Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa"... pytania i odpowiedzi ;]


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

:)

Mam już nowiutkie i lśniące (czy może raczej upaćkane) PSP. Ekran zrobił na mnie pozytywne wrażenie (grałem kiedyś trochę na facie), co do legendarnych poziomych lini - są, nie trzeba się wysilać by je znaleźć. Nie wiem jak u innych (lub jak jest w grach innych niż PES 2009) ale u mnie są one tylko gdy kamera idzie w pionie (np. przerzucenie piłki ze skrzydła) i tylko na samej górze ekranu. Reasumując - gdy grasz normalnie (gapisz się na piłkę a nie po krawędziach ekranu) nic nie przeszkadza, a jakość ekranu wykręca jajca (zwłaszcza jak wcześniej miałeś NDS Cls ;) ).

 

EDYTA dorwała się do głosu: największy minus jaki na razie znalazłem ? Strasznie krótki kabel od ładowarki

(maksymalnie toto ma 1m)

Mam pytanka:

1. Mam soft 4.2, zaktualizować do 5.03 ?

2. Jak wgram HENA to co jeszcze muszę wgrać by pograć w kopie (PSP czyta płytki prawie jak Xbox 360 :D ) i skąd to ściągnąć?

Edytowane przez garam
Odnośnik do komentarza
:)

Mam już nowiutkie i lśniące (czy może raczej upaćkane) PSP. Ekran zrobił na mnie pozytywne wrażenie (grałem kiedyś trochę na facie), co do legendarnych poziomych lini - są, nie trzeba się wysilać by je znaleźć. Nie wiem jak u innych (lub jak jest w grach innych niż PES 2009) ale u mnie są one tylko gdy kamera idzie w pionie (np. przerzucenie piłki ze skrzydła) i tylko na samej górze ekranu. Reasumując - gdy grasz normalnie (gapisz się na piłkę a nie po krawędziach ekranu) nic nie przeszkadza, a jakość ekranu wykręca jajca (zwłaszcza jak wcześniej miałeś NDS Cls ;) ).

 

EDYTA dorwała się do głosu: największy minus jaki na razie znalazłem ? Strasznie krótki kabel od ładowarki

(maksymalnie toto ma 1m)

Mam pytanka:

1. Mam soft 4.2, zaktualizować do 5.03 ?

2. Jak wgram HENA to co jeszcze muszę wgrać by pograć w kopie (PSP czyta płytki prawie jak Xbox 360 :D ) i skąd to ściągnąć?

 

Ekran rządzi, to prawda. Poziome linie także są. Ładowarka to jakaś porażka, mając gniazdko przy podłodze nie mogę grać na stojąco.

 

Aktualizuj, właśnie do 5.03 i nie wyżej.

Aby zaktualizować soft należy pobrać z jakiejś stronki plik 503.PBP i wsadzić go do folderu PSP/GAME/UPDATE i odpalić go z menu GAME/Memory Stick. Pamiętaj, aby naładować do pełna baterię (może być trochę mniej, ale dla pewności najlepiej mieć 100%) i podłączoną ładowarkę podczas update'u. Nie wolno sleepować ani wyłączać konsoli podczas tego, ani odłączać ładowarki. Potem wgrywaj HENa i albo Custom Firmware Enablera, albo GENA-B, które są pełną, ale nietrwałą przeróbką na odpalanie kopii naszych gier.

 

Polecam psp-team.pl i pspoland.pl, tam jest wszystko.

 

Zawsze możesz pytać tutaj, chętnie pomogę i doradzę.

 

EDIT: A i pamiętaj sformatować kartę pamięci w PSP, by mieć wszystkie potrzebne konsoli foldery (możesz je także sam zrobić, ale przecież łatwiej to zrobić jednym naciśnięciem przycisku).

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Sony Ci nie da 5.03, zaoferuje Ci jedynie najnowsze i nieprzerabialne 5.51 ;].

 

Poszukaj tematów z poradnikiem instalacji ChickHENa i CFE na psp-team i pspoland, tam powinien być link do jakiegoś softa 5.03.

Jak chcesz wiedzieć jak zainstalować ChickHENa :) - > http://www.psxextreme.info/Sony-PSP-poradniki-t66160.html

Odnośnik do komentarza
Krzyżak z dnia na dzień zepsuł się w moim PSP (FAT) :/ W menu konsoli bardzo słabo działa kierunek dolny i prawy (na dodatek lekko skrzypią), a np. w Tekkenie żaden :/ Naprawa tego samemu jest trudna? (mam małe doświadczenie w rozkręcaniu sprzętu).

Any help?

w poradnikach jest opis d-pad moda. powinno pomoc ;]

naprawa jest bardzo prosta

 

 

też całkiem niedawno robiłem update i powiedzcie mi, czemu potrzebne jest co najmniej 80% naładowania i podłączona ładowarka? przecież psp z 30% powinno wytrzymać około 1.5h może troszke mniej, a update trwa minuty.

 

 

???

 

sam tego nie wiem ale przy update potrzeba bardzo duzo energii. przykladowo na jednej baterii [pandora] mozna zmodyfikowac ~3 konsole, bo na reszte nie starcza energii.

 

no i to chyba normalne, ze konsola musi sobie zapewnic najlepsze warunki do upgradeu. w koncu gdyby padlo zasilanie mialbys cegielke nie konsole.

 

Odnośnik do komentarza

Ciekawostka - kabel USB od mojej komórki jest dłuższy niż ładowarka PSP :/

 

Pytanka obowiązkowe:

1. Jak chcę pobrać demko z PSN (przez program Media Go na kompie) to wyskakuje mi komunikat, że muszę zainstalować najnowszą wersję firmware, da się to jakoś ominąć ?

2. Na polskim PS Store są wszystkie dostępne demka czy tylko niektóre ?

3. Czy częste i krótkie podładowywania mogą zaszkodzić baterii (USB) ?

Edytowane przez garam
Odnośnik do komentarza
Czy za rejestrację konsoli dostanę jakiś bonus ? Kiedyś wysyłali pokrowce na UMD a teraz ?

 

Zarejestrowałem i nic z tego nie mam, myślę, że w Twoim przypadku będzie podobnie.

A jeśli chodzi o ściąganie demek, to Media Go! mi pobiera na PSP co chce, mam CFE (5.03 M33-6). Jednak nie chce już mi pozwolić na obsługiwanie multimediów z konsoli.

Odnośnik do komentarza

A jak ten program u ciebie działa ? U mnie z niewyjaśnionych powodów tragicznie - nie wczytują się kategorie ani gry :/ .

 

Edit: już działa, nie wiem dlaczego ale działa :jupi:

Edit 2: już nie do końca, do dupy ten program :/

Też masz "czasami" taki błąd:

beztytuulbmbvr.th.png

?

 

 

Do użytkowników 3004 - czy wy też przy lewej, górnej i prawej krawędzi ekranu macie trochę "wyblakły" obraz ? Wygląda to mniej więcej tak:

beznazwyo.th.jpg

 

Da się jakoś na raz grać i mieć konsolę podłączoną do kompa ?

Edytowane przez garam
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...