Skocz do zawartości

Ekstraklasa + Puchar Polski


Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj sobie idę rynkiem. Wiecie, wrocławski rynek w piątek po południu. Turyści, rodziny, muzykanci, ogólnie ludzie chcący wyluzować.

 

BUM. Wtf, naziści znowu najeżdżają? Czy powinienem zdjąć myckę i schować do torby? BUM. ŚLĄSK ŚLĄSK ŚLĄSK, oleoleole.

 

A nie, to tylko kibice "świętują" czas meczu, strzelając ku'rewsko głośnymi petardami na środku miasta (przechodziłem w największej możliwej odległości, a uszy i tak bolały). Tłumy przewijają się rynkiem i wokół grupy kibiców tworzy się takie duże puste kółeczko, promień 30 m, bo każdy normalny człowiek po prostu omija grupę łysoli strzelających petardami i walczącymi o wolność czegoś tam. To musi być nielegalne, napierda'lać w środku dnia petardami w centrum miasta... ale czy ktoś jest na tyle odważny, żeby do takiej grupki podejść i to powiedzieć? "Panowie kibice, troszkę ciszej, troszkę mniej wybuchowo, bo ludzie chcą tu żyć"? No właśnie, nie. Nikt normalny nie podejdzie do kibica polskiej ekstraklasy.

 

Wielki triumf wolności słowa. Nagonka Michnika jeszcze nas wszystkich nie stłamsiła! Nadal możemy napie'rdalać ludziom pod oknem petardami! Viva la kibice!

 

o co Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem. Jak mi banda kibiców ryczy i strzela pod uchem, to nie mierzę z zegarkiem ku zaspokojeniu ciekawości, tylko pakuję jedzenie do torby i się stamtąd zmywam. Na pewno wystarczająco długo, żeby wkurzyć ludzi dokoła i zrobić wiochę przy osobach, które tego dnia przyjechały do Wrocławia pozwiedzać gotyckie kamienice czy muzea. Albo zobaczyć mecz.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No raczej ty miałeś ciężkie dzieciństwo, prawdopodobnie gdzieś w Bośni, skoro banda agresywnych łysoli strzelająca na rynku jest dla ciebie czymś normalnym. Ja się wychowałem w domu, w którym nikt mnie nie bił ani mi nie strzelał pod oknem, więc gdy idę środkiem miasta, oczekiwałbym, że też takie coś nie powinno się dziać.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

No raczej ty miałeś ciężkie dzieciństwo, prawdopodobnie gdzieś w Bośni, skoro banda agresywnych łysoli strzelająca na rynku jest dla ciebie czymś normalnym. Ja się wychowałem w domu, w którym nikt mnie nie bił ani mi nie strzelał pod oknem, więc gdy idę środkiem miasta, oczekiwałbym, że też takie coś nie powinno się dziać.

 

rozumiem że w Sylwestra chowasz się do szafy, albo przynajmniej wchodzisz pod tapczan?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to mało rozumiesz. Równie dobrze mógłbyś stwierdzić, że skoro w święta ma się wolne od pracy, to kibice mają prawo w ogóle nigdy nie chodzić do pracy.

 

Sylwester to Sylwester, jest raz do roku dla wszystkich. Nie ma to żadnego porównania z sytuacją, kiedy jest dzień jak co dzień, na Rynku popołudniem jest sporo ludzi jedzących obiad, spacerujących, relaksujących się, zwiedzających turystów, a tu nagle staje grupka w szalikach, drze ryja i napie'prza petardami. Ci ludzie nie rozumieją, jakie są reguły grzecznego zachowania się w danym otoczeniu. To się właśnie nazywa "robienie wiochy".

 

 

 

Można mówić że płaczę i mam pretensje, ale przecież wiecie, że to nie ja zacząłem narzekać, tylko ludzie, którzy krytykowali kary za np. strzelanie petardami na dworcu w Oławie. Nie jestem fanem odpowiedzialności zbiorowej, ale przecież nie można też specjalnie dla kibiców na całym szlaku na stadion poustawiać policji, żeby patrzyli, kto konkretnie rozrabia.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Chu/j z tym co na boisku, na trybunach o wiele ciekawiej "zapłać piłkarzom, hej cacek zapłać piłkarzom" i "gdzie jest ten stadion", je/banie Madery, wychodzenie ze stadionu ;D

 

Podobno cacunio po "ekscesach" warszawskich zamknął ultrasom magazyny i nie mają dostępu do flag O_O No to się wojna z psuedobyznesmenem z piaseczna zapowiada, niech wypier/dala w podskokach.

Odnośnik do komentarza

Panowie Oqozo, Lukas ,+ekipa : gorąco apeluję do Was by w przyszłości , jesli zapragniecie poruszyc temat kibiców, nie czynic tego tu a założyc oddzielny temat np pod tytułem "Kibice w Polsce"

 

 

bo ten temat budzi kontrowersje, zawsze powoduje kilka stron spamu itd

 

 

jjednak skoro napisałem już tego posta powiem tyle; Lukasie drogi, za kilka lat staniesz sie dojrzałym facetem. Zrozumiesz tedy , ze trzeba np zarobic mamone i że swiat nie kończy sie na piłce- ot proza życia. Moze wtedy pojmiesz punkt widzenia sklepikarzy na rynku- którym taie zachowania płoszą klientów itd

 

drogi lukasie, to jest tak, ze są pewne zasady. Są ustalone po to by nie zapanował chaos. Bo jesli ktos mówi, ze to jest ok robic pokaz pirotechniczny w rynku, to z pewnoscią znajdzie sie grupka, która uzna za swietny pomysł sikanie tamże.

 

ale zasady mówią co robc wolno a co nie- bo bez nich byśmy się pozabijali, ot co.

 

fin- proponuje CAŁĄ dyskusje przenieść do oddzielnego tematu i tam ją ewentualnie toczyć teraz lub w przyszłości

 

_____________________

 

Lechici proszę Was, upokorzycie Legie solidnie, stawiam na was flote

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Myślałem już, że Wisła nie jest mnie w stanie zaskoczyć poziomem piłkarskiej żenady, ale oczywiście nie doceniłem Maaskanta i ekipy. Zero sensownych ataków, jeden celny strzał rozpaczy Kirma... Za to Podbeskidzie naprawdę ambitna gra, trochę więcej pomyślunku przy kontrach, a mogłoby być wyższe zwycięstwo. Sylwek Patejuk, kupiony z Pińczowa pewnie za jakieś 300zł, wyrasta na gwiazdę ligi :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...