Skocz do zawartości

Premier League


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Bartg

    1306

  • ogqozo

    1213

  • c0ŕ

    1202

  • Zwyrodnialec

    1117

mam ogólne wrażenie, że między nim a Lewym nie było jakieś specjalnej chemii. Dobrze się dogadywali, ale Lewandowskiemu nie śpieszy się na Wyspy, szybciej uderzy w Real. Guardiola w pierwszej kolejności zamierza wziąć się chyba za bramkę (der Stegen ze względu na grę nogami) i Laporte/Stones do środka. Mnie jako kibica MU bardziej interesują transfery Mou. Pierwszy będzie Ibra, ale kto później ;)

Edytowane przez kiko
Odnośnik do komentarza

Po co miałby do City przyjść Lewy, skoro jest Aguero, który też jest ścisłym topem wśród napastników, a w klubie będzie jeszcze przez 3 sezony? W dodatku myślę że Aguero ogólnie lepiej pasuje do stylu Guardioli, jest lepszy piłkarsko i bardziej dynamiczny od Lewandowskiego.

 

Choć nie da się zaprzeczyć że Aguero zdecydowanie zbyt często znika w ważnych spotkaniach. Ale jeszcze 3 próby na wygranie LM ma.

Odnośnik do komentarza

Nie lubię jak umniejsza się osiągnięć czy umiejętności Guardioli jako trenera, bo w większości przypadków oznacza to dosyć sporą ignorancję.

 

Prawda jest taka że trener, który w ciągu swojej ośmioletniej kariery trenerskiej 7 razy wygrywał ligę nie musi już niczego udowadniać. Kolejna prawda jest taka, że gdy obejmował Barcelonę była optymistycznie patrząc trzecią drużyną La Ligi, grającą z Wisłą w el. do LM, w dodatku z rozbitą szatnią. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że tamtejsza Barcelona była w gorszym stanie niż City obecnie.

 

Co z Barceloną zrobił Guardiola to każdy wie i nie ma żadnego powodu by mu odbierać jakiekolwiek zasługi za tamten okres. Po prostu nie ma.

 

Z Bayernem sprawa jest dużo bardziej złożona - trudno powiedzieć czy te 3 lata były udane, czy nie. W każdym razie Guardiola z Bayernem zachowali status ligowego hegemona, co było planem minimum. W Europie 3 półfinały z rzędu, to nie jest zły wynik jakby nie patrzeć, choć pewien niedosyt zostaje. No niestety, zdarza się.

 

Nie mam pojęcia dlaczego niektórzy jakoś czepiają się Pepa, że zdecydował się na City. Dlaczego miał tego nie zrobić? City nie jest spełnione piłkarsko, wciąż czeka na sukcesy w Europie i do tej pory żadnemu trenerowi nie udało się nic tam ugrać. Mają też zapewne w planach zawładnięcie tą ligą w ciągu kolejnych lat, w czym akurat Pep jest mistrzem.

 

Więc dlaczego miał tam nie iść? Kasa jest, ciekawy skład jest, głód sukcesów pewnie też, więc w czym problem? Guardiola miał iść do jakiegoś West Bromu żeby udowodnić paru niedowiarkom swoją klasę trenerską, zamiast korzystać ze swojego nazwiska (na które uczciwie zapracował sukcesami) i po prostu walczyć o większe cele? Nie każdy musi wcześniej osiągnąć coś z mniejszym zespołem (jak Mou z Porto), żeby był uważany za pełnoprawnego trenera, nie takiego co obejmuje tylko "samograje".

 

City nie jest idealną drużyną, powiedziałbym że w skali europejskiej jest to zespół co najwyżej przyzwoity, więc jeśli Guardiola nie spełni oczekiwań to go wywalą, po prostu. 

 

Rzeczywiście, fatalne musiały być nastroje w szatni tuż pp zdobyciu mistrzostwa Europy przez Hiszpanów.

Sportowo też dno, Puyol, Xavi, Iniesta, Yaya, Eto'o.

Odnośnik do komentarza

Co nie zmienia faktu, że beka z ludzi, którzy wytykają Łysemu, że idzie tylko na gotowe do wielkich klubów jak Bayer i City. Wyrobił sobie markę to może iść gdzie chce, każdy go zatrudni z jakim będzie chciał kontraktem. To po co miałby wybierać średniaków? Kto normalny by tak zrobił? Chyba tylko janusze FMa.

to ze on tam idzie to nie dziwie się bo pieniądze mu nie śmierdzą na pewno, ale spójrz na tych (wg mnie) wielkich trenerów. co zrobił Mou w Porto? albo Ranieri w Leicester. kolejny przyklad to Allegri, Milan doprowadzil do mistrzostwa, a Juve do finału LM. to są wielcy trenerzy, z chęcią bym zobaczył Guardiole teraz w Milanie, na zasadzie wielkiego trenerskiego egzaminu, jednek zapewne nie dożyje takich czasów.

