Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno wyrokować po tej jedne planszy… podłoże jest super, wyraźny gruz i refleksy świetlne w mokrych miejscach, postaci wymodelowane są genialnie nie pisząc o rewelacyjnej animacji .

Mury i td trudno coś powiedzieć… nie zachwycają, ale samo otoczenie to jeden wielki gruz i miejsce działań wojennych do tego noc, którą rozświetla jedynie kilka lamp i śmigające pociski na niebie.

Nie zapominajmy, że to BETA!

Co do sterowania tylko jedna rzecz mi przeszkadza … aby włączyć zoom trzeba cisnąć klawisz i aby go wyłączyć również, mogło by być jak w cod4, przyciskam klawisz zoom, puszczam i po zoomie.

Ale gra się miodnie – mój ulubiony tryb, warzone (chyba tak to się nazywa hehehe)

 

 

Odnośnik do komentarza
Filmik nigdy nie równa się grze na własnym TV. Kompresja (nawet w filmach HD) nieco zmienia rzeczywistość. Poza tym pokazywali w kółko jeden level i nie za wiele było widać. Jak kucał przy przeszkodach to tekstur, raczej dobrymi nazywać nie można było. Jestem bardzo ciekaw co z tego wyjdzie.

Widać coś ubytki w twojej wiedzy. Były pokazywane dokładnie 2 levele. Ponadto, widziałeś ostatni trailer? Nie? To zobacz.

 

Single i Multi, a w przypadku tej gry to już w ogóle, potrafi się bardzo od siebie różnić. Sam doświadczyłem tego ostatnio z Resistance 2.

 

Kucanie za przeszkodą ze słabą teksturą (wiem o który filmik ci chodzi ^^) pochodziło z baaardzo starej wersji alpha z lipca 2007 roku. To, że potem lansowali ten filmik na nowy, nie znaczy, że tak było. Problemem wtedy był nieodpowiednio nałoży blur i brak streamowania tekstur - notabene, dopiero niedawno KZ2 dostało wsparcie w postaci streamowania tekstur w locie. Na początku wszystko ładowało się za jednym razem.

 

Single w KZ2 to epickość, technologie, grafika, brud, klimat i piękna grywalność w jednym.

 

Czego się spodziewałeś po teksturach, w becie która waży 460 MB? :D Poczytaj ile ważą megatextury stworzone przez Carmacka. Poczekaj na pełną wersję gry na blu-ryju i zobaczysz tekstury 8)

 

Single był ostatnio (czyt. 2 miesiące temu) w Lipsku i miażdżył.

Odnośnik do komentarza

Rzucą, rzucą :). Seb Downie mówi, że cały czas są wysyłane nowe kody (co widać zresztą po stale rosnącej liczbie graczy).

 

Edit: moja kryształowa kula od dwóch lat w sprawie KZ2 się nie myli, co wielu forumowiczów zdążyło już zauważyć ;). Im bliżej premiery, tym więcej rzeczy, które snuliśmy rok, dwa temu się sprawdza :).

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
Cóż, pozostaje mi tylko mieć nadzieję że Twoja kryształowa kula się nie myli i faktycznie wersja na BD pokaże jak powinna wyglądać dopsiona graficznie gra an PS3, z tak ogromnym budżetem.

stary piszesz tak jakbyś sobie teraz grał betkę i poziom grafiki w niej rozczarowywał na maxa.Nidzie nie spotkałem się z opinią,że beta jest brzydka,okropna itp.Każdy,podkreślam każdy uważa ,że to najładniejszy fps w jakiego można zagrać na konsole-nawet Ci "zawiedzeni".Jedynie niektórzy są zdziwieni i zawiedzeni tym,że od czasu do czasu trafi się w becie gorsza tekstura,a całość nie robi ,aż tak fotorealistycznego wrażenia i nie odbiega i nie deklasuje,aż tak poziomem wykonania inne fpsy-reszta to już poziom niespotykany w żadnym innym fps-oświetlenie,cienie,tesktry podłoża,wykonanie postaci,animacja,mocny AA.

 

To w zgodnej opinii wszystkich nawet po becie najładniejszy fps zmierzający na konsole,niektórzy po prostu spodziewali się cudu,naczytali się pierdół,do tego doszła wybujała wyobraźnia i odpalając bete byli nastawieni na wizualnia lepsze niż w FF-AC lub w produkcjach Pixara.

