Skocz do zawartości

HDLoader; HDAdvance; USBExtreme


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Gral ktos w GTA3/Vice City z HDD? Wedlug listy kompatybilnych gier z HDloaderem, gra powinna smigac bez problemu, ale gdy tylko chce zasejwowac gra momentalnie sie zawiesza. Probowalem juz roznych trybow pracy HDL i testowalem kilka wersji programu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Witam mam następujcy problem konsola 39004 z HDD Seagte 320gb ,NA eth i HDL 0.8c PL

Wszystko sprawne i kompatybilne sprawdzałem.

Nie za każdym razem wczytuje dysk, poprostu zatrzymuje się na wyborze udma. Trzeba czasem nawet ze 20 razy włączać i wyłaczć konsole aż zaskoczy, a uLE 4.12 wogule mi dysku nie wczytuje tylko się zacina i tyle.Wiem że dysk i na są w pełni sprwane więc coś z konsolą.

HDL i uLE

 

 

Jakieś pomysły ? Może ktos miał podobny problem ??

Bo ja nie wiem co to może być ???

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Witam,

mam konsolkę PS2 slim (chyba pierwszy wypust, modelu nie pamiętam) przerobiona modbo 760.

Wiem, że jest możliwość odpalania obrazów gier z pendrive, tak się złożyło, że pojawił się takowy u mnie, Sandisk 8 GB.

Stąd: http://www.sksapps.com/index.php?page=ps2.html

ściągnąłem USBAdvance + UBExtreme.

 

To, co zrobiłem:

1. Sformatowałem pendrive na FAT32 (uEl bez problemu do widzi) - działa

2. USBAdvance wrzuciłem na kartę pamięci, dzięki modchipowi mogę go bootować przy starcie konsoli (dodatkowo macrovision fix - off, inaczej USBA nie odpala) - działa

3. Za pomocą USBExtreme stworzyłem na dysku PeCeta obrazy dwóch gier: DeusEx (oryginał), Splinter Cell 2 (import).

4. Uzyskane pliki (ul.cfg, po 2 sztuki plików z rozrzeszeniami .000 oraz .001) zgralem na pendrive.

5. Podpiąłem pendrive pod USB konsoli, zbootowałem USBAdvance, na liście pojawiły mi się gry wcześniej przygotowane na PieCu

6. Po odpaleniu gry pojawia się okenko informujące o ładowaniu gry, kilkakrotne mignięcie ekranu i czarno... i to nie działa.

 

Czy ktoś próbował odpalić grę z pendrive? Czy coś pominąłem? Proszę o sugestie, będę bardzo wdzięczny.

 

EDIT

Ok, wszystko jasne, znalazłem kolejną listę kompatybilności[/. - może moderatorzy wrzucą to do pierwszego posta?

Okazuje się, że gry, których próbowałem nie są kompatybilne(deus ex na liście nie ma, ale widać, że również niekompatybilny), ale szedłem dobrą drogą... chyba.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jednego nie rozumiem...

SMSplayer bez problemu radzi sobie z transferem danych z dysku podpiętego na USB, podczas gdy USBextreme wydaje się nie korzystać z maksymalnej przepustowości portu USB 1.1...

W takim Cold Fear intro odczytywało z dysku diabelnie wolno, kilka klatek na sekundę, zarywający dźwięk itp. Wczytywanie Mercenaries to też koszmar.

Odnośnik do komentarza

To też zależy od rodzaju pliku, niektóre filmiki w grach chodzą na USBA lepiej a inne gorzej, są takie, które nawet się nie przycinają (no, prawie). Np. w Test Drive EOD pliki w formacie M2V cięły się niemiłosiernie, mimo że były bardzo krótkie i w niskiej rozdzielczości, z kolei te w formacie PPS też się cieły ale były w pewnym sensie "oglądalne". Jednak dlaczego tak jest nie wiem.

