Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Optyczny Zoom to też kaszana w tanich cyfrówkach. Przy dużym powiększeniu trudno otrzymać nieporuszone zdjęcie i często nawet cyfrowa stabilizacja nie pomaga. Chyba, że używasz statywu albo masz pewną rekę. Jakość także nie jest specjalna. Takie aparaty nadają się, żeby w ładny dzień poprostrykać na dworze fotki. Lampa ma zasięg od 3 do 5 m w zależności od ogniskowej i moim zdaniem zdjęcia z lampą są takie sztuczne więc jej nie używam nawet . Poprzeglądaj sobie Samsungi, Sony, Panasonica, BenQ.

Edytowane przez CeHa
Odnośnik do komentarza

Jak chcesz to ci na mejla mogę podesłać fotki poglądowe i zrobić jutro rano kilka fotek normalnych + zoom. Tata ostatnio dużo na Auto Smart fotek pstryka (wesele kuzynki, rynek pod wieczór, park) Ja wole pstrykać na Program i poustawiać tyle ile się da (a jest tego niewiele). Używam też dużo Makro.

Odnośnik do komentarza

Mam zamiar wymienic hdd w notebooku. Standardowo jest tam dysk 5400rpm 500GB i drazni mnie czasem jego mulawatosc. Mam 2 dyski na oku ktore mnie interesuja.

 

Pierwszy to Seagate Momentus XT 500 GB (7200, 32MB/4GB SSD, Serial ATA/300), ktory moj poprzedni dysk zje na sniadanie.

Drugi to Corsair 2.5'' SSD Force 60 GB(Serial ATA), ktory prawdopodobnie zje te 2 naraz ; )

 

Ogolnie to mam zamiar wydac za dysk max do okolo 500zł. Z jednej strony fajnie gdybym mial dysk tego Seagate bo jest szybki i zarazem pojemny. Jezeli jednak dysk SSD da mi tak naprawde o wiele lepsza wydajnosc ( z tego co widze ten Corsair ma szybkość zapisu 275mb/s odczyt 285mb/s ) no to jestem w stanie przebolec jego mala pojemnosc i stary moj dysk zrobic sobie jako zewnetrzny i tam trzymac wiekszosc multimediow takich jak filmy hd etc.

 

Dawno nie bylem w temacie z tymi dyskami ssd, czy one po czasie zwalniaja w systemie gdy sa zapchane?

Odnośnik do komentarza

Starsze generacje SSD miały coś na kształt "pamięci zapisu" tj. po dłuższym czasie ciągłego r/w zaczynało znikać miejsce. Problem rozwiązała nowa generacja dysków oraz odpowiednie funkcje zaimplementowane do nowych systemów operacyjnych.

Obecnie problemem SSD jest chęć zrobienia z nich budżetowego sprzętu stąd takie twory za 500pln, które prócz nazwy nic z SSD nie mają wspólnego i niejednokrotnie HDD pokroju F3 łykają je bez popitki.

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz to ci na mejla mogę podesłać fotki poglądowe i zrobić jutro rano kilka fotek normalnych + zoom. Tata ostatnio dużo na Auto Smart fotek pstryka (wesele kuzynki, rynek pod wieczór, park) Ja wole pstrykać na Program i poustawiać tyle ile się da (a jest tego niewiele). Używam też dużo Makro.

 

wyslalem ci pw, jak mozesz to przeslij mi te fotki na labik.ilp [at] gmail.com

Odnośnik do komentarza

Posiadam karte ATI Radeon HD5850 bo skladalem wypas kompa. Odpalalem ostatnio Mafia 2 i zauwazylem opcje Nvidia PhysX. Po ogarnieciu tematu rozumiem ze tylko karty nvidi to obsluguja i jej posiadacze moga sie cieszyc tymi wszystkimi bajerami ale stad rodzi sie moje pytanie,czy ATI ma jakis konkurencyjny/alternatywny bajer do tego PhysX czy zostalem na lodzie?;P

Odnośnik do komentarza

Crying_Wolfpotem napisz jeszcze jaki system i czy 32 czy 64 bitowy.

