Skocz do zawartości

GTA San Andreas FAQ


Rekomendowane odpowiedzi

mam taka prosbe. moze mi ktos zapodac sterowanie z konsoli, chodzi mi konkretnie o apacha, chce troche polatac ale nie moge znalesc ktore klawisze odpowiedzialne sa za wirnik. chodzi mi oto ze nie moge obracac sie smiglowcem wokol wlasnej osi, jesli np. wcisne R lub L to smiglowiec powinien w te strone zakrecic,

 

jak jest skonigurowany pad w ps2 dla tej gry ? ktore klawisze odpowiedzialne sa za co?? czy mozna przypisac jakis klawisz na padzie dla wirnika ??

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

L2 - obrót w lewo

R2 - obrót w prawo

L1 - działko

L3 - zawis

X - większe obroty (wznoszenie)

Kwadrat - mniejsze obroty (opadanie)

Lewy analog - podnoszenie/opuszczanie nosa maszyny

 

Z tego co pamietam nie ma możliwości przypisania klawiszy pod funkcje ani możliwości zmiany konfigu. Musiałbyś looknac w menu gry czy są gotowe zestawy sterowania ale wątpie.

Zreszta ustawienia sterowania bez problemu znajdziesz w necie na każdej stronie o GTA czy FAQ.

Edytowane przez Colin84
Odnośnik do komentarza

no wlasnie na konsoli to nie ma problemu odgornie masz ustalone i tylko przyswoic a ja na pccie chcialem pograc (grafika az oczy wypala) ale z konfiguracja pada to tragedia, ciezko mi sie polapac na poczatku, jest tego o wiele wiecej niz powinno wg mnie. chyba nieporzebnie to rozbudowali albo pctowcom cos takiego sie podoba, trudno jak niedojde to skoncze na ps2 :D przynajmniej gra bedzie taka jaka powinna byc a mosty mam pootwierane moge pojechac wszedzie juz po wyjsciu z lotniska. sama giera wymiata bede sie przyniej dluuugo bawil, dwie czesci na psp daly mi duzo radochy.

Odnośnik do komentarza

prze(pipi)ane. na psp mialem te obroty pod R i L, strzelanie kolem, lądowanie kwadratem a lot do góry pod X, tak samo chcialem zrobic pod pc.

 

granie ma byc wygodne i przyjemne a nie komplikowac zycie a sterowanie pod pc jest moim zdaniem przekombinowane, jakis widok lewo, widok prawo, tyl przod, kamera zoom in i out, lekki zamęt. no ale dzieki dla Colina, juz ustawilem tak jak byc powinno, mam duala 2 od sony podpietego przez przejsciowke usb, gra sie teraz miodnie. Ale poczekam az kupie tv do ps3 i bede smigac na tv. odloze narazie te gre na puzniej.

Odnośnik do komentarza

Na PC w takie gry jak GTA SA czy PES 5 bądź jakieś platformówki po prostu nie da się grać na klawierce, stąd to durne sterowanie. Zresztą samo Rockstar nie przyłożyło się do konwersji i właściwie to co na padzie było walnęli na klawiaturę, przez co na konsoli trójkąt odpowiadał za wchodzenie do samochodów i anulowanie wszelkich menusów, a na kompie... tak samo, tylko, że jest to pod Enter. A każdy wie, że enter to takie potwierdzam...

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Gry typu GTA na kompie to masakra. Kiedyś grałem w SA na pc, po paru minutach olałem sprawe :D Może dla kogoś kto cały czas gra na PC takie sterowanie jest do ogarnięcia, ale jeżeli ktoś już zaznał konsoli to nie wróci na PieCa :D Aktualnie pykam sobie w Just Cause na kompie. Gierka nawet spoko ale sterowanie czasami mnie wybitnie wqrvia, trzeba latać po całej klawce. Na padzie wszystko zawsze jest tam gdzie powinno.

