Skocz do zawartości

Xbox 360 - pytania


.:marioo:.

Rekomendowane odpowiedzi

Być może jedno z najbardziej idiotycznych pytań w tym temacie - cóż, zaryzykuję. A mianowicie mam zamiar w najbliższym czasie nabyć Xboxa 360, jednak mam wątpliwości na który zestaw wyłożyć mamonę. Premium (z dyskiem 60GB) bądź Elite (z odpowiednio 120GB na dysku)? Kabel HDMI z zestawu Elite przyda się jak najbardziej, jednak częściej będę używał VGA z racji 'ograniczonej dostępności' do TV. Czy (że tak to ujmę) 'przeciętnemu' użytkownikowi konsoli - dysk 60 GB okaże się wystarczający?

Odnośnik do komentarza
Być może jedno z najbardziej idiotycznych pytań w tym temacie - cóż, zaryzykuję. A mianowicie mam zamiar w najbliższym czasie nabyć Xboxa 360, jednak mam wątpliwości na który zestaw wyłożyć mamonę. Premium (z dyskiem 60GB) bądź Elite (z odpowiednio 120GB na dysku)? Kabel HDMI z zestawu Elite przyda się jak najbardziej, jednak częściej będę używał VGA z racji 'ograniczonej dostępności' do TV. Czy (że tak to ujmę) 'przeciętnemu' użytkownikowi konsoli - dysk 60 GB okaże się wystarczający?

Mam 120GB. Zainstalowałem na swoim dysku 6 gier (średnio 5-6 GB/gra), masę demek, trailerów i muzy i nadal mam ponad 70 GB wolnego.

Czyli 60GB każdemu powinno starczyć.

Odnośnik do komentarza
Gość ChOomik

Ostatnio przeprowadziłem się od siostry na stałe do mojej chałupy wraz z nowym xboxem 360. Problem polega na tym,

że w poprzednim mieszkaniu grałem przy pomocy połączenia kabla vga z monitorem LCD, teraz jednak musiałem przerzucić

się na monitor CRT. Kupiłem przejściówkę wejścia d-sub żeńsko-żeńską aby móc w ogóle grać przy tym połączeniu w HD.

Niby wszystko ładnie, pięknie... jednak przy odpalaniu konsoli na monitorze CRT uzyskuję stosunkowo ciemny obraz.

No cholera, bawiłem się wszystkimi chyba ustawieniami na jakie wpadłem, jednak na nic to się zdało.

Ale zaraz, zaraz. Większe grono osób grało właśnie na xklocu podpiętym pod monitor CRT i to bez takich niespodzianek

i cyrków. No więc jak jest naprawde? Czy da się coś z tym jeszcze zrobić? Rozjaśnianie obrazu z menu gier za bardzo nie pomogło.

Chyba że jedynym rozwiązaniem jest kupno nowego monitora LCD :/

 

 

pytanie zadawałem w pomocy ale odzewu nie było ...

Odnośnik do komentarza

Moj TV 32" posiada rozdzialke 1366 x 768.

Lepsza jakosc uzyskam podlaczajac X360 kablem HDMi czy VGA ?

VGA wyswietli obraz w takiej wlasnie rozdzielczosci, przez HDMi obraz bedzie oczywiscie "przeskalowany" (chyba tak, nie znam sie) do 720p. Wystarczy zwykly kabel za 30zł (HDMI) czy lepiej kupic lepszy za 80zł ?

Odnośnik do komentarza

Czy kupisz za 20 zł czy za 80 zł, w przypadku HDMI ma minimalne znaczenie - niezauważalne. W przypadku VGA warto dopłacić do oryginału, niektóre kable puszczą Full HD, niektóre totalne shity już nie - twój wybór, warto szukać okazji typu "Oryginał VGA za 50 zł etc." Nie wypowiem się co lepsze gdyż nie widziałem na oczy obrazu puszczonego przez HDMI :)

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza

Nie wie nikt czemu jak podłączam swoją mp4 do xbox'a, żeby sobie posluchac muzyki w grze (dodam, że mp4 ma tragiczne losowanie, czasami kilka razy ta sama piosenka mi sie wylosuje) to w interfejsie wszystko ładnie działa, muzyka sie normalnie losuje, raz leci jakas tam na "A", raz na "H", potem "O" i tak dalej ; p. A jak juz wlacze muzyke podczas grania, to sie losuje tylko ta literka z jaka wejde to gry. Czyli, ze jak w interfejsie bedzie leciala piosenka na literke "S" to w grze beda mi sie tylko losowaly piosenki na te wlasnie literke.. -.- Nie wiem o co chodzi :<