Odnośnik do komentarza

Z innej beczki.

 

Benitez zostaje w Newcastle na kolejne trzy lata. Ciekawa decyzja, jednak trener z taką, mimo wszystko, marką, próbujący awansować z championship do Premier League będzie wyglądał dość... dziwnie.

 

W każdym razie pewnie Ashley sypnął trochę hajsu, zagwarantował jeszcze więcej hajsu na transfery/utrzymanie ważniejszych graczy (wątpię czy przekonanie do pozostania w klubie takich piłkarzy jak Sissoko, Wijnaldum czy Townsend będzie łatwe, no ale w końcu wiążą ich kontrakty...) no i postanowił zostać. Gorzej jak w najbliższym sezonie nie awansuje.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

O Guardioli mam takie zdanie: miał rozegranie Xaviego i Iniesty. Przeciez oni robili takie akcje ze głowa mała. Nikt na swiecie tego nie ogarniał na czym korzystała kadra Hiszpanii. No i był jeszcze Messi w formie galaktycznej. Dalej wielki ale juz nie tak.

 

I teraz Guardiola dostaje Bayern. I ten choc wygrywa to gra zdecydowanie gorzej niz za poprzednika. I teraz klucz: Guardiola pytany czemu chociaz nie sprobuje innej filozofii gry w jakims meczu o pietruche odpowiada ze "on tak gra a jak sie nie podoba to z innym trenerem gadajcie". No super odp kur.wo.

Tiki taka srednio sobie radzi z agresywnie grajacymi druzynami. A takich w PL pełno. Ale zobaczymy jak to wyjdzie.

 

Zagadka sa 2 teamy: Chelsea bo przychodzi dobry trener i zapewne kupia kilku dobrych graczy i Leicester (czy beda w stanie ponownie wlaczyc sie do walki o mistrzostwo). United chyba z Mou nie wyjdzie: za wielka tam rozsypka. Zanim on to zbuduje zdazy rozwalic i poklocic nawet sztab medyczny

Odnośnik do komentarza

O Guardioli mam takie zdanie: miał rozegranie Xaviego i Iniesty. Przeciez oni robili takie akcje ze głowa mała. Nikt na swiecie tego nie ogarniał na czym korzystała kadra Hiszpanii. No i był jeszcze Messi w formie galaktycznej. Dalej wielki ale juz nie tak.

 

Ale zauważ, że Xavi i Iniesta (a szczególnie ten pierwszy), tak drastycznie wypalili z formą gdzieś przed mundialem 2010, wcześniej byli świetni, ale to właśnie ~2009-2012 to był ich prime, czyli już pod Guardiolą. I trzeba być naprawdę zaślepionym by stwierdzić, że wypalili tak sami od siebie, bez pomocy, wizji trenera i wpojenia przez niego filozofii gry, w której ta dwójka najlepiej funkcjonowała (czytaj - tikitaka).

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Tez nie napisałem ze jest to beznadziejny coach. W Bayernie miał trudno bo tam lige Bayern wygrywa z automatu. Cel był jeden wiec czyli LM.

Pep jest młody i jeszcze wiele przed nim. Bedzie czas by potwierdzic wielkosc. Np teraz pierwsza powazna próba: zrobi team z City to juz bedzie nie do podwazenia.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o Mourinho to mam taką nadzieję że naprawdę SAF jest jego idolem. Kilka razy podkreślał że chciałby w jakimś klubie być kimś takim jak Ferguson w United. Teraz ma doskonałą szansę zmierzyć się z jego legendą. Niestety filozof nie zostawił mu mocnego składu jednak tak naprawdę przy budżecie którym ma dysponować spokojnie można te braki nadrobić. Potrzebuje środkowego obrońcy do pary że Smallingiem. Myślę że jak Shaw się wróci do gry to lewa obrona będzie dobrze obsadzona. Rozgrywającego ma w postaci Herrery który dla mnie strasznie marnował się u LVG. Do tego cofnięcie Rooneya do pomocy może być świetnym rozwiązaniem. Zostaje tak naprawdę prawe skrzydło i napastnik. Chyba że Depay się obudzi to wystarczy tylko skuteczny napastnik i myślę że walka o mistrzostwo jest realna w następnym sezonie.

Odnośnik do komentarza

I jeszcze Rahmna Baba XD. Nie no ostatnie okienko transferowe w Chelsea nie istnialo, do tego doszly sfochowane gwiazdeczki ktore chcialy zwolnic Mou i sezon wygladal jak wygladal.

 

Mam nadzieje ze Conte to jakos pouklada ale The Blues potrzebuja zmocnien w kazdej formacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...