Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Engarde, a to ma być takie " (pipi)nięcie" to polecam FLCL- jest ostro pojechane jak makowiec na atomowych drożdżach. Krótkie ,aczkolwiek treściwe, znasz Tengen Toppa - to tych samych twórców.I Excel Sagę - historie o.. podbijaniu świata przez pewną mroczną organizacji.Pichu! Mocno porąbana.

Edytowane przez Heviro (Fanboy BDG)
Odnośnik do komentarza

FLCL obejrzałem kiedyś jeden odcinek i nawet mi się spodobało, ale później jakoś dziwnie o tym zapomniałem. Trzeba nadrobić. Excel Saga za to obiło mi się o uszy, a te Katanagacośtam wygląda nawet ciekawie. Wszystkie trzy na pewno sprawdzę. Dzięki za propozycje.

 

Aha, jak ktoś interesuje się w miarę piłką nożną, ale chce mu się wymiotować od samego brzmienia imienia "Czubasa", to niechaj koniecznie sprawdzi świeżutkie jeszcze Giant Killing. Najlepsze "kopane" anime ever.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co oglądałeś, ale może podejdzie coś z zestawu: Kaiba, Mushishi, Mononoke - w sumie pozycje raczej spokojne, ale za(pipi)iste.

O tak tak, te trzy animki są przerewelacyjne :tak: ale największe wrażenie na mnie zrobiła Kaiba. Tak czy siak każda z tych pozycji jest unikatowa i wspaniała, ale to już kwestia gustu jak się je zhierarchizuje. Mushishi i Mononoke mają całkiem podobną tematykę jak co, ale styl wykonania to całkowicie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Requiem for the Phantom - obejrzałem pod wpływem kilku pozytywnych opinii na forum, spodziewając się porządnej dawki akcji w wydaniu japońskim i... ani trochę się nie zawiodłem, a nawet bardzo miło zaskoczyłem. Cholernie udany miks Bourne'a, Leona Zawodowca, Hitmana oraz "Bessonowskiej" Nikty, z naprawdę ciekawie poprowadzoną fabułą (twistów fabularnych starczyłoby na dwa sezony serialu 24 godziny), logicznymi postaciami, dobrze dawkowanymi scenami akcji, absolutnie genialnym soundtrackiem, ale także z jak najbardziej strawnym wątkiem miłosnym i bez typowo japońskich głupot. Jedno z najlepszych anime jakie widziałem.

 

Baccano! - kolejna po Durararze!! mała perełka duetu panów Takagi i Omori, na którą ponownie składa się świetny klimat, całe mnóstwo ciekawych, intrygujących bohaterów (Jacuzzi, Isaac & Miria, Ladd i Rail Tracer - miazga) oraz zakręcona historia. Chłonie się to w niesamowitym pędzie, a potem już tylko żałuje, że to już koniec.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Polecić mogę Kurozuke, To Aru Majutsu no Index także High School of Dead.

 

High School od Dead? Kpisz sobie chyba ; ) Ostatnio ogladalem. Ciekawie sie zapowiadalo, z kazdym odcinkiem coraz gorzej. Ogolnie widac ze japonczykom pada na glowe, bo tam jest kwintesencja wszystkiego co japonczyki uwielbiaja dodawac w anime. Wiec w tytule o zombie dostajemy dziewczyny z wielkimi cyckami do pasa, co w 3 kadrze ujecie na majtki no i oczywiscie harem dla glownego bohatera. Szkoda aktualnie polecac tym bardziej ze zakonczenia po 12 odcinku jak nie bylo tak nie ma. Przynajmniej dla mnie to nie jest zakonczenie. Urwali akcje w pewnym momencie by zakonczyc to jakims cytatem. Sorry za spoiler.

 

Zeby nie bylo offtopu, polecam Katanagatari.

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

No coś jest w tym w ciągłem się z początku i faktycznie ostatnie odcinki kipsko im poszły.

Ogólnie to gustuje zazwyczaj w horrorach czy też mystery puki co tego gatunku polecam:

 

-Denpa Teki na Kanojo

-Claymore

-Ga-rei Zero

-Shikabane Hime

-Ergo Proxy

-Elfen Lied

-Gantz

-Hellsing Ultimate

 

Czy ktoś również może polecić coś dobrego z tego gatunku?

