Jump to content

Nietypowy problem - ból kciuka przy graniu na padzie


Matteo

Recommended Posts

Cześć! Piszę z dość nietypowym problemem, niedawno zaopatrzyłem się w swoją pierwszą konsolę i zauważyłem po kilkunastu minutach, że gra na padzie sprawia mi duży ból w kciuku - mniej więcej od miejsca gdzie palec się kończy prawie do nadgarstka. Wyczytałem w internecie, że to może być takie schorzenie jak zespół de Quervaina, ale nie mam 100% pewności czy to to. Piszę tutaj, bo może ktoś z was zmagał się z podobnym problemem i jestem ciekaw jak się z nim uporaliście, bo w moim przypadku jest to na tyle uciążliwe, że zaczynam myśleć o zwrocie konsoli. :/ Dzieki z gory za porady!

Link to comment
  • Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Poczekaj. Pograj. Masz dwa tygodnie na oddanie. Ja miewam podobnie jak długo gram na jednej konsoli ( np. miesiąc dzień w dzień napierdalam w apexa na pleju) i przechodzę na drugą to pamięć mięśniowa i ułożenie kciuka lewej ręki sprawia, że ścięgna i/lub stawy zwyczajnie mnie bolą, ale po dwóch trzech dniach mija.

Możliwe, że ściągną nie są przyzwyczajone do takiej pozycji kciuka lub zacząłeś używać mięśni, których wcześniej nie używałeś w takim stopniu jak teraz i po prostu musisz się zaadaptować. 

Link to comment

Miałem podobnie, ale w intensywnych gierkach (Bloody Palace w DMC5 SE Vergilem i trzaskanie 4x Judgment Cut na każdym poziomie), jednak mi to mija po kilku-kilkunastu minutach od odłożenia pada. Jeśli ból jest naprawdę uporczywy i pojawia się regularnie podczas grania na padzie to może warto umówić wizytę u specjalisty, zrobić badania i zasięgnąć jego porady? Bo nie oszukujmy się, tutaj raczej nikt nie zdiagnozuje Ci nic przez literki na ekranie, bo nie ma ku temu kompetencji. Było nie było w jakimś stopniu stawiasz na szali swoje zdrowie - znacznie lepiej powierzyć je komuś, kto ma w tym kierunku wykształcenie i predyspozycje do tego, żeby Ci pomóc aniżeli konsolomaniakom z forum w internetach. Może być tak, że skoro to Twoja pierwsza konsola to sterowanie na padzie jest dla Ciebie czymś nowym, powodującym zmęczenie w palcach przez brak oswojenia i minie Ci to z czasem, ale może być równie dobrze tak, że faktycznie masz jakieś schorzenie, które do tej pory nie miało odpowiednich warunków do objawienia się. Taka luźna myśl.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.