Skocz do zawartości

Serie A


Rekomendowane odpowiedzi

Sry, nie widzialem tego posta wczesniej.

 

Odnoszac sie ogolnie do Napoli, to jak juz pisalem, postawa tego zespolu byla najwiekszym negatywnym zaskoczeniem na poczatku sezonu. Teraz juz wyszli na prosta i powinni osiagnac miejsce w LM.

 

Tak jak przewidywalem Juventus gubi kolejne punkty, tym razem z Genoa. Potezny Milan, zgodnie z moimi oczekiwaniami idzie po korone. "Eksperci" wietrzacy "okolice 8 miejsca" musza byc niepocieszeni. Coz, tak to bywa z nieznajomoscia futbolu.

 

 

Oczywiscie nie moglo zabraknac kolejnych kontuzji w Milanie, tym razem sa to Robinho oraz Abate. Na nastepny mecz trzeba bedzie konstruowac dosc licha defensywe w postaci Bonery i Yepesa.

Odnośnik do komentarza

Jedynym zespolem jakim mozna sie martwic to Napoli. Juventus w przyszlym roku to sobie co najwyzej popyka w Lidze Europejskiej.

 

Nooo i?

 

Od poczatku sezonu uwazalem Napoli za najgrozniejszego rywala Milanu, stad jego postawe (okolice 8 miejsca) mozna bylo traktowac jak negatywne zaskoczenie. Na szczescie wszystko wraca do normy (moich przewidywan).

 

 

Pisalem tez, ze nowy sklad Romy jest za slaby na LM, wbrew opiniom niektorych "znawcow" i tez sie sprawdzilo. A to, ze Juve jest poki co drugie, no coz, nie sztuka pisac o czyms po fakcie a poza tym nie przewidywalem, ze dostana az taka pomoc od Lega Calcio. Spoko, jeszcze pare remisow i spadna ponizej miejsca premiujacego do gry w LM. Tak sie sklada, ze wylozyli sie na ogorkach a trudne mecze przed nimi.

Odnośnik do komentarza

Ano tak, zapomniałem, to kwestia sędziów. No gdyby wszystkie mecze Serie A były sędziowane nie przez sędziów, a przez ciebie, to pewnie wyniki odpowiadałyby jakoś tam twoim przewidywaniom i świat poznałby, kto jest prawdziwym znawcą futbolu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Hmm no nie ja pisalem, ze Roma i Juventus maja szanse na mistrzostwo a Arsenal rozklepie Milan i przejdzie dalej ;d akurat w kwestii % trafionych przewidywan nie mam sobie rownych. Ty ograniczasz sie raczej do pisania o czyms juz po fakcie a to zadna sztuka (a jak juz zarzucisz jakims przewidywaniem, to jest ono bledne).

 

 

Zreszta, w fantasy liga dziela nas eony punktow, o czym tu mowa;/

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie no, jeśli uznać, że twoje przewidywania typu "Juve najwyżej powalczy o miejsce w Europa League" albo "Napoli jest jedynym konkurentem dla Milanu" uznać za trafne, to faktycznie, masz doskonały procent. Tylko widzisz, chodzi mi o to, że niektórzy nie uznaliby ich za trafne.

 

 

Tak się składa, że przed tym sezonem wypisałem w tym czy innym znanym miejscu internetu przewidywania pierwszej czwórki czy szóstki w każdej większej lidze. Nie spodziewam się, żeby wszystkie były trafne, ale to jednak jakiś konkret. Większy niż napisanie "Juve najwyżej miejsce w EL" a później tłumaczenie "w sumie miałem rację, nie spodziewałem się tylko X i Y, mówcie mi Nostradamus".

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Milan wyrównał, oczywiście, po karnym. Był to dopiero ósmy karny dla mistrzów w tym sezonie, podczas gdy Juve dostało aż jednego. Wnioski są oczywiste - ewidentnie rywale Milanu mają niesprawiedliwą dla tego klubu i faworyzującą Juve skłonność do przewinień w polu karnym.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzę, że teraz każdy kto nie doznaje nagłego oślepienia, gdy sędzia po raz kolejny składa podarek na ołtarzu świętego AC Milanu, to już zagorzały kibic AS Romy i Juve. Spoczko. Mi tam wszystko jedno, komu władze Serie A postanowią przyznać mistrzostwo tej słabej ligi, uważam tylko, że rzeczywistość stanowi zabawny kontrast do niektórych tutejszych postów... wiecie, których.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Przy okazji tego i poprzedniego dwumeczu wiele osób stwierdzało, że Silva to jedyny piłkarz Milanu, który mógłby grać w Barcelonie. Można z tego wyciągnąć różne wnioski, ale dla mnie jest to ilustracja przepaści między dwoma liderami (o sorry, FCB nawet nie jest liderem w Hiszpanii) i skalę upadku Serie A. Słusznie gdzieś ktoś napisał ostatnio, że Juve z sezonu 2005-06 by rozgromiło dzisiejszy Juventus.

 

Jeśli Milan przegra oba mecze z Barcą, to może być już blisko do spadku w rankingu UEFA na piąte miejsce, za Portugalię. Biorąc pod uwagę rosnącą potęgę w postaci PSG, przed szóstą Francją też może być trudno się bronić. Media ciągle traktują włoską ligę jakby była wśród dwóch-trzech czołowych w Europie, tymczasem bliżej im jest do ósmego miejsca, niż do trzeciego.

 

 

Tymczasem stało się i Inter jest już w tabeli za Catanią. Pisałem, że wielkim comebackiem Ranieriego byłby awans do eliminacji LM, ale do Lazio jest już 10 pkt. straty i jeszcze cztery ekipy pomiędzy, tak że Ranieriemu raczej średnio to wyszło. W tym tempie skończą na 9. miejscu, bo wyprzedzi ich jeszcze Atalanta (która gdyby nie kara od ligi już by była przed nimi).

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Zestawienie absencji spowodowanych kontuzjami ze wszystkich meczów bieżącego sezonu Serie A:

 

1) Milan 218 nieobecności

2) Lazio 181

3) Inter 154

4) Lecce 130

5) Roma 128

... ...

16) Atalanta 93

17) Fiorentina 87

18) Chievo 68

19) Napoli 54

20) Juventus 40

 

Dalsza część dość ciekawego artykułu: http://www.sport.pl/...hory_Milan.html

Edytowane przez Mathiu
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No i Roma nie dała rady. Karny sprawiedliwy był czy jak zawsze U Milanu ? Xd

 

http://www.youtube.com/watch?v=5kAlO7J9q8o

 

2:48 - karny sprawiedliwy jak zawsze U Milanu

 

 

 

Duza liczba karnych przyznawana Milanowi wynika z prostego faktu, iz czesto jedynym sposobem na zatrzymanie jego poteznej ofensywy w obrebie szesnastki jest gra nieprzepisowa.

 

 

Zreszta, tak naprawde to MIlanowi przyznaje sie ZA MALO karnych. Wystarczy przypomniec mecz z Fiorentina, gdzie karny nalezal sie ewidentnie (juz nie wspominajac o nieuznaniu prawidlowo strzelonej bramki przez Seedorfa), ale sedzia postanowil obrabowac Milan z dwoch punktow.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=FAQfdAWY6hs

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...