Odnośnik do komentarza

No i transferu 1.1 nie przekroczy żaden program ponieważ kontroler jest 1.1. ;)

 

Jakiekolwiek by nie były formaty Videpo w grach to nie mogą wyjść poza standardowy bitrate i rozdzielczość względem danej ilości klatek. Także to nie wina transferu. Raczej bym się doszukiwał kiepskiej obsługi w odczycie synchronicznym.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Chciałbym Was zapytać także Ciebie Panie Berion o HdLoader uruchamiany przy działającym XPloder HDTV Player.elf - całość oparta na FMCB. XPloder HDTV jest świetny, nie interesują mnie w nim takie tryby jak 720p czy 1080i bo cudów z ps2 to nie zrobi ale fakt że każdą grę można uruchomić w progressive scan jest już fajną sprawą. Każdy wie jak ps2 prezentuje się na monitorach lub tv lcd - nie istotne czy to component czy inny przewód. Natomiast gry uruchamiane w progressive scan wyglądają już na tych ekranach zauważalnie lepiej. Nie wiele gier w systemie pal obsługuje ten tryb a XPloder HDTV pozwala uruchomić każdą grę w tym trybie i to działa jak należy co mnie niezmiernie ucieszyło. 95% moich gier to pal i wolę grać na nich przy pomocy hdloadera nie tylko z powodu wygody ale także ze względu na jedną z moich "wyszukanych" konsol nie posiadającej napędu dvd\cd (cały mechanizm jest usunięty). Chciałbym więc zapytać czy jest możliwość np. uruchomienia najpierw XPloder HDTV.elf a później hdloader.elf lub inne metody. Nie pytałbym wcale oto gdyby nie fakt że natknąłem się w sieci na różne wypowiedzi na ten temat iż jest to możliwe. Samo tłumaczenie także było proste. XPloder HDTV uruchamiany w elfie po wyborze trybu wyświetlania miał po prostu wrócić do menu konsoli już np. przy wyświetlaniu 720p. Niestety nie udaje mi się to, za każdym razem program startuje ponownie, sprawdzałem różne wersje programu także te scrackowane i te polecane do tej operacji na zagranicznych forach. Temat nie zwykle mnie zainteresował, walczyłem nad tym ostatnio całą noc i już prawie się poddałem - dziękuję za możliwe porady jeśli jest realne uruchomienie w taki sposób hdloadera.

Odnośnik do komentarza

Panie gatling ;] XploderHDTV nie obsługuje każdej gry, powiem że obsługuje nie wiele. Masz widać szczęście, że wszystkie Twoje obsługuje.

 

Nie bawiłem się tym nigdy bo raz, że Xploder to komercyjny wynalazek, dwa że nie mam NA, a trzy gram na CRT. ;) Ale tak na mój rozum to musiałbyś wrzucić do obrazu gry ten program, wyedytować SYSTEM.CNF aby do niego prowadził i nie naruszać na wszelki wypadek przy tym LBA. Pozostaje jeszcze kwestia tego w jaki sposób XHDTV poszukuje plik wykonywalny bo jeśli po cnf to dupa i trzeba będzie pewnie coś z nim zrobić, ale jak po nazwie to powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Panie Berion - tak jak myślałem niewiele osób bawi się tym programem. Mogłem jednak pozostawić sobie jakiś stary crt ale do lcd też można się przyzwyczaić. Xploder ma ograniczoną kompatybilność ale z tego co czytałem dotyczy to głownie trybów 720p oraz 1080i a te mnie nie interesują bo wcale nie wpływają pozytywnie na wizualia. Natomiast odpalałem już z płyt kilkanaście oryginalnych gier przez xploder w trybie progressive i działały jak najbardziej ok a tryb ten wpływa w pewnym stopniu na poprawę wizualiów w grach ps2 podpiętych pod lcd. Każdy może to sprawdzić na przykładzie wybranej gry obsługującej progressive - tak z pamięci: Soul Calibur 2, mortal kombat armageddon, re4, black i inne. Z tego co wiem to ktoś już próbował edytować w jakiś sposób ten program ale ciągle chodzą mi także po głowie wypowiedzi ludzi którzy normalnie uruchamiali xplodera a później wracali do menu konsoli. Nic to na razie odpuszczę i pogram z wykorzystaniem płyt. Szkoda tylko że niektóre pozycje te bardziej egzotyczne i znaczące dla mnie mam w systemie ntsc i są to oryginały np. seria densha de go! (w kopie zapasowe się nie bawię). Wiem też że istnieje jakiś program który wymusza tryb 480p w grach - pat(pipi)e się po prostu obraz płyty ale dla mnie to za dużo zabawy no i wnioskuję że program ten dotyczy raczej gier ntsc ja zaś posiadam gry w pal.

