Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa"... pytania i odpowiedzi ;]


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i mam pytań parę. Uzytkownikiem psp jestm od niedawna i postanowiłem nie przerabiac mojej konsolki. Ale cały czas męczy mnie sprawa gier na psx (np final 7) albo emulatora snes (głównie to final fantasy 5 i 6:). Tak więc, czy mozna uzywac emulatora na psx lub snesa bez przerabiania konsoli? Jezeli chodzi o grzebanie w bebechach konsoli to jestem kompletnym laikiem, wiec nie rozumiem tych wszystkich poradnikow o tym co trzeba zrobic zeby coś odpalic. Dlatego nie czaję jakich tajemnych sztuczek trzeba uzyc, na ile to skróci zywotnośc psp, albo w jakim stopniu zaingeruje w jego wnętrze. Z góry dziękuję za pomoc. I czy instalacja firmwareu z jakimiś dodatkami to juz interwencja? Lub czy, co gorsza, moze trwale zaszkodzic? thx!

Odnośnik do komentarza

od dawna z kumplem zastanawialiśmy się nad przeróbką naszych psp ale nie chcieliśmy powierzać ich jakimś anonimowym mechanikom z allegro i mam pytanie.

 

czy jeśli kupiłbym to do spółki z kolegą to przeróbka byłaby możliwa i bezproblemowa?

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=433835158

 

wystarczy odpowiedź tak/nie

 

nasz pspki to slimy

Odnośnik do komentarza
Witam wszystkich i mam pytań parę. Uzytkownikiem psp jestm od niedawna i postanowiłem nie przerabiac mojej konsolki. Ale cały czas męczy mnie sprawa gier na psx (np final 7) albo emulatora snes (głównie to final fantasy 5 i 6:). Tak więc, czy mozna uzywac emulatora na psx lub snesa bez przerabiania konsoli? Jezeli chodzi o grzebanie w bebechach konsoli to jestem kompletnym laikiem, wiec nie rozumiem tych wszystkich poradnikow o tym co trzeba zrobic zeby coś odpalic. Dlatego nie czaję jakich tajemnych sztuczek trzeba uzyc, na ile to skróci zywotnośc psp, albo w jakim stopniu zaingeruje w jego wnętrze. Z góry dziękuję za pomoc. I czy instalacja firmwareu z jakimiś dodatkami to juz interwencja? Lub czy, co gorsza, moze trwale zaszkodzic? thx!

 

Kilka ważnych pytań w krótkim sofcie - nieźle.

 

Niestety, bez przerobienia konsoli nie odpalisz na niej żadnego homebrew (np. emulator snesa), nie włączysz też żadnej gry z PSX-a, którą masz na płycie. Jedynym rozwiązaniem jest kupowanie takich gier przez PS3 i następne ich przesyłanie na PSP

 

Przerabiając konsolę nie grzebiesz w bebechach konsoli, a prawdopodobieństwo uszkodzenia konsoli jest znikome. Żeby spowodować trwałe uszkodzenie trzeba się naprawdę napracować :) Całość opiera się na tym, że musisz mieć kogoś, kto ma przerobione już PSP. Wtedy on w swojej konsoli przerabia twoją baterię i kartę pamięci i można w parędziesiąt przerobić wtedy konsolę po prostu wkładając je na swoje miejsce. Po włączeniu konsola zejdzie do softu wyjściowego (1.50), a wtedy można już bezproblemowo zainstalować Custom Firmware (mówiąc krótko - piracki soft, pozwalający w granie gry ISO, odpalanie emulatorów i inne zabawy). Trzeba jednak pamiętać, że nie można od razu skoczyć do najwyższego CTF z 1.50.

 

Jeśli nie masz nikogo z PSP możesz przerobić baterię metodą inwazyjną (rozkręcanie baterii i odlutowanie pinów, nie polecam).

 

Ogólnie temat jest dość obszerny acz prosty, polecam lekturę któregoś z polskich forów o PSP - pspoland.pl albo psp-team.pl

Odnośnik do komentarza
Całość opiera się na tym, że musisz mieć kogoś, kto ma przerobione już PSP. Wtedy on w swojej konsoli przerabia twoją baterię i kartę pamięci i można w parędziesiąt przerobić wtedy konsolę po prostu wkładając je na swoje miejsce.

 

Tzn. wkładam moja baterię i kartę w jego pspka? Dzienx za porzadne info. Pogmeram, poszperam, myślę, ze zznajdę:D

Odnośnik do komentarza

Ostro się nagrzałem na nowe PSP. Chwyt marketingowy, jadą w ciula, ale co zrobić, złapali mnie na to.

 

I teraz pytania:

- kiedy premiera w USA?

- ile ma kosztować na starcie, jakieś packi?

- jak to będzie z zabezpieczeniami (na co ja liczę :P)

 

Wiadomo kiedy premiera monster hunter united? Ja bym sikał z radości, jakby się okazało, że na starcie będzie jakiś bundle pack z PSP S&B, Monster Hunter United za 200 $ :wub:.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...