Skocz do zawartości

Ile powinna kosztować konsolowa gra w sklepie?


Ile według was powinna kosztować gra konsolowa w sklepie?  

831 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile wed?ug was powinna kosztowa? gra konsolowa w sklepie?

    • ponizej 50
      92
    • 50-80
      248
    • 80-120
      390
    • 120-150
      102


Rekomendowane odpowiedzi

Co do cen na zachodzie i u nas to jak widzę ze wszystko w normie, ceny takie same tylko sytuacja materialna obywateli zgoła odmienna.

dokladnie tak. oczywiscie nie bronie wysokich cen gier. nie jestem nienormalny.

tylko "biednosc" naszego kraju raczej wydawcow nie obchodzi. i to jest smutne.

pozotaje miec nadzieje, ze to ja jestem niepoprawnym malkontentem, a ceny moga byc dla nas przystepne. czego nam - graczom zycze.

Nie tylko chodzi o niedostosowanie cen do naszych mozliwości, ceny są po prostu wyższe! Wracam właśnie z Anglii. Tam nowe gry, GRID, Battlefield BC - po 160 zł. U nas okolice 250.

Albo taki kwiatek- GRAW2 u mnie w MM kosztuje 299zł. To jakaś kpina. W anglii ok. 32zł.

Odnośnik do komentarza

Jednak gry nie są produkowane, aby przeciwstawiać się oczekiwaniom ekonomicznym graczy w danym państwie. Sprowadzenie gry + zysk jest główną przyczyną takich cen. Teraz można się zastanowić czy sklepy sprzedające gry w Polsce mogą obniżyć zysk a co za tym idzie ceny przy tym nieplajtując?

Odnośnik do komentarza

Tanie gry to mamy na PC. Wersje na konsole sa nadal za drogie w porównaniu do kursu dolara lub Euro. A zresztą to nie powienien byc żaden wyznacznik skoro 10 euro tańsza wersja gry PC na zachodzie u nas kosztuje standardowo 79zł więc znacznie poniżej kwotty 50 euro w przeliczeniu. BTW nie obraziłbym się jakbym za pół roku kupował nówki cewki za 130-150. Pewnie zostanie to w sferze marzeń ale cóż począć.=

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Najprostsza metoda. Nie kupować gier na premierę tylko po jakimś czasie lub zamawiać region free z azjatyckich sklepów

Zarobki wiadomo jakie u nas są, ale przy odpowiednim szukaniu i zawziętości można fajne gry znaleźć za grosze.

Ja mam kilkadziesiąt tytułów i średnia cena wychodzi mi koło 70 zł. Fakt ze zawyżyły ją (średnią) zakupione w dniu premiery GTA IV LE, Bully SE oraz NG2.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Najprostsza metoda. Nie kupować gier na premierę tylko po jakimś czasie lub zamawiać region free z azjatyckich sklepów

Zarobki wiadomo jakie u nas są, ale przy odpowiednim szukaniu i zawziętości można fajne gry znaleźć za grosze.

Ja mam kilkadziesiąt tytułów i średnia cena wychodzi mi koło 70 zł. Fakt ze zawyżyły ją (średnią) zakupione w dniu premiery GTA IV LE, Bully SE oraz NG2.

dobrze gada, polać mu

gry używane chodzą po około 70 - 80 zł i imo to jest w miarę racjonalna i akceptowalna cena gier. jeśli chodzi o mnie to zaczynam w ogóle interesować się grami gdy cena spada poniżej 100 zł. nie widzę sensu w podniecaniu się zdzieraniem folii i płaceniu za taka usługę 200 zł - wyrosłem z tego :) doprawdy jeśli człowiek potrafi się zakręcić i być cierpliwym to idzie uzbierać siana na upragnione tytuły

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

80-120 było by optymalnie.. Oczywiście mówię o nówkach.. Przy takich cenach gry schodziły by jak ciepłe bułeczki, a piractwo znikało by szybciej niż się pojawiło.

NIEPRAWDA.Piractwo nadal mialoby sie bardzo dobrze.Oryginalow schodziloby sporo,ale tez wcale nie tak ogromna ilosc.To samo ludzie mowili za czasow PSXa,potem PS2,kiedy gry chodzily po 200/230 zeta.

 

80 zł za nówke gry na ps3 to by nie było źle. Można by się poczuć jak na zachodzie

Gdzie na Zachodzie masz nowe gry po 80 zlotych?Ja nie widze.

Edytowane przez Ken Marinaris
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

80-120 było by optymalnie.. Oczywiście mówię o nówkach.. Przy takich cenach gry schodziły by jak ciepłe bułeczki, a piractwo znikało by szybciej niż się pojawiło.

NIEPRAWDA.Piractwo nadal mialoby sie bardzo dobrze.Oryginalow schodziloby sporo,ale tez wcale nie tak ogromna ilosc.To samo ludzie mowili za czasow PSXa,potem PS2,kiedy gry chodzily po 200/230 zeta.

 

80 zł za nówke gry na ps3 to by nie było źle. Można by się poczuć jak na zachodzie

Gdzie na Zachodzie masz nowe gry po 80 zlotych?Ja nie widze.

 

Chodzi mu o stosunek zarobków/ceny gier. Przeciętny zjadacz burgerów pracuję na nowość pół dnia.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Tanie gry to mamy na PC. Wersje na konsole sa nadal za drogie w porównaniu do kursu dolara lub Euro. A zresztą to nie powienien byc żaden wyznacznik skoro 10 euro tańsza wersja gry PC na zachodzie u nas kosztuje standardowo 79zł więc znacznie poniżej kwotty 50 euro w przeliczeniu. BTW nie obraziłbym się jakbym za pół roku kupował nówki cewki za 130-150. Pewnie zostanie to w sferze marzeń ale cóż począć.=

Panowie pół roku minęło. Cena jaką podałem w tamtym poście pozostała w sferze marzeń a ja niedawno zamówiłem Mass Effect 2 za 199zł. Kicha i tyle. Kryzys dał popalić. A już był czas w 2008 roku gdy wszystkie nówki w sklepach nawet kosztowały po 170-180zł i było widać tendencję spadkową.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym, żeby ceny najnowszych produkcji mieściły się raczej w granicach 129-149 zeta. Niestety, trzeba wziąć pod uwagę koszta produkcji współczesnych gier. Zresztą, i tak nie jest już tak drogo jak dawniej, choćby za czasów PS2, gdzie gry chodziły nawet po 269 zł. Podobnie było z grami na GaCka. I tak się poprawiło, gry bardzo szybko tanieją i dobrze.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niestety, trzeba wziąć pod uwagę koszta produkcji współczesnych gier. Zresztą, i tak nie jest już tak drogo jak dawniej, choćby za czasów PS2, gdzie gry chodziły nawet po 269 zł.

 

W tej materii nic się nie zmieniło. Nadal kosztują 270 zicos za sztukę. Co do własnej opinii, już tu chyba kiedyś pisałem i wyszło 59 zicos bodajże. Taka cena by mi odpowiadała. Kwoty dzisiejszych krążków, które są platynie.

Edytowane przez sir_ryszard
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...