Odnośnik do komentarza

nie pisales ze ma byc plyta z gra i ta gre odpalac ktora wczensiej to byla zaisntalowana na tym hdd...

tylko ze gre odpalic z HDD dowolna gre i czy plyta wiruje, plyta przeciez mzoe byc dowolna w napedzie jak grasz w arcade z hdd, tak samo jak i w demo z hdd, pisac konkrety a nie liczyc ze ktos czyta w myslach innych, tym samym jak sie zadjae szczegolowe pytanie to sie dostanie szczegolowa odpowiedz, a tak to mozna by napisac wiruje, inny napisze nie wiruje i obie beda poprawne...

 

jesli chodzi o gry ktore zgrywa sie na HDD i odpala z hdd to naped na poczatku tylko cyknie 2 razy i calkowicie staje

jesli Ci plyta dalej sie kreci na maxa to oznacza ze uruchomiles ja z plyty a nie z HDD (mimo iz jest zaisntalowana), a taka mozliwosc jest...

 

PS.

a tak poza tym to sie nadaje do dzialu NXE, tam o tym bylo pisane wielokrotnie, pisales ostatnio ze denerwuja Cie takie osoby co zamiast szukac odpowiedzi na pytanie w tym co jest po prostu je po raz enty zadaja, teraz sam to robisz :) :)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
PS.

a tak poza tym to sie nadaje do dzialu NXE, tam o tym bylo pisane wielokrotnie, pisales ostatnio ze denerwuja Cie takie osoby co zamiast szukac odpowiedzi na pytanie w tym co jest po prostu je po raz enty zadaja, teraz sam to robisz :) :)

Dupa :E

 

Niech będzie, więc zadaje szczegółowe pytanie, związane z działaniem samej konsoli :)

 

Proszę włożyć mp3 z utworami do usb, w dashboardzie odpalić muzykę, posłuchać jej coś, zrelaksować się.

Teraz wkładamy płytę z grą, w którą chcemy popykać przy naszej ulubionej muzyce. Weźmy dla pewności opcje uruchom z dysku twardego. Pograjmy momencik. A teraz proszę wyłączyć głośniki, co słyszymy? Napęd buczy!

 

W skrócie, słuchasz muzyki? Słuchaj napędu. Tak się dzieje tylko gdy odpalimy muzyke w Dashu! (chyba ;) ) U mnie niestety tak się dzieje, już miałem takie sytuacje. Ktoś może wyjaśnić? Potwierdzić?

 

@Juchy

Napisałeś, że była wielokrotnie odpowiedź na moje pytanie, odnośnie audio/mp3 + gra na HDD. Cóż, odpowiedzi się nie doszukałem, a czytałem od dziś, do 21.11 wstecz. :) :)

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza

Jutro kupuje Xboxa 360. Nie wiem ktora wersje kupic?

*Po 1. Nie bede podlaczal konsoli do neta.

*Po 2. Jestem od pewnego czasu niedzielnym graczem - gram kilka godz. dla przyjemnosci nie interesuje mnie mnogosc funkc. multimedialnych itp.

A wiec... Arcade czy Premium 60Gb HDMI?

1.Przy tym co napisalem.. jest jaki kolwiek sens kupna wersji Premium?

2.Czy wer. Premium 60Gb ktora jest obecnie w sklepach to nowa ver. konsoli? (falcon, 65nm) ??

Bardzo prosze o odpowiedzenie na te dwa pytania :) Jesli macie jakies wazne wskazowki co do kupna.. prosze napisac. Z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza

1. Dlaczego nie będziesz podłaczać? Sam miód!

2. A będziesz grać w nocy, przy kimś kto będzie spać? Wtedy bezcenna będzie cisza, płynąca z zainstalowanej gry na dysku twardym, czego w wersji arcade nie zrobisz.

 

Jeżeli brakuje dostępu do internetu, definitywnie, a ciszą nie będziesz się przejmować, to wystarczy Arcade.

 

Tak, konsole premium 60GB, to już falcony, CPU 65nm, GPU 80nm.

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...