Skocz do zawartości

GT5 Prologue i GT5 (do dnia premiery)


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

Emet to moze masz cos z konsola :P;)

Ja gram na padzie wiec ciezko stwierdzic z tym hamowaniem - roznie. ABS na 1 chociaz podobno jak sie wylaczy to sie lepiej hamuje ale jak tak w ogole nie umialem grac zreszta w TT nie mozna zmieniac ustawien wiec luzik ;)

PS Wlasnie zrobilem calkiem niezly czas BMW M3 wiec furki z napedem na tyl tez moga byc ;)

 

Na jakiej trasie tą M3ójką? Nie jestem za dobry w tym aucie ale można spróbować ;)

Edytowane przez nightrunner
Odnośnik do komentarza

Nie mam nic z konsolą. Na forum GTPlanet jest nawet temat odpowiedni. Całkiem sporo osób ma taki problem po update Spec III. Przy czym u różnych osób różnie się to objawia. U mnie np gra szarpie (tzn.. stale jest dziwny, skokowy framerate) tylko w Time Trial i kilku eventach czasowych (np Ford GT na HSR), a u innych osób tnie np w online, lub Drift, lub... wszystko. Niech szybko to naprawią i oby nie było takich zonków w pełnym GT5 :/

Odnośnik do komentarza
Sa jeszcze ludzie jezdzacy TimeTriale w GT5:P ?

 

Jak niektorzy zapewne zauwazyli mam ostatnio nieco wiecej czasu na granie i staram sie szlifowac swoje czasy stad pytanie czy jeszcze ktos, oprocz bubsona (nie wiem czy jest na forum i jaka ma xywe), ktorego widuje w czolowce czasow, jezdzi TT ?

Chyba o mnie zapomniałeś :). Na większości tras Clio V6 Tuned jestem wciąż w pierwszej dziesiątce, a czasy te kręciłem od razu po wyjściu ostatniego patcha. Z przyjemnością je teraz poprawię.

 

2 sprawa jesli zebraloby sie powiedzmy 8 takich osob to moze zrobilibysmy "Polskie combo" ;-) mam na mysli to zeby wszyscy pojechali to samo combo (trasa + samochod) i postarali sie wypasc jak najlepiej = bedziemi mieli w czolowce ktoregos z rankingow duuudo polskich flag smile.gif - pomysl stad, ze czesto widuje sie np japonczykow, ktorzy niektorych "combo" nie jezdza w ogole a niektore spamuja swoimi czasami - fajnie byloby miec sporo polskich flag w pierwszej 10 smile.gif

Świetny pomysł, ale czy znajdzie się 8 śmiałków? :)

 

Osobiscie proponuje jakas fure z napedem na 4kola na Eiger tongue.gif takie combo odpowiada mi najbardziej wink.gif

Mi najbardziej odpowiada napęd na tył i tory Suzuka, Fuji i Daytona Road.

 

3 sprawa - holl01 wrocil tongue.gif

No śmiga od momentu wyjścia ostatniego patcha. Dość późno zaczął grać w GT5P.

 

Ja bym chetnie pojezdzil, ale ostatni update (Spec III) zepsul cos i gra klatkuje w Time Trial confused.gif (reszta trybow chodzi idealnie).

Mi po ostatnim update time trial śmiga płynnie. Tylko zauważyłem, że się przycina lekko podczas intro (tym starym).

 

Czy Wy również macie wrażenie, że po tych update'ach cały czas polepszana jest fizyka zachowania się pojazdu w trakcie jazdy? Tzn. ogólnie nie jestem tego pewny, ale widzę to po tym wcześniej w danym aucie wygrana przychodziła mi bez trudu, a po updacie już trudniej (oczywiście nieraz est vice versa).

Fizyka nie została zmieniona w najnowszym update względem poprzedniego :). Nie wyczułem różnic, czasy robię identyczne jak przedtem, więc chyba nie zmienili.

 

Mam pytanie do GTowych wyjadaczy: jak hamujecie po długich prostych (powiedzmy przed pierwszym zakrętem na Fuji)? Chodzi mi o to czy wciskacie pedał hamulca od razu w podłogę czy może nie do końca itp.(ABS ustawiony na "1")?

Jak ABS masz ustawiony na '1' to od razu pedał hamulca w podłogę. Swoją drogą po sierpniowym update nie można już zmieniać siły ABS, balansu hamulców czy ustawienia trakcji podczas jazdy w trybie Time Trial (tylko w tym trybie tak jest).

 

Druga sprawa to taka czy w prawdziwym aucie (przy dużych prędkościach) jest też tak jak w GT, że hamowanie silnikiem ma takie duże znaczenie? (w GT wciśnięte sprzęgło i hamulec zauważalnie słabiej niż zwolnienie sprzęgła i hamowanie również biegami)

Jak umiejętnie hamujesz silnikiem w prawdziwym aucie (w prawdziwym świecie :) ) to praktycznie nie musisz używać hamulca do zwalniania. No chyba, że jeździsz bardzo szybko to już wtedy trzeba przyhamować hamulcem.