 

Beta już kozaczy,a to tylko marna 460mb multiplayerowa namiastka tego co trafi do naszych czytników w lutym 2009

Odnośnik do komentarza
Po prostu mam obawy, bo czytałem gdzieś info że gra jest już praktycznie ukończona. Chciałbym po prostu zobaczyć coś co mnie totalnie zniszczy. Ludzie podniecają się Gyrosami 2, a na mnie to wrażenia nie robi. Chcę coś co skopie mi zad. Oby KZ2 takie było.

 

Czyli zaliczasz się chyba jednak do tego grona osób co po Killzone2 w kwestii oprawy graficznej spodziewa się czegoś na wzór FF:AC lub produkcji Pixara lub nawet i lepiej :P

Więc raczej K2 pod tym względem nie skopie Ci zadu,może jedynie pod względem filmowości i intensywności akcji w singlu.

 

Taka prawda,że na gry gdzie w gameplayu postacie będę się prezentować tak jak np mysz-główny bohater Ratatouille (idealna animacja,tysiące pojedynczych włosków na ciele,genialna mimika) będziesz musiał zaczekać co najmniej do następnej generacji konsol.Killzone2 pokazuje na co stać tą generacją i choć pewnie nie raz nas PS3 zaskoczy to jednak nie liczyłbym na gry szalenie ładniejsze niż K2,HR lub GoW2 z x360

Odnośnik do komentarza

Osobiście bardzo sobie cenię gry z dynamicznym oświetleniem, masą ruchomych szczegółów na mapie, genialną animacją i takie stawiam wyżej niż gry, które mają jedynie ładne i świecące się jak kisiel w słońcu tekstury. Gdyby jednak KZ2 udało połączyć się piękne ostre tekstury (mowa o single bo wiem że mutli muszą być mniej ładne) a do tego dynamiczne oświetlenie, masę wybuchów oraz animację iście ludzką to będę w niebo wzięty.

Odnośnik do komentarza

Po części rozumiem obawy Feisara - KZ2 był zapowiadany jako killer wszystkiego co było do tej pory, a jak wiemy niektóre tekstury póki co nie są pierwszej jakości.

 

Oczywiście osobiście przedkładam ogólne wrażenie odbioru gry nad jakość tekstur z nie wiadomo jak bliska :P więc jestem bardzo dobrej myśli mając w pamięci jeszcze to, że praktycznie każdy z grających do tej pory na wszelakich targach z KZ2 mówi o najładniejszym FPSie wszechczasów :) pozdro

Odnośnik do komentarza

Nie twierdze, ze Killzone 2 nie sprosta oczekiwaniom, ale pamietam jak Killzone 1 byl zapowiadany jako Halo Killer, mega gra i takie tam. Dla mnie gra okazala sie sredniakiem, nie za bardzo mi sie spodobala, do tego ta grafika - na screenach bylo fajnie, a w samej grze juz nie bylo tak rozowo.

 

Jesli chodzi o Killzone 2 to mysle, ze bedzie lepiej i gra okaze sie bardzo dobra, oby tylko premiera nie zostala przesunieta. :)

 

Co do wersji Beta to mam nadzieje, ze sie zalapie i dostane klucz - chcialbym sprawdzic i troche przetestowac. :)

Odnośnik do komentarza

po ograniu bety.

 

ratio 3.5 :D

 

o w morde co za gra,

 

a cala otoczka to poprostu niesamowite.

 

Wsparcie dla klanow OGROMNE,

 

Zalozylem juz Polish Elite Team nie wiem czy sie bedzie liczyl w pelnej wersji czy zostanie w becie.

 

statystyk jest mnostwo, mozna chyba nawet srpawdzic ile razy zawiazales buty :D

 

turnieje, top klanow, rankingi wyzwania wszystko doslownie

 

zakladek jest mnostwo (nie mozna oczywiscie w becie grac klanowek itd) ale po ilosci tego co tam jest bedzie MASAKRYCZNIE

 

 

Sama gra troche kamperska ale nawet mnie to nie irytuje.

SWIETNA GRA>

 

 

NOWY KROL UDERZY W LUTYM i pozamiata wszystko, absolutnie wszystko co bedzie w tym momencie na rynku

 

 

To co wszystkich interesuje czyli grafa :

 

GRA WCIAGA TAK BARDZO ZE NIE ZWRACASZ UWAGI NA GRAFE.

 

Jak juz sie zatrzymacie i zaczniecie ogladac to jest SWIETNIE. Nie mowie tu o kazdej tekstorce czy szlaczku czy innych (pipi)ach. CALOSC wyglada BOSKO. Czujesz wojne. I to naprawde. Wrazenie jest tak silne ze nawet wydaje ci sie jakby zapach z TV wyplywal.

