Skocz do zawartości

Ace Combat 5 The Unsung War


rymek1987

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki wielkie. Jestem w 27 misji na hardzi i ciągle zastanawia mnie jedna rzecz.

 

Co to za paski w hangarze pod nazwa samolotu. One podczas latania maszynami się napełniają, co one oznaczają ?

Zużycie maszyny? Jakiś bonus jak się naładuje pasek ? O co chodzi?

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź, muszę przetestować :)

 

Skończyłem gierkę na hardzie i hmmm fajna była ale sądziłem że te ostatnie misje po tym co czytałem na forum bardziej mnie zachwycą.

Od razu z marszu kontynuuję kampanie w na ACE i dopiero 12 misję musiałem powtarzać kilka razy bo nie mogłem zdobyć rangi S.

Za łatwa ta gra na tym ACE się robi. Gdy dysponujemy już super samolotami te początkowe misję póki co nie stanowią dla mnie żadnego wyzwania.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Jakie to te minusy ?

 

 

 

Recenzje piszą iż plusy to:

- Lepsza grafika

- Trudniejsza

- Możliwość rozkazania skrzydłowym atakowanie celów w powietrzu lub na ziemi.

 

Minusy:

- tylko 18 misji

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

Recenzje 'som gópje'

 

Jeśli grafika faktycznie jest lepsza to nieznacznie, bo nic takiego powalającego nie zauważyłem. A wręcz śmiem twierdzić, że misje rozgrywające się blisko ziemi wyglądają jeszcze gorzej niż w piątce.

Gra jest trudniejsza ale tyczy się to raczej wspomnianych walk z wrogimi asami, którzy stanowią swego rodzaju bossów. Reszta bez większych zmian imo.

Wydawanie rozkazów to zwykła formalność, gdyż i tak 99% misji wykonuje gracz. Zresztą, w BW jest tylko jeden skrzydłowy.

 

W grze jest mało misji i prawdę mówiąc mało która utkwiła mi jakoś szczególnie w pamięci. W piątce niemal każda była inna, charakteryzując się czymś odmiennym - czy to lokacją, czy stylem rozgrywki, "epickością", bądź też niespodziewanym zwrotem akcji. W Belkan War jakoś nic mnie nie ruszyło.

 

Jednak największą wadą moim zdaniem jest zrobienie z tego ponownie klasycznej arcade'ówki. Fabuła jest, owszem, ale ukazana w dość specyficzny sposób, przez co ani trochę mnie ona nie porwała w przeciwieństwie do przygody ekipy Razgriz z piątki. Może i było to mocno japońskie, ale właśnie to dało grze niepowtarzalnego filmowego klimatu.

 

Gra nie jest zła sama w sobie - zagrać warto - ale nie oczekuj podobnych rewelacji co w piątce. Potraktuj to jako swego rodzaju mission pack.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, a najbliższym czasie się zaopatrze :)

 

 

Wracając do Squadron Leader.

Gram na stopniu Ace i jeszcze tylko 5 misji muszę zaliczyć na S aby wszystkie mieć zaliczone na tą właśnie range.

Co da mi zaliczenie wszystkich misji na S?

To już będzie koniec wyzwań? Czy coś jeszcze będę miał do odkrycia/przejścia ?

Odnośnik do komentarza

Na początku witam wszystkich :)

Mam pytanie, ostatnio ukończyłem grę (aż mi się smutno zrobiło :P) i postanowiłem ponownie odpalić kampanię na poziomie "ace". Z racji tego, że wychowałem się na serii Ace Combat (gram od jedynki) poziom "ace" jak na razie jest prosty, jednak nadal nie rozumię w jaki sposób przyznawane są rangi pod koniec misji. Jak czytam w instrukcji ranga zmienia się z C na B, A i S, ale już nie pisze, co konkretnie wpływa na końcowy wynik. Np. w jednej z misji, w której musimy atakować bunkry i tym samym torować drogę armii lądowej gra przyznała mi rangę B gdy spróbowałem ponownie gra dała mi rangę A, a postępowałem podczas misji tak samo, atakowałem podobnych wrogów w podobnej kolejności. Wie może ktoś, co trzeba zrobić, aby zawsze była ranga S ? Zebrac określona ilość punktów czy co, bo nie mam pojęcia.