Odnośnik do komentarza

Black Lagoon bardzo fajne, polecam każdemu animemaniakowi oraz ludziom, którzy lubią filmy Tarantino. Przynajmniej pierwszy sezon zamiata, bo ponoć drugi ssa.

Co :blink:

No to żeś do(pipi)ał... drugi sezon zamiata. Pierwszy jest rewelacyjny, a drugi jeszcze lepszy i ma mega pier.dolnięcie.

Dwa odcinki z siostrzyczkami z Rumunii, to jedna z lepszych rzeczy w historii anime.

Odnośnik do komentarza

No coś jest w tym w ciągłem się z początku i faktycznie ostatnie odcinki kipsko im poszły.

Ogólnie to gustuje zazwyczaj w horrorach czy też mystery puki co tego gatunku polecam:

 

-Denpa Teki na Kanojo

-Claymore

-Ga-rei Zero

-Shikabane Hime

-Ergo Proxy

-Elfen Lied

-Gantz

-Hellsing Ultimate

 

Czy ktoś również może polecić coś dobrego z tego gatunku?

jesli chcesz czegos z gatunku gore, to genocyber moze ci sie spodobac, sa 3 ovy podzielone na 5 epow (1,2,2) i ogolnie zamiata jesli chodzi o hardkor jaki tam przedstawiaja. bardzo oldschoolowe, ale kreska flakow fajnie wyglada. cos jak biomechanizm w akirze.

 

kurcze warto szukax Baoha? dlugie to?

http://www.youtube.com/watch?v=-0moGWVGhgM

wyglada nice, cholera, bede musial nadrobic i obejrzec jednak to black lagoon, skoro tak polecacie i chyba powtorzyc ergo proxy bo ogladalem gdzies do 20 epa i wiecej mi sie nie chcialo

Odnośnik do komentarza

kurcze warto szukax Baoha? dlugie to?

Nie oglądałem, ale to tylko jeden OVA, który trwa 49 minut więc jak słabe dużo nie tracisz.

wyglada nice, cholera, bede musial nadrobic i obejrzec jednak to black lagoon, skoro tak polecacie i chyba powtorzyc ergo proxy bo ogladalem gdzies do 20 epa i wiecej mi sie nie chcialo

BL koniecznie trzeba obejrzeć. Co do EP - nie ma to jak obejrzeć 20 epków i porzucić jak zostały 3-4 do końca ^_^

Edytowane przez Razel
Odnośnik do komentarza

BL koniecznie trzeba obejrzeć. Co do EP - nie ma to jak obejrzeć 20 epków i porzucić jak zostały 3-4 do końca ^_^

no niby tak, ale wypalilem sie, troszke mnie nie zajaralo

 

ze te proxy, to tacy bogowie, nie no pomysl fajnie, podobaly mi sie ich popierd.olone dizajny. potem sie okazalo ze to maski a pod nimi sa ludzie i jakby moj zapal drastycznie opadl. no i za duzo epow na tym wygnajewie, mogli sie ograniczyc do max 3 a nie 5 czy ilu tam... nie wiem, moze bede musial jeszcze raz do tego podejsc

 

Odnośnik do komentarza

BL koniecznie trzeba obejrzeć. Co do EP - nie ma to jak obejrzeć 20 epków i porzucić jak zostały 3-4 do końca ^_^

no niby tak, ale wypalilem sie, troszke mnie nie zajaralo

 

ze te proxy, to tacy bogowie, nie no pomysl fajnie, podobaly mi sie ich popierd.olone dizajny. potem sie okazalo ze to maski a pod nimi sa ludzie i jakby moj zapal drastycznie opadl. no i za duzo epow na tym wygnajewie, mogli sie ograniczyc do max 3 a nie 5 czy ilu tam... nie wiem, moze bede musial jeszcze raz do tego podejsc

 

IMO Ergo Proxy to zmarnowany potencjał. Mogło być anime na 10, a wyszła taka ósemeczka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...