Skocz do zawartości

Ekstraklasa + Puchar Polski


Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Ofsajd gram tylko w A-klasie,ale uwierz mi jak w poprzednim sezonie mieliśmy super bramkarza (do awansu zbrakło 2 punktów) to każda jego udana interwencja dodawała Nam skrzydeł,ale taki talent nie mógł marnować się w tak niskiej lidze i poszedł wyżej.Teraz broni zawodnik z pola,nieraz coś tam wyjmie,ale nic pozatym ,to jakoś tak ręce opadają! powaga,nagle dostaje człowiek takiego zniechęcenia! Moim zdaniem dobry golkiper to większa połowa sukcesu!

Też myślę,że Lenczyk to wy(pipi)any trener!

Odnośnik do komentarza

bramkarz, owszem może pomóc w zdobyciu tytułu i jest ważną częścią zespołu, ale jednak wywalczenie mistrzowstwa sprowadza się do wygrywania kolejnych meczy, a tu przydaje się po za czystym kontem strzelanie bramek. Bez bramek nie można wygrać meczu, tak jak zero z tyłu nie zapewnia 3 pkt.

Odnośnik do komentarza

Wystarczy spojrzeć na tabelę : Lechia Gdańsk 6:8 . Nawet gdyby mieli 6:0 to i tak dużo by to w ich sytuacji nie zmieniło, bo tam nie strzelają bramek. Cracovia 6:XX (nie pamiętam) , tam nie dość że bramek nie strzelają, to jeszcze wuchtę wpuszczają ;)

Bramkarz robi różnicę ale nie aż taką jak demencja przy strzelaniu bramek ;)

 

seb. Mecz oglądałeś? Podobał się? IMHO Druga połowa była jak na warunki polskiej ekstraklapy naprawdę fajna [przynajmniej tak wynika ze skrótów które obejrzałem :) ]

Odnośnik do komentarza

Jan Urban został zwolniony z Zagłębia Lubin! Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami jego następcą został Czech Pavel Hapal. To już wiadomości oficjalne potwierdzone przez miedziowy klub. Następca Polaka, Pavel Hapal ma 42 lata. Jest były reprezentantem Czechosłowacji, a potem Czech. Grał m.in. w takich klubach jak Bayer Leverkusen czy CD Tenerife. Karierę trenerską rozpoczął w 2003 roku, prowadził kluby czeskie i słowackie. W 2010 roku z MSK Żyliną wywalczył mistrzostwo Słowacji i awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Odnośnik do komentarza

Podbijam. Po dwóch godzinach zimna i nudy na meczu Podbeskidzie- Górnik (z wyjątkiem fajnej końcówki i momentu pokazania śmiechowej 'świętoniedległościowej' sektorówki z flagą i gęsią, która chyba miała być orłem ^_^ ) ciężko było oglądać taką samą piłkarską mękę, tym razem w wykonaniu Polonii i Lecha.

Nie śledzę innych lig, więc nie wiem, czy to, że polskie zespoły nie potrafią rozegrać dwóch, trzech ataków pozycyjnych w ciągu 90minut to jakiś europejski ewenement, czy raczej smutny standard...

Edytowane przez Wielki K
Odnośnik do komentarza

Poziom to padaka. Jak mogli zagrać po dobrym meczu taką żenadę ? Bo ja wiem. Zagrali w swoim starym dobrym stylu. Na Legię pewnie spięli poślady, wiadomo 30 koła na stadionie, doping wrócił to i grać im się chciało. Smutne jest to, że Artiom się zaciął i już nikt inny nie potrafi strzelić gola. Może ta porażka to będzie jak kubeł zimnej wody. MOŻE...

Odnośnik do komentarza

Niestety, to już tak jest, że nasze drużyny mają kibiców tylko lokalnych, cała liga taka jest i nie spodziewam się szybkiej zmiany przy tym poziomie. BTW od kilku sezonów najprzyjemniej mi się ogląda Bundesligę, no i oczywiście Premiership, więc jak zasiadam co tydzień do meczów Ekstraklasy, to mam naprawdę ciężką przeprawę - ładny strzał wychodzi im raz na ileśtam meczów, jak ktoś komuś zasadzi kanała, to się tym jarają przez resztę meczu (bo innych sztuczek po prostu nie ma), Lech wymieni kilka celnych podań w OBRONIE i od razu jest "Polska Barcelona", Rudnev wystraszył się, że mogą go gdzieś sprzedać i stwierdził, że się spieprzy, przychodzą emeryci z europejskiej klasy niższej-średniej i od razu są kreowani na gwiazdy, sama realizacja sygnału tv woła o pomstę do nieba, bo Ekstraklasa nie rozumie, że trzeba mieć więcej kamer i potrafić je dobrze rozstawić, stadiony co prawda zaczynają jakoś wyglądać, chociaż jeśli mają być do ich projektowania brani ludzie z ulicy, jak u nas w Poznaniu, to ja wolę już te stare dobre nasypy (podkowa na Bułgarskiej, to było coś!), ceny biletów na poziomie "europejskim", nikt nie potrafi zbudować wokół klubu odpowiedniego marketingu, o wykorzystaniu potencjału nowych stadionów już nie mówiąc, o problemach na linii kibice - policja - kluby wiedzą wszyscy, sama liga nie jest też w ogóle rozreklamowana, promowana, kluby nie potrafią zatrudnić dobrego sztabu szkoleniowego, a co najciekawsze - 1. Liga jest duuuuuużo gorsza, pod wszystkimi względami. Tak, da się.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

tak jak przewidywałem (nie chce mi się teraz kopać i szukać w którym miejscu): jak się Rudnevs posypie to Lech będzie miał problem ze strzelaniem bramek. Rudnevs przestał strzelać (podobno też złapał jakąś kontuzje i nie zagra do końca rundy) i Lech w 2 meczach zdobył cały 1pkt.

 

Tak narzekacie na poziom tego meczu, a przecież były fajerwerki :P

Edytowane przez Ofsajd
Odnośnik do komentarza

(pipi) naprawdę ŻAL ta Nasza Liga. Dobrze,że przynajmniej w pucharach zaczęli grać (Lech w tamtym sezonie,czy teraz Legia,ale tu wiadomo patrzy cała europa (...)

Nie przesadzajmy, że 'cała Europa' patrzy i wstrzymuje oddech podczas meczu Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa i Rapidem Bukareszt. Pewnie, że dla piłkarzy ze słabszych lig jest to fajna opcja wypromowania się, ale IMO Zachodnia Europa generalnie ma z lekka wyje.bane na LE, a już na pewno na takie mecze jakichś dziwnych, azjatyckich zespołów ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kolejną kolejkę na prowadzeniu utrzymuje się Śląsk, który wreszcie jakoś ustabilizował formę i powinien już dociągnąć prowadzenie do końca. Zwłaszcza, że najlepszy gracz poprzedniego sezonu właśnie wraca po długiej kontuzji a peleton - poza Legią - już ma 6 pkt. straty.

 

5-1 z Zagłębiem może nie robi wrażenia, ale do tej pory tylko jeden zespół strzelił Lubinianom choć trzy bramki, więc jednak jest to dobry wynik. Testem będą jednak spotkania po przerwie, czyli wyjazd na trudny teren do Białegostoku i później mecz u siebie z nieprzewidywalną Wisłą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...