 

Procesor - AMD Athlon II x3 445 s.AM3 BOX 260zł

AMD Phenom II X2 555 Black Edition s.AM3 BOX 320zł

 

Pamięć - GoodRam 2GB DDR3-1333 CL9 95zł

GoodRam 2x2GB DDR3-1333 Dual Chanel CL9 170zł

 

Mobo - Gigabyte GA-MA770T-UD3 PCI-E s.AM3 250zł

Karta - GTS250 1024MB 256bit PCI-E DDR3 około 400zł GF 9800GT 300zł

Buda - nie podaje modelu ale koszt od 100 (taniej nie polecam) do 200zł

DVD - Samsung SH-S223C SATA Black OEM 65zł

HDD - Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2 140z

PSU - Amacrox 400W 200zł

 

Tu masz przykładowy zestaw procek 3 rdzenie i 2 rdzenie .Jesli to tylko do WoW'a i gier to lepiej wziasc 2 wyzej taktowane rdzenie. A do tego tego Phenoma x2 przy odrobinie szczescia idzie przerobic na 4 rdzenie i mamy ponad 150zł w kieszeni. Jak masz system 32bitowy to wykryje ci tylko max 3 GB ramu więc napisz jaki masz system to się wybierze 2 albo 4 GB ramu. Grafika to GTS 250 wystarczy w zupelnosci. Ewentualnie 9800 GT albo jakiś Radeon 4850/4870. Reszte się dobierze jak powiesz dokładniej do czego oprócz WOW'a bedzie komp. I czy ma być taniej czy drożej.

Edytowane przez CeHa
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jesli system 64 bity to najlepiej 4GB ramu bo 7 lubi go dużo zjadac i na starcie z 2GB weznie sobie jakieś 40% pamięci. Ja mam Viste + 2 GB i nie jest źle ale 3/4 GB wskazane tym bardziej na system 64 bitowy.

 

DVD - Samsung SH-S223C SATA Black OEM 65zł

HDD - Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2 140z

Obudowa - Tracer Mars TRO-765 109zł

Pamięć - GoodRam 2GB DDR3-1333 CL9 95zł

Procesor - AMD Phenom II X2 555 Black Edition s.AM3 BOX 320zł

Mobo - Gigabyte GA-MA770T-UD3 PCI-E s.AM3 250zł

Karta - Gainward 9800GT 512MB 256bit PCI-E Green Edition DDR3 309zł

PSU - Tagan SuperRock TG350-U33II 350W Bulk 139zł

 

A jak taki zestaw sie podoba ? Jesli ma być jeszcze taniej to mozna zjechac z grafiki ale moim zdaniem nie warto już. Mozna tez zmienic procek na inny jakiś Athlon x 2 za 220zł albo Athlon x3 za 260zł. Ewentualnie przejśc na Intela wtedy jakiś E6500 za 260zł + płyta główna tańsza 150/200zł tyle, że ram 2GB 140zł i DDR 2.

Edytowane przez CeHa
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

1 GB ramu przydaje sie jedynie na kartacj pokroju Gtx 460 i mocniejszych i w wysokich rozdzielczościach takich jak Full HD. Na słabszych kartach w rozdziałce do 1680x1050 nie odczujesz różnicy pomiędzy 512 a 1024 Mb. Ten 9800GT ci wystarczy a do tego to zielona edycja bez dodatkowej wtyczki zasilania czyli czerpie energię tylko z portu PCIe. GTS 250 jest mocniejszy o pare procent w stosunku do zwykłego 9800 GT a 9800 GT w edycji zielonej jest minimalnie słabszy niż normalny 9800 GT :)

Zasilacz wystaczry bo ten Phenom bierze coś koło 80W, 9800GT green edition zasilany z portu PCIe, zwykły 9800GT max 110W a GTS 250 150W. Czyli nawet z mocniejsza kartą nie dobije do 300W. Jeśli chcesz podkręcać procek i wybierzesz 250 GTS to zasilacz lepiej 400W Tagana.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...