Skocz do zawartości

Front Mission 5


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem wam przedstawić pewien projekt który został zainicjowany jakiś czas temu w sieci. Mianowicie chodzi o najlepszą część serii Front Mission czyli część piątą. Front Mission 5 ~Scars of War~ został wydany tylko w Japonii i szanse na wydanie go poza nią są równe 0 dlatego też postanowiliśmy przetłumaczyć grę na własną rękę. Mózgiem całej operacji jest Angelo Pineda (aka LegaiaRules). Ja osobiście zajmuję się plikami typu TIM2 czyli najogólniej mówiąc tekstem reprezentowanym w formie grafiki. Jeżeli chcecie uzyskać więcej informacji oraz posiadacie jakąś wiedzę na temat edytowania gier na PS2 to zpraszam do współpracy. Obecnie właśnie poszukujemy programistów oraz osób ze znajomością języka Japońskiego.

Tutaj macie linki gdzie możecie uzyskać więcej informacji:

http://frontmission.info/wiki/pmwiki.php/Main/Screenshots

http://www.youtube.com/watch?v=o-FO-CKsRgw

http://boards.gamefaqs.com/gfaqs/genmessag...;topic=40216520

http://www.romhacking.net/forum/index.php/topic,5353.0.html

Większość tych materiałów to niestety wersja Beta pierwszego patcha. Obecnie pracujemy nad tłumaczeniem. Np. menu główne (te pomarańczowe) które elegancko przetłumaczyłem na angielski (więcej na romhacking.net) czego na obecnych materiałach nie zobaczycie.

Pozdro Pete081085 ;-)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak zamierzacie "wydac" te gre? czy bedzinej wczesniee do sciagniecia jako plik iso do wypalenia? A moze trzeba bedzie podmienic jakies pliki tekstowe w grze zgranej wczesniej na HD konsoli? Ciesze sie ze ruszyliscie z ta inicjawatywa. Zapytam tylko z czystej ciekawosci:czy da sie grac w wer. jap.,pomijajac fabule,oczywiscie?

Odnośnik do komentarza

To nie jest dyskusja o grze tylko informacja o projekcie, ale jak naruszyłem regulamin to temat zawsze można przenieść. Dla mnie pomysł z tą petycja jest porojony, tak jakby ktoś naprawdę myślał że to coś da.

 

jak zamierzacie "wydac" te gre? czy bedzinej wczesniee do sciagniecia jako plik iso do wypalenia? A moze trzeba bedzie podmienic jakies pliki tekstowe w grze zgranej wczesniej na HD konsoli? Ciesze sie ze ruszyliscie z ta inicjawatywa. Zapytam tylko z czystej ciekawosci:czy da sie grac w wer. jap.,pomijajac fabule,oczywiscie?

Wejdź na frontmission.info Obecnie jest patch ale to wersja beta jednakże jest naprawdę sporo przetłumaczone wystarczy zobaczyć filmik na youtube. Nie będzie żadnych plików iso, pop prostu zwykły patch na grę oraz program. Ogólnie polega to na tym, aby zrobić iso płyty oraz ją zpatchować oraz nagrać na płytę DVD i to wszystko. Oczywiście jeśli macie PS2 z HD to możecie ją sobie zgrać na twardziela - no problemo.

Edytowane przez Piotrek1985
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pierwszy patch rzeczywiście działa i daje rade. Można już spokojnie powalczyć itd. Niestety po kilkudziesięciu minutach wymiękłem. Fabuła to dla mnie główny aspekt takich gier i nieprzetłumaczone dialogi uniemożliwiają jakiegokolwiek wkręta w opowiadaną historię. Niecierpliwie czekam na kolejne wersje tłumaczenia!! Pozdro i wielkie THX dla ekipy frontmission.info!

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Ekipa z portalu Front Mission Series - Translation Project po dwóch latach niezmordowanej pracy wypuściła w dniu wczorajszym łatkę dzięki, której mamy możliwość zagrania w Front Mission 5: Scars of the War (PS2) w pełni po angielsku. Jako, iż patch na chwilę obecną ma status "beta" to wielce prawdopodobne jest, że w translacji pojawią mniejsze lub większe błędy, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że chłopakom należą się ogromne, ogromne brawa! Żałuje, że nie posiadam Playstation 2.

 

Download: http://frontmission.info/wiki/pmwiki.php/Main/Downloads

 

Poniżej znajdziecie dwa filmiki, garść screenów oraz plakat promujący:

bullet_news.pnghttp://www.youtube.com/watch?v=bFgRTO6xv6o

bullet_news.pnghttp://www.youtube.com/watch?v=vt3jHkyFKJ4

 

 

źródło: neojsite.pl

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Pykam w Fm 5 już kilkanaście godzin, podzielę się więc spostrzeżeniami, jestem ogromnym fanem 3 części tej serii toteż oceniam 5 przez pryzmat genialnej 3 :). Ciężko mi jest ocenić jakoś tłumaczenia bo nie mam jak go porównywać do japońskiego orginału aczkolwiek jakichś błędów nie zauważyłem, wszystko jest właściwie póki co przetłumaczone więc gra jest całkowicie grywalna. Fabuła i dialogi nie powalają, próbuje się jakoś wkręcić ale średnio mi to wychodzi, typowo klasyczna japońska produkcja ale nic specjalnego nie uświadczyłem, to samo postacie, są w porównaniu do Fm3 mdłe, nie ciekawe, główny bohater również mi nie przypadł do gustu, aczkolwiek nikogo gorszego niż kazuki takemura nie można było stworzyć. Fabuła i akcja nie jest też tak wartka, choć bardziej realistyczna(jesli może być ta gra realistyczna) i mniej przypadkowa niż w Fm3, wszystko tutaj ma jakiś tam logiczny sens i wytłumaczenie, ot jesteśmy dowódcą plutonu wanzerów wykonujących misje, co ma być tłem do głównych wydarzeń, w sumie nic ciekawego ale w porównaniu do Fm3 bardziej normalnie, nie podbijamy plutonem wanzerów całego kraju i nie decydujemy o losach świata.

System walki jest jak świetny, w 4 nie grałem ale kilka dodanych elementów zmieniło dosyć dobrze tą grę, cały czas to niby turówka ale normalna już(nie w formie rzadko aktywujących się skilli)możliwość kombinacji ataków dodaje walce więcej możliwości taktycznych i zmusza łepetyne do myślenia, dodajmy do tego jeszcze określone nowe profesje(mechanic, jammer) i można już się co nieco pobawić :). Poziom trudności też wzrósł co mnie bardzo cieszy, niektóre pojedynki są wymagające i to bardzo, przeciwnicy naprawdę myślą i sa nieraz zadziwiająco przebiegli, zachowują się zachowawczo i jak bozia przykazała atakują frontalnie strikerami, launcherami wspomagają, assualtami dobijają i łączą ataki itd.

Muzyka jest niestety póki co słaba i żaden z utworów nie zapadł mi w pamięci, kawałki bojowe są ok, ale nie ma w nich tego (pipi)nięcia i emocji co w niektórych z fm3. Grafa jest znośna, na polu walki mamy jednak paskudne modele 2D, myślę że można było się bardziej wysilić, natomiast w momencie ataku mechy i całe otoczenie wygląda w miarę w porządku, szczyt graficznych możliwości ps 2 to to jednak nie jest.

Gra jednak wciąga jak bagno, więc jak ktoś ma możliwość to polecam zagrać w tą gre, następca Fm3, w miare godny :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...