Odnośnik do komentarza

No i dobrze. Dodam jeszcze, że na klawierce nie ma czegoś tak przydatnego jak lockowanie na przeciwnikach. Powiedzmy sobie szczerze, że w San Andreas zbyt skomplikowanego AI nie ma i cała zabawa ogranicza się do namierzenia i nawalania jak tylko się da. W takim Medal of Honor czy Call of Duty wiadomo, że nie ma myśleć o auto-lockowaniu, ale już w takim GTA to tylko zabawa jest ;).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Dodam jeszcze, że na klawierce nie ma czegoś tak przydatnego jak lockowanie na przeciwnikach.

 

Nie jestem pewien, ale chyba mój kumpel jakos odblokował, nomen omen, lockowanie na przeciwnikach w SA na PC. Może to był jakis cheat, ale jak kiedys u niego w to grałem to z tego co pamiętam namierzałem przeciwników automatycznie. Z kumplem już kontaktu nie mam, więc nie mogę tego stuprocentowo potwierdzić :P

Edytowane przez wiki1993
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz wystartować, to przechyl prawą gałkę do tyłu (silniki ustawią się do dołu) i wciśnij X, żeby wznieść się w powietrze. Gdy już się w nim znajdziesz, wychyl prawą gałkę do przodu i leć jak normalnym samolotem. Trochę to jednak skomplikowane, fakt ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

E tam, super sprawa mi się wydaje, bo ma właśnie te dysze.

 

Po starcie X by się wznieść, potem trzymasz cały czas X by nie stracić ciągu, następnie naciskasz prawą gałkę do przodu by dysze poszły do tyłu, naciskasz prawą gałkę by schować podwozie i lecisz ;).

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

To ta sama gra, w którą możesz zagrać wkładając do paszczy X360 płytę z San Andreas na pierwszego Xboksa. Co się zmienia? Rozdzielczość, obłożenie pada (o wiele lepsze pamiętając umiejscowienie czarnego i białego przycisku na padzie od "jedynki") i możliwe błędy wynikające z emulacji. Telewizor? Widzisz obraz z 360tki? No to jest ok.

 

Musisz jednak pamiętać, iż z terytorium naszego państwa nie ściągniesz GTA: SA oficjalnie, jako że na Xbox Originals nałożone są blokady regionalne i trzeba posiłkować się VPN (więcej o tym na forum onlinecenter).

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
Dokładnie. Gry typu GTA na kompie to masakra. Kiedyś grałem w SA na pc, po paru minutach olałem sprawe :) Może dla kogoś kto cały czas gra na PC takie sterowanie jest do ogarnięcia, ale jeżeli ktoś już zaznał konsoli to nie wróci na PieCa :D Aktualnie pykam sobie w Just Cause na kompie. Gierka nawet spoko ale sterowanie czasami mnie wybitnie wqrvia, trzeba latać po całej klawce. Na padzie wszystko zawsze jest tam gdzie powinno.

Nie zgodzie się, strzelanie na kompie jest znacznie bardziej wygodne, sterowanie również, myszka umożwliwia znacznie lepszą precyzję, o grafice nie wspominam, wyższa rozdziałka i lepsze tekstury robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Nie zgodzie się, strzelanie na kompie jest znacznie bardziej wygodne, sterowanie również, myszka umożwliwia znacznie lepszą precyzję, o grafice nie wspominam, wyższa rozdziałka i lepsze tekstury robią swoje.

 

Tak tylko, że GTA to w dużej mierze jazda samochodem. A tutaj wygrywa pad bez dwóch zdań. Klawiatura nawet nie ma analogowych przycisków więc nie możemy lekko kręcić czy lekko dodać gazu. Nie wspomnę o lataniu helikopterem czy samolotem co na klawiaturze jest męczarnią, a na padzie jest proste... Każdy mój znajomy który miał SA na PC miał problemy by przejść szkołę latania, a ja na padzie nie miałem z tym problemu. Myszka i klawiatura przydałaby się tylko do strzelania, bowiem poruszanie się bohaterem też jest proste na padzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.