 

Jak zmienić date i czas w tej zakładce MyPage, ciągle mi pisze, że mam zły, a w opcjach tego nie widzę tongue.gif help!

Musisz zmienić date i czas w ustawieniach konsoli, nie gry.

 

 

Stronka z rankingami GT5P (tylko po japońsku, ale można się połapać):

 

http://www.gran-turismo.com/jp/gt5p/ranking/

 

 

Może dołączymy do tego turnieju? Będzie więcej polskich flag w rankingu.

 

http://www.granturismo.pl/forum/viewtopic....=a&start=15

 

BMW 135i Coupe '07 - Fuji Speedway GT - Professional

 

 

Odnośnik do komentarza

Pozyczylem od kumpla gt5:p i mam pytanko zwiazane z eventami klasy C.

Otoz jest tam wyscig w ktorym musimy na trasie High Speed Ring zrobic czas 1:39:00 "zwinna" suzuki capuccino 95'. Kto mi powie jak tego dokonac? :P Z poczatku myslalem ze jest gdzies mozliwosc tuningowania fury jednak moje plany spalily sie na panewce i teraz mam zonka bo moj najlepszy czas to 1:41:900 ;o

Odnośnik do komentarza
Kilka spraw nie zwiazanych ze zniszczeniami....

 

Sa jeszcze ludzie jezdzacy TimeTriale w GT5:P ?

 

Jak niektorzy zapewne zauwazyli mam ostatnio nieco wiecej czasu na granie i staram sie szlifowac swoje czasy stad pytanie czy jeszcze ktos, oprocz bubsona (nie wiem czy jest na forum i jaka ma xywe), ktorego widuje w czolowce czasow, jezdzi TT ?

 

2 sprawa jesli zebraloby sie powiedzmy 8 takich osob to moze zrobilibysmy "Polskie combo" ;-) mam na mysli to zeby wszyscy pojechali to samo combo (trasa + samochod) i postarali sie wypasc jak najlepiej = bedziemi mieli w czolowce ktoregos z rankingow duuudo polskich flag :) - pomysl stad, ze czesto widuje sie np japonczykow, ktorzy niektorych "combo" nie jezdza w ogole a niektore spamuja swoimi czasami - fajnie byloby miec sporo polskich flag w pierwszej 10 :)

Osobiscie proponuje jakas fure z napedem na 4kola na Eiger :P takie combo odpowiada mi najbardziej ;)

 

3 sprawa - holl01 wrocil :P

4 sprawa - widzieliscie rankingi driftu ? koles ma samozaparcie :P

 

jestem na forum, nick mam troszkę dziwny, ale to ja bubson, od jutra zabiorę się do kręcenia czasów tylko piszcie gdzie :)

jestem chętny na zebranie tej drużyny, tez chciałbym widzieć duuuużo polskich flag w 100 :D

 

Może dołączymy do tego turnieju? Będzie więcej polskich flag w rankingu.

 

http://www.granturismo.pl/forum/viewtopic....=a&start=15

 

BMW 135i Coupe '07 - Fuji Speedway GT - Professional

 

ja spróbuję coś pojechać w tym turnieju ^_^

Edytowane przez jan szabrownik
Odnośnik do komentarza
Jak zmienić date i czas w tej zakładce MyPage, ciągle mi pisze, że mam zły, a w opcjach tego nie widzę tongue.gif help!

Musisz zmienić date i czas w ustawieniach konsoli, nie gry.

 

Dzięki za odpowiedz, ale w konsoli mam ustawiony dobry czas jak i datę, a jak uruchamiam GT i jestem online to godzinę mam jakby -1h, hm :/

 

Pozyczylem od kumpla gt5:p i mam pytanko zwiazane z eventami klasy C.

Otoz jest tam wyscig w ktorym musimy na trasie High Speed Ring zrobic czas 1:39:00 "zwinna" suzuki capuccino 95'. Kto mi powie jak tego dokonac? :P Z poczatku myslalem ze jest gdzies mozliwosc tuningowania fury jednak moje plany spalily sie na panewce i teraz mam zonka bo moj najlepszy czas to 1:41:900 ;o

 

Też mam z tym problem, maksymalne miejsce, które udało mi się zdobyć to 3 :( i mam największy problem z C-8 tam gdzie trzeba jechać Hondą Integra Type R '04 z ostatniego miejsca i jest tylko jedno okrążenie, jak w ogole jechać żeby być trzecim albo pierwszym :P ? max mi się udaje być piątym, niezły hardcore :P help!

Edytowane przez Jared
Odnośnik do komentarza
Pozyczylem od kumpla gt5:p i mam pytanko zwiazane z eventami klasy C.