Przeglądając net w tym temacie doszukałem się także informacji że jest wersja xplodera która radzi sobie z płytami spatchowanymi przez ESR. Możliwe więc że jest sposób na uruchomienie hdloadera nagranego na płytę i spatchowanego przez ESR. Oczywiście mowa o najnowszym hdloaderze ze względu na najlepszą kompatybilność ale sposób ten wykluczam bo zależy mi właśnie aby wykluczyć wszelkie "żonglowanie" płytami.

Korzystając z okazji chciałem zapytać o jeszcze jedną kwestię nie związaną z hdloaderem. Jakiś czas temu pojawił się nowy vgabox firmy xcm. Firma ta produkuje tandetne gadżety, miałem kiedyś vga box tej firmy ale nie współpracował z ps2 bo był przeznaczony do ps3 i xbox'a a później okazało się że dużo lepszy obraz generował polski sprzęt o tych samych parametrach. Dziś mam nowy monitor z hdmi nie potrzebuje już vgabox'a ale firma xcm wypluła nowy wynalazek który współpracuje między innymi z ps2 i rzekomo upskaluje obraz do dowolnej rozdzielczości. Urządzenie jest obleśnie za drogie tym bardziej jeśli ktoś poznał już wcześniej takie zabawki ale z drugiej strony mam jeszcze spory regał gier do ukończenia na ps2 i jeśli te urządzenie miałoby poprawić jakość obrazu na lcd to mógłbym się zastanowić nad kupnem. Czy ktoś testował ten gadżet ?

 

http://www.xcm.cc/MCV_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Szkoda tylko że niektóre pozycje te bardziej egzotyczne i znaczące dla mnie mam w systemie ntsc i są to oryginały np. seria densha de go! (w kopie zapasowe się nie bawię).

 

Jak to nie? A gry z dysku to czym są? :P

 

Wiem też że istnieje jakiś program który wymusza tryb 480p w grach - pat(pipi)e się po prostu obraz płyty ale dla mnie to za dużo zabawy no i wnioskuję że program ten dotyczy raczej gier ntsc ja zaś posiadam gry w pal.

 

Nie ma takiego programu, a przynajmniej nic mi o nim nie wiadomo. Chociaż gdzieś widziałem niejaki force480p, ale nie wiem czy to nie tyczy się aby VGA.

 

Przeglądając net w tym temacie doszukałem się także informacji że jest wersja xplodera która radzi sobie z płytami spatchowanymi przez ESR

 

Nie ma czegoś takiego. Aby dowolna aplikacja miała dostęp do płyty z tak spatchowanym udf, trzeba ją odpalić z ESR w wersji mc (ta niestety odpala tylko mc?:/BOOT/BOOT.ELF, więc tak też trzeba nazwać program, który ma obsługiwać takie płyty). Wtedy będzie mieć dostęp do tzw. ESR Disc. Inaczej się nie da.

 

BTW: alternatywnie do Xplodera HDTV, możesz użyć GSM (GS Mode Slecetor). To homebrew i już jest w całkiem sensownej fazie rozwoju.

