Skocz do zawartości

Resident Evil 5


jiloo

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak mowisz i blokuje slota, jezeli masz obie to 2 sloty.

 

po załozeniu 2 kamizelek robi sie nie wesolo z miejscem <_<

 

kurde lokacje w czwartym chapterze to

normalny tombraider

jakos mi nie przypasila taka stylistyka

 

najlepsza animacja zjadania jajka :lol: a sam acziw z zabiciem jajkiem :lol: wskoczyl za 1 razem 8)

Odnośnik do komentarza

Resident piąty zaliczony na weteranie przy pierwszym podejściu. Wciągające, wciągające ale mocno odtwórcze. Czwórka była zaskoczeniem i jednocześnie sukcesem, więc panowie i panie z Capcom nie chcieli ryzykować i zrobili mission packa nie zmieniając formuły. Prawie idealny sequel, mógłby być tylko dłuższy i z większą ilością nowych przeciwników bo nie opuszczało mnie uczucie deja vu. Szkoda ze nie ma takich fajnych oponentów jak regeneratorzy, bądź goście którzy reagowali na dźwięk. Przy szóstce niech jednak zmienią więcej, bo będzie co najwyżej tylko dobra gra. Idę zbierać bonusy :)

Odnośnik do komentarza
bosz.... czy ktoś mi potrafi wyjaśnić jak system namierzania w RE5 przeszedł testy wstępne?

cofamy się panowie, cofamy....

Przeszedl spiewajaco. Wysmienicie sie celuje i bardzo precyzyjnie. Nie rozumiem co Ci przeszkadza.Moze powinienes w opcjach ustawic celowanie na "fast" lub "fastest"?

 

Odnośnik do komentarza

Na profesional apteczki schodzą niczym ciepłe bułki - w pierwszej planszy zużyłem jakieś 12 i cudem przetrwałem starcie z grubasem i gronem Majinów. Nie mam zielonego pojęcia jak poradzę sobie z levelem 6.3, gdzie nawet na hardzie było całkiem ostro. No i muszę poczekać, aż w necie pojawi się jakiś walkthrough odnoście tych emblematów - przez całą grę zdołałem zauważyć tylko jeden :P

Odnośnik do komentarza

Ja znalazłem 17 emblematów na 30. Też czekam na jakiś foto-poradnik, bo szukałem dokładnie. Fajna zabawa, większość emblemów nieźle pochowana, np. w kontenerze który jest widoczny podczas cut-scenki. Jestem już na końcu w 6.2, ale oczy już nie te co kiedyś i jutro dokończę. Gra bardzo dobra, ale za krótka. Nawet dla takiego powolniaka jak ja, który lubi sobie pozwiedzać i pooglądać tekstury. Swoją drogą w rozdziale

ala Tomb Raider

widziałem teksturę rodem z Psx'a ;) Ale generalnie oprawa tej części głaszcze beret, tekstury, oświetlenie, cutscenki, nawet woda jest fajna. A sterowanie typu D jest moim zdaniem idealne. No i fabuła porządna, widać że twórcy czytali opinie o poprzedniku. RE5 nie zawiódł, ale czwórka była lepsza.

 

 

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
To tylko gra. Jak można brzydzić się czymś co biega po ekranie?

Tak naprawde chyba nie masz pojęcia o arachnofobi , bo byś tak nie mówił.

Moja żona ma właśnie coś takiego , nawet nie musi widzieć takiego pająka w realu czy w TV , wystarczy że się o tym przy niej mówi i już dostaje ataku płaczu i histerii . Inne robale ,węże ,żaby oraz stworki pełzające na niej nie robią wrażenia , tylko te pająki.

Jak grałem kiedys w RE2 i przypadkiem zobaczyła pająki to uciekła do drugiego pokoju.

Tak że wcale się nie dziwie InSaNe że ma wstręt i odraze do tych pająków.

Odnośnik do komentarza
Na profesional apteczki schodzą niczym ciepłe bułki - w pierwszej planszy zużyłem jakieś 12 i cudem przetrwałem starcie z grubasem i gronem Majinów. Nie mam zielonego pojęcia jak poradzę sobie z levelem 6.3, gdzie nawet na hardzie było całkiem ostro. No i muszę poczekać, aż w necie pojawi się jakiś walkthrough odnoście tych emblematów - przez całą grę zdołałem zauważyć tylko jeden :P

http://www.youtube.com/view_play_list?p=1C9B00452024793A :)

Odnośnik do komentarza
Bodajże jak się przejdzie na Veteranie to dostaje się racket launcher z nieskończona ilością amo, wiec jeden strzal i robaka nie ma a 5k jest :)

 

Nie jak się przejdzie na Veteranie, tylko jak się przejdzie na jakimkolwiek poziomie poniżej 5h. Mi zajęło 3h 11min, a czas byłby jeszcze spokojnie do poprawienia.

 

Co do kasy. Najlepszy jest glitch z rotten egg. Poczytajcie na ach360.org. 90k kasy w 2 minuty.

