Skocz do zawartości

Ile powinna kosztować konsolowa gra w sklepie?


Ile według was powinna kosztować gra konsolowa w sklepie?  

831 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile wed?ug was powinna kosztowa? gra konsolowa w sklepie?

    • ponizej 50
      92
    • 50-80
      248
    • 80-120
      390
    • 120-150
      102


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Według mnie nowe gry na PS2 w sklepie powinny kosztować do 40zł, a premiery 80zł. W Stanach spokojnie można kupić nowe gry na PS2 za 10-20zł i jest też dużo komisów z używanymi grami. U nas w Polsce ceny gier z platyny to ok70-80zł, to o wiele za dużo.

Co do PS3 i Xboxa 360 to gry powinny kosztować trochę więcej niż na PS2 ok 80-160zł.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W czasach gdy nie zarabiałem swoich własnych pieniędzy powiedziałbym max 50zł (kieszonkowe z ok. dwóch miesięcy :lol: ) ale teraz gdy pracuję powiedziałbym, że ceny mogłyby się ustabilizować na poziomie 130-160zł za tytuły premierowe i 80-100 zł za platynę/tytuły starsze. Wiem, że nie jest to mała suma, ale jako że koszty tworzenia nowych gier na konsole obecnej generacji (PS3, Xbox360, Wii ) są ogromne tak więc logiczne jest, że pieniądze wyłożone na dany tytuł muszą się im zwrócić, bez tego mało która firma zacznie myśleć nad stworzeniem kolejnego tytułu, skoro nie zwrócą się koszty produkcji. Poza tym oni nie są jakąś armią zbawienia, że dla Polaków będą obniżać ceny do poziomu 20zł ...

Co się tyczy konsol przenośnych to akceptowalne byłyby ceny na poziomie 80-110 tytuły premierowe, platyna/starsze tytuły 50-60zł.

Gry na PS2 są już obecnie bardzo tanie na Allegro i w różnych sklepach np. w Ultimie obecnie większość gier na PS2 jest w przedziale cenowym 50-70 zł, sam kupiłem Shadow of Colossus (wydanie z pocztówkami i w dodatkowym boxie) za 64zł z kosztami przesyłki.

 

Choć gdybym miał jakiegoś znajomego w USA to zamawiałbym gry z PlayAsia, gdyż mają tam bardzo niskie ceny gier, no ale nie wysyłają ich do UE :(

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

Gry na ps3/xbox 360 to tak do 140zł

PS2/DS/PSP to do 70zł

A co do Wii to mi się wydaję,że 100zł to będzie dobra cena.No chyba że coś z akcesoriami(np.coś podobnego do wiifit) to z 190zł.

Odnośnik do komentarza

Starsze gierki schodza ponizej 100 zl. Poza tym nawet gdyby ceny gier byly nizsze, to i tak nie byloby podzialu typu "hity","sredniaki", czy "crapy", bo przeciez na pewno nie obnizyliby ceny za jakis syf, bo po prostu by sie nie oplacalo. Wystarczy, ze gry bylyby tansze, a slabsze tytuly kupowaloby sie na aukcjach.

Edytowane przez w07t3k
Odnośnik do komentarza

dla mnie przedzial idealn jest 80-120zl przy zalozeniu ze firmy by z tego sie utrzymaly ja jako klient bylbym wstnie tyle wydac..za gry hity skazane na hit moglby kosztowac do 150zl..a najlepiej jakby ceny w naszym kraju byly takie jak w USA przy dolarku 2.22:))..placic za gre 159zl na DS to stanowczo za duzo!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja zazwyczaj kupuję gry(nówki w folii) do 70-ciu złotych. Co prawda są to tytuły już jakiś czas dostępne na rynku ale ja nie muszę miec od razu nowości. Zresztą szkoda by mi było kasy, skoro za kilka miesięcy kosztowałyby 50% taniej(np. LOST już teraz można zamówic z UK za ok 50 zł). A wystawianie na aukcjach odpada, bo jestem kolekcjonerem. Drożej płacę tylko za tytuły Elektroników(70-85) i za trudno dostępne pozycje. Tak przy okazji, wczoraj np. zamówiłem Enchanted Arms z UK za ok. 52 zł i Juiced 2 za 45zł :D Beowulfa można zakupic za 37zł(ja niestety wcześniej kupiłem za 59 - ale i tak niedużo).