Odnośnik do komentarza

Tak Panie Berion złapał mnie Pan za słówko - rzeczywiście gry na dysku to kopie ale kopie moich legalnych gier. Miałem na myśli że raczej nie stosuję kopi tych "pożyczanych" z sieci a jeśli już to tylko w celach że tak powiem edukacyjnych. Z resztą poco o tym pisać kto chce piraci kto nie chce ten nie musi - to inny temat a ja wybrałem oryginały gdyż mnie oprócz samego grania pociągają pudełka na regale. Napisałem o tym może tylko dlatego że np. niektórych moich japońskich wynalazków nie uruchomię przez xplodera i dlatego zależało mi na hdloaderze.

Co do programu wymuszającego tryb progressive to tak miałem na myśli właśnie force480p ale odpuszczam go sobie. O GS Mode Slecetor też kiedyś czytałem ale wtedy spoglądając na listę kompatybilności od razu go przekreśliłem ale możliwe że dziś rzeczywiście jest lepiej więc dziękuję za przypomnienie o nim, na pewno go sprawdzę, wtedy była to wersja coś około 0.20.

Co do samego xplodera i uruchamianego później hdloadera to sam sobie wczoraj udzieliłem odpowiedzi i udało mi się właśnie przy pomocy gry spatchowanej ESR (chociaż podejrzewam że jest to możliwe także ze zwykłą grą), niestety już przy próbie uruchomienia jakiejkolwiek gry z hdloadera następuje zawieszenie się konsoli. Taki problem opisywali także inni w sieci więc podejrzewam że na dziś dzień nie jest ta operacja w ogóle możliwa i poddaję się. Pozostaje mi więc uruchamianie gier z płyt jeśli chce korzystać także z xplodera.

Jak uruchomiłem hdloader przy xploderze ? Zauważyłem że gdy xploder uruchamia grę spatchowaną ESR to najpierw pojawia się znane nam logo FMCB. Przy kolejnej próbie po prostu gdy xploder rozpoczynał uruchamianie gry, wysunąłem płytę i konsola powróciła do głównego menu ale już np. w trybie progressive lub 720p. Następnie spokojnie mogłem uruchamiać różne aplikacje także hdloader jednak jak już pisałem przy próbie uruchomienia gry następuje koniec zabawy.

Wykonałem fotkę hdloadera w 720p oraz devil may cry 3. Wygląda to naprawdę bardzo dobrze a jeszcze lepiej w progressive scan.

 

http://img24.imageshack.us/img24/9373/44452358.jpg

 

http://img121.imageshack.us/img121/2530/87255376.jpg

 

http://img405.imageshack.us/img405/875/94293713.jpg

 

http://img513.imageshack.us/img513/9758/23774678.jpg

Odnośnik do komentarza
może tylko dlatego że np. niektórych moich japońskich wynalazków nie uruchomię przez xplodera i dlatego zależało mi na hdloaderze.

 

A dlaczego miałbyś nie uruchomić? Uruchomisz, tylko musisz zadbać o to, aby napęd przepuścił płytę. Jak mniemam nie masz modchipa i używasz tylko FMCB+ESR. Więc wykonujesz kopię tej gry, pat(pipi)esz dla ESR, nagrywasz.

 

Jak uruchomiłem hdloader przy xploderze ? Zauważyłem że gdy xploder uruchamia grę spatchowaną ESR to najpierw pojawia się znane nam logo FMCB. Przy kolejnej próbie po prostu gdy xploder rozpoczynał uruchamianie gry, wysunąłem płytę i konsola powróciła do głównego menu ale już np. w trybie progressive lub 720p. Następnie spokojnie mogłem uruchamiać różne aplikacje także hdloader jednak jak już pisałem przy próbie uruchomienia gry następuje koniec zabawy.

 

Hmm a więc Xploder odpala rom0:/OSDSYS (albo pomyliłeś loga FMCB z ESR ;P). Przekonany byłem, że odwołuje się do cdrom0. To w takim razie to co napisałem powyżej o wklejaniu XHDTV do obrazu to bzdury. :)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...