Skocz do zawartości

Ulubiona ksiazka...


Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak poprzednicy nie umiem wytypować jednej pozycji. Przedstawię moją czołówkę:

 

Tomasz Mann- "Czarodziejska góra"

Knut Hamsun- "Misteria", "Głód"

August Strindberg- praktycznie cała twórczość

Blaise Cendrars- "Morawagin", "Od portu do portu"

Henry Miller- praktycznie cała twórczość

Albert Camus- "Upadek"

Marcel Proust- "W poszukiwaniu straconego czasu"

 

 

....

 

Im więcej myślę tym więcej mógłbym wymieniać, więc powiedzmy, że na dzisiaj poprzestanę na tym. Przed sobą mam jednak sporo interesujących rzeczy, tak że spis ten może ulec zmianie.

Odnośnik do komentarza

Pisałem to chyba gdzieś w tym dziale... co jakiś czas próbuję zrobić listę i czołówka jest dość stała:

 

1. "Pani Bovary"

2. "Wielki Gatsby"

3. "Anna Karenina"

4. "Wściekłość i wrzask"

5. "Portret artysty z czasów młodości"

6. "Obcy"

7. "Sedno sprawy"

8. "Wodnikowe wzgórze"

9. "Buszujący w zbożu"

10. "Tajny agent"

11. "Czerwone i czarne"

12. "W poszukiwaniu straconego czasu"

13. "Nędznicy"

14. "Z zimną krwią"

15. "Niezbezpieczne związki"

 

Kurde, czegoś zapomniałem, a zgubiłem listę, coś tam było innego na 5. i 6. miejscu, i dalej, ale se nie mogę przypomnieć. Poza pierwszą piątką, kolejność cały czas się zmienia. Mogłem wpisać Huxleya, Dostojewskiego, Gogola, no długo by tak można...

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 10 lat później...
W dniu 16.01.2009 o 11:26, rah napisał:

Jest mnóstwo dobrych książek ale ja mam jedną z którą się nigdy nie rozstaję jak gdzieś jadę a jest to JA GELERTH Władysława Pasikowskiego ,polecam wszystkim.

 

Widać inspirację tytułem zarówno w Twoim nicku, jak i id psn ;)

Naprawdę kawał mocnego, dobrego i jakże na czasie postapo.

Niektóre motywy :obama: poza tym kwestie rasistowskie/seksistowskie i wszystko dookoła...

Pozycja wbija zatem na listę moich ulubionulubionych.

 

Poza wspomnianą wpisał bym też :

"Ślepowidzenie " P Wattsa

"Tajemniczy przybysz" M Twaina

"Gwiazdozbiór psa" P Hellera.

 

W dniu 5.11.2009 o 08:09, sashi napisał:

Czekałem aż ktoś wspomni o tej za(pipi)istej książce.

 

 

 

To łap ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Książki, niezbyt popularny temat w obecnych czasach. W dobie szybciej-więcej książka jako taka wymagająca spokoju i zaangażowania emocjonalnego na dłużej niż dwugodzinna sesja z filmem nie ma łatwo. Przynajmniej w moim środowisku(wśród moich znajomych) tak to wygląda. Trochę się nie dziwię bo książki nie da się zaliczyć, trzeba natomiast wykazać się większą wrażliwością i wyobraźnią aby czerpać z niej emocje. Zresztą podobnie jak z słuchaniem muzyki, można słuchać robiąc przy tym milion innych rzeczy w tym czasie lub słuchać tak naprawdę i odkrywać w niej coś nowego. Ja miałem kiedyś etapy czytania książek o starożytności, wojny na morzu(łyknąłem wszystko Pertka, Flisowskiego) był czas Higginsa, Ludluma itp. Nawiązując do tej jednej jedynej to niełatwa decyzja ale dla mnie Ja Gelerth wrył się w moją osobowość w takim czasie że zostanie tam na szczególnym miejscu ponad wszystkim.  Ale czy to najlepsza książka jaką czytałem? Niekoniecznie. Dobrej literatury jest taki ogrom że życia nie starczy nikomu aby ją poznać. Dla mnie cykl Czarna Kompania, Cień Kata, Hyperion, Planeta Śmierci. Powieści Cieplarnia, Zapomnij o Ziemi, Rój i można by wymieniać tak dalej a to tylko fantastyka z lat młodości która zawsze będzie mi towarzyszyć w chwilach nostalgii za ,,starymi czasami''. Ostatnio powtarzałem Cień Kata gdyż za gawniaka jakim byłem i pierwszy raz czytałem niewiele zrozumiałem a tylko wyobraźnia rysowała świat i Severiana w mojej głowie. Teraz cykl wcale nie był łatwy w odbiorze i chyba trzeba by robić notatki aby wszystko ogarnąć ale pochłonąłem go tom za tomem i nie żałuję ani chwili. Na wszystko nie da się znaleźć czasu będąc osobą pracującą i mającą rodzinę ale warto poszukać miejsca na książkę.

Edytowane przez rah
Pisownia.
  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...