Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar bardziej sie wkręcić w ogladnie anime. Przyznam, ze narazie obejrzalem tylko death note, fullmetal brotherhood no i naruto (aktaulnie totalnie olałem ofc : p). No ale jestem dosyc wymagającym widzem i lubie ambitne produkcje. No fullmetal miał momenty w ktorych naprawde wszystko swietnie współgrało jednak po zakonczeniu w ogólnym rozrachunku spodziewałem sie czegos więcej. Kolega mi mocno poleca elfen lied, jednak nie wiem czy to na serio az takie swietne anime, bo widzialem całą masę bardzo negatywnych recenzji. Za to znalazłem pewnie anime które ma praktycznie same poztywyne recenzje : d Średnia ocen na pewnej stronie 9,67. No i nie wiem czy dac szanse temu elfen lied i najpierw to obejrzec, bo kolega juz mi to załatwil w sumie czy moze lepiej dac sobie spokoj i od razu zaczac ogladac te mushishi.

 

W sumie troche bezsensowny post, bo tak czy siak pewnie obejrze oba anime, ale troche ciekawi mnie wasza opinia i ogólnie prowadziłą mną chęć wejśćia w ten temat : D

 

Polecam Ci

Samurai Champloo (ciekawe połączenie klimatu samurajskiego z klimatem hiphopu)

Hellsing Ultimate (polecam ze względu na głównego bohatera, genialną animację i ogólnie świetną rozwałkę)

Bleach (konkurent Naruto, pierwsze epickie 63 odcinki do obejrzenia obowiązkowo, pozniej na własną odpowiedzialność (moim zdaniem z każdą kolejną sagą poziom tego anime spada))

Green Green (12-odcinkowa komedia ecchi, obowiązkowo ogarnij przynajmniej 1 odcinek, żeby najprawdopodobniej przekonać się do obejrzenia reszty ^^)

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Wczoraj obejrzałem ósmą już OVA Hellsing Ultimate i mam bardzo mieszane odczucia. Męczy mnie już ta cała teatralność, łzawe oczy Alucarda i przesadzone (wprost śmieszne) szaleństwo Maxwella. Wszyscy tu rozmawiają tak, jakby czytali jakąś gotycką epopeję, stają tylko w monumentalnych pozach i w ogóle są cool do 4 potęgi.

Z drugiej jednak strony, Alucard to jedna z najlepszych wampirzych postaci w całej ich historii, animacja stoi na najwyższym poziomie, fabuła się rozkręca i w końcu zaczęła się jakaś walka na serio.

Znaczy taka, w której Alucard chyba rzeczywiście może zginąć.

 

 

Polecam wszystkim, których nie krępuje morze krwi.

Odnośnik do komentarza

Mnie ova 8 rozczarowala strasznie. 1,5 roku czekania, fajny trailer i wlasciwie nudzilem sie okrutnie. Liczylem na jakas akcje z kapitanem i jego drugim obliczem ale nic z tego. Wku.rwilem sie i przeczytalem mange do konca. Teraz juz sobie moga nastepnego epa wydac za 10lat.

 

Ponawiam pytanie - cos w stylu needless anyone?

Odnośnik do komentarza

Witam.

Poszukuje anime które jest poważne (oczywiście może mieć jakiś związek z magią czy coś w tym stylu). Najlepiej jak by to był typ Romans-Dramat tylko taki naprawdę mocny dramat. Może to być podobne jak Clannad lub ef a tale of memories (tylko mocniejsze) . Obejrzał bym także z chęcią podobne coś do highschool of the dead głównie chodzi mi o to by było to ecchi oraz by używali karabinów albo co najmniej pistoletów. Jeśli znacie jakieś inne poważne, ciekawe anime to napiszcie. Z góry dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza

Witam.

Poszukuje anime które jest poważne (oczywiście może mieć jakiś związek z magią czy coś w tym stylu). Najlepiej jak by to był typ Romans-Dramat tylko taki naprawdę mocny dramat. Może to być podobne jak Clannad lub ef a tale of memories (tylko mocniejsze) . Obejrzał bym także z chęcią podobne coś do highschool of the dead głównie chodzi mi o to by było to ecchi oraz by używali karabinów albo co najmniej pistoletów. Jeśli znacie jakieś inne poważne, ciekawe anime to napiszcie. Z góry dziękuje ;)

 

Jeśli chodzi o romans/dramat to bym Ci polecał obejrzeć Kimi ga Nozomu Eien - http://anidb.net/per...w=anime&aid=896

Co do drugiego to możesz spróbować Grenadier - http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2326

