Skocz do zawartości

"Zielony jako ta trawa"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

najprostsza metoda to xbox saves manager(sciagasz sejwy na kompa poprzez FTP,a potem ponownie je wgrywasz na xa).Kombinowanie z pamieciami flash jest ryzykowne. Musisz miec flasha obslugiwanego przez dashboard,ktory masz na Xie i jest z tym troche roboty.

Ostatnia metoda to przeniesienie calego folderu "User Data" na kompa(zakladam,ze uzywasz XBMC),a po zamontowaniu nowego dysku ponowne zastapienie tego otworzonego przez dashbord przez twoj.

 

Odnośnik do komentarza

Przez FTP, ale musisz mieć ten obraz rozebrany na kawałki, albo musi to być *.iso w raw od 0 do ostatniego sektora z wypakowanym default.xbe i zmienionym na nim media flag (DVD2Xbox obsługuje iso od bodajże v0.7.8 ).

 

Termin "instalacja" jest ostatnimi czasy mocno nadużywana (np. w odniesieniu do PS3). To po prostu wgrywanie danych do folderu X na partycji Y.

 

Ostatnia metoda to przeniesienie calego folderu "User Data" na kompa(zakladam,ze uzywasz XBMC),a po zamontowaniu nowego dysku ponowne zastapienie tego otworzonego przez dashbord przez twoj.

 

Save'y przechowywane są w E:\UDATA i E:\TDATA, więc nie wiem o jaki Ci user data chodzi... :rolleyes:

 

Nie masz pojęcia o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza

Wybuchnie Ci Xbox w interface...

 

 

A co ma się stać? Napisz to po ludzku czyli: ścieżka bezwzględna, rozszerzenie ("te trzy literki na końcu nazwy pliku") i wersja biosu.

np. C:\zenonlaskowikdaszbord.xbe a bios to evoksY5-

 

Dlaczego ścieżka do pliku i bios? Ponieważ różne biosy różnie bootują - to można zresztą samemu sobie edytować - no ale zakładając, że masz oryg. rls. Dlaczego nazwa pliku? j.w.

 

---

 

Jak awansuję na szamana to będę wtedy mógł wróżbami jak z rękawa sypać. :) Kiedy o coś pytasz to staraj się udzielić jak najwięcej informacji. Nawet jeśli połowa z nich będzie niepotrzebna, albo bzdurna to i tak pozwala się bardziej zorientować w sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Nie pisz dwóch postów pod rząd. Od tego jest opcja edytuj.

 

---

 

Tak możesz to skasować. Najprawdopodobniej jest to kopia Twojego biosu który masz na chipsie czy co tam masz w konsoli. Staroć straszny. ;]

 

Biosy bootują dasha z C:\xboxdash.xbe - każdy! Dodatkowo scenowe potrafią je uruchomić z innych lokalizacji, włącznie z inną partycją (choć w oficjalnych releasach zawsze z C:\). Może to być np. evoxdash.xbe, ale o msxboxdash.xbe to nie słyszałem - tak się nazywa plik wykonywalny MS Dasha, aby go zachować, używając inny (priorytety w nazwie).

 

Default.xbe jest dla nośników optycznych. Wyłącznie.

 

 

Volken, Ty zmień forum lepiej. Bo na tamtym gdzie Cię proszono widać pojęcia nie mają.

 

 

PS: A Boxplorer śsie.

Odnośnik do komentarza

Dobra,tylko podaj mi nazwę strony,gdzie wyjaśnią mi wszystko,krok po kroku,jak idiocie.Jeszcze zadam ostatnie dwa pytanka:

1.W jaki sposób można zmienić kolor diody z czerwonej na zieloną,ale tak,aby ciągle świeciła się na zielono,nie tylko w np. XBMC?Programator serwisowy odpada,może za pośrednictwem jakiegoś programu?

2.Jak można usunąć system evox,ale tak,aby pozostał MS dashboard?Pytam się na serio.

Xboxa potrzebuje głównie do grania,niepotrzebne mi są jakieś programy.Zresztą,w ogóle się na tym nie znam i całkiem niedawno spowodowałem błąd 21 oraz 13-jakoś jednak udało mi się je "usunąć".Tak,czy siak,dzięki za cierpliwość Berion i za odpisywanie na moje (głupie) posty.

Edytowane przez volken
Odnośnik do komentarza

Ad1.) wymienić diodę? ;P

 

Bodajże w EEPROMie można zmienić ich kolejność, ALE:

W niektórych dashach w ich pliku konfiguracyjnym można takie rzeczy ustawić (UX, XBMC).

 

Ad2.) Co to jest system Evox? Masz na myśli bios Evox (a jak zmienić to na jaki bo z oczywistych względów nie możesz nie mieć w konsoli biosu...) czy dash Evox (j.w)? W moim FAQ jest cała wiedza, która Ci do tego wystarczy - trzeba umieć czytać. :P

Odnośnik do komentarza

Plik,o którym mi mówiłeś (msxboxdash.xbe) przemianowałem na evoxdash.xbe.Gdy uruchamiałem ms dashboard z menu systemu evox,a następnie wybierałem opcję xbox live,to nic sie nie działo (no connection).Mam jeszcze jedno pytanie:skoro grzebiąc w plikach można ustawić ms dashboard jako menu domyślne,to czy da sie PRZYWRÓCIĆ animację startową?Ja mam jedynie niebieski,statyczny znak xboxa.I jeszcze jedno:czy w ms dashboard da się ustawić 24-godzinny zegar?

Edytowane przez volken
Odnośnik do komentarza
Psychonaut,stokrotne dzięki!!!Działa!!!!!!!!!!

Mam jeszcze jedno pytanie:czy mając ustawiony ms dash jako bios "domyślny" [...]

 

BIOS to "program" zarządzający wszystkimi urządzeniami platformy (upraszczając...). BIOS leży na kości EROM/ROM (ROM w 1.6). Dashboard na HDD i z reguły to prosty manager plików.

 

Jest dashboard Evox, jest bios Evox, jest nawet chip Evox... nie myl tych pojęć na Boga.

 

menu domyślne,to czy da sie PRZYWRÓCIĆ animację startową?

 

Zdaje mi się, że już Ci to tłumaczyłem. Ehhh jak krew w piach.

 

PS: nie używaj też określenia: "menu systemu evox". Brzmi lamersko, sorry. Prędzej menu Evox'a czy po prostu dash Evox.

Odnośnik do komentarza
Wiem,że mi tlumaczyłeś,ale brat powiedział mi,że nie dopisuje się czegoś przed plikiem.

 

Yyy, no teraz to już nie wiem o czym piszesz. Ja Ci nic takiego nie kazałem robić (a i też nie wiadomo o czym mówisz: czy o dopisywaniu w nazwie czy o pliku jako takim).

 

Xbox to akurat jedna z najmniej wdzięcznych konsol dla całkowicie początkujących. Nie przejmuj się. Z czasem przyjdzie samo. ;]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam teraz oryginalne menu i aby móc oglądać filmy, muszę mieć podłączony dvd movie playback kit-okej, podłączyłem, ale konsola odczytuje tylko filmy polskie, zaś na "odbiorniku" wyraźnie jest napisane, że obsługuje region 1 i 2.Wkładam płytke tak oznakowaną i wyskakuje mi komunikat informujący mnie o niewłaściwym regionie.W XBMC (uruchamianym teraz z płytki) można wejść w opcję "region", ale do wyboru jest tylko polski;da się coś zrobić, aby konsola odczytywała filmy z pierwszego i drugiego regionu??

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...