Edytowane przez karol885
Odnośnik do komentarza

Wypisujecie dokładnie te same bzdurne i bezpodstawne obawy, jakie pisali tutaj różni ludzi od czasu pamiętnego renderu. Mam znowu lecieć w szczegóły? A proszę bardzo. :rolleyes:

Nie twierdze, ze Killzone 2 nie sprosta oczekiwaniom, ale pamietam jak Killzone 1 byl zapowiadany jako Halo Killer, mega gra i takie tam. Dla mnie gra okazala sie sredniakiem, nie za bardzo mi sie spodobala, do tego ta grafika - na screenach bylo fajnie, a w samej grze juz nie bylo tak rozowo.

Pięknie, tylko co to ma wspólnego z KZ2?

 

Poczytaj ten temat, a dowiesz się o co mi chodzi. Troszkę inwencji można chyba wymagać...

Jesli chodzi o Killzone 2 to mysle, ze bedzie lepiej i gra okaze sie bardzo dobra, oby tylko premiera nie zostala przesunieta

Ale co ma być lepiej? :blink: Jest właśnie tak jak ma być. Właśnie ta beta wzbudza zachwyt, właśnie taka gra. Niezadowoleni będą zawsze. Premiera? A czemu się tego obawiasz? Około 10 razy w miesiącu, Seb Downie potwierdza premierę. Gra weszła w fazę beta obecnie. btw. nie wiem czy wiesz, ale premiera była tylko raz przesunięta z listopada 2008 na luty 2009, żeby nie konkurować z GOW2.

 

Z wami jest jeden problem: Oczekujecie jak powiedział Ficuś, rewolucji na miarę filmów Pixara, a zapominacie, że samo PS3 MA ogromne ograniczenia, żeby tworzyć rewolucję na TAK wielką skalę. Obecne procesory graficzne do PC są dwa razy szybsze niż RSX, a co z tego, jak one się dławią przy renderowaniu nawet najprostszych animacji np. wiatru. A co z resztą? A gdzie procesory, zdolne do obliczania AI, rewolucyjnej i skomplikowanej fizyki?

 

Sony robi co może, żeby wycisnąć maks z PS3, ale nie spodziewajcie się cudów na kiju i czegoś lepszego od KZ2 czy HR. Po prostu sprzęt 3 letni (wtedy została zatwierdzona specyfika PS3) nie jest zwyczajnie wstanie robić filmów z Hollywoodu. Tak samo zarzutów w sprawie tekstur w KZ2, nie ślijcie do programistów Guerilla, a do projektantów Sony. Jeżeli brakuje już pamięci na tekstury, to nikt jej nie magicznie nie wyczaruje. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Jest ogólnie w PS3 492 MB Ramu na gry i więcej nie zrobisz. To napisałem, żeby przypomnieć ludziom, że developer też potrzebuje odpowiedniego sprzętu, żeby zrealizować swoje pomysły.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Dobra napisze troche wiecej bo juz gram 8h bez przerwy w bete.

 

Najpierw sie pochwale, jestem juz w top 50 rankingu graczy :D ale mniejsza

 

Plansze sa 3 i kazda sprawia Maksymalnie dobre wrazenie. Wszedzie smieci i gruz, powietrze |brudne" od kurzu. Generalnie ciezka atmosfera. Klimat niepowtarzalny. Prawdziwa wojna

 

Gameplay jest dobry. Gra bardzo przypomina COD4. Lagi troche pzreszkadzaja no ale wkoncu to beta. Jakies medale sa do zdobyca (trophy w becie?? ) ale jeszcze do zadnego nie doszedlem.

 

Narazie najbardziej irytujaca sprawa to ze nie mozna sobie ustawic przyciskow tak jak sie chce (jest ilestam do wyboru ale nie mozna pozmieniac kazdego przycisku oddzielnie). Pogram troche dluzej to sie pewnie do tego przyzwyczaje.

 

W kazdym meczu jest 5 "scenariuszy " do zrobienia. Podkladanie bomby, zabicie konkretnego goscia, liczenie cial :) , strefy wplywow, i costam jeszcze.

 

Wkurza troche frendly fire no ale idzie sie przyzwyczaic. Poprostu trzeba uwazac zeby nie zabijac swoich bo dostaje sie ujemne punkty. Kazda ranga costam odblokkowuje np. bronie. Co jakis czas za awans dostajesie dodatkowa klase do wyboru (zaraz bede mial medyka)

 

Dobra to tak na szybko. Ide dalej grac, WCIAGA :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...