Skocz do zawartości

GTA i GTA 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
sorry ze odkopuje temat ale jest pozna godzina, nie moge spac i nudzi mi sie.

 

Dzisiaj sciagnelem sobie GTa2 ( zeby pomykac z kumplem po lanie) i przypomniala mi sie pewna rzecz ktora kiedys mnie meczyla. Mianowicie gta2 bylo gra w "3d" tylko ze z widokiem z lotu ptaka. Zawsze sie zastanawialem czy daloby rade jakos podrasowac ta gierke tak zeby mozna bylo obrocic kamere pod katem. Pogooglowałem troche ale niestety nie dowiedzialem sie nieczego konretnego poza tym ze niby kiedys byl project przerobienia gta2 na pelne 3d ale podobno "upadł". Znalazlem tez pare ciekawych fotek.

 

http://nl.wikigta.org/index.php/Top_Down_View

 

 

gta24rj.jpg

 

Dobra dochodze wreszcie do sedna sprawy. Moje pytanie brzmi: Czy kto kolwiek wie cos o gta2 w pełnym 3d? Czy mozliwa jest taka konwersja (to juz pytanie dla ludzi którzy maja jakies pojecie o robieniu gier)

GTA, GTA 2 to kolaż gier trójwymiarowych i dwuwymiarowych. Elementami trójwymiarowymi są jedynie budynki, mosty, drzewa, znaki. Gdyby nagle przenieść kamerę na dół, widziałbyś jedynie budynki trójwymiarowe, a ruchomym „dywanem” byłyby animacje samochodów i postaci. Odpowiadając na pytanie — jest to możliwe, ale jest to bez sensu. Pomijając aspekty optymalizacji silnika gry pod kątem stworzenia fizyki, rysowania terenu (itp.) od podstaw, pozostaje jeszcze stworzenie każdego modelu pojazdu, postaci od zera. Bo, jak już wcześniej wspominałem, samochody i postaci w serii GTA z PSone to jedynie bitmapki — gra 2D na płaszczyźnie z elementami trójwymiarowymi.

Odnośnik do komentarza

A wiecie co :D Mnie najbardziej w GTA 2 utkwiły misje od mafii Rosyjskiej hehee jedź autobusem i zbierz ludzi bo moja armia jest głodna :D Po czym wszyscy zostali przemieleni na ho-dogi hehe pamiętacie ?

 

Jedna z rzeczy która mi sie dość podobała w starym GTA to ty decydowałes dla kogo robić misje moimzdaniem wielki +

 

Minusami zas praktycznie bez sensowna fabuła i to co się działo:

- Po pierwsze w starym gta chodziło tylko $$$$ w 1 miesicie milion i masz dostep do drugiego itd.

- brak sensu w.g mnie miało coś takiego : jedzież autem udeżasz w karetke i za to 10 $ ...

 

Mógłbym tak wymieniac w nieskończoność

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
A wiecie co :) Mnie najbardziej w GTA 2 utkwiły misje od mafii Rosyjskiej hehee jedź autobusem i zbierz ludzi bo moja armia jest głodna ;) Po czym wszyscy zostali przemieleni na ho-dogi hehe pamiętacie ?

 

No jak nie jak tak! Moja ulubiona misja w całej serii GTA. BTW ci kolesie to byli Krishnowcy. Jak to ujął jeden z atakujących mnie Rusków w misji sabotażu ich fabryki dla Krishnowców "I heard Krishna taste like chicken!".

 

I właśnie takie poryte akcje jak powyżej sprawiają (+radiostacje i genialne intro!), że to właśnie GTA2 jest najlepszą częścią serii jeśli chodzi o klimat!

 

Soundtrack z GTA2 można sobie przekopiować z CeDeka z grą (PC). Po dzisiaj zawsze jak mam chu.jowy dzień to odpalam winampa i słucham się jak Ruski didżej męczy się ze swoim "tejpmaszin", pozdrawia żonę Vandę, próbuje się urwać, bo statek z ładunkiem wódki właśnie zatonął albo opi.erdala Borysa, żeby sprzedał grę, którą właśnie wygrał... hehehehe

Edytowane przez DarealRadexHEJOO
Odnośnik do komentarza

Powiem tyle - GTA 1 mi sie nie spodobało, a GTA 2 na tyle, że wracam do niego co jakiś czas ;)

 

Nie no, a tak na poważnie.

 

Pierwszy raz miałem styczność z GTA 1. Było to u kuzyna, jak byłem albo w przedszkolu, albo początek podstawówki. Spodobała mi sie gra, od razu jeździłem i przejeżdżałem ludzi ;D Ale jak rok temu zapuściłem sobie GTA 1, to nie specjalnie mi sie spodobało. Nie z powodu grafiki. Po prostu następne części były lepsze.

 

Z kolei GTA 2 była pierwszą grą tej serii, w którą nawalałem ;D Niezapomniane chwile :)

Edytowane przez TyskiPL
Odnośnik do komentarza

pamietma jakby to bylo wczoraj. jako dzieciak bylem z rodzicom u ich znajomych. Corka znajomych zalaczyła GTA a ja sie w tej grze od razu zakochalem. Bylo to jakies 9 czy 10 lat temu. Grafika wg byla bardzo dobra. Oryginalny ukazanie akcji, no i ta swoboda! Pare miesiecy pozniej jak juz mialem swoj komputer to kupilem sobie oryginalne GTA za 99 zeta =] w GTA1 gralem nie raz, pewnie dziesiątki godzin przed nią spędzielm i mam zamiar jeszcze do niej kiedys wrocic.

 

Ta gra po prostu sie nie nudzi :D

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 lata później...
  • 1 rok później...
  • 9 lat później...

A teraz uwaga, mam malutką ciekawostkę. 

Przesłuchajcie ten kawałek, a szczególnie pierwsze kilka sekund. 

 

Gdzieś to już słyszałem? Niektórym się może wydać znajome? 

To teraz przesłuchajcie to: 

 

 

Ja widzę, że fragment sampla został wręcz żywcem przeniesiony z jednej piosenki na drugą :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...