Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, SnoD napisał:

Sony w zeszłym roku ogłaszało ze 3 projekty na etapie, że podpisali umowę z jakimiś studiami "noname" na produkcję gier, które nawet nie mają tytułów (albo, że Insomniac po Spiderman 2, które nie ma nawet daty premiery, zrobią Wolverina) więc myślę, że czepianie się MS jest już w tej chwili mocno na sił

 

Kiedyś ganiłem Sony za te zapowiedzi widmo, ale to MS obecnie ma na koncie E3 praktycznie pozbawione gameplayu i dat premier. Nie byłoby w tym nic złego gdyby śladem konkurencji mieli pewny i bogaty plan wydawniczy na następny rok. Niestety tutaj dostajemy zapowiedzi gier które albo nie do końca wiadomo czym są i czy będą tym samym co w trakcie zapowiedzi (Everwild), rozczarowują gameplayem pomimo soczystej prezentacji (Hellblade 2) czy tkwią w piekle developerskimi (Scorn, The Last Night). MS nie ma żadnego pewniaka na 2022. Od 23 studiów, co do chuja?!

 

Fajnie, że Xbox wstaje z kolan po generacji ósmej, ale nie będę patrzył na to co się dzieje w ich studiach i mówił this is G O O D, bo nie jest. Jak Playgrounds czy RARE wydało ostatnie gry które mają tyle bolączek na premierę, a koronna seria Microsfotu trafia do partaczy którzy przez 5 lat developingu stworzyli grę która w pierwszej prezentacji stała się pośmiewiskiem branży żeby dopiero po dodatkowym roku wyjść na względnie prostą, sprawiając że XSX był pierwsza w historii konsolą bez launch title od 1st party to trzeba się poważnie zastanowić czy obecny model produkcji -> zapowiedzi -> dystrybucji gry jest aby napewno kierunkiem w jakim branża powinna podążać. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

chyba mam deja vu, bo takie same teksty czytałem na początku poprzedniego roku, kiedy też nie mieli żadnej gry z datą premiery, a w Halo nikt nie wierzył. Potem było E3 i gry takie jak Horizon, Infinite, Psychonauts, MFS, które pozamykały nam wszystkim mordy. Teraz widzę cykl zaczyna się od początku xd

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, ASX napisał:

chyba mam deja vu, bo takie same teksty czytałem na początku poprzedniego roku, kiedy też nie mieli żadnej gry z datą premiery, a w Halo nikt nie wierzył. Potem było E3 i gry takie jak Horizon, Infinite, Psychonauts, MFS, które pozamykały nam wszystkim mordy. Teraz widzę cykl zaczyna się od początku xd

 

Bardzo szanuję, że pięknie wyminąłeś problemy Halo i Horizona o których pisałem wyżej. Będzie premia u szefostwa za udany (oddany?) marketing. :hi:Ten MFS na siłę jak Dreams w wyliczankach YETIego.

 

Teraz zobaczymy co na 2022 zaoferuje nam MS, bo ma razie mamy wielkie nic do listopada.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, messer88 napisał:

 

A tak w ogóle to można se podłączyć myszkę pod xboksika? Multi to ja grał nie będę na konsoli xd ale lubię tak sobie spokojnie pobudować jak w aoe2 i zagrać w kampanię.

w wielu grach i nawet aplikacjach można. Więc jeśli/kiedy AoE4 wyjdzie na konsolę to na 100% będzie można grać na myszce i klawiaturze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Da się, podłączyłem klawę i myszkę bo musiałem posurfować po necie w Edge.

 

Tutaj lista wspierających to gier:

 

ARK: Survival Evolved

Bomber Crew

Boyfriend Dungeon (controller needed for initial set-up)

Bridge Constructor: The Walking Dead

Call of Duty: Black Ops Cold War (controller needed for initial set-up)

Call of Duty: Modern Warfare (controller needed for initial set-up)

Call of Duty: Vanguard (controller needed for initial set-up)

Call of Duty Warzone (controller needed for initial set-up)

Deep Rock Galactic

Destroy All Humans! (controller needed for initial set-up)

DIRT 5

DOOM 64 (controller needed for initial set-up)

Evil Genius 2: World Domination

Five Nights at Freddy’s

Five Nights at Freddy’s 2

Five Nights at Freddy’s 3

Five Nights at Freddy’s 4

Fortnite

Gears 5

Gears Tactics

Grounded

Halo Infinite

Halo: Master Chief Collection

House Flipper

Immortals Fenyx Rising

Jurassic World Evolution 2

Marvel’s Guardians of the Galaxy

Metro Exodus

Microsoft Flight Simulator

Minecraft

Myst

Outriders

PC Building Simulator

Psychonauts 2

Quake

Remnant: From the Ashes

Roblox

Sea of Thieves

Slime Rancher (controller needed for initial set-up)