 

Z unlimited ammo oraz rocket launcherem gra jest banalna. Jedynie parę motywów na najwyższym poziomie potrafi przyprawić o ból głowy.

Odnośnik do komentarza

Chorobicia, kapitalny jest ten nowy RE jednak. Póki co skończyłem tylko na normalu i... wrażenia są niesamowite. Obok COD, GOW1/2 (i pewnie czegoś jeszcze...) to chyba najbardziej intensywna gra na X360. Mogło być różnie, a wyszło bardzo dobrze - jestem zadowolony.

 

Z mojej strony pełna 9-tka.

Odnośnik do komentarza

Gra jest kapitalna 8) warta każdej złotówki :-) wszystko na plus, graficznie obok KZ2 to najładniejsza gra tej generacji 8) Im dłużej gram, tym dłużej chce w nią grąć, gameplay wyrabia nie ma to tamto 8) Desing lokacji rządzi, dbałość o detale zabija 8) Wykonanie postaci to absolutny nr 1, do rzucamy do tego dynamiczne oświetlenie i jest BOSKO! Człowiek gra chodzi i podziwia!:)

Odnośnik do komentarza
Nie jak się przejdzie na Veteranie, tylko jak się przejdzie na jakimkolwiek poziomie poniżej 5h. Mi zajęło 3h 11min, a czas byłby jeszcze spokojnie do poprawienia.

 

Co do kasy. Najlepszy jest glitch z rotten egg. Poczytajcie na ach360.org. 90k kasy w 2 minuty.

 

Z unlimited ammo oraz rocket launcherem gra jest banalna. Jedynie parę motywów na najwyższym poziomie potrafi przyprawić o ból głowy.

 

Zaraz, zaraz, to tą grę można skończyć w mniej niż 5h? Nigdy bym na to nie wpadła :| A się cieszyłam że długa gra to to jest... Będzie trzeba spróbować :) Jakiś aczik jest za to?

Odnośnik do komentarza

Skończyłem, pierwsze przejście za mną. Czas: 11:40. Osiągnięcia: 435. Wrażenia: gra jest super! Tylko że czwórkę przechodziłem ponad dwadzieścia godzin. To jedyne co boli w piątce (no może jeszcze brak maszyny i sprzedawcy). Teraz czas na drugie przejście i Mercenaries. No i jeszcze emblematy. Uwielbiam system bonusów w grach Capcomu. Czas na podsumowanie moich wrażeń w punktach:

 

Grywalność: 10/10

Fabuła: 9/10

Grafa: 10/10

Audio: 9/10

Bosy: 10/10

Końcówka gry: 10/10

 

Ocena ogólna: 9/10

 

Taka mała rada co do jednego emblematu

na jeziorku

. W poradniku z YT opisanego jako Ch3.1 E3/4. Gość pisze że trzeba do tego co-op lub dwa pady. Ja to zrobiłem snajpą z tej rozwalonej łódki gdzie jest bazooka. Na fotce widać położenie:

http://img24.imageshack.us/img24/4158/re5lodka.jpg

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

szlag by to trafił... znów się z kolesiem zacięliśmy, ale tym razem poważnie... wczoraj z godzinę męczyliśmy, dziś pół godziny i bez skutku... utknęliśmy na bossie w chapterze 5-2 - http://www.youtube.com/watch?v=GnDelXK4sXM...feature=related niby się wydaje banalne i wynika, że ten ktoś pokonał bossa w 4min... u nas jedna walka trwała z 15-20min i NIC! Proszę o bardzo dokładny opis jak go pokonać... on się jakoś regeneruje? nie można dopuścić do tego, żeby "wsiąkł" w ziemię czy o co tu chodzi? zużyliśmy na niego te 3 butle z gazem co są w tej lokacji, kilka granatów, wszystką amunicję do shotguna, mp5, AK, krótkiej, granatnika, używaliśmy co chwilę miotacza ognia, a ten śmieć nie chce paść ;/ Nie wiem może to jakiś glitch? :|

Odnośnik do komentarza

Ja również ukończyłem grę. Całą ukończyłem na Live ze szwagrem w co-op. Dwa dni najlepszej zabawy w kooperacji, nawet GoW2 w tym trybie nie dał rady tak jak RE5.

 

Co do samej gry, tak to prawda że to wierna kopia RE4 a gdyby nie było co-op to nawet lekki krok w tył, ale czy to zle? Nie...gra daje taki sam fun, a nawet lepszy.

Fabuła w RE5 nie frustruje już tak jak w poprzedniczce, i jest nawet fajna. Grafika jak i design poziomów to najwyższa liga, szkoda tylko że klimat pierwszych lokacji z gry, pod koniec gry gdzieś ucieka. Tak samo było w RE4. Tamta wioska z początku gry pozostaje do dziś dla mnie jedną z najbardziej klimatycznych lokacji ever.

Bronie, bosowie, przeciwnicy po prostu CAPCOM zarządził!

Jakieś minusy? Dla kogoś to pewnie bedzie brak nowosci w gameplayu.

Teraz pozostaje mi veteran, no i mercenaries. Już niedługo dodatek do gry.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...