Skocz do zawartości

Lech Poznań


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

923512_595007503843630_874325644_n.png

 

Koniec sezonu dla Burica
Jasmin Burić do końca rozgrywek nie pojawi się już na boisku. Bośniacki bramkarz Kolejorza we wczorajszym meczu z Jagiellonią Białystok złamał palec u ręki i już w 40 minucie spotkania musiał przedwcześnie opuścić plac gry.
 
- W wyniku urazu doszło do przedstawowego złamania palca prawej ręki, co wymaga zabiegu operacyjnego, który jeszcze dziś zostanie przeprowadzony w klinice Rehasport. Czas rekonwalescencji przewidywany jest na cztery do sześciu tygodni - mówi lekarz Lecha Poznań dr Witold Dudziński.
 
Podobna sytuacja miała miejsce w sezonie 2009/2010. Lech wówczas również walczył o mistrzowski tytuł, a Burić miał pewne miejsce w bramce. Jednak w 23. kolejce doznał kontuzji w wygranym 1:0 meczu z Legią Warszawa i do końca sezonu już nie zagrał. Jego miejsce między słupkami zajął Krzysztof Kotorowski, a Kolejorz na koniec sezonu cieszył się mistrzostwa.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Reiss oficjalnie zakończył karierę
 

 

z7976106Q,Piotr-Reiss-w-koronie-krola-st

 

W końcu musiał nadejść dzień, w którym Piotr Reiss oficjalnie ogłosi zakończenie kariery. Dla 40-letniego napastnika Kolejorza mecz 30. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Koroną Kielce będzie ostatnim w jego karierze piłkarskiej. Reiss barw Lecha bronił przez 13 sezonów.
 
- Piłka nożna przez wiele lat była cały moim życiem, ale myślę, że nadszedł odpowiedni moment by zakończyć karierę. Ostatnio grałem coraz rzadziej i trudniej było mi znaleźć motywację. Cieszę się, że karierę kończę w Lechu, klubie w którym się wychowałem. Mam nadzieje ze kibice zawsze będą pamiętać małego, skromnego chłopaka który wychowywał się na ich oczach - powiedział na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Piotr Reiss.
 
"Rejsik" w barwach Kolejorza rozegrał jak do tej 325 spotkań w Ekstraklasie i strzelił 109 goli. Z Lechem dwukrotnie sięgał po Puchar Polski i raz po Superpuchar. W sezonie 2006/2007 został królem strzelców Ekstraklasy z dorobkiem 15 goli. - Największym niedosytem jest na pewno brak mistrzowskiego tytułu. Na pewno mogłem odnieść więcej sukcesów, rozegrać więcej meczów w reprezentacji czy zrobić większą karierę zagranicą. Cieszę się jednak, że udało mi się zrealizować młodzieńcze marzenia o zostaniu piłkarzem i graniu w Lechu - ocenił swoją karierę wychowanek Kolejorza.
 
Wielkopolska piłka bez Reissa dla wielu kibiców nie będzie już taka sama. Podobnie jak ławka Manchesteru United bez Alexa Fergusona, globalny futbol bez Davida Beckhama czy Werder Brema bez Thomasa Schaffa. - Z pewnością zostanę przy piłce. Cały czas staram się także rozwijać pod kątem biznesowym. Najważniejszym dla mnie kierunkiem jest jednak szkolenie najmłodszych. Byłbym dumny, gdyby któryś z moich wychowanków zagrał w przyszłości w Kolejorzu czy reprezentacji Polski. Jak dalej będzie wyglądała moja współpraca z Lechem, to się dopiero okaże. Na pewno bardzo chciałbym zostać w klubie - dodał na zakończenie Reiss.
Odnośnik do komentarza
Barry Douglas zawodnikiem Lecha
 
Lech Poznań dokonał pierwszego letniego wzmocnienia. Nowym nabytkiem Kolejorza został Barry Douglas. 23-letni Szkot przychodzi na zasadzie wolnego transferu z Dundee United. Z Kolejorzem związał się dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o rok.
 

