Skocz do zawartości

NBA 2K22


Saunter

Rekomendowane odpowiedzi

2K wróciło. Po naprawdę okropnym 2K21, w którym wystarczyło sprintem obiec przeciwnika po drogę na wsad, wrócił sens grania w obronie i dryblingów. Ktoś gra? Ja odżyłem i bawię się najlepiej od lat. Zachęcilem się recenzjami i nie żałuje. 
 

jedyny duży minus to online. Zawsze omijałem te cześć gry. I wciąż nie podoba mi się to, ze tak łatwo nadużywać tu mechaniki. Gra online jest zręcznościowa i dla mnie nie przypomina żywej koszykówki. Może ktoś gra na PS5 i szuka prawdziwej rozgrywki, a nie pakowania się pod kosz przy każdej sekundzie?

Odnośnik do komentarza

Dobra, zamówione, sprawdzi się. W recenzjach krytykują tryb online za jeszcze więcej mikro płatności oraz rozbudowanie całej otoczki wokół koszykówki, co odpycha tych, którzy chcą się skupić na graniu w kosza, a nie social relacjach online i innych pierdach. Ja do singla kupiłem, pograć karierę, więc mam nadzieję, że będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Zawsze dla mnie to był tytuł pod MyLeague, bez jakiś specjalnych napięć pod online, tryb ulicy, itp. Moja kariera brzmi fajnie, ale nie mam siły na tyle bezsensownego grindu lub płacenie za progres. MyTeam kiedyś grałem, ale nawet bez płacenia posiadanie pełnego składu samych gwiazd staje się relatywnie proste i traci smak.

Odnośnik do komentarza

Pograłem wczoraj chwilę w 2k22. Generalnie, jest ok, bardziej świeżo, ale pierwsze wrażenie jest takie, że gra jest bardziej random friendly, więcej samo wychodzi, ale na wyższych poziomach będzie trzeba bardziej ogarniać, co może i jest ciekawym rozwiązaniem. Za to dodali coś kosmicznie idiotycznego. Jak dobrze się rzuci za 3 pkty to kamera robi zbliżenie i leci za piłką do kosza, żeby pokazać jak wpada. Co to kurwa jest? xd Mam nadzieję, że można to wyłączyć w opcjach.

Odnośnik do komentarza

No dla mnie liga online z ziomkami to kwintesencja 2k. Sezon, potem PO. Mecze po 10 min kwarta. Realne staty mioooooood

 

Ten online szybkich meczy (kwarta po 5min), gdzie pniesz się do góry przez kolejne ligi. Dobre na szybkie partie choć w dolnych (początkowych) ligach tragiczny poziom i dużo quiterów nie trzymających napięcia.  

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po kilku meczach wciąż dziwnie mi się gra, nie czuję penetrowania pod kosz, rzucania, czy gry pod koszem wysokimi... no padakę gram straszną xd Pewnie z czasem się przyzwyczaję to nowego gameplayu. Jednak to, co razi to wciąż AI zawodników. W kwestii ich głupiego poruszania się bez piłki nie zostało usprawnione raczej nic.

Odnośnik do komentarza

No ja tam nigdy w zagrywki się nie bawiłem, raczej penetracje i odegrania na czyste pozycje, pick and rolle, albo pick and popy, ewentualnie zgrywanie na dół do wysokiego. W 2k22 mi za bardzo nie idzie i trzeba bardziej kombinować, tylko mam wrażenie, że AI zawodników leży i biegają po boisku jak głupki, albo w ogóle nie biegają.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.10.2021 o 12:43, krupek napisał:

No ja tam nigdy w zagrywki się nie bawiłem, raczej penetracje i odegrania na czyste pozycje, pick and rolle, albo pick and popy, ewentualnie zgrywanie na dół do wysokiego. W 2k22 mi za bardzo nie idzie i trzeba bardziej kombinować, tylko mam wrażenie, że AI zawodników leży i biegają po boisku jak głupki, albo w ogóle nie biegają.

No zagrywki to podstawa i mega pdobiajà fun i realizm. 
 

AI zawodników na superstar czy hall of fame jest bdb ale tam bez zagrywek jesteś skończony.

 

Zagrywki są mega łatwe, ale najważniejsze aby ustawić w ustawieniach coacha pełną ich widoczność. Playcalling full vision - coś takiego.

 

Potem naciskasz w meczy L1/LB wybierasz np X/A czyli zagrywkę dla PG i wybierasz co masz zagrać. Resztę robisz wg podpowiedzi na ekranie (oddanie, przebiegnięcie itp.) Zagrywki to esencje prawidłowego  basketu, ale także NBA 2k. Krupek ty napewno jako gracz, który był pro wiesz co to oznacza jak gra drużyna z zagrywkami na typów co grają tylko izolacje i pnr ;€ 

 

 

Odnośnik do komentarza

No pograłem coś tam ostatnio zagrywkami i dużo łatwiej rozbić o obronę przeciwnika, bo wymusza to na nich błędy. Chociaż trochę ubolewam, że nie mogę sobie penetrować tak łatwo Lebronem jak w poprzednich częściach. Trójki przez ręce też mi nie wpadają za bardzo tak jak w poprzednich edycjach. Praktycznie tylko z czystych pozycji, albo jak obrońca odpuści.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pograłem troche i muszę powiedzieć, że jest mega lepiej niż w 2k21. Tzn łatwiej rzucić z półdystansu niż w poprzedniej edycji. Nie da sie już wparować na pełnym biegu pod kosz bez zasłony. 

Trzeba grać bardziej kombinacyjną koszykówkę na wyższych poziomach trudności. AI bardzo często trafia trójki. Jeśli tylko w zespole ma dobrych trójkowców to czasami kilka z rzędu rzucają jak się odpuści krycie.

Ogólnie dla mnie na plus gameplay.

Odnośnik do komentarza

No na pewno jest bardziej wymagająco. W poprzednich odsłonach Lebronem każdy mecz kończyłem z dorobkiem 25-30 pktów, a teraz może raz udało mi się zdobyć nim, albo Westbrookiem 20 punktów. Mam 10 meczów w sezonie za sobą, bo gram rzadko i tylko jeden mecz wygrałem pewnie, reszta na styk. Chwila nieuwagi w obronie i przeciwnik to wykorzystuje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...