Muszę przyznać, że gra jest świetna, najlepsza odsłona serii, w którą grałem. Jednak sentyment do AC 2 wciąż mi pozostał ;)

Odnośnik do komentarza
Co da mi zaliczenie wszystkich misji na S?
Jeśli dobrze pamiętam to ikonka gry na karcie pamięci zmieni kolor na czarny. Serio.
To już będzie koniec wyzwań? Czy coś jeszcze będę miał do odkrycia/przejścia ?
Gamefaqs polecam. Masz jeszcze do odblokowania dodatkowe kolory dla niektórych samolotów (w określonych misjach trzeba zniszczyć pewną jednostkę). Nie pamiętam czy Arcade coś daje. Są jeszcze jakieś medale, ale to wszystko raczej dla własnej satysfakcji.
Wie może ktoś, co trzeba zrobić, aby zawsze była ranga S ?
Bo ja wiem. Zawsze wychodziłem z prostego założenia "blow shit up" - czyli zdobyć jak najwięcej punktów, zestrzelić ile tylko się da. Czasem trzeba troszkę odwlec wykonanie głównego celu misji aby rozwalić trochę mięsa armatniego.
Odnośnik do komentarza
poziom "ace" jak na razie jest prosty

 

AC5 na Ace w sumie momentami jest trudne ale tylko momentami.

Poziom trudności powinien być bardziej wyśrubowany.

 

Nie bardzo wiem czemu w tej grze nie musimy osłaniać skrzydłowych, fajnym smaczkiem była by możliwość nie ukończenia misji bo zestrzelona nam skrzydłowego.

Dodatkowe wyzwanie i to jakie!!!

A tak to , oni zawsze sobie poradzą, musimy martwić się tylko o siebie ale i tak sporadycznie jakaś rakieta na prawdę nas prześladuje. Za proste to :(

Odnośnik do komentarza

Dzięki Suavek, następnym razem będę zestrzeliwać wszystko co się da ;). Zależy mi, żeby odblokować X-02 i Falkena, które właśnie wymagają samych rang S lub A jak wyczytałem na jakiejś stronie. Chyba, że jest jakiś inny sposób ?

 

Nie bardzo wiem czemu w tej grze nie musimy osłaniać skrzydłowych, fajnym smaczkiem była by możliwość nie ukończenia misji bo zestrzelona nam skrzydłowego.

Dodatkowe wyzwanie i to jakie!!!

To by było coś, prócz ochrony własnego tyłka należałoby uważać na skrzydłowych, dla mnie bajer, który zmuszałby do ostrożniejszej gry.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego ? Przecież mamy chyba 5 stopni trudności, na ACE latali by naprawdę najwytrwalsi (coś jak tytan w God Of War II) :)

A teraz... Ace to kaszka z mleczkiem, zwłaszcza że dysponujemy już super nowoczesnymi samolotami a arsenał wroga się nie zmienia.

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

Tak, tylko system AC nie jest szczególnie przystosowany do takich zabiegów jak ochrona skrzydłowego. To jest arcade'ówka, nie symulator. Przecież przez większość czasu nawet nie wiemy gdzie się znajdujemy i gdzie lecimy, gdyż staramy się jedynie podążać za strzałką. Gdyby dodać do tego możliwość przegranej ze względu na AI to nie sądzę aby gra nadal była taka przyjemna. Wykonujemy misję, idzie nam dobrze, a tu nagle Game Over bo gdzieś na drugim końcu mapy nasz skrzydłowy się rozbił. Nigdy nie lubiłem misji eskortowych oraz gdzie musimy cokolwiek ochraniać, a gdyby cała gra na tym polegała to zbyt duża byłaby tu rola przypadku.

Odnośnik do komentarza

Przy wyborze samolotu któryś z przycisków zmienia jego kolor - domyślnie jest Wardog i Razgriz, ale niektóre maszyny mają także SP, czy coś takiego. To co podałeś nie odblokowuje samolotu (powinieneś już go mieć) a jedynie jego wariację kolorystyczną.

 

 

SU-37 Shoot down YELLOW in Mission 27

 

Jak dla mnie to piszę tutaj wyraźnie aby zestrzelić przeciwnika YELLOW (który faktycznie jest w misji 27) to raz.

A dwa to to iż nie mam w dostępnego jeszcze SU-37 więc chyba jesteś w błędzie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...