Odnośnik do komentarza

łOsobiście - ceny gier są spoko ALE tylko jeśli kupuje używane, a najlepiej wylicytuje // produktów jest dużo i wybiera się u sprzedawcy by była wyrównana cena/jakość // komuś sie spieszy i obniża cenę o 20-30 zł (zdarza się).

 

Cena (za powiedzmy grę na X360) rozumiem że nie moze być bardzo niska, ale bez pracy i jadąc na kredycie studenckim wyżyć da sie tylko na snajperowniu dobrych cen - (pare miechów/tyg temu) Orange Box za 50 zł, Skate 70 zł, DMC4 55 zł czy Halo3 55 zł, to są ceny niskie (gdy GTA4 czy CoD4 utzymymują sie na 140 zyla za używaną) ale i takie są właściwe.

 

 

Bardzo chetnie bym wypożyczał gry, bo jedynie Bioshock i GH u brata zostają na dłużej niż pare tygodni, reszta wymiana/sprzedaż na kase na kolejną.

 

Bardzo mi brakuje poważnych wypożyczalni gier na wszelkie konsole.

 

A już cena gier na gry od Big Ń to morderstwo dla portfela, samobójstwo dla świnki, napis CLOSED>EMPTY dla konta bankowego i stryczek dla kredytobiorcy.

 

Wypożyczalnie w większych miastach (z tanią wysyłką, itp.) dała by radę.

 

A wracając do tematu - srry ale cena 120 max za nówki, starsze 40-80, używane 40-55, to mój cennik, wiem gupi na Polskie "standardy" cenowe gier ale tru, płacimy za to gdzie mieszkamy (noo offence, Love Poland) i za poziom płac i wynagrodzeń w naszym kochanym Państwie.

Edytowane przez 7ahoosh
Odnośnik do komentarza
Nowości - 120-150zł

Platynki - 50-80zł

 

Hmm... moim zdaniem producenci powinni obniżyć ceny gier i nie bać się, że im się nie zwróci bo wyjdzie na to samo. Im mniejsza cena tym więcej osób daną gre kupi.

Właśnie problem jest w tym, że w Polsce ceny są obliczane według kursu Euro (3,2) a nie Dolara (2,1). Co to oznacza dla ceny gry? Chyba wiadomo.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

Osobiście myślę,że gry powinny kosztować:

Ps2,Xbox: 60zł

Ps3,Xbox 360: 115zł no może te naprawdę dobre z 125zł

Psp,Ds: max.65zł

Wii:85zł

Edytowane przez zaq123456
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

dla mnie to powinno być 80-120

 

a tak wogóle najlepiej na przykładzie GH3 bundle pack (gra + gitara) wszystko oryginalne, nowe ze sklepu

usa - 59.99 $ (to wychodzi jakies 140zł)

polska - 319.99 zł (chyba że się coś zmieniło)

 

niech mi ktoś powie skąd u nas takie kosmiczne ceny??

 

normalnie jak ja bym chciał wejść do sklepu i tak jak usa/eur 29.99, 45.99, 49.99 max to 119.99$ (taką cenę widziałem największą)

 

niedość jakie oni mają zarobki to jeszcze gry... taniocha!

 

a u nas? zarobi człowiek 1.200zł

a gry 190, 200, 235... stanieje to 110, 120, 150... no kurde please...

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k
niedość jakie oni mają zarobki to jeszcze gry... taniocha!

 

a u nas? zarobi człowiek 1.200zł

a gry 190, 200, 235... stanieje to 110, 120, 150... no kurde please...

w Polsce średnie zarobki to prawie 3000zł brutto, z czego na rękę jakieś 2000, czyli 1000$ przy obecnym kursie...

 

ale fakt faktem to polskie ceny są śmiesznie wysokie. ja zarabiam sporo powyżej średniej ale mino wszystko jakoś ciężko przedstawia mi się wizja kupowania gier za 200zł, szczególnie że na ps2 najdroższa gra kosztowała mnie 110zł (używane ICO), a nowe kupowałem za 40-70zł (najdrożej God of War 2 za 80zł). dobrze że ps3 dostaje platyny bo te 100zł to jeszcze jest do zaakceptowania...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.