Skocz do zawartości

Xbox 360 - pytania


.:marioo:.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Mam w domu 3 różne sieci internetowe neo - 6MB, Neo 20mb i Jaworznicki internet światłowodowy - symetryczny. Wszystko po to aby grać swobodnie po sieci. W(pipi)ia mnie fakt, że na PS3 mimo wszystko doświadczam laga przez (pipi)y brak wiedzy Sony. Jestem zainteresowany zakupem X360, ale chciałbym wiedzieć, czy jakość połączenia będzie ZAWSZE bdb - przynajmniej na łączu światłowodowym. Rozgrywki online na PS3, to totalny random zależny od godzin w których się gra na pingach stałych(!). Gry PC multi śmigają bez najmniejszego opóźnienia, bez względu na porę dnia i nocy. Mogę prosić o szczerą odpowiedź - jak to jest z rozgrywkami online na X360. Słyszałem, że gra się fantastycznie.. Pozdr.

Odnośnik do komentarza

Najwazniejszy jest kod sieciowy gry, a nie predkosc netu, beta Gearsow 3 na moim laczu Neo 1mb downloadu w ogole nie lagowala, z kolei Tekken 6 laguje nawet i na 25mb.

 

Druga kwestia to roznice miedzy PS3 a XO, XO jest lepsze do grania online, bo posiada lepsza infrastrukture sieciowa, zaiplementowany cross game chat i w ogole grajac na Xo czujesz ze online to podstawa, a nie tylko dodatek.

 

A czy dziala lepiej pomijajac ww roznice ? Tego juz nie wiem, choc obilo mi sie o uszy, ze tak.

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza

Czy jesli podepne ten adapter http://allegro.pl/ka...1773320524.html do slima, to czy zmiesci sie kabel HDMI ? W starych iXach i oryginalnych adapterach wiem, ze byl z tym problem, ale ten adapter jest chyba cienszy, no i nie wiem czy rozwiazali ten problem w slimach.

 

Magicznego adaptera do slimki nie potrzebujesz gdyż HDMI zmieniło swoją pozycję.

Odnośnik do komentarza

Witam, ostatnio kupiłem drugiego xbox'a, wszystko było ok, po podłączeniu do xlive poprosiło mnie o aktualizację - zaakceptowałem, konsola się zresetowała po czym zaczęła się aktualizować, jednak gdzieś przy 1/3 paska postępu wyskakuje błąd aktualizacji i nic dalej nie można zrobić. Nie da się wejść do dasha, za każdym razem gdy załączę konsolę to wyskakuje ten błąd: 3151-351F-B380-0402-C005-3002, podejrzewam, że konsola mogła być kiedyś przerobiona czy coś takiego - bana chyba nie miała bo połączyłem się z xlive. Proszę o pomoc, bo jak na razie to mam fajną podstawkę pod kawę...

 

konsola do serwisowania sie nadaje, naprawa jak najbardziej mozliwa...

 

Jak się okazało, żadna naprawa potrzebna nie była, wszystko wyjaśnione na stronie MS.

 

Ja próbowałem wszystkiego co możliwe, update via USB, CD, XLIVE. WSZYSTKO! Zadziałał bardzo prosty sposób, podobno 100% skuteczności.

 

Wyjmij dysk z konsoli.

Pozostaw otwartą tacę dysku.

Przy otwartej tacy dysku odłącz kabel zasilania z tyłu konsoli.

Ponownie podłącz kabel zasilania do konsoli. Jeszcze nie włączaj konsoli.

Delikatnie popchnij tacę dysku tak, aby zatrzymała się w połowie.

Naciśnij przycisk zasilania na konsoli.

Ważne W tym kroku nie używaj przycisku kontrolera ani przycisku wysuwania tacy dysku, aby włączyć konsolę.

Odnośnik do komentarza

Takie błędy sa z rożnych powodów, i tak jak Ci pisali niektórzy jak kupiłeś konsole z niewiadomego źródła to mogłeś mieć podmieniony napęd (bo to najczęstsze w takich przypadkach) z tzw spoofowaniem i żadne takie rzeczy jak przedstawiłeś na to nie pomogą, (czyli na konsola ma przypisany napęd SAMSUNG, a ktoś podmienił na LITEONA który udaje samsunga).

 

Wiec stwierdzenie o 100% skuteczności tego jest całkowicie błędna, ważny jest powód...

Microsoft ocenia to ze swojego punktu widzenia, czyli ze konsola jest ORYGINALNA bez żadnego grzebania, a to nie jest Twój przypadek, w Twoim to z tego co sie serwisuje to może miałem 1% ze to taki powód czyli żaden...

Można było Ci napisać sprawdź firmware czy nie było spoofowane i tym samym czy napęd jest od tej konsoli bo sam sugerowałeś że może być coś z napędem przekombinowane wiec to sie sprawdza od ręki i wszystko by było jasne w 100% w każdym możliwym przypadku jaki może wystąpić w grzebanych konsolach, pytanie tylko czy potrafisz to zrobić :)

 

Serwisowaniem określa się wszystko to z czymś ktoś nie może sobie poradzić lub napotyka jakiś dowolny błąd, nie określa kto ma to robić ani co wchodzi w zakres, możesz nawet sam wykonać serwis, co uczyniłeś. Napotkałeś błąd znalazłeś rozwiązanie swojego błędu jaki popełniłeś, poprawiłeś...

 

 

Poza tym jak się ma zaufany serwis a jest się laikiem i nie chce się tracić czasu i nerwów to się idzie i zdiagnozują najczesciej free od tego sa...