Edytowane przez Bellevar
Odnośnik do komentarza

Dziękuje za anime postaram się obejrzeć w jak najszybszym czasie zaczynając chyba od Kimi ga Nozomu Eien, bo fajnie się zapowiada. Shigurui może bym obejrzał. ale coś mi nie pasują postacie, a to dla mnie się trochę liczy . Na razie obejrzałem te pełnometrażowe 5 Centimeters per Second oraz The Girl Who Leapt Through Time i powiem że takie sobie(lepsze te 5 centymetrów na sekundę hehe) . W The Girl... postacie mi się coś nie spodobały.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jakie opinie i recenzje czytałeś, ale to jest jedno z najlepszych serialowych anime wszech czasów i opinię odrębne na ten temat są zabronione. Mówię poważnie, to jedno z najwybitniejszych dzieł tego gatunku, z wspaniałą kreską i głęboką historią. Nie wiem jakie anime zazwyczaj oglądasz, ale to bez znaczenia, bo nie znać Haibane Renmei to jak nie być fanem anime. Są takie serie, które po prostu trzeba obejrzeć. A chciałeś dramat, więc z tej kategorii jest to właśnie takie dzieło. Jeśli zraziłeś się do tego co Ci polecałem przez pełnometrażówki, to wiedz, że jest to seria z dużo wyższej półki. Pierwsza liga, top 10 anime i takie tam. Serio gadam. ;)

Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem Real Drive. Prawdę mówiąc nie tego się spodziewałem, ale anime wciągnęło mnie na tyle, żeby skończyć je w dwa dni. Momentami trochę za dużo jest tu technicznego żargonu, fabuła rozkręca się powoli i zdarzają się infantylne sceny, ale mimo to anime porusza poważniejsze treści, troszkę gra na emocjach i po prostu potrafi zaciekawić. Z plusów należy też odnotować udział takiej postaci jak Shirow Masamune, czyli Pana odpowiedzialnego za Appleseed, czy Ghost in the Shell.

 

Mógłbym tu jeszcze pisać dyrdymały, że anime stara się znaleźć złoty środek pomiędzy cyberpunkową, a naturalną wizją świata, że muzyka jest świetna, że animacja stoi na bardzo wysokim poziomie, że przez ekran przewijają się dosyć niestandardowi bohaterowie, którzy budują równie niestandardowe relacje itd. Tylko po co? Zapraszam do obejrzenia i tyle ;)

Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak oglądałem Real Drive, kiedy ten serial był emitowany, ludzie nastawiali się jak na GitS S.A.C. 3 za sprawą Shirowa i studia Project I.G. Po seansie byli zawiedzeni małoletnią grubą bohaterką i chyba większość przestała to śledzić zanim cokolwiek tam ruszyło.

 

Ciekawa wizja przyszłości, świetny soundtrack i kilka naprawdę niezłych odcinków zapadło mi w pamięć.

 

XYamiX, przestań przed seansem czytać recenzje i nie zwracaj uwagi na kreskę, bo przegapisz masę świetnych tytułów. Anime Kaiba wygląda idiotycznie, a historia tam zawarta jest poważna i przeznaczona dla starszego widza.

Obczaj Jin-Roh: The Wolf Brigade i Grobowiec Świetlików jak chcesz poważnego dramatu.

Odnośnik do komentarza

Bardzo bym chciał obejrzeć różne anime, a chcę sobie zaczynać od tych najlepszych, ponieważ moim głównym problem jest CZAS!!! Ostatnio tyle oglądałem że brakuje mi czasu na naukę, a chodzę do szkoły która ma 47miejsce ogólne w technikach. Ale gdy nastanie sobota to znów biorę się za dalsze oglądanie (jest jeszcze jedno wyjście muszę wstawać o 4rano i oglądać hehe ale to trochę dla mnie za dużo)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niedawno skończyłem oglądać Shiki, jeśli ktoś lubi klimaty żywych trupów (nie zombie tylko czegoś wampiro-podobnego) to niech sprawdzi. Chyba w ciągu tygodnia obejrzałem całą 22 odcinkową serię, bo tak jak Steins;Gate wciąga i chce się zobaczyć następny odcinek. Kreska była dla mnie zaporowa, ale soundtrack całkiem klimatyczny.

 

Polecam też OVA Giant Robo - The Day the Earth Stood Still. Przed seansem spodziewałem się jakieś tam historyjki o robotach, a dostałem naprawdę grube anime z super animacją, wybijającym się klimatem i postaciami (plejada niezłych wykrętów), oraz świetną muzyką. Kreska stylizowana na starsze pozycje i wygląd pojazdów/mechów też bardzo przypadły mi do gustu. Ale to trzeba zwyczajnie poczuć, jeśli ktoś zobaczy pierwszą walkę jak postacie z przeciwnych sobie organizacji zaczynają się naparzać niszcząc granice absurdu, to albo się w tym zabuja, albo wyłączy (o dziwo walk mechów jest bardzo mało i zwykle walczą twarzą w twarz).

Odnośnik do komentarza

http://animesub.info/

 

Tak się składa, że też właśnie sobie zacząłem ściągać to, bo dawno nic nie oglądałem.

 

Może ktoś poleci jakiegoś animca mnie znanego, coś co mogłem przegapić, jakąś perełkę która na pierwszy rzut oka wygląda jak kamień? Wymieniać co wam przyjdzie do głowy.

The Tatami Galaxy

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7243

 

A Kaiba z pewnością znasz.

Odnośnik do komentarza

Tylko pamiętaj Dahaka, że trzeci film Solid State Society to kontynuacja obu sezonów serii TV, a The Laughing Man i Individual Eleven są jedynie kompilacjami tych serii (zbitek wybranych fragmentów serialu) i nie warto na to tracić czasu.

 

Obejrzyj też oryginalny film pierwszy zamiast tego, Ghost in the Shell 2.0, zmiany w nim są lipne względem pierwowzoru.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...