Skocz do zawartości

Resident Evil 5


jiloo

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jeżeli nie doszedłeś jeszcze do walki z Jill to mogę Ci współczuć! Jest to naprawdę prze\(pipi)a\ne wytrzymanie 7 minut to masakra ty dasz rade robic uniki itd, ale Twój partner będzie dostawał wszystko z karabina Jill a na Pro jeden strzał i ginie szmata :P Jedyne wyjście to schowac się w sodku tego budynku i cigąle wołać Sheve

 

 

Powodzenia Ci z tym życzę :) Chyba, że dałeś już radę?

Jakoś dałem ;) w zasadzie to już trudniejsza była druga faza tej walki,

ta w której musisz zdjąć urządzenie sterujące z Jill

, uparłem się, żeby przejść to bez straty apteczki i chyba z pół godziny się męczyłem. Z

Lickerami

nie chciało mi się bawić, 3 miny i bez problemu dało się przesunąć skrzynkę. Teraz jestem w chapterze 6-1 i zastanawiam się, czy po skończeniu professional nie zacząć jeszcze raz, tyle że na zasadach new game (bez przerobionych broni, kasy etc.). A do żyłowania ocen koniecznie potrzebny jest drugi gracz, przynajmniej na Pro.

Odnośnik do komentarza

Pro zaliczone. Po ostatnim bossie zostało mi jeszcze około 15 apteczek i z 20 nabojów do magnum. Spodziewałem się większego wyzwania, w zasadzie jedyną trudność przez całą grę stanowiło niańczenie Shevy + kilku cholernie wytrzymałych bossów. Od razu mała uwaga, jeżeli ktoś myśli o żyłowaniu ocen bez pomocy drugiego gracza, to niech lepiej od razu sobie daruje, przynajmniej na najwyższym stopniu trudności. Niestety, inteligencja konsolowego pomocnika całkowicie uniemożliwia wymasterowanie tej gry w pojedynkę.

Odnośnik do komentarza

Ja gram w 720p na HDReady i w tym trybie nie ma żadnych problemów z obrazem. Żadnych. Natomiast z tego co czytałem w 1080p jest dosyć znaczny tearing, ale jakość obrazu wydaje się lepsza, pewnie scaler na to wpływa i jakieś filtry (ale ja się tam nie znam).

 

Czyli mówicie że podstawa na Pro to infinity ammo.

Odnośnik do komentarza

V-sync chyba zależy od rozdziałki. U kumpla w 1080p był i to wyraźny, u mnie w domu na 720p praktycznie go nie uświadczyłem, a jak już to bardzo sporadycznie.

 

Co do PRO i infinite ammo to jasne ze to nie jest podstawa, ale znacznie ułatwia to sprawę, jeżeli nie masz czasu / ochoty na farmienie amunicji do konkretnej broni odwiedzając w kółko te same lokacje :) .

Odnośnik do komentarza

IMO z tym professional (i w ogóle z całym systemem new game +) zje'bali sprawę na maksa. Powinno być tak jak w Re4, że zaczynasz od początku z czystym kontem, bez kapuchy, bez żadnego infinite ammo, bez wracania do poprzednich chapterów po naboje. Ciekawe ile osób by wtedy go przeszło. Mnie jakoś nie kręcą te ecziwmenty (zabicie przeciwnika zgniłym jajem, lol co za wyzwanie), więc chyba daruję sobie przy 50% i w ramach eksperymentu spróbuję zaliczyć pro na powyższych warunkach. Ciekawe czy się w ogóle da, próbował już ktoś?

Odnośnik do komentarza
Ja gram w 720p na HDReady i w tym trybie nie ma żadnych problemów z obrazem. Żadnych. Natomiast z tego co czytałem w 1080p jest dosyć znaczny tearing, ale jakość obrazu wydaje się lepsza, pewnie scaler na to wpływa i jakieś filtry (ale ja się tam nie znam).

