Jump to content

"Zielony jako ta trawa"


Recommended Posts

Zamierzam wymienic dysk na jakieś 200 GB czy będę mógł jakoś przenieśc savy na nowy dysk, czy jak kupię przelotkę USB, podłączę pamięc flash, skopiuje na nią savy i skopiuje na nowy dysk. Czy ta metoda zadziała? Z góry dzięki za pomoc!

Link to comment
  • Replies 34
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

najprostsza metoda to xbox saves manager(sciagasz sejwy na kompa poprzez FTP,a potem ponownie je wgrywasz na xa).Kombinowanie z pamieciami flash jest ryzykowne. Musisz miec flasha obslugiwanego przez dashboard,ktory masz na Xie i jest z tym troche roboty.

Ostatnia metoda to przeniesienie calego folderu "User Data" na kompa(zakladam,ze uzywasz XBMC),a po zamontowaniu nowego dysku ponowne zastapienie tego otworzonego przez dashbord przez twoj.

 

Link to comment

Przez FTP, ale musisz mieć ten obraz rozebrany na kawałki, albo musi to być *.iso w raw od 0 do ostatniego sektora z wypakowanym default.xbe i zmienionym na nim media flag (DVD2Xbox obsługuje iso od bodajże v0.7.8 ).

 

Termin "instalacja" jest ostatnimi czasy mocno nadużywana (np. w odniesieniu do PS3). To po prostu wgrywanie danych do folderu X na partycji Y.

 

Ostatnia metoda to przeniesienie calego folderu "User Data" na kompa(zakladam,ze uzywasz XBMC),a po zamontowaniu nowego dysku ponowne zastapienie tego otworzonego przez dashbord przez twoj.

 

Save'y przechowywane są w E:\UDATA i E:\TDATA, więc nie wiem o jaki Ci user data chodzi... :rolleyes:

 

Nie masz pojęcia o czym piszesz.

Link to comment

Wybuchnie Ci Xbox w interface...

 

 

A co ma się stać? Napisz to po ludzku czyli: ścieżka bezwzględna, rozszerzenie ("te trzy literki na końcu nazwy pliku") i wersja biosu.

np. C:\zenonlaskowikdaszbord.xbe a bios to evoksY5-

 

Dlaczego ścieżka do pliku i bios? Ponieważ różne biosy różnie bootują - to można zresztą samemu sobie edytować - no ale zakładając, że masz oryg. rls. Dlaczego nazwa pliku? j.w.

 

---

 

Jak awansuję na szamana to będę wtedy mógł wróżbami jak z rękawa sypać. :) Kiedy o coś pytasz to staraj się udzielić jak najwięcej informacji. Nawet jeśli połowa z nich będzie niepotrzebna, albo bzdurna to i tak pozwala się bardziej zorientować w sytuacji.

Link to comment

Przeczytałem gdzieś,że w celu ustawienia menu microsoftu jako "domyślnego" menu,należy zmienić nazwę pliku z msxboxdash.xbe na default.xbe.Czy coś jeszcze trzeba zrobić?To ważne,ponieważ w BOxPLORER poproszono mnie,abym sprawdził,czy nie sa to jakieś ważne pliki systemowe itp.?

Link to comment

Nie pisz dwóch postów pod rząd. Od tego jest opcja edytuj.

 

---

 

Tak możesz to skasować. Najprawdopodobniej jest to kopia Twojego biosu który masz na chipsie czy co tam masz w konsoli. Staroć straszny. ;]

 

Biosy bootują dasha z C:\xboxdash.xbe - każdy! Dodatkowo scenowe potrafią je uruchomić z innych lokalizacji, włącznie z inną partycją (choć w oficjalnych releasach zawsze z C:\). Może to być np. evoxdash.xbe, ale o msxboxdash.xbe to nie słyszałem - tak się nazywa plik wykonywalny MS Dasha, aby go zachować, używając inny (priorytety w nazwie).

 

Default.xbe jest dla nośników optycznych. Wyłącznie.

 

 

Volken, Ty zmień forum lepiej. Bo na tamtym gdzie Cię proszono widać pojęcia nie mają.

 

 

PS: A Boxplorer śsie.

Link to comment

Dobra,tylko podaj mi nazwę strony,gdzie wyjaśnią mi wszystko,krok po kroku,jak idiocie.Jeszcze zadam ostatnie dwa pytanka:

1.W jaki sposób można zmienić kolor diody z czerwonej na zieloną,ale tak,aby ciągle świeciła się na zielono,nie tylko w np. XBMC?Programator serwisowy odpada,może za pośrednictwem jakiegoś programu?

2.Jak można usunąć system evox,ale tak,aby pozostał MS dashboard?Pytam się na serio.

