Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam chćę kupić Pc-ta i mam takiego na oku 

 

 

 

 

Intel Core i 3  2,93 Ghz

 

Ati Radeon HD 5450 ,1024 mb

 

4  giga ramu ddr3.

 

Czy na takim Pc zagram komfortowo w CRYSIS ,Metro 2033.

 

Czy lepiej wybrać ten ?

 

Intel i 5  2,66 ghz 

 

Invidia Geforce GT 230  1536 mb

 

ddr 3 ,4 giga.

 

Co mam wybrać ? Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez oskar_PL
Odnośnik do komentarza

Powiedz ile masz pieniondzorów na zestaw. Pokażemy Ci z czego ma się składać. Postawisz piwo swojemu koledze z klasy, temu z którego się śmiejecie bo nie ma dziewczyny i nosi koszulę jak drwal. On Ci kompa złoży i jeszcze podziękuje ;)

Odnośnik do komentarza

Fakt faktem może nie interesuje mnie komp, a jednak zapytam was, otóż chce sobie zakupić słuchawki, od razu zaznaczę że mikrofon jest wskazany, słuchawki muszą być głośne ( jestem 'trochę' głuchy ) grać mają ładnie, mają mieć porządny kabel i ogólnie muszą być "pełne / zamknięte" i ładnie grać. Od razu mówie że dużo gram online RTS

 

 

Kasa jaką chce przeznaczyć to ok 250 zł widełki do 300 :F

 

 

 

Pozdrawiam, dodam że słuchawki zazwyczaj wymieniałem co 4 miesiące, więc muszą być trwałe

 

 

Beskitu, jesteś ślepy, czy tylko udajesz że nie widzisz TEGO TEMATU /stona

Odnośnik do komentarza

Na zadnym z nich nie pograsz w to komfortowo. Pomyliles przedzialy cenowe jak i sklepy, w ktorych nalezy to ZLOZYC. To wyzej to skladaki, prawda? Widac to po gownianej grafice w obu.

 

Kolega polecił mi ten komp co o tym myślisz ?

 

 

AmD Quad 4 X 2800 mhz

 

4 giga pamięci DDR 3

 

karta graficzna Ati 4670   1 giga.  PCI 

 

Vindows 7 premium 64 bit.

 

Czy na tym pogram ?

Edytowane przez oskar_PL
Odnośnik do komentarza

Na zadnym z nich nie pograsz w to komfortowo. Pomyliles przedzialy cenowe jak i sklepy, w ktorych nalezy to ZLOZYC. To wyzej to skladaki, prawda? Widac to po gownianej grafice w obu.

 

Kolega polecił mi ten komp co o tym myślisz ?

 

 

AmD Quad 4 X 2800 mhz

 

4 giga pamięci DDR 3

 

karta graficzna Ati 4670   1 giga.  PCI 

 

Vindows 7 premium 64 bit.

 

Czy na tym pogram ?

 

Dziś pograłem na tym czymś w crysis w full hd (Max detale)gra chodzi płynnie i stabilnie ,ogólnie gry chodzą bardzo dobrze .Myśle że za tą kase warto..

Odnośnik do komentarza

1. Nie cytuj swoich postów. Edytuj je.

2. Nie kłam, Crysis na takim kompie nie pójdzie w FullHD na max detalach płynnie.

3. Nie, nie warto tego kupować. Nie ma czegoś takiego jak AmD Quad 4x, nie ma czegoś takiego jak Vindows 7, wątpię żeby była karta HD4670 pod łącze PCI [choć tutaj mogę się mylić, bo już różne dziwy widziałem].

Odnośnik do komentarza

1. Nie cytuj swoich postów. Edytuj je.

2. Nie kłam, Crysis na takim kompie nie pójdzie w FullHD na max detalach płynnie.

3. Nie, nie warto tego kupować. Nie ma czegoś takiego jak AmD Quad 4x, nie ma czegoś takiego jak Vindows 7, wątpię żeby była karta HD4670 pod łącze PCI [choć tutaj mogę się mylić, bo już różne dziwy widziałem].

Przepraszam nie kłamię tylko zle napisałem 

 

 

 1.AMD ATHLON II X 4 QUAD CORE 2,8 Mhz.

 

2. ATI RADEON HD 4670 

 

 

Pamięc Video 1024 mb

 

łącze magistrali -PCI-E 16x

 

3 Windows 7 64 bit. 

Pamięc 4 giga DDR 3

 

 

 

 

Co do gry crysis to (grałem w to w sklepie na tym kompie i chodzi bardzo ładnie)

 

Test crysis na tej karcie

 

http://www.benchmark...trona/4784.html

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez oskar_PL
Odnośnik do komentarza

<P> 

I po ile chcesz to kupić?