 

Tak, zmieniłem w ustawieniach konsoli na 720p i już jest ok, co prawda na 1080p wygląda trochę "ostrzej" ale brak v-sync ostro irytuje momentami :P

Odnośnik do komentarza
Śledzę dość uważnie wątek o RE5 , ale mogło mej uwadze coś umknąć więc mam takie pytanie . Ktoś kiedyś wspominał o dziwnym split scrinie (czarny kwadrat po jednej stronie u góry i czarny po drugiej u dołu).Ściągłem ostatnio Demo i na moim oraz brata tv jest bez tych kwadratów tylko bardzo wąskie czarne paseczki po bokach na które wogóle nie zwraca się uwagi.

I tu mam pytanko do Was , czy w pełnej wersji są te kwadraty czy ich niema ?

Niech zgadnę - grasz na SD ;) ? To właśnie zależy od TiVika - u mnie na SD są tylko małe paseczki po bokach, a na HD gramy w okienkach, czyli przy tych "czarnych kwadratach", o których piszesz.

Odnośnik do komentarza
Śledzę dość uważnie wątek o RE5 , ale mogło mej uwadze coś umknąć więc mam takie pytanie . Ktoś kiedyś wspominał o dziwnym split scrinie (czarny kwadrat po jednej stronie u góry i czarny po drugiej u dołu).Ściągłem ostatnio Demo i na moim oraz brata tv jest bez tych kwadratów tylko bardzo wąskie czarne paseczki po bokach na które wogóle nie zwraca się uwagi.

I tu mam pytanko do Was , czy w pełnej wersji są te kwadraty czy ich niema ?

 

zależy to pewnie od tego czy grasz na zwykłym kwadraciaku, czy na panoramie.Jak na kwadraciaku to pasy po bokach sa pewnie mniejsze, jak na panoramie to pewnie na odwrót.

Grałem na splicie i powiem szczerze, że pasy nie przeszkadzaja ani troche, ale to zapewne kwestia gustu ale wystarczy się przyzwyczaić.

 

Co do samej gry to muszę powiedzeć, że pozio Pro nie stanowi zbyt dużego wyzwania jak narazie (ok. połowa gry), gram w coopie bez unlimited ammo.

Odnośnik do komentarza

U mnie graliśmy na kwadraciaku a u brata na panoramie(Plazma nie HD) i obraz był w obu przypadkach taki sam.

 

Sarge trafił jednak w dziesiątke to SD jest przyczyną że gra jest bez kwadratów.

 

Niech zgadnę - grasz na SD ;) ? To właśnie zależy od TiVika - u mnie na SD są tylko małe paseczki po bokach, a na HD gramy w okienkach, czyli przy tych "czarnych kwadratach", o których piszesz.

Dokładnie , gram na SD , nie wiedziałem że może mieć to wpływ na owe kwadraty.

Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Zapewne dużo Polaków zakładajac konta np. na UK, zapomina przestawić ''lokalizacji'' w ustawieniach konsoli, wiec pewnie wielu ''biało-czerwonych'' szarpie pod flagą kraju, na który ma załozony GT.Podobna systuacja ma miejsce w Lost Planet.

Co do mercenaries to przydałby się jakiś obywatel naszego kraju gdzieś wysoko w leaderboardsach ^_^

Odnośnik do komentarza

Ok skończyłem w końcu tą średnią grę na normalu w co-op. Całe QTE w grze doprowadzało mnie do szału, po pierwsze mam w zwyczaju odkładać pada, gdy zaczyna się filmik w grze, tu to było niemożliwe. A że odruch mam wyrobiony to za każdy razem przy filmiku ginąłem. Pomysł w mashowaniem przycisków jest w ogóle beznadziejny i kojarzy mi się z track&field.