W minionym sezonie rozegrał 28 meczów w Scottish Premier League i strzelił jednego gola. Na swoim koncie ma jeden występ w reprezentacji Szkocji do lat 21. Dundee United zaoferowało Douglasowi nowy kontrakt, ale lewy obrońca zdecydował się jednak na grę w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski gościł już 10 maja, gdy z wysokości trybun obserwował ligowe zwycięstwo Lecha nad Widzewem. - Chciałem spróbować czegoś nowego i to wydawała mi się ciekawa perspektywa. Rozmawiałem na temat polskiej ligi z Rado Cierzniakiem, z którym grałem w Dundee United. Jego opinie były pozytywne, ale też chciałem przekonać się o tym na własne oczy. Byłem na meczu z Widzewem i bardzo podobała mi się atmosfera na trybunach. Widać, że w Poznaniu jest dla kogo grać i można zaistnieć na europejskiej arenie - mówi nowy nabytek Kolejorza

 

qnimvqvn.jpg

Odnośnik do komentarza

 

Jak poinformowała oficjalna strona internetowa "Przeglądu Sportowego" Mariusz Jop trafił do jednego z warszawskich szpitali. Były reprezentant Polski i gracz takich klubów jak Wisła Kraków i Górnik Zabrze ma bardzo poważne problemy z wątrobą. 

 

34-letni były reprezentant Polski od dawna miał problemy z wątrobą, teraz w grę wchodzi nawet konieczność przeszczepu - poinformował serwis internetowy "Przeglądu Sportowego". Stan byłego piłkarza jest ponoć ciężki. 

 

Według "PS" Jop miał już problemy z wątrobą w 2000 roku - wtedy z powodu kłopotów zdrowotnych stracił niemal cały sezon. Po dojściu do zdrowia grał na wysokim poziomie przez wiele lat. Trafił do reprezentacji Polski, w której rozegrał 27 meczów. 

 

Brał udział w mistrzostwach świata w 2006 roku i mistrzostwach Europy w 2008 roku. Karierę zakończył trzy lata później w barwach Górnika Zabrze. Wcześniej był zawodnikiem m.in. Wisły Kraków, Widzewa Łódź i FK Moskwa.

 

 

 

powinniście tam u was w Pyrlandii jakąś msze za jego zdrowie zamówić, albo chociaż na dobranoc po zdrowaśce odmówić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ymdpevyg.jpg

 

Lech Poznań pozyskał drugiego zawodnika podczas letniego okienka transferowego. Nowym piłkarzem Kolejorza został Szymon Pawłowski, który związał się z Lechem 2-letnim kontraktem z opcją przedłużenia o rok. W niebiesko-białych barwach będzie występował z numerem 8.

 

- Po wielu latach udało się sprowadzić Szymona Pawłowskiego. Takie próby podejmował jeszcze parę lat temu Marek Pogorzelczyk. Wówczas jednak nie porozumieliśmy się z klubem. Cieszę się, że dziś udało nam się ten proces zakończyć. Szymon od początku powiedział, że jeśli miałby grać w Polsce to tylko w Lechu. Cieszę się, że to miało dla niego wartość. Liczymy na jego doświadczenie i to, że pomoże młodszym zawodnikom - zdradza kulisy transferu członek zarządu ds. sportowych Piotr Rutkowski.

 

Szymon Pawłowski urodził się 4 listopada 1986 roku w Połczynie Zdroju. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Pomorzaninie Sławoborze. Następnie terminował w MSP Szamotuły i Mieszku Gniezno. Od początku 2007 roku Pawłowski reprezentował barwy Zagłębia Lubin. W jego barwach debiutował w Ekstraklasie w wygranym 2:0 meczu z Lechem w Poznaniu. W sumie w zespole Miedziowych rozegrał 106 spotkań w Ekstraklasie i strzelił w nich 24 gole. Z Zagłębiem wywalczył tytuł mistrzowski w sezonie 2006/2007.

 

- Temat mojej gry w Lechu pojawiał się już od jakiegoś czasu. Nie ukrywam, że były inne propozycje, ale ja się cieszę, że trafiłem do Lecha. Uważam, że jest to dla mnie najlepszy kierunek sportowy. Lech jest marką samą w sobie i przy takiej publiczności grać chciałby każdy. Rozmawiałem już z trenerem na temat swojej roli w zespole. Wiadomo, że najlepiej czuję się na prawym skrzydle, ale mogę grać także po drugiej stronie boiska lub za napastnikiem. Jestem tu by zwiększyć rywalizację. Wybrałem nr 8 ze względu na córkę, dla której jest to ulubiona cyfra - dodaje nowy nabytek Kolejorza.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
Murawski i Ślusarski odsunięci od drużyny

 

Ze względu na rażące złamanie regulaminu dyscyplinarnego Rafał Murawski i Bartosz Ślusarski zostali ukarani przesunięciem do drużyny rezerw i w trybie natychmiastowym opuścili zgrupowanie pierwszej drużyny. Na zawodników nałożone zostały także kary finansowe.

 

Taka sytuacja. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W sobotę, 8 marca i w niedzielę, 9 marca juniorskie drużyny Lecha Poznań w ramach przygotowań do rundy wiosennej i porównania siły Akademii mierzyły się z warszawską Legią. Kolejorz triumfował nad „Wojskowymi” we wszystkich rocznikach.