No widzisz, w testach masz 1280x1024 [duuuużo mniej niż fullHD] i detale na wysoki [a to nie jest max ustawienie detali], i gra chodzi w 24fps'a [choć nie jest napisane jak to testowali].

 

Jaką karte byście mi polecali pod ten procek ?

 

 

 

Edytowane przez oskar_PL
Odnośnik do komentarza

<P> 

I po ile chcesz to kupić?

No widzisz, w testach masz 1280x1024 [duuuużo mniej niż fullHD] i detale na wysoki [a to nie jest max ustawienie detali], i gra chodzi w 24fps'a [choć nie jest napisane jak to testowali].</

 

CRYSIS chodzi w rozdzielczości 1280x1024 na wysokich ustawieniach 29 klatek a np. Stalker w rozdzielczosci 1680x1050 ma 59 klatek zaś w 1280x1024 ma 76 więc myślę że nie jest tak zle?Cena około 1600 (z pełna windows 7 64 bit) Dobrym zasilaczem ,obudową,pamiecią nagrywarką. 

 

 

 

Racja zwracam honor to nie jest Full Hd ale mysle ze na takim kompie spokojnie pogram w nowe gry.? 

Odnośnik do komentarza

Kolego przestań spamować i popracuj trochę nad składnią, ładem i porządkiem w swoich postach, ponieważ są bardzo mało czytelne. Jeśli nie masz więcej kasy to bierz tego kompa, ale nie oczekuj, że pociśniesz w najnowsze gry na max detalach i wysokiej rozdziałce. Bądź raczej gotów na medium/high i 1280x1024 i to też nie w każdej grze. Karta Graficzna nie jest najmocniejsza, nie wiadomo jaka pamięć no i nie podałeś nazwy płyty głównej. Wnioskuje, że to jakiś marketowy składak. Dla laika komp jest potężny (magia cyfer, 4GB tam, blablabla) jednak to wszystko to chwyty marketingowe. Pamiętaj o tym.

Odnośnik do komentarza

Kolego przestań spamować i popracuj trochę nad składnią, ładem i porządkiem w swoich postach, ponieważ są bardzo mało czytelne. Jeśli nie masz więcej kasy to bierz tego kompa, ale nie oczekuj, że pociśniesz w najnowsze gry na max detalach i wysokiej rozdziałce. Bądź raczej gotów na medium/high i 1280x1024 i to też nie w każdej grze. Karta Graficzna nie jest najmocniejsza, nie wiadomo jaka pamięć no i nie podałeś nazwy płyty głównej. Wnioskuje, że to jakiś marketowy składak. Dla laika komp jest potężny (magia cyfer, 4GB tam, blablabla) jednak to wszystko to chwyty marketingowe. Pamiętaj o tym.

 

 

 

 

Po pierwsze kto w dzisiejszych czasach kupuje komputer w markecie ?.Po drugie polec mi dobra i nie kosmicznie drogą karte graficzną o lepszej wydajności w grach .A co myślisz o tej karcie sprawdzi się 

 GeForce 9800GT 1024MB DDR3/256bit DVI/HDMI PCI-E (550/1800

Edytowane przez oskar_PL
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze kto w dzisiejszych czasach kupuje komputer w markecie ?.

Jakies 98% spoleczenstwa. Kazdy kto nie ma o tym zielonego pojecia.

Po drugie polec mi dobra i nie kosmicznie drogą karte graficzną o lepszej wydajności w grach .A co myślisz o tej karcie sprawdzi się 

 GeForce 9800GT 1024MB DDR3/256bit DVI/HDMI PCI-E (550/1800

Wiesz co jest Twoim problemem? To, ze nie chcesz nikomu podac kwoty do jakiej chcesz kupic to, co przez co podawane propozycje wiekszosc osob po prostu smiesza.

 

Na marginesie : co znaczy tania i dobra? Dla Ciebie tania moze byc 4670, dla innego 5970. CENA.

 

9800 GT - zapomnij o FHD W Crysisie bo tego nie zapewnia wiekszosc drozszych kart.

Edytowane przez Firekage
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze kto w dzisiejszych czasach kupuje komputer w markecie ?.

Jakies 98% spoleczenstwa. Kazdy kto nie ma o tym zielonego pojecia.

Po drugie polec mi dobra i nie kosmicznie drogą karte graficzną o lepszej wydajności w grach .A co myślisz o tej karcie sprawdzi się 

 GeForce 9800GT 1024MB DDR3/256bit DVI/HDMI PCI-E (550/1800

Wiesz co jest Twoim problemem? To, ze nie chcesz nikomu podac kwoty do jakiej chcesz kupic to, co przez co podawane propozycje wiekszosc osob po prostu smiesza.

 

Na marginesie : co znaczy tania i dobra? Dla Ciebie tania moze byc 4670, dla innego 5970. CENA.