Xboxa potrzebuje głównie do grania,niepotrzebne mi są jakieś programy.Zresztą,w ogóle się na tym nie znam i całkiem niedawno spowodowałem błąd 21 oraz 13-jakoś jednak udało mi się je "usunąć".Tak,czy siak,dzięki za cierpliwość Berion i za odpisywanie na moje (głupie) posty.

Edited by volken
Link to comment

Ad1.) wymienić diodę? ;P

 

Bodajże w EEPROMie można zmienić ich kolejność, ALE:

W niektórych dashach w ich pliku konfiguracyjnym można takie rzeczy ustawić (UX, XBMC).

 

Ad2.) Co to jest system Evox? Masz na myśli bios Evox (a jak zmienić to na jaki bo z oczywistych względów nie możesz nie mieć w konsoli biosu...) czy dash Evox (j.w)? W moim FAQ jest cała wiedza, która Ci do tego wystarczy - trzeba umieć czytać. :P

Link to comment

volken, jak chcesz m$ dasha zamiast evoxa czy co tam masz to znajdz na dysku C: plik .xbe o objetosci ok 1,5-2MB i nazwij go po prostu xboxdash.xbe, a jesli jest to wlasnie xboxdash.xbe i nadal zalacza sie evox, to nazwij go evoxdash.xbe... Mysle, ze ruszy.

Link to comment

Psychonaut,stokrotne dzięki!!!Działa!!!!!!!!!!

Mam jeszcze jedno pytanie:czy mając ustawiony ms dash jako bios "domyślny" oraz nie mając połączenia z internetem,mogę uruchomić opcję "xbox live"?Nie chcę,aby później wyskoczył mi jakiś błąd.

Edited by volken
Link to comment

Plik,o którym mi mówiłeś (msxboxdash.xbe) przemianowałem na evoxdash.xbe.Gdy uruchamiałem ms dashboard z menu systemu evox,a następnie wybierałem opcję xbox live,to nic sie nie działo (no connection).Mam jeszcze jedno pytanie:skoro grzebiąc w plikach można ustawić ms dashboard jako menu domyślne,to czy da sie PRZYWRÓCIĆ animację startową?Ja mam jedynie niebieski,statyczny znak xboxa.I jeszcze jedno:czy w ms dashboard da się ustawić 24-godzinny zegar?

Edited by volken
Link to comment
Psychonaut,stokrotne dzięki!!!Działa!!!!!!!!!!

Mam jeszcze jedno pytanie:czy mając ustawiony ms dash jako bios "domyślny" [...]

 

BIOS to "program" zarządzający wszystkimi urządzeniami platformy (upraszczając...). BIOS leży na kości EROM/ROM (ROM w 1.6). Dashboard na HDD i z reguły to prosty manager plików.

 

Jest dashboard Evox, jest bios Evox, jest nawet chip Evox... nie myl tych pojęć na Boga.

 

menu domyślne,to czy da sie PRZYWRÓCIĆ animację startową?

 

Zdaje mi się, że już Ci to tłumaczyłem. Ehhh jak krew w piach.

 

PS: nie używaj też określenia: "menu systemu evox". Brzmi lamersko, sorry. Prędzej menu Evox'a czy po prostu dash Evox.

Link to comment
Wiem,że mi tlumaczyłeś,ale brat powiedział mi,że nie dopisuje się czegoś przed plikiem.

 

Yyy, no teraz to już nie wiem o czym piszesz. Ja Ci nic takiego nie kazałem robić (a i też nie wiadomo o czym mówisz: czy o dopisywaniu w nazwie czy o pliku jako takim).

 

Xbox to akurat jedna z najmniej wdzięcznych konsol dla całkowicie początkujących. Nie przejmuj się. Z czasem przyjdzie samo. ;]

Link to comment

Kupic kabel RGB, albo zmienic telewizor

 

@ volken - musialbys miec wylacznik czipa. Nie wiem... daruj sobie tego lajwa, albo daj sie komus obeznanemu w temacie tym zajac. Byc moze i tak ten xbox jest zbanowany?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Mam teraz oryginalne menu i aby móc oglądać filmy, muszę mieć podłączony dvd movie playback kit-okej, podłączyłem, ale konsola odczytuje tylko filmy polskie, zaś na "odbiorniku" wyraźnie jest napisane, że obsługuje region 1 i 2.Wkładam płytke tak oznakowaną i wyskakuje mi komunikat informujący mnie o niewłaściwym regionie.W XBMC (uruchamianym teraz z płytki) można wejść w opcję "region", ale do wyboru jest tylko polski;da się coś zrobić, aby konsola odczytywała filmy z pierwszego i drugiego regionu??

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.