Jeszcze gorsze wrażenie zrobiła na mnie finałowa walka... tak w wulkanie? Nie wspominając o tym, że samolot sobie normalnie w lawie wylądował, nic się z kadłubem nie stało i wszyscy o własnych siłach, bez oparzeń wyszli z niego? LOL Walki z bossami generalnie wypadły ok i były fajne, poza dwoma: Wesker i pani z rozrusznikiem serca

... bo te walki to dno. Cała fabuła jest słaba, a dialogi biedniutkie, ale to Capcom. Co-op spisuje się dosyć fajnie, zdarzają się dropy z gry, ale rzadko. Graficznie gra fajna, design przeciwników sympatyczny. Ogólnie już grę sprzedałem

Odnośnik do komentarza

Co do QTE to każdy ma swój gust, mnie na przykład QTE bardzo się podobają i ogólnie rajcowny patent... Co do fabuły i dialogów.. a czego się spodziewałeś? Choć wg. mnie fabuła sprawdziła się w swojej roli, byłem ciekawy co będzie dalej i tyle mi wystarczy. Kiedy potrzebuję wyszukanej fabuły to nie gram w Residenta, tylko wybieram jakiegoś RPG-a, proste.

Ktoś napisał, że Wesker i te jego "matrixowe" akcje są żenujące czy coś w tym stylu, w każdym razie negatywnie się wyrażał. Mi tam jakoś nie przeszkadzają, a nawet od czasu lubię sobie pooglądać takie tandetne (ale za to jakie miodne:P) akcje, choć Matrixa nienawidzę.

 

ps. Czy ktoś w końcu mi powie jak sie cytuje na tym forum?? Bo z chiny ludowe nie mogę tego rozgryźć, i nie śmiać mi się tu!! :P

Odnośnik do komentarza

A jaki jest czasowy rekord przejścia całej gry? Mi to zajęło 4,33h. Został mi ostatni achievement (tryb Professional) i utknąłem przy Ndesu, toż to czysty hardcore :o Oczywiście gram samemu, ale w przypadku tej walki w co-op chyba też jest ciężko. Generalnie po pięciu przejściach gry stwierdzam że jeszcze bardziej mi się podoba. RE5 jest piekielnie grywalny. Nie ma mowy żebym go sprzedał czy wymienił.

Odnośnik do komentarza
A jaki jest czasowy rekord przejścia całej gry? Mi to zajęło 4,33h. Został mi ostatni achievement (tryb Professional) i utknąłem przy Ndesu, toż to czysty hardcore :o Oczywiście gram samemu, ale w przypadku tej walki w co-op chyba też jest ciężko. Generalnie po pięciu przejściach gry stwierdzam że jeszcze bardziej mi się podoba. RE5 jest piekielnie grywalny. Nie ma mowy żebym go sprzedał czy wymienił.

W przypadku całej sawanny osobiście uważam, że prościej jest właśnie z AI z uwagi na jego celność (AI za to znacznie utrudnia walkę z resztą bossów - szczególnie imo z

Weskerem i Jill

gdzie trzeba non stop go nawoływać bo jak debil pakuje się w najgorsze bagno.

Odnośnik do komentarza

Dziś ukończyłem Resident Evil 5 słyszałem ze jest krótka i czytałem recenzje wiec przyjemność stopniowałem sobie powoli po dwie trzy misje .Zabawa i przygoda była udana naprawdę faktycznie przeciwnicy to już nie takie zombie jak w RE1,2,3 itp. Ale od części 4 się jakoś przestawiłem ,może w całej piątej odsłonie jest za mało ciemnych mrocznych miejsc (może niema ich wcale ) ,może w niektórych etapach ma się wrażenie że to Tomb raider z truposzami ,ale ta gra jest naprawde bardzo dobra . Można narzekać na sterowanie ze nieda się przeładować w biegu ale co tam mi to nieprzeszkadza.. Gra ma inny już charakter ale uczestniczymy w dobrej przygodzie może bossowie nie są tak wymagający jak kiedyś albo my gracze już się przyzwyczajaliśmy się do tego co CAPCOM serwuje graczom, czyje się syty po tej grze i polecam :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...