pentiuma dual core exxx (różne modele), a czy pentiumy D też były tak oznaczane (exxx)? Czy to chodzi o jakieś prahistoryczne core 2 duo?

 

 

 

 

No i jaką kartę? Ten radek byłby debest bo jest taniutki.

 

 

 

 

Także więc 800 zł limit, ostatczenie 900 zł ale te 100 zł więcej w monitor ma pójść.

 

 

 

 

PLIX HALP

 

 

 

 

edit: Takie cuś wykombinowałem na szybko:

 

 

 

 

 

Asus P5QPL-AM /intel G41/

 

 

 

 

GoodRam 2GB 800MHz CL5 [je.bać, że syf i w ogóle, i tak demona szybkości mieć nie będę]

 

 

 

 

Asus Radeon HD4670 512MB DDR3 /128bit/ DVI HDMI (512mb bo ddr3 więc kozak?)

 

 

 

 

Asus VW193D-B (16:10, 5ms) 

 

 

 

 

 

Razem: 998 zł więc za dużo, no ale uznajmy, że oki - łot du ju sej? Jakieś propozycję inne? Poza tym musi być w jednym sklepie bo chyba na raty to wezmę.

 

 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Radeon 4890 czy 5770?

Odpowiedz sobie na pytanie :

-wywalam 500-650 (w zaleznosci od wersji itd) na karte graficzna doa grania

-wywalam 500-650 na karte...ktora ma mniejsza wydajnosc, ale jest cichsza, ma "dx11" (ktory i tak ja dobija : dirt 2 + teselacja) oraz zre mniej pradu.

 

Ja wybieralbym 4890, albo GTX260, ktory wg. testow dzis klepie i tak tego Radeona. Nie wiem czy kojarzysz Focusa z Egieldy, ale Max robi na jego procedurach, popatrz :

http://maxforces.com/articles.php?article_id=27

 

Generalnie powiem Ci tak : nie rozumiem ludzi, ktorzy wywalaja taka kase na grafike i kupuja cos co jest wolniejsze niz wczesniejsza generacja, a czesto kosztuje drozej bo 4870 od XFXa lazil za 450 zl z 512ramu, a wersje 1GB chodzily do 550.

 

Dzis niestery leci masa hajpu..."dx11". Pomijam debilizm tych reklam, jestesmy na forum konsolowym i wiekszosc z Was wie, ze gry jakie PC ma, to de facto masa konwersji z konsol i dzieki Bogu za nie, ale odopwiedzcie sobie na pytania :

-jakie API maja obecne konsole...z, ktorych to sa konwersje na pc (SW:U, Kotory, Mass Effecty, DMC4 itd.)

-kiedy DX11 bedzie standardem programowania gier na konsolach, a wiec kiedy pc dostanie konwert z real DX11

-czy po wyjsciu DX10 pojawila sie masa gier na pc

-czy w momencie wydania karty z dc 11 przez nV ktos z producentow sprzetu bedzie napedzal lokomotywe reklamowa o nazwie "dx11" jak to sie ma w chwili obecnej, gdy nV nie ma swojego konkurenta wiec mozna pompowac rynek

-czy developerzy beda robic gry na dx11, ktore wymagaja nowych sprzetow, a ktore to beda np. slabiej sprzedawane bo nie kazdy chce pchac sie i w nowy sprzet, ale i nowy oes (vista + 7, tylko one maja dx11). Dla developera liczy sie sprzedaz gier, robienie tylko DX11 odpada. Zrobia wiec DX9 + Dx11 (a to drugie pozniej i tak pewnie przestanie sie robic bo jak na chwile obecna to takich gier jest kilka : Crysisy maja dwa dxy, Stalkery maja dwa dxy, chyba Juarez tez mial itd.), a pod DX9 to 5770 dostaje baty.

Edytowane przez Firekage
Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedzi. Na pierwszy ogien ida ramy i chyba wezme 2x2Gb od GoodRama, pozniej jakis cooler na proca i troche go podkrece. Tak jak pisal Yacek, demon predkosci to i tak nie bedzie a zalezy mi tylko zeby przejsc pare gier. Nad karta pomysle pozniej, zreszta sprzedaje motocykl to i pewnie fundusze mi sie zwieksza wiec wybor bedzie wiekszy.