 

9800 GT - zapomnij o FHD W Crysisie bo tego nie zapewnia wiekszosc drozszych kart.

 

No tak smieszne ,mam na kompa 3 tys zł z systemem. PROSZE o jakieś konkretne zestawy na których pogram za tą kwote .

Odnośnik do komentarza

<leniwiec>

 

Zestaw 2500zł-2700zł

 

Zastosowanie: Zestaw wystarczający na wszystkie nowe gry, bardzo przyszłościowy, bez problemu powinien sobie radzić z grami które wyjdą w najbliższych 2 kwartałach.

Specyfikacja zestawu:

 

* Procesor: MD Phenom II X4 965 BE(*) [610zł -630zł]

* Chłodzenie: BOX

* Płyta główna: Gigabyte 770T-USB3 [300zł - 310zł]

* Pamięć RAM: G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL [390zł -400zł]

* Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB F3 [180zł - 190zł]

* Karta graficzna: GeForce GTX 260 [660zł - 760zł]

* Nagrywarka DVD: BRAK

* Obudowa: Thermaltake Wing RS 101 [170zł - 180zł]

* Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W [235zł - 245zł]

 

</leniwice>

 

Zestaw z PCslaba. Zapewne nie jest doskonały ale skoro masz nas w pupie, to wysilać się nie mam zamiaru ;)

Odnośnik do komentarza

Niestety ale nie kupiłem tego GTX 260 ,powiedziano mi że nie ma go na magazynach.Kupiłem oto taki zestaw (złożony ze znajomym)

 

Midi LC -POWER 7021B 420W (B/Si)12cm Silent

 

ATX 400/450W RASURBO BASIC 450CL

 

ATX 500 W Coonix 12cm V2.x(80+)

 

CPU AM3 AMD Phenom II X4 945 4x 512KB (3.0 Ghz)95W Deneb Box.

 

RAM DDR3 4GD /16000 Mhz A-DATA XPG G Series DC KIT CL9 rt.

 

HD 3,5 SATA II 500GB SEAGATE ST3500418AS 7200rpm 16MB

 

DVD RW SATA 22x22 DL 16x RAM 12x Samsung

 

Windows 7 Home Premium 64 Bit

 

NET WLAN PCI TP -LINK TL -WN951N Adapter (300)

 

VGA 1024 MB XFX RADEON HD 5770 (PCI-E,2xD,HDMI,DP,A)

 

MB MSI AM3 GF615M-P33(u/GBL/R/V/DDRIII)

 

I/O PCI-E ICY BOX IB -AC604 USB 3 .02 Port

 

Mam nadzieje że na tym pogram.

Edytowane przez oskar_PL
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam zamiar w koncu zlozyc sobie porzadnego kompa i chcialbym was prosic o pomoc w tej materii(tak, swego czasu juz to tutaj robilem, ale jak to zycie, plata figle i niestety musialem zaniechac swoich planow az do teraz :) )

Prosilbym was abyscie wskazali mi ewentualne "slabe punkty" tego zestawu badz zaproponowali cos ze swojej strony.

Oto co mam zamiar nabyc:

 

Procesor i7-930

Karta Graficzna Radeon HD5870

Plyta glowna GA-X58A-UD5

Pamiec Patriot DDR3 Dual Chanel 2x2GB 1600(akurat tutaj nie jestem pewien jakie konkretnie pamieci brac, ale wazne by bylo 4gb 1600 ;) )

Zasilacz Be Quiet! 680W (wystarczy?)

Buda Cooler Master Storm Scout SGC-2000-KKN1-GP (chyba, ze polecicie cos do 350 zl)

 

Dysku uzyje ze starego kompa oraz jak narazie takze nagrywarke DVD.

Mimo, ze ta obudowa mi sie podoba to nie wiem jak z glosnoscia zamontowanych w niej wentylatorow, a ja juz glosnosci swojego starego kompa mam dosyc :/

 

Bede wdzieczny za kazda pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Dysk, ktory mialbym uzywac w nowym kompie to Seagate ST3500320NS 500GB sATA II 32MB Raid Edition.

Na kompa zamierzam wydac 5000zl(no z lekkim hakiem pewnie ;) )

 

Prawde mowiac tego i7-930 wybralem bo naczytalem sie, ze dobrze sprawuje sie w grach(choc wiem, ze jezeli tylko do grania to go troche marnuje), a i spokojnie mozna go podkrecic do 4 Ghz, a np.Phenom II X4 965 podobno tak sobie znosi podkrecanie (tj. 4ghz i pojawi sie blue screen ;) ). Jednak chetnie poczytam wasze opinie na ten temat bo ja nie jestem "gosciem, ktory chwali sie, ze ma procek i7" ;)

Po prostu zaden ze mnie fanboy(funboy :P )Intela czy to AMD.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...