Otoz jest tam wyscig w ktorym musimy na trasie High Speed Ring zrobic czas 1:39:00 "zwinna" suzuki capuccino 95'. Kto mi powie jak tego dokonac? :P Z poczatku myslalem ze jest gdzies mozliwosc tuningowania fury jednak moje plany spalily sie na panewce i teraz mam zonka bo moj najlepszy czas to 1:41:900 ;o

zmień na manualną skrzynię biegów i zmieniaj wcześniej biegi (przy około 7000obrotów, fura ma fatalny zakres momentu obrotowego) na manualu po drugim okrążeniu będziesz miał czas na złoto:)

Edytowane przez SM1
Odnośnik do komentarza
PiotrB jakies masz PSNID ? (mozesz na prv odpowiedziec jesli tak wolisz)

W profilu na forum widnieje. Nawet pod avatarem widać mój PSN ID :).

 

PiotrB_23

 

 

 

A jak tam nik_t (o ile dobrze zapisalem nicka wink.gif ) - jezdzisz jeszcze ?

Jej nick to: nick_t. Teraz chyba nie jeździ bo forum nie odwiedza.

 

 

Po nowym roku kupie kierownice - powinna juz byc tansza chyba...

Dobra kierownica to podstawa jeśli się gra na professional. Dziwię się, że więcej osób nie kupuje kierownicy.

Edytowane przez PiotrB
Odnośnik do komentarza

Apropo kierownicy to najlepiej zbierać na ten najdroższy model G25, czy te tańsze wersje będą ok ?

 

Może mi ktoś napisać jak przejść event C-8 i C-9 na złoto ;/ ? w C-8 nawet mi manualna skrzynia nie pomaga, a C-9 muszę sprawdzić.

SM1, dzięki za wskazówkę, w końcu zrobiłem tam złoto :P Z tymi 7000 obrotów to z każdą furą ? jestem noobem w tych sprawach i zawsze na automatycznej jeździłem stad te pytanie :P

Edytowane przez Jared
Odnośnik do komentarza
Pozyczylem od kumpla gt5:p i mam pytanko zwiazane z eventami klasy C.

Otoz jest tam wyscig w ktorym musimy na trasie High Speed Ring zrobic czas 1:39:00 "zwinna" suzuki capuccino 95'. Kto mi powie jak tego dokonac? :P Z poczatku myslalem ze jest gdzies mozliwosc tuningowania fury jednak moje plany spalily sie na panewce i teraz mam zonka bo moj najlepszy czas to 1:41:900 ;o

zmień na manualną skrzynię biegów i zmieniaj wcześniej biegi (przy około 7000obrotów, fura ma fatalny zakres momentu obrotowego) na manualu po drugim okrążeniu będziesz miał czas na złoto:)

 

Dzieki za info, nie pomyslalem o tym ; ) Dzisiaj sprobuje to zrobic ;P

 

@Jared

to nie jest takie trudne jak ci sie wydaje. Musisz po prostu korzystac z tunelu aerodynamicznego i wjezdzaj tak w te luki by w ogolnie nie hamowac. Mi sie udalo za 3 razem by zrobic to na 1 miejscu ;P

Odnośnik do komentarza
ja tam jezdze na driving force pro i jest spoko, mysle ze to jest wystarczajaca kierownica, a przede wszystkim jest ona teraz w dobrej cenie

 

Możesz powiedzieć gdzie?

 

Bo z tego co pamiętam to kosztowała 300-320zł (rok temu), a teraz podchodzi pod 400zł :huh:

 

 

pomimo ze mocny dolar nie pomaga to i tak mozna je kupic za 300 pln, + wysylka 20 pln wiec masz rewelacyjna kiere tanią jak szmata, tylko sie rozejrzyj <_<

Odnośnik do komentarza
ja tam jezdze na driving force pro i jest spoko, mysle ze to jest wystarczajaca kierownica, a przede wszystkim jest ona teraz w dobrej cenie

 

Możesz powiedzieć gdzie?

 

Bo z tego co pamiętam to kosztowała 300-320zł (rok temu), a teraz podchodzi pod 400zł :huh:

 

 

pomimo ze mocny dolar nie pomaga to i tak mozna je kupic za 300 pln, + wysylka 20 pln wiec masz rewelacyjna kiere tanią jak szmata, tylko sie rozejrzyj <_<

dokładnie jak pisze nWo, trzeba tylko poszukać, na amazon.com lub na ebay'u angielskim (ebay.co.uk) są nówki za nieco ponad 300zł, a w tej chwili są na allegro 4 sztuki używane, 3 - "kup teraz" też za około 300zł i jedna od złotówki ^_^

trzeba tylko troszkę chęci i poszukać ;)

Edytowane przez jan szabrownik
Odnośnik do komentarza
Polyphony laughs at 2010 release, GT5 coming "sooner than expected"!!!:)

 

The Nürburgring Nordschleife will NOT be made available until the full release of Gran Turismo5 :(

 

http://www.gtplanet.net/kazunori-yamauchis...interview-ever/

 

A niech GT5 będzie i w 2011 ale niech ma zniszczenia,super fizykę(niech autka w końcu mogą zrobić koziołka),dobre AI przeciwników i dobry online z możliwością zakładania własnych pokoi.Bo ja nie mam zamiaru kupić w 2009 GT5 bez tych rzeczy ,z jedynie większą liczbą samochodów,tras i ciut podciągniętą jeszcze grafą.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...