State of Decay 2

Terraria

The Ascent

The Forgotten City

The Sims 4

Warframe (controller needed for initial set-up)

Warhammer: Vermintide II (controller required)

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, ASX napisał:

mam takie pytanko Wezyr grałeś w ogóle w tego Horizona czy Halo? Bo dużo o nich piszesz, ale mam wrażenie, że papugujesz tylko znalezione gdzieś w sieci opinie, wyolbrzymiające tylko ich problemy, kompletnie zapominając o zaletach

 

Tak, w Halo po sieci mam 60 gier i brak zawartości i problemy z serwerami sprawiają, że nie mam ochoty na więcej. W Horizona 5 nie grałem zbyt wiele, bo nie zaangażował mnie jak czwórka która odpowiada mi bardziej klimatem. Z tym, że to nie szukanie po sieci i nie papugowanie tylko jak forumowicze piszą, że online jest zjebane (i to nie randomy, a zaufani starej daty) to wierzę im niż PRowcowi MSu od którego nawet ten hejt czy krytyka wychodzą totalnie z przymusu, dla utrzymania statusu osoby obiektywnej. :reggie:

No i sorry, ale rynek to nie piaskownica, jak konkurencja wydaje day1 kompletne, niezbugowane produkcje to mam pełne prawo oczekiwać podobnej jakości od reszty.

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • WTF 2
Odnośnik do komentarza

Czyli sam przyznajesz że za długo nie pograłeś i twoja opinia opiera się raczej na zdaniach innych użytkowników wyczytanych na forumku. Wiesz możesz nazywać mnie "PRowcem" ale o ironio to nie ja powtarzam zasłyszane w sieci opinie. Mam własne zdanie, oparte na tym, że grałem w obie gry i w każdej z nich spędziłem kilkadziesiąt godzin, więc wiem jakie zalety i wady mają obie produkcje. Taka jest różnica pomiędzy nami.

 

 

Odnośnik do komentarza

Twoje zdanie nt. gier MSu zawsze biorę na cztery, a 60 meczy uznaję za wartość wystarczającą aby stwierdzić, że brakuje mi map i mam dość umierania będąc już za murkiem. W tym wszystkim najlepsze jest jednak to, że moja opinia nie zmienia faktu, że gracze na forum narzekają na skopany online w dwóch wielkich tytułach MSu na ten rok. :banderas:

Odnośnik do komentarza

jRPGi to bardzo specyficzny, niszowy gatunek gdzie za świetny wynik uchodzi 5 milionów kopii. Najważniejsze aby Spencer trzymał dobre układy z Capcomem który dostarcza bardziej dla nas strawnej formy japońszczyzny.

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, Paolo de Vesir said:

jRPGi to bardzo specyficzny, niszowy gatunek gdzie za świetny wynik uchodzi 5 milionów kopii. Najważniejsze aby Spencer trzymał dobre układy z Capcomem który dostarcza bardziej dla nas strawnej formy japońszczyzny.

Jaką japońszczyznę wydaje na Xboxa Capcom? Chyba tylko Monster Hunter i DMC ale to takie naciągane japońszczyzny.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

Na dzisiaj Sony wykupiło dwuletnią czasową ekskluzywności na FF7, pierwotnie był rok ale Sony przedłużyło umowę. Więc nie wiadomo czy w ogóle wyjdzie, bo jeśli tylko ich stać to mogą przedłużać to w nieskończoność.

 

Co do czasowych ekskluzywności wykupowanych przez Xboxa, to amerykańska korporacja jest w trudniejszej sytuacji niż Sony. Xbox nie jest liderem na rynku, a w związku z tym na Xboxach nie sprzedaje się tyle gier co na Sonce, więc wyobrażam sobie że wydawcy żądają znacznie wyższych kwot za czasową ekskluzywność od Spencera, bo muszą sobie zrekompensować brak sprzedaży na plejce. Dlatego na Xboxie jest mniej czasowych exów niż na PS5 i raczej są to mniejsze tytuły jak Medium czy STALKER, niż wielkie marki jak Final Fantasy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Pajolo, stahp posting. Nie wiem, w sumie nie grałem, ale się wypowiem.

 

Mogą Ci się żadne gry MS nie podobać, ale fakt jest taki, że MS i Beta wydali w 2021 roku 5 czy 6 gier i obiektywnie patrząc wszystkie są absolutnym topem w swoich gatunkach.

 

A co do czasowych ex'ów, to wiadomo, że jak Sony to robi na lewo i prawo, to super, a jak MS wykupił jednego TR, to psy na nich wieszano przez 2 lata i Spencer musiał się publicznie tłumaczyć.

 

Jeśli o mnie chodzi, to czasowe ex'y to dziadostwo i najlepiej żeby MS w ogóle tego nie robił. Kasę niech wydają na swoje studia lub finansowanie niezależnych deweloperów.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...