 

 

Na ten weekend zaplanowano łącznie siedem meczów towarzyskich Lecha Poznań z Legią Warszawa. Dwa z nich odbyły się w głównej bazie Akademii we Wronkach i Popowie, zaś pięć młodszych roczników na sztucznej trawie przy Bułgarskiej. W sobotę i w niedzielę we wszystkich siedmiu spotkaniach triumfowali juniorzy Kolejorza.

 

W roczniku 2001 Lech Poznań pokonał Legię Warszawa 2:1, w 1995/1996 3:2, w 2002 4:1, natomiast w 1997 wygrał 2:0. Kolejne trzy mecze kontrolne „niebiesko-białych” z „Wojskowymi” odbyły się w niedzielę. Lechici z rocznika 2003 zwyciężyli 6:1, z 2004 4:1 i z 2005 na sam koniec aż 11:1.

 

 

Sparingi – 8 marca:

 

Lech Poznań 2001 – Legia Warszawa 2001 2:1

Lech Poznań 1995/1996 – Legia Warszawa 1995/1996 3:2

Lech Poznań 2002 – Legia Warszawa 2002 4:1

Lech Poznań 1997 – Legia Warszawa 1997 2:0

 

Sparingi – 9 marca:

 

Lech Poznań 2003 – Legia Warszawa 2003 6:3

Lech Poznań 2004 – Legia Warszawa 2004 4:1

Lech Poznań 2005 – Legia Warszawa 2005 11:1

 

Bilans: 7-0-0, 32:9

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

 

Darko Jevtić, 21-letni ofensywny pomocnik FC Basel 1893 został nowym zawodnikiem Kolejorza. Na Bułgarską trafi na zasadzie rocznego wypożyczenia. Umowa zostanie sfinalizowana w momencie, gdy mający serbskie korzenie Helwet przejdzie testy medyczne.

 

Ostatni sezon Darko Jevtić spędził na rocznym wypożyczeniu w austriackim FC Wacker Innsbruck. Rozegrał w nim 19 spotkań, w których strzelił 3 gole i zaliczył 2 asysty. – To kreatywny, bardzo dobry technicznie piłkarz – mówi wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski. – Jego znakiem rozpoznawczym są niekonwencjonalne sposoby rozegrania piłki i bardzo dobra gra lewą nogą.

 

Ofensywny pomocnik pojawi się w Poznaniu w poniedziałek, po czym przejdzie testy medyczne. Ich pozytywny wynik będzie oznaczał wejście w życie umowy rocznego wypożyczenia Jevticia z drużyny mistrza Szwajcarii. Nie ma w niej klauzuli pierwokupu, ale warto też zaznaczyć, że kontrakt piłkarza z helweckim klubem kończy się w czerwcu 2015 roku.

 

– Darko ma nam pomóc w osiągnięciu celów sportowych, jakie mamy na nowy sezon. Chcemy zdobyć mistrzostwo Polski i osiągnąć jak najlepszy wynik w Lidze Europy w tym sezonie. Po to go ściągamy. – podsumowuje wiceprezes Kolejorza. FC Basel 1893 będzie miał możliwość sprowadzenia zawodnika z powrotem w styczniu 2015 roku.

 

Jevtić jest już trzecim piłkarzem zakontraktowanym przez Lecha Poznań przed rozpoczynającymi się przygotowaniami do sezonu 2014/2015. Wcześniej podpisy na umowach złożyli Maciej Wilusz (GKS Bełchatów, reprezentant Polski) i Muhamed Keita (Stromsgodset, młodzieżowy reprezentant Norwegii).

 

Jako pierwsi o zakontraktowaniu nowego zawodnika dowiedzieli się karnetowicze, którzy otrzymali od nas maila z zaproszeniem do quizu… w ramach którego mogliście odgadnąć nazwisko Szwajcara. Zwycięzca otrzyma od nas karnet Wyglancowany na sezon 14/15.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

 

Ostatnio czytalem ze Waldek Fornalik byl widziany na meczu w Poznaniu, teraz sie okazuje ze Skorza ma przejac panny po Rumaku. Dobra niech bedzie. W Wisle mial wyniki w Legii tez cos tam ugral. Imo trener nie musi byc ulubiencem kibicow tylko ma wygrywac a Skorza chyba bardziej 'gwarantuej' wyniki niz Rumak. Z reszta skoro Rumak nie byl ulubiencem kibicow mimo ze prawie przez cala swoja kariere zwiazany byl z Lechem no to tym bardziej Skorza nie ma na to szans :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...