 

@Firekage

Moj zasilacz to Tacens VALEO 460W rev.2

Odnośnik do komentarza

Płyta: Asus P5KPL-AM SE G31 VGA s.775

 

Proc: Intel Dual-Core E5300 2.6 GHz s. 775 Box

 

Ram: Kingston 2GB DDR2-800 CL5 Non-ECC KVR800D2N5/2G

 

Grafika: Gigabyte 9600GT 512MB 256bit PCI-e Oem

Monitor: LCD e-Machines E181H VGA/AUDIO  

 

 

 

 

 

 

Prawdopodobnie będę kupował w proline, ale tam nie mają radka hd4670, więc musiałem wybrać tego gigabajta 9600gt, ogólnie to prawie 1200 zł z monitorem wyszło, ale doszedł proc, także jest jak jest...

 

 

 

 

Pytania mam dwa: co zmienić, czy np. dopłacić 10 zł do E5400, czy już je.bać to, skoro niczym się te proce nie różnią praktycznie oprócz tego taktowania?

 

 

 

 

Czy znacie jakieś sklepy internetowe gdzie tak jak w proline można raty przez neta sobie wziąść?

 

 

 

 

Trzecie pytanie które mi teraz przyszło do łba - te 350 W od chiefteca da rady temu czemuś? W sumie sprzedam te (pipi) co teraz mam (x1950pro + pentium D, + płyta która prawdopodobnie jest walnięta) to będę miał kasy trochę na nową zasiłkę, ale jeżeli cziftek to za mało, czy da sobie rady z tym bez giercowania? Nie zamierzam na nim nic kręcić, w ogóle pewnie na tym asusie nie da się nic oszołamiającego osiągnąć także pewnie wcale kręcić nie będę.

 

 

 

 

edit: Jednak jak na tą cenę to ten asus naprawdę potrafi dać pole do zabawy, jeżeli chodzi o oc, a i czytałem jakąś recenzje gdzie rekomendowali go do zakupu wraz z e5xxx albo e7xxx, więc wszystko chyba pięknie.

 

 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Jak kupujesz E5200 to od razu wychodzisz z założenia ŻE BĘDZIESZ KRĘCIŁ :D te procki po to właśnie są ;)

 

Czif powinien wytrzymac, ale dla świętego spokoju w przyszłości brałbym 400W. Ot, taki standardzik na dziś :)

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Kupno modemu to nie modernizacja, no ale pytam ty żeby nie tworzyć nowego tematu.

 

No więc, jaki modem internetowy usb (nie wiem jak to się 'fachowo' nazywa) kupić do laptopa? Tak do 300zł?

Myślałem żeby kupić ten co w PLAY-u mają ale to chyba gówniany sprzęt, tak?

Odnośnik do komentarza

Ja mam pytanie do znawcow ;]

 

Mam taka oto plyte glowna http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&ID=6969&katid=60 Mam w niej 1 GB ramu 800 MHz. Wiem, ze plyta spowolnila go do 667 MHZ, gdyz sama nie obsluguje 800 MHz i tu rodza sie moje pytania.

 

Jaki ram mam dokupic (chce kupic 1 GB) ? Czy ma byc to druga kosc 800 MHz (ktora plyta i tak spowolni) czy tez 667 MHz ? Ktora kosc bedzie lepsza ? Czy tez olac to i kupic 2 x 1 GB 667 MHz albo 1 x 2 GB 667 MHz a stary ram sprzedac ? No i jaka firme mi polecacie ?

Moj stary ram jest firmy AENEON ale nie moge nigdzie trafic takiej samej kosci, wiec bede musial kupic cos innej firmy.

Odnośnik do komentarza

Witam. Potrzebny komputer dla rodziców (internet, filmy, zdjęcia, czasem gry..) chcę aby był to sprzęt który nie będzie zamulać i ogólnie taki w miare na czasie żeby sie nie okazało że za rok bedzie totalnym przeżytkiem.. cena do 2700 zł za cały zestaw piec+monitor. znalazłem cos takiego co o tym myslicie? http://www.proline.pl/sklep.php?p=ZESTAW+PC+SCHOOL+W ja zbytnio nie siedze w pctach wiec zgłaszam sie do was z prośbą o porade..:)

Odnośnik do komentarza

Mam w tej chwili taki zestaw na oku: http://www.proline.pl/sklep.php?p=CYCLONE+BERYL bedzie OK? Czy rzeczywiście podzespoły w nim użyte są renomowanych firm i nie zawiodą??

 

stona: nie bawie się w żadne pyskówki, użyłem takiego samego zwrotu jak Ty. Nie chcesz mi doradzić? -ok. Poza tym napisałeś trzy posty, które prawie w ogóle mi nie pomogły w żaden sposób..

Twoja ostatnia wypowiedz zaprzecza jeszcze wcześniejszej, z tego wynika że piszesz cokolwiek, byle coś napisać...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...