Do serwisu przychodzą ludzie nawet z update dasha bądź montażem nowego HDD np w PS3, to wszystko jest z kategorii serwisowych jako usługi.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście Juchy, nie miałem na celu wytknięcia Ci twoich słów, z reguły dużo pomagasz na forum w takich sprawach. Chciałem jednak napisać, żeby ludzie, którzy mają takie błędy idą do serwisu a można to załatwić w domu, domowym sposobem. Dodam, że mnie chcieli skroić na 50zł za diagnoze a i tak powiedzieli, że prawdopodobnie konsola była przerabiana.

 

W związku z tym, żeby nie było offtopica. Konsola ta jak na razie bez problemów łączy się z live, czyta oryginalne gry ( przy kopii pisze " odtwórz dvd" ) czyli podejrzewam, że bana nie było, a piracki firmware mógł zostać usunięty poprzez aktualizację ( jak powiedzieli panowie w serwisie ). Teraz pytanie - ja chcę grać tylko na oryginałach, nie mam przeróbki ( choć możliwe, że była i podłączyłem ją do neta w takim stanie ), w takim razie czy jest możliwość, że załapie bana ? Chcę wykupić Live na rok i nie płakać po miesiącu.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, tylko, że ja kiedyś podobnie miałem, założyłem konto i dałem silver, dopiero potem jak chciałem przedłużyć to była opcja silver. Skoro nie masz tej opcji to faktycznie lepiej załóż nowe :)

 

Chyba, że ktoś zna jakąś inną możliwość. Może istnieje możliwość zrobienia tego na stronie xbox'a.

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Obecnie są produkowane dwie wersje konsoli. Wersja bez dysku HDD z 4Gb wewnętrznej pamięci i wersja z dyskiem 250 Gb. Ta z dyskiem ma obudowę błyszczącą Piano Black, a bez dysku ma obudowę matową. Reszta jest taka sama. Obecnie wersja z dyskiem jest na tyle tania (900 zł), że nie opłaca się brać bez dysku.

 

A przekonywać nikt Cię nie będzie. Nie płacą nam byśmy robili za akwizytorów :) Jak będziesz chciał to kupisz.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Panowie, zastanawiam się nad zakupem Xbox 360 - pytanie czym dokladnie różni się wersja SLIM od ARCADE ?...

w sprzedazy sa same SLIM teraz nowe

a wersje slim podal Ci wyzej kolega, chociaz teraz MS wprowadza ze wszsytkie beda matowe, 250GB tez...

 

ARCADE to wersja packaz konsola FAT, nie produkowane od poczatku 2010 roku

tak samo jak masz z PS3, byly FAT teraz sa SLIM, z ta tylko roznica ze MS nie kastruje konsoli a raczej ja doposaża, czyli SLIM ma wiecej, bo w slimie wladowali WIFI N i wiecej USB, większa memorka i oczywiscie całkowicie inny wyglad i cichsza w pracy od FAT...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Tak w ogóle, to w którejś growej gazetce czytałem ostatnio, że podobno mają być obniżki cen na święta, zarówno PS3, jak i Xboxa. Więc może warto poczekać z zakupem jeszcze trochę, żeby potem nie pluć sobie w brodę :).

 

Co do przekonywania, to ciężko jest cokolwiek powiedzieć, bez wiedzy jakie gry lubisz. Tak w ciemno strzelając, myślę że seria Gears Of War, albo świetny thriller Alan Wake, są dość dobrymi argumentami.

Odnośnik do komentarza

Chłopaki kilka pytań:

Na początku X360 > PS3 multi śmiga idelanie. Jeszcze ani razu nie zlagowało mi rozgrywki. Zawsze preferowałem sprzęt sony i żałuję. Pad nawet lepiej leży mi od X, a tego obawiałem się i to bardzo. :)

 

1. Na start dostałem baterie duracell - jakie zakupić akumulatorki do pada?

2. Z oszczędności związanych przed wakacjami zakupiłem X360 4gb. Po wakacjach chcę zakupić dysk do X-a. Co polecacie?

3. Headset - gram tylko multi, a nie dostałem w tym skromnym, ale konkretnym zestawie (matowy slim wygląda ślicznie! Funkcjonalność 100%)

4. Gdzie warto, tanio zakupić doładowanie do XBOX LIVE? Przymierzam się do zakupu w sklep.psxextreme.pl - wysyłają na maila. Co cieszy.

 

Na razie tyle. Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza

1. Jakieś klasyczne aku paluszki o dużej pojemności, albo takie co niby się nie zużywają jak leżą, np. Sanyo Eneloop. Jak znajdziesz markowe, przynajmniej 2000mAh i w dobrej cenie, to bierz.

2. Albo poczytasz co współpracuje z X360, kupisz i przygotujesz, albo kup oryginalny. Tylko te od starszej wersji nie pasują tak idealnie do slimki, trzeba obudowę ściągać.

3. Ale że chcesz kupić? Można przewodowy, można trochę zainwestować i kupić oryginalny bezprzewodowy. Bardzo wygodny, godny polecenia.

4. Na allegro, tam gdzie mają dużo pozytywów i automat na maila wysyła.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ad. 1 2100-2300 Nimh / Ja polecam Gp Power Bank / Koniecznie 4 akumulatorki tak byś mógł w każdej chwili zmienić.

Ad. 2 Dyski są na Allegro 250 Gb w czarnej obudowie. 99% jest nieoryginalnych zamienników, ale jakoś nikomu to nie przeszkadza.

Ad. 3 ----

Ad. 4 Jeśli idzie o doładowania to najtaniej jest chyba na Keye.pl

 

14 miesięcy Golda - 125 zł / Taniej nigdzie nie ma:

http://www.keye.pl/games/product/id/2065/XBOX-Live-Live-Gold-14-Miesi%C4%99cy-PL/EU/US

 

Zdrapki na MSP też mają tanio.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...